София-Х.Димитър,Ст.Караджа,Суха река и Левски Г и Жгмъц :)

  • 45 007
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 413
жгмъц   bouquet  bouquet  bouquet
Видях къде е,много ти благодаря за информацията но то е доста далеч от нас.
Ние сме в близост до 166 -то и 49-то на Константин Фотинов и сега направо се притесних ,подадох документи само в едно училище и съм в чуденка ,никой не дава добри отзиви ,а ако реша да я преместя местата сигурно са заети и направо ми се плаче smile3514

# 16
  • Мнения: 897
Амиии, като тръгнеш по В. Петлешков към Бялата къща, преди Социалното в дясно  Rolling Eyes Не знам дали го обясних добре, до него има Арт Колеж.
Не се сещам...  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 3 718
Ще ти го разкажа на живо някой път  Flutter

# 18
  • Мнения: 897
Ще ти го разкажа на живо някой път  Flutter
А ясла ли е или ОДЗ?  Flutter

# 19
  • Мнения: 3 718
Градина е, ЦДГ . Ето инфото от сайта http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=6&k=5 Там има и карта май. То това е много далече от вас, но изглежда хубава градина.

# 20
  • Мнения: 13
Честито на всички приети в детска градина Simple Smile
Стискайте палци нас поне в чиста ясла да ни приемат,че иначе ми се плаче, ако не го вземат Sad

# 21
  • Мнения: 2 028
привет, случайно попадам на темата, новички приемате ли  Hug

ние сме в Суха река, имам двама броя разбойника - на 4 и на почти 1 година.

големият разбойник скоро го записах на полудневна занималня срещу пожарната, има едно детско клубче с двор, на градина не ходи (пусти болести), там са ни и разходките, защото в парка ми е супер мръсно...  ако има желаещи за кафенце, да казват  Hug

за 49-то мога само добри отзиви да ти дам, макар и косвени, от познати, можеш да им разгледаш сайта
http://49ou.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3  имат школа по народни танци, всяка година много старателно подготвят 15-септември, с химна, знамето...

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 16:00 от ray

# 22
  • София
  • Мнения: 11 116
ray добре дошла !  Hug
 
 

# 23
  • Мнения: 159
Здравейте и от мен в новата тема, много сте изписали две седмици бяхме на почивка и не мога да ви изчета.

# 24
  • Мнения: 897
Аз написах молба до края на август детето да не ходи на градина. Сборни групи били.. и т.н.  Много се радвам на раздвижването в темата. Шаманка, къде седите вечер? На 42ро у-ще, ли? Чувах се с Роли и Юлия и "викам" да направим "старобебешка" среща, както преди се събирахме. С теб се виждах, а тях не съм виждала от мин. година....

# 25
  • Мнения: 3 718
Там ходим, да. Градинката е екстра, голяма, чиста (приблизително) и сенчеста. На теб ти е през три квартала в четвъртия, ама какво да се прави. Пишете за срещата по раничко, че да не реша да работя точно този ден.

# 26
  • Мнения: 897
Там ходим, да. Градинката е екстра, голяма, чиста (приблизително) и сенчеста. На теб ти е през три квартала в четвъртия, ама какво да се прави. Пишете за срещата по раничко, че да не реша да работя точно този ден.
Непременно. Само да организирам другите. Събота или неделя. Може и там- в четвъртия квартал. Важното е да се видим.

# 27
  • София
  • Мнения: 215
И аз съм изпуснала темата. Embarassed Да се запиша да я следя. Simple Smile
Много се ядосвам с тия ясли. И на мен не ми се мисли. То и да го дадеш рано не си е работа, ама пък не се знае дали и догодина ще ни приемат. Close

# 28
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте момичета!  Hug

Ами аз,.. четох, четох,. отговарям на условието Суха река  Laughing , но като гледам  дечицата Ви - там не отговарям, защото имам седмокласник! Тази година кандидатстваме и сме под пара!
Виждам, че коментирате училищата и детските градини в района , затова , скачайки без покана в темата Ви, ще си позволя да дам мнението от личен опит

Сина ми беше в 117 Детска градина "Слънце" - зад базар ТАБИ се намира, много деца бяха, но аз съм доволна, попаднахме на учителки, работещи с мерак/вече може и да не са същите/ , подготвиха децата и за 1-ви клас. А след това - почти цялата група, отидоха в 143-то училище "Г.Бенковски".

Искам да споделя, че за мен училището е едно от най-добрите, които успях да проуча не само в квартала. За 1-4 клас - не зная, нашата учителка на времето беше страхотна, децата я обичаха, тя им даде любовта към познанието, но за 3-ти клас ни дойде друга, и,.. пълно разочарование!
 

По-важен е следващия период - 4-7 клас! И тук, смея да твърдя, училището разполага със добри преподаватели!
Ще Ви дам примери, изводите оставам на Вас Simple Smile

1. от класа на сина ми има 3 деца, които бяха приети в СМГ още след 5-ти клас - вярно, посещаваха и курсовете към СМГ, но изпита никак не е лесен, ние също ходихме на курсове, но сина ми нямаше мерак за СМГ и сега си давам сметка колко полезен е бил този курс /4 и 5 клас/ - в тестовете след 7 клас са заложени много логически задачи, които учиха там

2. почти всички деца в 6 и 7 клас, стигат до 2-рите кръгове на Олимпиадите по Математика, Български език и Литература, Химия, Биология, География, Физика. Пример е и моя син - 11-то място в София на Олимпиадата по Химия, 2-ри кръг на Математиката! Сега този резултат по Химия ни се признава в НПМГ и без изпит участваме в класирането им. Когато говорих с Инспектората и им споменах, че сме от 143-то, дамата само каза: "Оо,.. ама там е Дойчинова по химия - тя всяка година подготвя олимпийци!" И е така - моя ученик, като го питам откъде тоя мерак за трудната химия, ми отговаря: "Мамо, ама Дойчинова е такава, че те кара да заобичаш предмета!".
За математиката  - Г-жа Монова е преподавател и в една от най-елитните школи - ВЕДИ, за наш късмет , води и на сина ми математика 2 години.
Учителката по Български //БЕЛ/ - Г-жа Чобанова е изключително спокоен човек, който им даде също много добра подготовка за изпитите!
Не мога да не спомена и Г-жа Вероника Георгиева /"Човек и природа" , "Биология" /  - тя толкова обича професията си и децата, че на родителските срещи говори с любов за нашите деца! Много нейни ученици кандидатстват тази година в НПМГ единствено с подготовката от часовете й - без частни уроци!
 Г-жа Василева по Английски им даде подготовка, почти колкото школа Британика - даже в един период учеха повече за часа при "англичанката", отколкото за Британика!

3. вече две години в училището няма осми клас - защото всички след 7-ми кандидатстват и са приети в елитни гимназии и професионални училища

4. базата - е, не е лукс, но все пак е държавно училище! Всяка година събирахме пари за нещо - копирни машини, компютри и др,.. но без това не може!

5. още един показател - в у-щето се записаха след 4-ти клас деца, идващи от Бистрица и други далечни квартали - просто заради добрата подготовка!

Искам да пожелая здраве и късмет на малките ви сладури и на Вас!   1swing
Да са Ви живи и здрави децата!  Hug

И да знаете - колко по-големи деца - толкова по-голям купон!   bigdance2

  bouquet

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 23:30 от Lady-B

# 29
  • София
  • Мнения: 11 116
Lady-B, радвам се че се включи.  Hug
Ти ми показа светлина в тунела, защото вече се бях отчаяла от училището (143-то). Синът ми завърши 1-ви клас, наесен ще е втори в това училище, но до тук предимно разочарования ... Дано другата уч. година да се променят нещата, защото от 1-4 клас се полагат основите и е много важно какви ще са.

Общи условия

Активация на акаунт