15 септември вече дойде-с пълна раница четвъртокласника зове!

  • 42 320
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 574
Блан, браво на вас за диктовките Hug Аз нямам време и оставям някакъв текст за препис. Обаче нямам време и да проверявам Confused И ние с Влади гледахме "Чудесата на океана" преди известно време и много ни хареса Peace Но за по-дълго кино нямаме възможност, таткото не иска да гледа малката повече време Confused
Ние почваме одисея със зъбите. Оказва се, че Влади има много дълбока захапка, която може да му създава сериозни проблеми в бъдеще Rolling Eyes. Хубавото е, че е в точната възраст за корекция. Днес ще го водя да му провят снимки на челюстта и почваме подготовка за телчета.

# 61
  • Мнения: 24 467
Не съм писала по темата отдавна, а не съм я и чела също отдавна.
Синът вече не е на занималня, тя приключи и почна голямата игра. Сега новите стремежи са свързани с постигане на максимум точки на "краченце"- с топката, все още сме твърде слаби, около 20 мисля, пък има хора е-хей- могат повече от 100! Едното е момиче, може и на главичка. Футболът е в разгара си, всяка вечер, до близо 22.00 часа, народ по площадката много! Имат и счупен прозорец, добре, че майката на "виновника" била там и видяла, че като нищо можеше да го отнесат останалите.
Иначе през деня чете по малко и решава по един урок от един сборник със задачи да си поддържа нивото. Английският си упражнява в нета, последна мода били някакви от Нова Зеландия. На море сме през август, иначе ходим на планина, когато има време, както и на басейн.

# 62
  • Мнения: 998
albena_vlady, при кой ортодонт ходите?
Ние вчера гледахме Ледена епоха 3. Взехме и малкия, а филмът е 3D и е с динозаври и на моменти е страшничко, та той все си сваляше очилата, да не му е толкова страшно, но издържа мъника с нас. И филмът не ни разочарова, както и предишните серии.

# 63
  • Мнения: 574
Вълничка, ходим при д-р Любка Наджакова. Избрахме я защото кабинетът й е на ул.Иван Вазов и ми е много близо до работата Peace Отделно сме от един град и съм чувала хубави неща за нея. Още нямам много лични впечатления, но ми се видя много любезна и с подход към децата /тя работи основно с деца/. Мога да ти дам тел. на ЛС.
Влади се научи да играе федербал /до сега не го бяхме научили с таткото Embarassed/ и много му харесва. Жалко, че времето вечер не позволява да играем. Намерихме и един чист парк и с удоволствие ходим когато не вали Hug

# 64
  • Мнения: 1 575
Здравейте, милички,  newsm47!
Тук сме си от неделя...изобщо нямам идея как минаха 3 седмици!
Не мога да ви опиша на каква свобода и на какво разкошно време се радвахме всички.Няма как да го опиша, но с две думи: - сутрин закуска на терасата с изглед към морето, следва плаж до 13ч., почивка ( четене  Wink) и до 19-20ч. на басеина, преобличане и до 23ч. игра с около 20 деца на двора в комплекса.Вечерята обикновено беше на тревата, наричаха го "пикник" и доведоха почти до фалит майките си  hahaha.Толкова сме почернели, че сме били в "негатив" в момента  Laughing!
Празнувахме и ЧРД на Лъчезар, получи страхотни подаръци, поканихме и фокусник...емоции не липсваха изобщо!
Лъчи успя да прочете 2 книжки и се занимава с някакви френски списания, които си носихме.
И двамата са много пораснали, много щастливи и сега чакаме септември, за да си идем пак на Влас и дано е хубаво и времето тогава, че и тати да хване малко загар!
Ех!
Това е за сега от мен, още не можем да се адаптираме, ходим в парка до нас и затъваме в кал...не ми се говори за София изобщо...идея нямам какво ще правим през деня, поне "Арена" ни е под носа и може да ходим на кино, виждам, че дребен на Вълничката е издържал геройски, ще взема и аз да ги водя на "Ледена епоха" тези дни  Thinking!
Тези дни ще подготвим документи на Лъчи да ходи на гости на леля си във Виена август месец, там ще се съберат всичките братовчеди и ще е як купон, но има време и за това.
Ами, обадих се на кратко, поздравявам ви и скоро пак ще мина да ви видя!
 Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 1 724
Eто ни и нас на линия!
Боби, браво за Влас и за страхотното изкарване, супер е човек да има жилище на морето, от няколко годиниси мечтая за маалко апартаментче или стара къщичка на Тасос, мечтиии...
Бланк, нещо нямам енергия за диктовки, не детето, ами аз, супер е, че намирате време за това и че каката ги прави. Като си представя какво мрънкане ще почне при нас...
Албена, благодаря, че сподели. И ние трябва да ходим на детски стоматолог. Да имате идея за добър такъв около Стрелбище... Иван Вазов ми е далече, а и не мога да спра там през работните дни...
Ние бяхме 10 дни в Гърция, с двете деца. Дани си идкара страхотно- имаше компания, организирани игри по волейбол, петанк, в басейна, на обяд докато малката почиваше - на компа в нета, но само по половин час, вечер пак игри и така... Аз обаче не си починах, но съм се примирила, още една две години ще е така...
В петък ще кръщаваме сестричката, а от събота Дани е на лагер с английски в Мийковци, през август пък с училището на немски лагер в Албена.
Весело лято! Simple Smile  sport027  grinning039 newsm41 photo

# 66
  • Мнения: 1 030
Ето,че ви намерих,не съм ви забравила.
Виждам много нови,попълнения в нашият клас! Hug
Прочетох ви отгоре отгоре,но обещавам да ви изчета до край.
При нас всичко е под контрол,Йони е черна като циганче от басейни и игри.
Ще ходим на море но към август месец,ходи си на тенис на маса.
Май това е по-новото при нея от тази седмица,засега има желание.
Половината списък от книгите е изчетен.

Новото при птичка,е че от една година се разделих с баща им.
За което бях в една черна дупка,но вече нещата се поуспокоиха.
Най много страда Йони,щото не е малка,но да се надявам,че ще отмине.
Като се видят се поуспокоява,но иначе страда.
Не исках да се стига до там,но нямах сили да продължа напред.
Сори за спа-ма,ако съм ви отегчила,но ви чувствам близки!!!!!! Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите заминаха в прованса за ваканцията и всички сме много доволни, че си омръзваме за по десет месеца в годината нон-стоп заедно. И сега са го ударили на игра. Книги се съмнявам дълбоко да четат, поне докато не им поомръзне ходенето насам-натам. Уж си взеха по един по-сложен сборник по математика, ей така, да поддържат нивото, ама като нищо ще си ги донесат неотворени наесен.
Аз сега гледам да отдъхна от домакинските задължения покрай децата и да наваксам с моето учене, че съвсем му изпуснах края. Абе, друго казва като децата са при бабите! Можем с мъжа ми повече да си обърнем внимание и да си поприказваме на спокойствие, да си починем и изобщо да я караме по-спокойно.

# 68
  • Мнения: 574
Влади вече е оборудван с шини Peace Дано само да ги носи за да има ефект Praynig Научи се да ги слага и сваля, лекарката му обясни как ще се чувства отначало и как да се грижи за новата си придобивка. Най-смешен е като говори, защото трябва да го прави със стиснати зъби, понеже шините му са двустранни newsm47
Нямаше търпение да приключим днес за да отиде с дядо си, през почивните дни ще ходят на Рали България. Дано само не си забрави книгата, че хич не му се чете Wink
Децата всеки ден питат за морето, а до 9-ти август има толкова много време.
Птица, много лошо, че се е стигнало до там Confused Ако сте останали в добри отношения с татко им може да ходи по-често при него, за да не чувства толкова липсата му Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 1 575
Привет!
Ние вече знаем датата на тръгване за Виена, но ще стои само 2 седмици - малко е изместен графика и няма да го оставим до 15 септември, защото планираме да си идем цялото фемили на морето от 1.09.Сега ми предстои проучване на документи и прочее, а и имам време...
Добре, че се пооправи при нас времето и не се прибираме вече 2 дни - скиторим из парковете до нас, обаче счупих помощните колела на колелото на дребен и се оказа, че няма изгледи да се отпусне да кара сам скоро и май ще е на тротинетката само, но Лъчезар ще се счупи на колелото и с нетърпение чакаме ново зареждане на колела,та тати да си вземе и тогава...кеф голям...Има си компютърче, което показва различни неща, вкл. и скоростта и нашия "мачка ора", но поставя рекорди  Laughing адреналинка е като цялата ми рода.
По повод лекарствата, които ни предписаха - нищо не се е наложило да му давам, но съм го оставила на пълен релакс, само чете по 30-40 страници от книжлетата и ще трябва да започнем и френския, ако не искам на есен да започваме наново!
ptica , сигурно ти е трудно, но те поздравявам за решението - щом се е стигнало до там - това е по-добрият вариант за всички и ще намерите начин детето да общува пълноценно с баща си или поне така, че да се чувства обичано и от двама ви.Горе главата и само напред  Hug
Утре съм намислила да направим пикник в парка до нас - младежите още викат "ураааа"(не зная защо така се радват, нали всеки ден сме там  hahaha).Това лято не зная за Лъчи, но аз се радвам на свободно време и чета книги и сме си обявили състезание кой колко ще прочете за деня и за сега връзва уловката, а аз се наслаждавам на страхотни романи.
Това от мен за сега, пак ще намина да ви видя, слънчеви и усмихнати дни за всички!

# 70
  • Мнения: 170
Здравейте момичета,отдавна не съм писала,но покрай тези избори не знаех,на кой свят съм.Албена моят син е от миналия септември с шини в устата,нещата вече са почти коригирани,но за съжаление много бавно растат зъбчетата,надявам се до есента,да ги махнем,понеже при нас се налага и за долната челюст да слагаме.Ще свикне бързо,само го наблюдавай да не ги сваля,когато е сам,особено в началото.Но децата вече са разумни и отговорни,така че ще се справите HugВесела ваканция на всички малчугани и на нас разбира се  bouquet

# 71
  • Мнения: 10 758
Уф, и моята госпожица трябва да слага шини ooooh! Предните й два зъба са като на Клаудия Шифър Joy

Абе само моето ли "говедце" не иска да чете бе ooooh! Cry Close
Вече се чудя по какъв начин да я накарам. Ни с добро, ни с лошо не става.

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
До дете е, а не до каране. Синът повече обича да чете в сравнение със сестра си. А са възпитавани по един и същ начин. Коконата рядко хваща книга и това е! На нея й дай да човърка нещо с ръце или да се върти пред огледалото! А синът понякога се кротва с книгата, макар и да не е от редовните читатели. Той пък все гледа да рита топка, да кара колело или да бута колички, пък макар и вкъщи.

# 73
  • Мнения: 11 607
Andariel в общи линии си описала моите Убостници......Щерката чете насила, докато големия чете и без подсещане и общо взето всеки ден го виждам с книга.....То и щерката я виждам всеки ден с книгата, но прочете 2-3 стр. и и писва......Успокоявам се,че аз бях така......Чак в 6кл. бях открила Пипи за срамотите......Сега обаче чета с удоволствие, нямам нищо общо с ранните си младежки години......

# 74
  • Мнения: 826
За четене- чете. Най- вероятно 5 книги едновременно, като гледам как са пръснати тук и там. Ще си прочете книгите от списъка без проблеми.
Лошото е, че не излиза навън. Заврял се е в къщи и не излиза да играе. Добре, че ходи на басейн и че чат- пат ни придружава с малкия индианец в парка.
Гледа ТВ /основно тъпи анимации на английски/, или играе на компа, или се бие с брат си, когато са и двамата в къщи.
Добрата новина е, че е станал много по- отговорен от преди- на него имам много по- голямо доверие да оставя малкия бандит за половин- един час, отколкото на баща ми.
Отхвръкна месец и половина от ваканцията  ooooh! Морето все още е много далеч- има почти месец до тогава...
ptica, докривя ми като прочетох, че сте се разделили с таткото на птичетата. Съжалявам за това, което ти се е случило. Бъди силна!  И по- често се разписвай, моля те!

Общи условия

Активация на акаунт