Обсебващ шеф - как се справяте с тази порода???

  • 4 937
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
polimoment, с малки изключения сякаш аз съм го писала...  Confused

Наистина е много трудно да балансираш в такава ситуация.

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Като с възпален апандисит - кръц! Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 38 918
...А служебния телефон се изключва в почивните дни!
...


Не всеки може да си го позволи това. Има работи, които не спазват графика понеделник-петък от 9 до 17 ч.

Мисля си, че се касае точно за такава работа, от 9 до 5.
А шефът се обажда когато си иска - нали е шеф.

# 18
  • Мнения: 123
Ако изключим вероятността да е тъпигьоз на квадрат, остава другата - да ти е хвърлил око.  Възможно ли е?

Категорично не, вече го казах. Помислих си, че натам ще се отклони темата, затова да уточня - няма никакви сексуални намеци, никога не е имало. Дори и съвсем невинни шеги в такава насока не е имало.

# 19
  • Мнения: 390
Понякога и моят шеф се държи така.И аз се ядосвам, но не е стигнал предела.
Както е казал/а Лилянчо - повишение на заплатата! LaughingВъзнаграждение за работа в почивните дни.
А той иска да контролира всичко вероятно защото не вярва на никого...

# 20
  • Мнения: 4 916
...
Мисля си, че се касае точно за такава работа, от 9 до 5.
А шефът се обажда когато си иска - нали е шеф.



Може  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 3 581
Имах подобен случай с шеф, който също ми се обаждаше даже и вечер към 1 часа. Един път си бях легнала вече, звъни той в компания на клиент, явно подпийнали и ме пита дали можем вместо от Италия да внасяме от Франция Joy
Незнам какви съм ги говорила в просънищата, но другия път като се случи да ми звъни, вдигна приятеля ми и му каза, че не е удобно сега. След това вече се съобразяваше
Сегашният ми също обича да звъни, но му вдигам когато аз искам и никога не ми е направил проблем

# 22
  • Мнения: 158
Моят шеф е рядка порода мрънкало.в началото ме караше да му звъня в деня по 5 пъти и да му давам отчет за всичко случило се през деня....После леко полеко го отучих от това,но сега пък звъни винаги когато съм в wc.....нямам право да изключа служебния телефон,а когато случайно е изключен ми звъни на личния.Сърди се когато не вдигам.....В последно време се научи да ми звъни в 7 сутрин и да ме пита какво правя......според него съм само работник и нямам право на личен живот....Но пък понякога има просветление и ми дава съвети,който са точно на място....знам ли го вече......след толкова години работа с него явно съм свикнала и не ми прави впечатление

# 23
  • София
  • Мнения: 5
Моята шефка, без да се усетя, ми прехвърли да свършвам неприятните за нея неща, като постепенно се оказа, че по-нататък започнах да върша голяма част от нейната работа.... Когато се усетих, беше късно! Бях натоварена с куп отговорности, които не са ми работа, бях под непрекъснат стрес, а тя разполагаше вече с един отличен асистент и повече свободно време.... Всичко това приключи, защото тя премина на друга работа и слава богу!
Milady de Winter не знам дали осъзнаваш, но за теб работата с този човек е една страхотна школа! Разбрах го за себе си след това - натрупах невероятен опит и сега трудно нещо може да ми се опре  Blush   Може би това ще ти е необходимо по-нататък... кой знае...

# 24
  • Мнения: 123
Milady de Winter не знам дали осъзнаваш, но за теб работата с този човек е една страхотна школа! Разбрах го за себе си след това - натрупах невероятен опит и сега трудно нещо може да ми се опре  Blush   Може би това ще ти е необходимо по-нататък... кой знае...

Да, много си права. Това е една добра школовка, стига човек да е в състояние да издържи на един подобен не-малък стрес.

Като ви чета отговорите и малко се поуспокоих. Благодаря ви  Hug

# 25
  • Мнения: 17 414
Дано не си издала ника си у форума. Тогаз вече наистина може да ти се стъжни животът. tooth
Сега нямам шеф. Искаше ми се последният да беше поне заинтересован, на моменти обсебващ, дори.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 471
Да, имала съм такъв шеф, преди време.
Работата ми беше отговорна, не се побираше от 9-17, от понеделник до петък, както е и сега.
Постепенно се случи, разбира се, нарснаха отговорностите и работата, след това, пак постепенно започна да обсебва личното ми пространство, родителите ми, приятелите ми и времето ми.
След това, пак постепенно започна да демонстрира чувство за собственост, да се дразни от комплиментите, вниманието и отношението към мен, от страна на всеки от мъжки пол, което на мен никога не ми е липсвало.
И накрая, съвсем рязко ме информира, че аз съм жената, която е чакал цял един живот.

# 27
  • Мнения: 395
И аз имах подобен проблем с последния си шеф  Rolling Eyes
Постоянно гледаше да ме въвлича в ежедневието и жовта си извън моето раотно време. Примерно- довечера съм спонсор на еди кое си събитие и ми се полага една маса- в 21ч. да си там, утре с част от колегите ще ходим на сладкарница, дискотека, ресторант....но като каза, че трябва да отида на сауна с него и другите колеги чашата преля. Проблемът беше, че не можех да кажа 'не'...той все ги въртеше и сучеше едни  ooooh!. От самото начало усещах, че нещо не е както трябва в тази фирма и в неговото отношение....не след дълго трудовите ни и всякакви други взаимоотношения прекъснаха  Peace
Аз се тормозех много психически понеже това беше ежедневен тормоз от негова страна върху мен, много се ядосвах и бях безкрайно щастлива когато това свърши  Hug- не си заслужава за едните пари да го търпиш...просто напусни  Heart Eyes

# 28
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Разбира се, че има професии, при които още с постъпване на работа  знаеш , че ще бъдеш търсен и в извънработно време и по време на отпуск. Това си важи за медицински работници , полицаи и др., за които сега не мога да се сетя сега, но... извинете, за всички останали   Naughty ... Да се безпокои в извънработно време е неприемливо, особено, ако не е за сериозен и належащ проблем, а за неща, които така или иначе, не могат да се решат по телефона с безкрайни разговори.

# 29
  • Мнения: 17 546
Моят шеф напираше да ми идва на гости у дома като си купихме ново жилище преди 10 години, защото ми бил подарил фикус, та да види отива ли си с мебелите. Mr. Green Като не го поканих при пет поредни намека, се отказа. Не е стъпвал у дома до ден днешен. А в колегите, които не бяха достатъчно смели да му откажат, ходеше с повод и без повод, по удобно за хапване време...  Mr. Green Има си такива хора. Смята, че като ти е шеф, има пълни права над личността ти. Отрежи го, преди да ти се е качил на главата. Ако не е някой отмъстителен идиот, който има опасност да започне да те тормози и що годе разбира от намеци, макар и повечко на брой (задължително!), ще престане. Ако е перко, няма спасение.

Общи условия

Активация на акаунт