Липсващи продукти на българския пазар?

  • 4 687
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Екзотични плодове и зеленчуци няма. Примерно дуриан, джакфрут, маниока..

# 16
  • София
  • Мнения: 816
Продукти на JOHN FRIEDA.И каквото и да избереш не завишавайте цената безумно,все пак всички можем да си го поръчаме и по нета.Ама точно това ми свършва в момента и не ми се чака. Laughing
Каквото и да е,цената и качеството са фактор.
И ако е нещо ,което ще му трябват резервни части,не слагайте 300% надценка на частите с мисълта,че сте единствен вносител и не е възможно да се намери отдруго място Mr. Green

# 17
  • Мнения: 759
хм  newsm78 идват ми наум на прима виста само хранителни продукти: кленов сироп търсих онзи ден, татрански чай и деменовка (традиционни словашки алкохоли), разни плодове и зеленчуци Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 555
На мен ми липсват био-продукти. Био-разградими торбички, био-разградими мокри кърпички за бебета, био-разградими памперси, прахове за пране без фосфати и ензими, шампоани и друга козметика, без неразградими и вредни за околната среда съставки. В чужбина продават купища такива стоки на цени, на каквито са и останалите и можеш спокойно да си ги пазаруваш от всеки супермаркет. Тук има по една марка от един-два вида и то трябва да обърнеш света, за да си я намериш, а цените са четворни спрямо чужбинските, а ако пресметнем стандарта на живот и заплатите, нашите тук био-продукти са по-скъпи от злато. Което е не толкова финансов проблем, колкото поставя смисъла от тях под съмнение, защото колкото са по-скъпи, толкова по-малко хора ги употребяват, а колкото по-малко хора ги употребяват, толкова по-малко значение има, че изобщо някой го прави.

Обмисли тази възможност, защото мисля, че тук има пазар за такива неща. Хората тъкмо започват да се отварят към тези идеи.

# 19
  • Мнения: 1 473
Липсват ми качествени вина, пенливи вина, като просеко например. Но цената на такива продукти е висока и едва ли ще има търсене от страна на средния потребител.
Липсват ми много видове риба и рибни продукти, скариди, изобщо морски деликатеси.

# 20
  • Мнения: 4 585
  Мирослава, сложи си тая снимка за аватар, защото оная е широка и нарушава правилата на форума.
За мен внеси меса. Ама не на колбаси, а месо, че на колбасите им нямам вяра. Внеси крокодилско, щраусово, бизоново, кенгурско и камилско.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 508
Много ми липсват от Aмерика Mac&Cheese! Т.е. макарони със сирене, ама едно американски сирене, жълто.

# 22
  • Мнения: 282
Хубави идеи сте споделили, но според мен не са продукти от първа необходимост и то никак, поне за средностатистическия потребител. Но знае ли човек от кой храст ще излезе заека newsm78

# 23
  • Мнения: 7 837
Има ли ги вече, дезинфекциращите гелове, защото всеки прибиращ се, носи поне по 5-10 опаковки по поръчка.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 991
Има ли ги вече, дезинфекциращите гелове, защото всеки прибиращ се, носи поне по 5-10 опаковки по поръчка.

има ги

# 25
  • София
  • Мнения: 1 457
Много е относително това "първа необходимост". Аз в този случай се сещам за лекарства, примерно Анадин, който не се продава в БГ , но ти казваш, че не си се насочила натам. Другите неща от първа необходимост са храна и вода, а различните видове деликатеси , макарони със сирене и т.н. не са от първа необходимост. В БГ според мен вече има почти всичко, друг е въпроса, че все още ми е по-евтино да пазарувам навън:)

Така че с първата необходимост ще е сложно:) На мен в БГ ми липсват Ikea, Sephora, Body Shop, Roll&Sushi, както и истински Аутлети:)

# 26
  • Мнения: 22 436
Ти я се уточни какво разбираш под продукти от първа необходимост?
Едва ли ще тръгнеш да внасяш олио, захар, брашно, или пък лекарства, защото точно това са стоките от първа необходимост.

Ако очакваш тук някой да ти каже какво точно да внасяш, без да имаш някаква изградена идея....това е губене на време. Защото колкото хора има, толкова и мнения.

На мен пък ми липсват новите и модерни детски играчки и всякакви други стоки. Има малка част от тях, но на такава безумна цена, че предпочитам да си ги поръчам от чужбина. Но все пак би било хубаво да могат да се видят и "на живо".

# 27
  • Мнения: 4 585

За лекарствата е много сложно. Има такива, чиято употреба е разрешена в други страни, но у нас не е.
И тогава внасянето им е направо си е закононарушение. DMG например. Освен това там си има монопол,
и удрят през ръцете.

# 28
  • Мнения: 282
стоки от първа необходимост - например вкусни и етини бисквити, cottage cheese / вече го има/, дамски тампони с апликатор/  и тях ги има/...
Ако не са от първа необходимост, поне да са евтини и бързооборотни. Защото ако внеса маниока, така ще си изгние и ще се чуди масата що за чудо е това. Така е с биопродуктите, според мен не ни е био мисленето.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 140
Бельо на Victoria's Secret няма/ не е евтино, но ще има успех/, няма Gap /евтино е, но не знам водил ли е някой разговори с тях и е малко по- мащабно начинание/. Липсват доста джиджавки от домашните потреби и ако заложиш на тях ще имаш нещо по- евтино и бързооборонтно, но трябва като ги пласираш хубаво да обясниш за какво са. Виждала съм много хитри кутийки за пликчета- набутваш вътре всяко ново пликче от магазина, после лесно си вадиш торбичка ако ти трябва, но не заема повече място от кутийка бира. Има много практички кутии за изцеждане на измита зелена салата- слагаш измитата салатата, дърпаш ръчка или връвчица и вътрешната част се завърта и излишната вода остава на дъното на кутията извън салатата. Има и много други полезни и евтини пособия, които не присъстват на нашия пазар или ги има под формата на точилка за 100 лв. Shocked Същите артикули съществуват за смешни пари, но никой не си прави труда да ги внесе. Отчасти, някакъв опит правят ТСМ, но там има повече боклуци, отколкото идейни пособия.

Общи условия

Активация на акаунт