до кога дърпахте пишата при момченцата?

  • 6 170
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Забелването и измиването на пишката трае цял живот. Хигиена винаги трябва да се поддържа в тази област, а тези навици се създават от бебешка възраст.
Споделям мнението ти напълно.Малкият беше на около 2  месеца, когато педиатърката го направи за първи път!

# 31
  • Мнения: 998
Всяка вечер ,по време на къпането преди сън.
И предполагам наистина трябва да продължи за постоянно заради хигиената.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 943
Недърпането на пишката, не е свързано с липсата на хигиена.  Peace

# 33
  • Мнения: 467
Имам две момчета и такова нещо никога не съм правила ! Според лекарите тук, не трябва да си пипае децата, това е тяхна работа, когато се водят на консултации. Уточнявам, че и двамата нямат никакво залепване в следствие от "неправенето" от наша страна.

# 34
  • Мнения: 3 405
За първи път чувам, че трябва да се прави това  Simple Smile
Проличава си, че не съм била мама..., но пък още малко и ще трупам опит.
И все пак, от всичко прочетено в тази тема, разбирам, че е най - добре тази "манипулация" да се извършва от 1-вия месец и от таткото, докато малкия мъж не започне да го прави сам  Thinking

Забрави какво си чела Simple Smile. Пишката на момченцето не се пипа от никого, освен от него самото, когато започне да проявява интерес.
Относно хигиената - за пръв път чувам, че е незабеления пенис на малкото момченце е признак на лоша хигиена.

# 35
  • Мнения: 2 015
Моя и той от скоро не ми дава, но уж успявам набързо да измия малко.Забелихме я на 5 месеца и от тогава при всяко миене я дърпам.За мен така е по измит Thinking.

# 36
  • У дома !
  • Мнения: 700
Според мен докато не започне сам да го прави!
Ние сме още мънички,но съм забелязала,че пропусна ли ден много бързо залепва и дори се усеща лоша миризма.....така,че редовното миене и оголване на пацата е от огромно значение, както за навиците на самото дете,така и за хигиената му Peace

# 37
  • Мнения: 568
Заглавието на темата чак ме стресна!Учудих се пак какъв е този обичай и защо трябва да се дърпа ,но след това разбрах за какво става дума.
Много се чудех и аз какво да правя и какво ще е по-добро за детето ми.Накрая с татко му решихме без никаква сила, докъдето позволява,по време на баня.

# 38
  • Мнения: 3 405
Прочетете  … 90;ук. Има и обширна тема във форума, където отговаря специалист Simple Smile

Ето и част от статията:
Цитат
В развитите страни вече е възприета позицията, че физиологичната фимоза е нещо нормално и не трябва насилствено да се извършва забелване (аблация).
Всеки опит за амбулаторна или оперативна аблация  се счита за грешка в медицинското изкуство.
Напълно е достатъчно да се поддържа хигиена на пениса,  така както и на цялото тяло, или според думите на един от световните експерти, както се поддържа хигиената на окото

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 585
В къщи сме само жени и сега, когато разбрах, че ще ставам мъжка мама ми беше много интересно да се запозная с аргументите по темата  Grinning

# 40
  • Мнения: 3 034
Прочетете тук. Има и обширна тема във форума, където отговаря специалист Simple Smile

Ето и част от статията:
Цитат
В развитите страни вече е възприета позицията, че физиологичната фимоза е нещо нормално и не трябва насилствено да се извършва забелване (аблация).
Всеки опит за амбулаторна или оперативна аблация  се счита за грешка в медицинското изкуство.
Напълно е достатъчно да се поддържа хигиена на пениса,  така както и на цялото тяло, или според думите на един от световните експерти, както се поддържа хигиената на окото



да, моят син е с вродена фимоза и ако беше в България и някоя малоумна педиатърка го беше дръпнала, можехме да берем големи ядове.  Confused неслучайно масово в западните държави е категорично отречено забелването - който иска да чете статистики в нета колко процента от зебелените завършват с проблем и колко от незабелените - първите преобладават. а д-р Оги е супер - много начетен, внимателен и информиран лекар. слава Богу, че има и такива като него, жалко че са малцинство.  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 753
Да, на запад политиката е да не се травмират децата.Там като станат големи направо ги оперират!На сестра ми хлапето беше с фимоза и казаха нищо да не предприема, а като станело голямо ако не се оправело, ще се оперира.Дойде си в БГ и го оправихме, вече няма никакви проблеми.Добре, че не ги послуша!

# 42
  • Мнения: 3 034
пълни глупости! това, че сестра ти не е послушала лекарите и не е изчакала, а е решила да си оперира детето в България си е лично нейн проблем. позволи ми да съм чела огромни статистики за това как се развива фимозата във времето и колко процента всъщност стигат до операция. по последни данни (от миналата година) в Канада 96% от момчетата на възраст 12 години са със забелени естествено пишки, имали или нямали фимоза преди това. недей ми пиши щуротии, моля те.  Stop много обичам като ми обяснат как лекарите по света са олигофрени, само в България ги разбират нещата. питай Гугъл, ако четеш английски.  Whistling

# 43
  • София
  • Мнения: 1 891
 hahaha Не дърпам нито пиши, нито паци.  Joy

# 44
  • Мнения: 112
Забелването и измиването на пишката трае цял живот. Хигиена винаги трябва да се поддържа в тази област, а тези навици се създават от бебешка възраст.
Поддържам това . Докато не свикне сам - всяка вечер аз.

Общи условия

Активация на акаунт