Ще си имам мини заек, имам въпроси...

  • 49 588
  • 199
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 34
Етка, зайчетата са абсолютни вегетарианци и всичко що е зеленчук може да им бъде давано.
Един път ядох сандвич със салам и се бях загледала в телевизора и ми зе салама избяга и аз докато го намеря той го изяде Shocked

# 181
  • Мнения: 11 315
Етка, зайчетата са абсолютни вегетарианци и всичко що е зеленчук може да им бъде давано.
Един път ядох сандвич със салам и се бях загледала в телевизора и ми зе салама избяга и аз докато го намеря той го изяде Shocked
Смятай колко месо има в салама  Joy

# 182
  • София
  • Мнения: 34
Бера му клончета от ябълка, джанка.
Аз днеска отивам при баба ми и там има и дърво с джанки и със ябълки значи мога да му откъсна да видя дали ще иска? Ааа трябва ли да го измия клончето ? Thinking

# 183
  • Мнения: 1 849
Не давайте клони от праскова и кайсия, защото са отровни за зайците. Клони никога не съм мила.

# 184
  • Мнения: 6 017
Не мисля, че е редно да му даваш джанки-те са по- меки от други плодове,а по принцип трябва да им се дават по твърди плодове и зеленчуци на зайчетата, но ти си избираш в крайна сметка какво да даваш на твоето. На моето зайче давам от плодовете само ябълки ии нищо друго.
Ама мисля да пробвам да му дам и пастичка   Laughing Laughing Laughing в кръга на майтапа
А между другото другия месец моя малък палавник става на 1 годинка и ще му се отрази добре парче пастичка за РД-то.  Joy Joy Joy

# 185
  • Мнения: 1 849
...и ще му се отрази добре парче пастичка за РД-то.  Joy Joy Joy
Да, ще отиде във вечните ловни полета.

# 186
  • Мнения: 2
L 0 V E да ти е живо и здраво зайчето и да си "отпразнува" 1 годинка newsm38
Аз на моето му давам само клонки от липа,защото ми казаха,че стават,а за другите дървета така и не разбрах кои са отровни.Особено за черешата,във колко сайтове в нета срещнах 2 резлични мнения-едните казват,че са много полезни,а други-че са отровни #2gunfire #2gunfire Тея хора защо не си проверяват инфото #Cussing out И така.А сега моят заек е доста пораснал,е,пак е дребен,ама иначе се излежава като лъв Joy много е смешен,обаче му сменям талаша всеки ден и пак е мръсен отзад.Мих му крачетата с водица и какво ли не правих,но пак същата история.Прилича ми на някакъв мизерник Joy

# 187
  • Мнения: 1 849
Сложи му котешка тоалетна на Бенто класик, не от икономичната. Бентонита поема всички течности и ги абсорбира. Гарантирам ти да е винаги чисто, освен ако няма разстройство разбира се, но тогава трябва да си потърсиш ветеринара.

# 188
  • Мнения: 2
Мила  migito  Hug благодаря,веднага ще потърся.А дотогава,ако ти се занимава,можеш ли да ми кажеш горе-долу на каква цена е и какво представлява.Аз ще видя и в гугъл де,но все пак от някой ползвал я да чуя... Simple Smile

# 189
  • Мнения: 1 849
5 лв. за торба 5 кг., някъде е и малко по-скъпа около 5,50. Има в почти всички зоо магазини. Не прави компромиси с други марки. Бях вземала някаква от друга марка, беше червена на цвят и няма да ти казвам как се мажеше и разнасяше навсякъде. Бенто е от чист бентонит. Само внимавай да не попада в канализацията, но с нея можеш да си ториш градината и цветята.

# 190
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Добре де, аз го пробвах това Бенто, което толкова хвалите... е все едно изсипах кофа цимент в хола - няма толкова прах и песъчинки, почти се задавих. И определено не беше чисто, заекът като скочи два пъти и изрива всичко извън клетката + вдига още толкова прах....
Направо се чудя как само аз не съм доволна  newsm78, но хвърлих 5 лв и почти пълна торба Бенто (а пък как тежи!) на вятъра.

# 191
  • Мнения: 1 849
Въпрос на вкус... Аз не бих гледала животно в хола си. Моят заек не разнася тоалетната, но явно си е до животно. Възможно е да ти се е разпрашило ако си купила от икономичния той е по-дребен и прашен, във всеки пост обаче писах, че е подходящ "класик". Бентонита е скала и няма начин да не ти изглежда като цимент. Wink Ако имаш желание може да я смесиш с талаш, така съм правила миналата зима... Но ако смяташ, че си се минала и аз съм те подвела, мога да купя остатъка от теб, за 5 лв.  Hug

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Мигито, без пари щях да ти го дам, но го хвърлихме Simple Smile Явно наистина съм взела Икономик, в момента не се сещам, но само това е имало.
Нямаме балкон, затова е в хола зайко, но не е от миризливите, а холът е голям. Wink

# 193
  • Мнения: 427
Мамите тук предложиха нещо като гел което се сипва в ъглите на  клетката.Май котешка тоалетна гел.Имало и за гризачи но в БГ трудно се намира.Там са най-натоварените зони.Аз сменям по- често талаша.Освен това започнах да вземам от дърводелеца на съседната улица талаш.Поема по -добре и мирише страхотно на гора.Направо ми е готино като го сменя как сам се изчиства.
Причината да е мръсно зайчето може да е в храната.Давай му по малко пресни неща няколко дни.Храни го с гранула,ядки и сено.В тази връзка прясното сено е чудесно.Моя зайо полудява само като шумна с торбичката.
Много ми е мъчно че, ще трябва две седмици да го оставим на друг човек.

Последна редакция: пт, 16 юли 2010, 08:34 от любето

# 194
  • Мнения: 1 849
Нашия му се разхлабва стомаха ако е ял само суха храна без трева или сено, в момента в която дам тревата и се оправя. Но явно си е до животно и стандартни рецепти няма.

Общи условия

Активация на акаунт