"Нека да е лято, само да е лято..." 133-та DE тема

  • 13 393
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 052
Петка в момента не е въпрос кой е льольо и кой не а ... а дали България ще остане българска ... После ще си се оправяме (ако можем )  с льольовците си. Въпроса в момента не е за кого гласуваш, а против кого и какво гласуваш. Вид изразяване на протест. Ти как изразяваш простест? Ами ето ти един начин ...
Уф. Ужас. Сега спирам по темата, че се ядосвам, а няма смисъл. Всичко е мафия в България и затова ще се мъкнем последни в Европа .

# 241
  • Мнения: 71
Уф. Ужас. Сега спирам по темата, че се ядосвам, а няма смисъл. ...
Да  няма смисъл, понеже  сме  в  чужбина,  да  бистрим  политиката  в  татковината  ,а  да  не   допринасяме  нищо  за  нея  на  практика,  на  думи  и  баба  го  прави...

# 242
  • Мнения: 9 052
Уф. Ужас. Сега спирам по темата, че се ядосвам, а няма смисъл. ...
Да  няма смисъл, понеже  сме  в  чужбина,  да  бистрим  политиката  в  татковината  ,а  да  не   допринасяме  нищо  за  нея  на  практика,  на  думи  и  баба  го  прави...

И от чужбина и в България приноса си човек прави, като гласува. Ако не се занимава активно с политика, разбира се. Останалото си е наистина чешене на езици.

# 243
  • Мнения: 4 138
aз вчера почти нямах достъп до пц то. живея с политиченски маняк.
аз съм напълно аполитична.........явно щото съм расла в семейство на класови врагове Mr. Greenкомбиниано, вечно имаше пререкания на тема политика. с баби фабрикантка и партизанка Mr. Greenужас. е не е била чак партизанка, ама братята и. от странджанските партизани, дет лежали под шумки и обирали мандри Wink тя ятачка го е раздавала.......

та от малка ми се е сгадило от политика. а и всички политици са маскари Mr. Green

абе, кой даваше рецепта за еклери. я пак..........

# 244
# 245
  • Мнения: 1 690
Тъкмо щях да я давам и аз.  Grinning Тук ме тероризират заради тези еклери. Поне два пъти в седмицата ги пратя. Много са хубави.
Сега да задам и аз един въпрос. Дайте идея за детски рожден ден. Говоря в къщи. С какви игри ги занимавате децата, има ли торта и т.н. Интересува ме всичко. Аз намерих един сайт но не знам как ще се справя. Другото което искам да питам: колко по рано се дават поканите?

# 246
  • Мнения: 1 335
ДПС-то е м.м.та си трака, много са организирани м...а им, много жалко .. и на мен ми се струва, че да постигнат целта си е въпрос на време Confused

Ще постигнат щото сме стадо овце, които не мислят. Ако и след вчерашния вот не се замисли бг народ, не знам направо накъде отиваме. Но, и това беше целта (прости и манипулирани), и така като гледам отчасти е постигната.

# 247
  • Мнения: X
Оказва се че всички приятели на Бобо от детската градина отиват наесен във Vorschule. Мъжът ми се е притеснил отрочето да не изостане от връстниците си, особено напредъка с немския ни притеснява. Някой знае ли повече за тази институция, нека сподели, моля?

# 248
  • Мнения: 1 690
Сбъдваща, а той няма ли да е предучилищна? Не се притеснявай не е кой знае колко по различно. Поне при нас имат един път в седмицата някакви занимания с големите. Никой не ги учи на цифри, букви или писане и смятане. Водят се часове за концентрация. Учат песни, изрязват, лепят и т.н. Поне според мен е по добре да е с по големите деца. Все пак те говорят по добре немски и си е друго. Вики миналата година дръпна доста с по големите, а сега е заобиколена от доста малки. Ако има нещо друго питай.

# 249
  • Мнения: X
Да, навършва 5. Тоест се води предучилищна. Детската градина в която ходи е страхотна, но нямат никаква програма специално подготвяща 5 годишните за училище. Игри на корем и пълна свобода. То това не е зле, но виждам че детето има нужда от занимания по-специални.
Преди дни научих, че и тук има специални предучилищни програми, предполагам сме изпуснали всички срокове да запишем детето. А и не мога да намеря някъде наоколо къде има, в нета нищо не излиза.

# 250
  • Мнения: 3 880
Сбъдваща, при нас предучилищните занимания се провеждат в градината, в 3 предиобяда в седмицата събират всички предученици от групите в един "клас" и ги занимават по някаква програма и затова изобщо не съм запозната с другите варианти...

Вики-Хриса, имате ли градина? Това е важен фактор за провеждането на летен рожден ден Wink Ние със зимно дете досега все в къщи сме празнували- първо ядем торта, после отваряме ритуално подаръците, след това бастелн, игри и танци, накрая вечеря и изпращане. Така запълваме към 4 часа празник. За бастелването (ще ме извинявате за думичката, но не намирам по-подходяща на нашенски Wink) има много идеи в интернет, според интересите и възрастта.
Поканите ги давам десетина дни предварително.
Догодина обаче девойката не искала вече в къщи Rolling Eyes а на Indoor-Spielplatz...

# 251
  • Мнения: 1 690
Бибе, не мога да го нарека градина. Има някакво пространство вън но е доста стръмно, а пред самата къща е с дължина около 10 метра но не по широко от 2. Мисля че няма да им е много удобно. Аз също исках навън. Намерих един сайт с игри и ще сядам да ги разучавам. Тази думичка си я кръстих майсторене.   Grinning Вики ходи в събота на р. ден но много откъслечно ми каза няколко неща и не мога да събера всичко. Веднъж правили това, после не това а онова и така. Затова питам вас.

# 252
  • Мнения: 3 880
А парк, детска площадка, поляна или нещо от сорта имате ли наблизо? Ако да- правиш официалната част (яденето) у дома, после ги грабваш и се занимавате навън- търсите съкровище, правите състезание тип "бързи, смели, сръчни"  Simple Smile....

# 253
  • Мнения: 1 690
Ами който живее по баирите май няма такива поляни.  Grinning Поляната е на центъра. Благодаря ти. За бързи, смели, сръчни и аз се сетих. А съкровище са търсели оня ден. Да ги заведа в гората май ще ми е по лесно.  Joy  hahaha
Ох аз се смея, ама направо не знам. Скачане с чували мисля че ще им е интересно. Гледах че иамше нещо от сорта да хванат ябълка от един леген и да я преместят в друг.

# 254
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Ние с мъжа ми смятаме да се завлечем до Бон, за да гласуваме на 5-ти юли. Винаги сме намирали начин да гласуваме, но ми се струва , че в самата ни родина активността е слаба- масово не се ходи да се гласува. Най-вече ни се иска да има по-малко политици от ДПС-то в парламента- не си мислете, че е форма на расизъм. Wink Политика, омесена с религиозни подбуди е нож с две остриета.
Колега-мюсюлманин на мъжът ми(в ДЕ) заявил в разговор пред него, че мохамеданската вяра била правата вяра и едва когато сме станели всички мюсюлмани, ще сме "братя". Иначе не сме равни... Crazy Та това страшно ни подразни- явно някои хора по света продължават да разсъждават, че еднаквата религия ни прави еднакво добри човеци.

Общи условия

Активация на акаунт