Политико-икономико-детскоградинска, или защо няма и да има място за децата ни

  • 2 482
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 280
Г-жа Фандъкова каза, че има мораториум.
Аз до преди това нямах и идея,че има подобно нещо.
Освен това, позовавайки се на този мораториум, г-жа Фандъкова се "похвали" че са "изгонили" предсрочно 5 частни структури от сгради на бивши Общински ДГ.
Честно казано на протеста на 1 юни з апърви път чух,че това с мораториума, май не е съвсем така.
Добре де.. защо се спекулира тогава ?
АКо няма такъв- да вземат да го приемат и да го спазват!
И без това ситуацията с ДГ е много критична..

# 16
  • Мнения: 64
права си, Щурчо, от доста време подценявам този проблем с мораториума- няма изричен въд вид на решение № .., дата точка 1. Мораториям

По-скоро има решение на СОС - приемане на Актуализирана програма.... на СОС в която не беше много ясно и директно и със сигурност не е в самото решение.

имах съгласието на един съветник, чрез който чат пат внасям питяния за детските градини, и ще му подготвя да внесе докладна както си му е реда с приложение Проект за решение на СОС:

1. СОС приема Мораториум върху:
- удължаването на договори,
- приемане на решения за нови договори
(до трайното решаване на проблема с недостига на места) - може да не се пише
2. Забранява преотреждането на терени предвидени за детски градини и образователни институции за други цели (независимо дали са общински, частни или държавни)
3. Възлага на зам-кмета г-жа Фандъкова да проведе преговори с цел предсрочно освобождаване на заети помещения, сгради и дворове
4. нещо друго, ако се сещате

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
... т.3 да се промени на ...
Възлага на зам-кмета г-жа Фандъкова да проведе преговори с цел предсрочно (до 1.08.2009 го. (което ще даде 1 месец за ремонт и преустройства)) освобождаване на заети помещения, сгради и дворове - с всички законови средства, включително и, където договорните условия изрично го налагат, изплащане на неустойки на наемателите.

Щурчо, не само теб е излъгала - справка поста на tini-mini от 1ва страница. Излъгала е теб, излъгала е нея... имаме ли основание да предполагаме, че само вас лъже? Има един много хубав принцип във физиката / математиката (честно, не си спомням от кого е въведена идеята): когато часовникът бие 13 пъти грешен е не 13тия удар, а всички направени до момента от този часовник.

Или когато един политик е изрекъл явна лъжа - която не е опровергал сам - ако по някаква причина е сбъркал в даден момент, морално би било да го оповестява пръв, многократно - аз ви излъгах, понеже не предвидих... еди-какво-си - това внася сянка на подозрение върху всичките му други изказвания, за които не е доказано, че са лъжа, но не е и доказано по неопровержим начин, че са истина.

# 18
  • Мнения: 2 280
Кати, г-жа Фандъкова спомена въпросния мораториум не пред мен лично, а писмено в отговор на първото отворено писмо до родителите от инициативния комитет..
Въпросния отговор също беше отворен за медиите т.е... е съвсем официален..
Дори през ум не ми е минавало, че може да е "лъжа".. Честно казано, искрено се надявам да е ..форма на заблуждение т.е..да са заблудили самата нея..  ooooh!

"От 2006 година е спряна замяната на публична общинска собственост с предназначение за детски градини, като последният случай за замяна на двора на ОДЗ № 81, район „Възраждане” срещу жилища – собственост на фирмата-наемател е спрян с намесата на кмета на Столична община. До момента няма подновени договори за отдаване на помещения под наем в детски заведения.
От 2007 година съществува мораториум върху отдаване на помещения под наем в детски градини. През периода 2006-2008 година са освободени 11 помещения, отдадени под наем на частни образователни структури, като след извършване на ремонтни дейности на стойност 220 000 се разкриха 11 нови групи с 300 деца. Администрацията на Столична община потърси начин и за предсрочно прекратяване на договорите с наемателите на помещения в детските градини."

# 19
  • Мнения: 64
Е това вече на нищо не прилича:

Заседание No 42 от дата 11.06.2009 на Столичен общински съвет
 ...
59.Доклад вх. № 08-15-142/26.03.2009 г. относно предоставяне безвъзмездно за управление на ОП „Социален патронаж” при СО на имот – частна общинска собственост, представляващ част от сградата на бившето 29-то ОДЗ, находящо се в ж. к. „Младост-1”, УПИ II, кв. 17.

Докл.  Петко Дюлгеров
...

А Щурчо и много други си мислехме, че има приет мораториум.
Значи може да изгоним държавната НАП, а не може общинарите да се сетят, че има чакащи деца в Младост и да измислят друго място (ако трябва и под наем) за общинското предприятие - за което преди СОС да е решил някой усилено харчи НАШИТЕ пари и ремонтира!

# 20
  • Мнения: 2 280
На всички срещи с Фандъкова или Минчева или който и да е от Общината или дирекция Образование съм задавала този въпрос за конкретното бивше 29 ОДЗ..
И на последния протест , който беше на 1 юни също!!!
Само 10 дни ПЕРЕДИ да си гласуват преместването на социални грижи в това "бивше" ОДЗ..
Получих уверения,че се прави всичко възможно!
В Люлин вече били намерили апартамент, подходящ за Социални грижи..
Питах дали няма достоен апартамент и в Младост, но..нямало  ooooh! ooooh! ooooh!.. за сега..
Явно никога няма да има..
Най-страшното е,че май ще извадят въпросното БИВШЕ ОДЗ от кадастъра като терен за ДГ и...след това...АКО се приеме новия градоустройствен план с променено предназначение на терена, няма да има жизнена сила да ги спре да си построят там и МОЛ дори!!!
Бясна съм.
Някакви идеи какво може да се направи ?

# 21
  • Мнения: 3
Здравейте,
относно предстоящото заседание на СОС забелязахте ли точка

8.Доклад вх. № 08-15-3119(6)/19.03.2009 г. относно отмяна на Решение № 24 по Протокол № 60 от 13.10.2003 г. на СОС за учредяване на безвъзмездно право на ползване на НЧ „Джон Атанасов” за срок от 10 години върху общински имот – част от сградата на ОДЗ № 59, ж.к. „Младост - 3”.

Докл. Петко Дюлгеров

Тука кметът на Младост най-сетне ще предложи читалище "Джон Атанасов", което досега БЕЗВЪЗМЕЗДНО  ползва помещения от ОДЗ-то, да напусне. А впрочем дейността, която са развивали не е била такава, каквато може да се очаква от неправителствена организация, ами там има ЧАСТНА ЗАНИМАЛНЯ!!. До неотдавна май и тока и парното са им плащали от бюджета на дечицата от ОДЗ-то! Дотук добре.

Защо същият тоз наш кмет на Младост, който така добре познава проблемите на неприетите деца в градини ще докладва в точка 59. същия ден да се "похаби" поредната градина, едва-що освободена от НАП?
Какво трябва да направим, за да не се случи това? ТРЯБВА ЛИ ВСЕКИ ПЪТ ДА ПРОТЕСТИРАМЕ И ДА СЛЕДИМ КОЙ КАК НЕ СИ ИЗПЪЛНЯВА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА?

# 22
  • Мнения: 2 280
Трябва, да...
Аз предлагам в четвъртък да се строим на заседанието на СОС..
Някой знае ли дали имаме такова право?
И..ако ни допуснат да слушаме, можем ли да задаваме въпроси?
Или да взимаме отношение?
При всички случаи, поне медиите трябва да се алармират.. Друг е въпроса ДАЛИ биха се впечатлили от "проблема"..
Лошото е,че ако отида само аз..едва ли някой изобщо ще ми обърне внимание..

# 23
  • Мнения: 3
Мисля, че имаме право срещу предстване на лична карта да присъстваме на заседанията на СОС, без да участваме.

# 24
  • Мнения: 2 280
Трябва да има начин да си кажем мнението...
Направо не е за вярване, че ще гласуват подобно нещо..От месеци го повтарям .. а то не било гласувано все още..Дано проявят здрав разум..

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
И..ако ни допуснат да слушаме, можем ли да задаваме въпроси?
Или да взимаме отношение?

Не.

Е, това поне е логично - всеки опит за провеждане на заседание на орган с голям брой членове (т.е. преки участници) и неизвестно количество гости би е превърнало в най- обикновена говорилня, ако не спазва някакъв определен протокол.
Отношение, обаче, могат да вземат медиите - всички и особено телевизионните разследващи репортери - отношение, изразено в достатъчен обем, повтаряно, обсъждано и дискутирано... продължително време в публичното пространство има особено голяма тежест в предизборна обстановка. Ако този експрес не бъде използван, ако не яхнем толкова висока вълна, не виждам каква сила би могла на сила да ни изтика някъде.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Трябва да има начин да си кажем мнението...
Направо не е за вярване, че ще гласуват подобно нещо..От месеци го повтарям .. а то не било гласувано все още..Дано проявят здрав разум..


Чудя ти се, честно, от кой извор го черпиш този оптимизъм. Като гледам как все не можеш да повярваш в проявяваната от Общината злонамереност, почва да ми се иска да ми прелееш малко. Венозно, че инак не виждам как може да стане.
Как е възможно да те е***ат от всякъде, а ти да не проявяваш и грам огорчение?
Част от мен искрено ти завижда...

# 27
  • Мнения: 2 280
Значи, единствения ни шанс са медиите.
Въпроса е - времето за разговор с медиите кога е? Преди заседанието.. А те дали ще посмеят да повдигнат въпроса.. и доклко ги вълнуват тия проблеми..
И дали някой от разследващите журналисти се занимава с този въпрос..
Изобщо..  ooooh! ooooh! ooooh!
Няма ли начин да пишем нещо протестно до Фандъкова или до Общината по повод на конкретния въпрос?
Или по някакъв друг начин да се вдигне шум около въпроса?

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Разбира се, че ще посмеят - ако бъдат подходящо мотивирани... под което разбирай с уверение за "публика" - за интерес към предаванията, не с пари.

Общи условия

Активация на акаунт