Вярвате ли в "Има госопд и всичко се връща на този свят"?

  • 29 529
  • 320
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 562
Да, всичко е субективно, но има ясно подчертано злонамерие и действие, както обратното, това се вижда отстрани и трудно се оспорва. Огледайте се, не познавате ли хора лоши, на които им върви в  живота и обратното ?

И това, че на някого му върви мен какво ме засяга пряко, докато "не се занимава" с мен??? А дори и да ми вреди, бих искала да не ми вреди, а не да спре да му върви, защото ако желая второто, то и аз съм зла и си заслужавам участта.  Peace

# 76
  • Мнения: 24 467
Да, всичко е субективно, но има ясно подчертано злонамерие и действие, както обратното, това се вижда отстрани и трудно се оспорва. Огледайте се, не познавате ли хора лоши, на които им върви в  живота и обратното ?
В живота не съм съдия, изключително много се старая да не стана такава, защото това е тежък кръст, който не мога да нося.
Конкретно- не мога да знам няма ли пък причина човекът да постъпва по съответния начин.

# 77
  • Мнения: 111
Не, не вярвам!

# 78
  • Мнения: 1 749
Какво значи да им върви в живота?Познавам отвратително семейство,което според мен заслужава публичен линч заради всичко ,което са причинили на всички хора,които са имали някога допир с тях,които са много добре материално .Но...за мен тези хора са осакатени и ще продължат да потъват .Според мен изобщо не им "върви".Те са лишени от всичко хубаво на този свят.Това,че не го разбират изобщо не променя този факт.Те са душевни и духовни инвалиди и завинаги ще си останат такива!

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Да, всичко е субективно, но има ясно подчертано злонамерие и действие, както обратното, това се вижда отстрани и трудно се оспорва. Огледайте се, не познавате ли хора лоши, на които им върви в  живота и обратното ?

И това, че на някого му върви мен какво ме засяга пряко???

Еми мене ме е яд, че имам 1 приятелка супер добра като човек, която не може да забременее.  Познавам и една жена с изоставено дете, няколко аборта и ето, пак си има дете (не че искам да няма- не ме разбирайте погрешно). Някак си при второто, това за приятелката ми не ми се струва справеливо.

# 80
  • Мнения: 1 749
Наемаш ли се да определиш какво значи справедливост на този свят?

# 81
  • Мнения: 562
Да, всичко е субективно, но има ясно подчертано злонамерие и действие, както обратното, това се вижда отстрани и трудно се оспорва. Огледайте се, не познавате ли хора лоши, на които им върви в  живота и обратното ?

И това, че на някого му върви мен какво ме засяга пряко???

Еми мене ме е яд, че имам 1 приятелка супер добра като човек, която не може да забременее.  Познавам и една жена с изоставено дете, няколко аборта и ето, пак си има дете (не че искам да няма- не ме разбирайте погрешно). Някак си при второто, това за приятелката ми не ми се струва справеливо.

Това, че искаш приятелката ти да забременее, не значи, че трябва да те е яд, че друга жена си има дете (каквато и да е тя), защото в такъв случай и ти си злобна. Не те обвинявам за това - не ме засяга кой какъв е, но това, че другата жена има дете по какъв начин помага или пречи на безплодната ти приятелка????

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Наемаш ли се да определиш какво значи справедливост на този свят?

Те философите не са успяли, аз ли ще дефинирам. Но го свързвам с някакво равновесие между даване и получаване.

Това исках да кажа- не е честно тя да няма деца на база тази, която не цени децата като дар. 
Защо в "Искам бебе" ако някоя пусне тема "Помощ, да не съм бременна" и всички я изяждат с парцалите?

# 83
  • Мнения: 1 749
Даване и получаване на какво?ЗНачи не е справедливо,че ромките раждат на конвейр,а твоята приятелка и много други добри,прекрасни като личности жени като нея си нямат дечица....Сигурна ли си ,че можеш да определиш правилно какво е справедливост?
В тоя шашав свят...

# 84
  • Мнения: 562
Наемаш ли се да определиш какво значи справедливост на този свят?

Те философите не са успяли, аз ли ще дефинирам. Но го свързвам с някакво равновесие между даване и получаване.

За всяко нещо си има някаква причина и никой не може да бъде абсолютна Майка Тереза. Злобата може и да е лоша, но е нормална, Тази "злобна" жена може да дава много и това, че не го дава на теб, не значи абсолютно нищо!  Peace  А дори и тя да няма дете какво ще помогне това на приятелката ти? Аз пък не мисля, че е честно да разсъждаваш така, но кой ме пита?

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Даване и получеване на какво?ЗНачи не е справедливо,че ромките раждат на конвейр,а твоята приятелка и много други добри,прекрасни като личности жени като нея си нямат дечица....Сигурна ли си ,че можеш да определиш правилно какво е справедливост?
В тоя шашав свят...

Еми това е моето усещане за справеливост в живота. Човек може да го усети, ако е лично засегнат или е наблюдател.

# 86
  • Мнения: 562
Даване и получеване на какво?ЗНачи не е справедливо,че ромките раждат на конвейр,а твоята приятелка и много други добри,прекрасни като личности жени като нея си нямат дечица....Сигурна ли си ,че можеш да определиш правилно какво е справедливост?
В тоя шашав свят...

Еми това е моето усещане за справеливост в живота. Човек може да го усети, ако е лично засегнат или е наблюдател.



Права си - твоето!  Peace

Не ме разбирай погрешно - не казвам, че бъркаш в преценката си за справедливост, а че това не значи, че онази жена няма право да има дете. Не знаеш какво е в душата й!

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495

Еми това е моето усещане за справеливост в живота. Човек може да го усети, ако е лично засегнат или е наблюдател.


Права си - твоето!  Peace

Еми да, тук вски пише СВОЕТО мнение, нали е форум. няма универсална истина, а според моята истина не е справеливо тази моя приятелка да няма деца. Според теория на кармата сигурно много грехове има отпреди, защото в този живот е много добър човек.

"не значи, че онази жена няма право да има дете. Не знаеш какво е в душата й!"- а това го уточних и даже помолих да не ме разбирате погрешно, по-горе съм го писала, аз сравнявам едното на база другото

# 88
  • Мнения: 562

Еми това е моето усещане за справеливост в живота. Човек може да го усети, ако е лично засегнат или е наблюдател.


Права си - твоето!  Peace

Еми да, тук вски пише СВОЕТО мнение, нали е форум. няма универсална истина, а според моята истина не е справеливо тази моя приятелка да няма деца. Според теория на кармата сигурно много грехове има отпреди, защото в този живот е много добър човек.

Да - не съм казала на никого да не говори.  Peace  Просто всичко е твърде субективно и всеки (дори и аз) може да сбърка, така че не гледай околните и тяхното "щастие", а своето битие - така е много по-лесно и ведро!  Peace

# 89
  • Мнения: 1 749
Светла,защо мислиш,че няма универсална истина?

Общи условия

Активация на акаунт