тъмнина и бебешки дрешки

  • 4 677
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 626
Еха това го чувам за първи път. Аз суша дрехите на терасата , тя е остъклена и не ги прибирам преди да изсъхнат.

# 61
  • Мнения: 1 376
Ще ви обясня какви са караконджулите...
Живвем в малък град - тип селски, та тук почти всички се топлят с печки на дърва и въглища. Не можете да си представите как се вмирисват току-що изпраните дрехи... и после бебетата нервни... ми от караконджулите ще да е  ooooh!
А и обяснението за влагата е съвсем логично  Peace

# 62
  • Мнения: 1 473
Там където живея дрехи по просторите изобщо не се сушата. Културата на хората е такава. Така е и в Германия, но не вярвам хората  да вярват в това суеверие...
Но ми беше интересно да науча, че и такава забрана имало. Хубаво е, че има хора които се сещат да питат и а такива неща.

# 63
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 100
До 40-тия ден, защото се вярва, че до тогава има зли сили,които бродят наоколо и могат да направят нещо лошо на бебето.
На Станислав дрехите все още не ги оставям да съхнат навън през нощта-просто успяват да изсъхнат още докато е светло и ги прибирам.Да са нощували навън най-много 2 пъти...

# 64
  • Мнения: 1 053
Аз живея в къща и нямам простор навън,а и не искам.Имам две сушилки,едната е навън,другата вътре.През деня дрехите изсъхват.Аи не вярвам на тези глупости за зли духове и т.н. Peace

# 65
  • Мнения: 3 621
Поредната бабина измишльотина, изобщо не вярвам в такива неща. Пера ,простирам и събирам  дрехите на малкия когато мога, много често това е доста късно вечерта.

# 66
  • Мнения: 521
И аз го чух на скоро това от бабето,както и че до 40тия ден не трябва да излизам  hahaha нито аз нито бебо  hahaha
Иначе пускам пералнята вечер след като го изкъпя и все простирам вечер

# 67
  • Мнения: 2 447
Поредната бабина измишльотина, изобщо не вярвам в такива неща. Пера ,простирам и събирам  дрехите на малкия когато мога, много често това е доста късно вечерта.
И аз така

# 68
  • София
  • Мнения: 44 284
Ще ви обясня какви са караконджулите...
Живвем в малък град - тип селски, та тук почти всички се топлят с печки на дърва и въглища. Не можете да си представите как се вмирисват току-що изпраните дрехи... и после бебетата нервни... ми от караконджулите ще да е  ooooh!
А и обяснението за влагата е съвсем логично  Peace

печки и въглища зимата...другите сезони какво? Simple Smile
абе глупотевини отвсякъде.

# 69
  • София
  • Мнения: 673
Не вярвам на тези глупости, но дрехите и на малката, и нашите винаги ги сушя вътре на сушилня. Не ми се иска да ги пера постоянно заради мръсотията.

# 70
  • Мнения: 429
Не вярвам на тези глупости, но дрехите и на малката, и нашите винаги ги сушя вътре на сушилня. Не ми се иска да ги пера постоянно заради мръсотията.
И аз така!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 139
И мен приятелки с малки дечица ме предупредиха да прибирам дрешките вечер.
За пръв път от тях го чух,много не вярвам на такива неща,но признавам че отвреме навреме се замислях за това,когато бебчо плачкаше повече вечер.

# 72
  • Мнения: 200
Ако питаш моята свеки и на 10 години да стане детето пак няма да е хубаво. Аз детето си на 20 дни мъкнах по тъмно, пък какво остава за дрешките. На свеки не и харесваше и ги прибираше, аз и по тъмно съм простирала  Peace  Когато имам време и желание, тогава простирам и прибирам.

# 73
  • Мнения: 100
Благодаря на авторката за чудесната тема.  bouquet  bouquet  bouquet
Отдавна не се бях забавлявала така. Joy Joy Joy

# 74
  • Мнения: 5 433
Майка ми много старателно събираше дрехите на малката до 40 и ден, за да не стоят на тъмно. Въобще не съм търсила обяснение защо го прави, щом така се самоуспокояваше Laughing. Аз, ако трябваше да се съобразявам с всички бабини измишльотини, време нямаше да ми остане да си гледам детето.

Общи условия

Активация на акаунт