Любители на кучета-8

  • 38 907
  • 442
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 360
Успех в лечението, стискам палци всичко да мине! Peace
А казаха ли каква може да е причината, примерно от някаква храна newsm78

# 46
  • Мнения: 289
Успех в лечението и от мен дано да е хваната болеста на време и да оздравеят   animal037
Нашата бъдеща майка едва се движи вече трудно и е да слиза по стълбите даже днес си я гушнах а малките футболисти не спират да ритат .От тази вечер започваме да чакаме да се родят бебоците вечер сън не ме хваща само като мръдне и аз скачам . Joy

# 47
  • Мнения: 2 123
ами ние го хванахме при годишния профилактичен преглед. Аз изрично поисках ПКК иначе на кучето видимо нищо му няма. От както Хъко стана на 8 години всяка година му правим такива изследвания никога не е имало проблем....

# 48
  • София
  • Мнения: 34
Fussii,Unknown_ lady,  стискам палци всичко да е наред и успех в лечението fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 49
  • София
  • Мнения: 9 850
Ще стискаме палци на всички болни душички, дано се оправят и стабилизират.

# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Благодаря ви за съпричастността момичета Hug
Симптомите на това заболяване може да са различни, но веднага се вижда, че има нещо нередно. При нас се появи изведнъж, кучето започна да залита, а после и да пада, имаше и пристъпи на пълна дезориентираност, стои, примигва много на често, тръгва на някъде залитайки и той не знае на къде. Опитва се да си завре главата в някакъв процеп - у нас се опитваше много упорито да влезе в един малък процеп между 2 шкафа, където вътре няма абсолютно нищо, само стената е. После лапите не може да ги координира - всяка лапа  се разчеква някак си в различна посока. Стои абсолютно неадекватен, губи равновесие и въпреки, че очите са отворени и постоянно мига, сякаш не е напълно в съзнание. Не реагира на повикване и е отпуснат. Пристъпът продължава до около час, след което се свестява, но изпада в хипогликемия и тръгва към паничката за храна. Ако няма храна там, започва силно да облизва паничката и да търси нещо за ядене.  Затова винаги му оставям гранули в нея, защото никога не знам кога ще има пристъп отново. Отиде ли да яде, знам, че пристъпът е свършил.
Преди не бях на ясно, но в кабинета ми обясниха, че при чернодробни проблеми, често има и хипогликемия след пристъп. Ензимите му са повече от 5 пъти над нормата ooooh! Направиха му и кардиограма, оказа се, че сърцето е доста слабо. Започнахме да му даваме хомеопатично лекарство за  сърцето, за сега има леко подобрение. Но черния дроб продължава да е зле. Ветеринарите му изписаха направо Преднизолон, за да се спре или поне намали възпалителния процес. Пие и Карсил и Лив 52,редуваме ги, а отскоро му давам и антиоксидант на Аква сорс. Следващата седмица ще му взема и коластра пак от там. Но принципно не е добре кучето. Не може да понася жеги, също и никакви натоварвания, задъхва се, понякога не може да изкачва стълбите, а са само 2 етажа... Ветеринарите на знаят от какво се появява това заболяване, предполага се от неправилно хранене, но никак не е сигурно. При него симптомите са и неврологични, кучешки невролог не мога да намеря, но питах моя прителка докторка, която е невролог за хора. Тя каза, че когато черния дроб не преработва отровите, те отиват с кръвообращението към мозъка, а той е много чувствителен към това. Та от тук и симптомите. Вече не знам какво да правя повече. Всички бяха единодушни обаче, че преднизолонът трябва да се дава цял живот. Той пък уврежда надбъбречните жлези ... Наистина вече не знам какво да направя повече. А толкова искам да му помогна ...

# 51
  • Мнения: 2 123
Лейди ужас!!!!

На нас ензимите ни също са 5 пъти над нормата Sad. Ние обаче слава богу нямаме посочените от теб симптоми. Нали ти казвам - хванахме го при профилактичен преглед.

Виж и това, което на нас ни изписаха ... питай вашия доктор за него. Освен това - задължително ни казаха само лечебна храна поне 2 месеца. Засега сме на Роал канин, ама довечера ще взема на Хиилс

# 52
  • Мнения: 0
Здравейте, нова съм тук и не можах да се ориентирам къде да търся. Моля ви да ме напътите.  Трябва ми някой, който обучава на послушание. От нета намерих двама, но те ми заявяват адрес в блок. Гери е каракачанка, още бебе, дворно куче, безпокоя се как ще го възпитават из апартаментите си. Къде да я дам, моля споделете. Предварително благодаря.   

# 53
  • Мнения: 2 111
Unknown_lady,стана ми много мъчно  Cry От колко време е така?
Анди пък е с шип и като се заклещи болката му е неописуема,скимти постоянно,гръбнака му е изкривен като буквата S,ходи като инвалид.Не трябва да скача,да си играе,защото всяко рязко движение може да е фатално и пак да се схване.След такава криза по цяла седмица му бият по 4-5 инжекции наведнъж,много болезнени и после не може да ходи от тях,крачетата му се схващат  Confused
Другото ми притеснение е,че получава нещо като пристъпи на задушаване.Като му влезе някаква прашинка в сплесканото носленце и не  може да диша,почва да хърка,оплезва си езика,много е гадно докато мине.Лейди,при вас случвало ли се е,питам те защото моето куче е пекинез и си мисля,че е от специфичната форма на нослето.

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
erota  възможно е това да е алергия и да не е от прашинката и формата на нослето. При моят това го няма, но имаше преди време нещо подобно и ни дадоха алергозан и му мина. За шипа няма друг начин освен инжекции и физиотерапия евентуално. Тази порода кучета имат доста проблеми с гръбнака. Ние нашият го лекуваме и с хомеопатия. А неврологичните симптоми са от миналата есен, направо не знам какво ще стане с него, за сега пие лекарствата и гледам да не се изморява с тичане и разходки. При такова заболяване трябва да се пази и от жегата. Да не излиза на жега и да не стои на слънце. За храната не знам, казаха ми само да няма сол в нея, нищо друго. И да му взема лечебна храна, знам, че няма да я яде, капризен е и предпочита да яде от нашата храна. Сега специално му варя пилешко и безсолни меса.  Не иска да яде специализирана храна и това си е. Понякога яде котешка храна в пакетчета на Уискас. Измъчих се и аз с това куче. 
Относно обучението - аз знам само за тази фирма, на времето си купих кучето от тях, имат и училище за кучета, хотел и т.н. http://netidogs.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3

# 55
  • Мнения: 3 371
Дано по- бързо се оправят милите душички Praynig Praynig Praynig!

# 56
  • Мнения: 1 335
Момичета, искрено стискам палци на кучовете! Дано бързо да се подобрят!  Praynig

Психея, кутията ти е пълна. Не искам да правя реклама, но не мога да ти пратя координати на лични.

klarisss, доки е до четвъртък в отпуска, затова е съм ти писала.

galia69, време е! Чакам да се хвалиш! Леко и безпроблемно раждане!!!

# 57
  • Мнения: 289
 arcana чакам включване вечер а е мръднала а съм се ококорила през деня не излизам никъде   Joy
Милата ще се пукне сега се е гушнала при моя мъж и си дремват двамата .

# 58
  • Мнения: 98
Unknown_ lady, много съжалявам!
galia69, леко раждане и само хубави вълнения.

# 59
  • Мнения: 2 111
Unknown_lady,може и да е алергия.Все забравям да попитам ветеринаря за това нещо,защото обикновено го посещаваме за схващането и ми е толкова притеснено,но съм решила при следващ такъв пристъп да го запиша на видео за да видят точно какво е.
Ето малко снимки на децата.Много ми е трудно да опазя Анди-Симона постоянно е зад гърба му и го мачка както се вижда и на снимките  ooooh!
Парола 3333
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=385671
galia69,очакваме скоро да се похвалиш.Стискам палци всичко да е наред  Hug

Общи условия

Активация на акаунт