Често клякане и навеждане по време на бременност?

  • 20 215
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 240
Попринцип не би трябвало да има проблем, но всичко трябва да е с мярка.  Peace

# 16
  • Мнения: 11 818
И аз смятам, че не трябва да се притесняваш, все пак има и специлна гимнастика за бременни, йога.. които също включват тези движения. Просто внимавай нещата да не се случват рязко, а внимателно и плавно..

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 953
На бебето няма да навредиш, но пази себе си от преумора.

# 18
  • Мнения: 998
Мисля ,че няма да има проблем-аз съм също бременна и ми се налагат
такива упражнения ежедневно заради малкия ми син.Освен това ми се
налага да го гоня понякога ,да го взимам на ръце.
Затова вечер поне се опитвам да полежавам повече и да си отдъхвам
качествено.

# 19
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
На бебето няма да навредиш, но пази себе си от преумора.
Съвсем точно казано.

# 20
  • Мнения: 9 973
спокойно,аз денонощно си влача 12 кг. багаж-пеша до 5 ет. и за сега ми няма нищо

# 21
  • Мнения: 3 929
Ако ти се чувстваш добре и нищо не те боли, няма проблем. Но ако се уморяваш и това те товари, по-добре си вземи болнични и спри с тази работа.
Аз лично досдта се натоварвах физически през бременността, но се чувствах добре, леко ми беше и не се уморявах. Можеш сама да определиш границата на натоварване.

# 22
  • Мнения: 1 305
Аз се седях седнала и свита такава ми е работата, и в по големите месеци бебока ме шутираше като много го свиех.
Не мисля, че ще навредиш, но на теб виж дали ще ти е добре.

# 23
  • Мнения: 8 999
Втората ми бременност ме свари с дете на 6 месеца - ставах, кляках, навеждах се, мъкнех /дете и количка/ до третия етаж, вършех си домакинската работа. Не трябва да се преуморяваш просто.

# 24
  • Мнения: 626
Работи докато се чустваш добре. Като почне да ти тежи по-добре си вземи болничен и си почивай.

# 25
  • София
  • Мнения: 240
Мен лично също ме интересуваше тази тема браво на авторката.Аз какво да й кажа вече съм в началото на 8 месец досега не съм спряла да си върша домакинската работа,която включва чистена ,готвене, миене на банята ,постоянно навеждане важното е да си почиваш и да не си даваш много зор-искренно се надявам това найстина да не е навредило на бебето ,но както казват другите мами аз като я притисна повечко и почва да рита недоволно.Мисля ,че ти ще си осетиш най-добре кога трябва да се преместиш в друга поза или да си починеш.Приятна бременност.

# 26
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Съгласна съм с това, че когато на бебока позата /нямам предвид някой други пози/ на майката не му харесва, изразява протеста си с ритане.При мен е така когато легна настрани. Иначе постояно се движа, но съобразявайки се с положението си  Grinning

# 27
  • Мнения: 2 011
И при мен беше така,често навеждане,клякане...Ако ти се чувстваш добре,то няма проблем.Спокойно.

# 28
  • Мнения: 1 045
Ако е лека бременност и се чувстваш добре няма проблеми.Но ако усещаш напрежение или умора спри работата.

# 29
  • Мнения: 805
Не се тревожи, на бебета няма да навредиш.
А относно теб - тялото ти само ще ти покаже, ако започнеш да се претоварваш.
Аз също бях много активна през бременностите си. Не ми е създало здравословни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт