Майски бебенца засмени, местят се вече в "Родени".Тема 1

  • 12 990
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 885
Леле, на 1 месец и седмица и вече за захранване пишете?!?!?!.....Захранвах баткото на 6 месеца н 5 дена, и сега ще е така.
Чета, че се изцеждате. Въпроса ми е ЗАЩО СЕ МЪЧЕТЕ с тези помпи? Кошмар и загуба на време.
Бебето суче и е по-добро от всякаква помпа, питайте Бу от кърмаческият.
Баткото го кърмих на 3 часа и първият месец наддаде 400 грама /преди почти 4 години/. Гледах го по книга и съвети на педиатри. Бързо минах на АМ. Сега кърмя на поискване, в началото бебчо вися почти нон-стоп на гърда, но наддаде  1250 грама. Още в болницата го изписаха с 120 грама отгоре. Лежа, чета книжка и кърмя. Килограмите на Никола сега са равностойни на кг на Стефан на три месеца.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 13:23 от немирница

# 271
  • Мнения: 3
Здавейте и от мен! Помните ли ме newsm78
Малкият ми пинц се роди на 25 май, казва се Ясен, с  тегло 3450г и 54 цм голям!
Честито на всички мами  bouquet
Има ли още очакващи newsm78 Леко раждане им желая!

# 272
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Sheherezada31, да ти е жив и здрав принца и много да те слуша!

Цяла сутрин се гоня с една буря, която се опитва да връхлети Русе. Ама си навих на ината и иазлязохме на разходка. Небето над Румънско изглежда като декор от филма "Апокалипсис" и едни хубави светкавици го цепят. Бррр. Напазарувах и бегом вкъщи преди да се е стоварило това чудо на главата ми. То пък засега се размина.
За захранването: големият ми син е захранен рано. На 3,5 м. ядеше местно пюре. На 7 вече му готвих манджи ( съобразени с него). Е, живо си ми е детето, здраво и без алергии. Поне засега.
Гого-Мого май ще го захранвам след 5м. Може и по-късно. Незнам  newsm78

# 273
  • Мнения: 626
Шехерезада добре дошла и честито бебче. Аз се чудех кога ще се похвалиш и ти .
Момичета днес май ще се роди последното ни бебче, поне не се сещам за други преносващи мами . Късметче нали днес и беше секциото  newsm78 .
Ние с малката така се замотахме днес , че не успяхме за сутрешната разходка . А то май и след обяд ще ни се размине , че ще ни идат гости .

Може ли да ми кажете кой слинг е по удобен - с халки или шал ?

# 274
  • Мнения: 10
Добър ден и от нас сладурани.
Честито бебенца на всички(няма да изброявам,защото ще забравя някого).Да са им живи и здрави бебоците,а мамите бързо да се възстановяват.
Sheherezada31  помним те.Simple SmileЧестито за малкия принц.Да расте много здраво,весело и щастливо дете.
Добре дошли и на всички мами.
Ние днес сме на консултация,но ще ходим по късно,защото педиатърката ни е след обяд,а сега е доста горещо.Миналият месец бяхме 3500,дано сега да сме поне 4500.Стискайте палци.Ще ни бият и ваксинка,ужас.Пак ще плачем.Sad
Да ви се оплача сега.Моят Ради вече два пъти ми прави този номер.Започва да плаче така,че чак въздух не може да си вземе.Наложи ми се да го обръщам с краката нагоре.И двта пъти се разплака без кой знае каква причина.Единият път беше след баня,а другият беше заради наакан памперс(оставих го 5 мин.да си досвърши работата,тъй като още се напъваше).Не го оставам сам точно заради това.Незнам какво да правя.
Ако има още мами 2 в 1 им пожелавам леко раждане.

# 275
  • Мнения: 2 172
Аз се прибрах от изпита- имам шестица  Sunglasses

За  пералнята-незнам.....пускам на 3-4 дена по 2 перални,като не са въобще пълни.Просто ми трябва конкретна дреха и затова пускам пералня.Една с нашите дрехи и една с дрехите на бебо.Но какво да ви кажа....ние  с таткото не цапаме много,а и бялата пола (с която съм винаги  Tired ) си я пера всеки ден на ръка и само я центрофугирам.А досега никога не ни е изпускал памперс и не съм сменяла по 3 комплекта дрехи  Mr. Green Ползвам 2-ката на Памперс с еластичните лепенки.Много съм доволна.Но само защото са с такива лентички.Една време с дъщеря ми ползвах първоначално памперс,но тогава бяха с НЕеластични лепенки и много пропускаха.Минахме през Хъгис-но по едно време и те започнаха да пропускат през нощта.След това -Еви Бейби-доволна съм.....накрая Либеро.Те са бетон,но пък са по-дебели и за лятото не са подходящи.Така,че пробвах новите на Памперс и останах очарована.Та сега и дъщеря ми и сина ми са си с Памперс и никога не сме имали изцапани дрешки  Flutter Но то това с памперсите май е индивидуално,за всяко дете.Не всяка кройка е подходяща за всички....въпрос на изпробване е.

Днес мисля да направя един тигел с Виктор-но вечерта,че в момента в Пловдив е някакъв ад.Невероятен задух и се готви да праска дъжд доколкото чувам небето   Laughing

П.П.Гледам захранването обсъждате.Клавдия е захранена на 4 навършени месеца.Какво да ви кажа не и харесваше зеленчуковото пюре много,много.Но свикна.Сега мисля да захраня на 5 месеца  Peace

П.П. Редактирам се,че в Пловдив вече вали яко  Mr. Green

# 276
  • Мнения: 626
elfi4ka честито за изпита.
Ние също ползваме Пампрес и не са пропускали, но незнам защо решихме да пробаме Либеро . Много съм недоволна освем че са по-дебели , като че ли пропускат . Не мога точно да преценя като го пипна ми е постоянно студен ,или леко влажен.

П.П. Пералня пускам на 2 дни с бебешки дрешки и на 3 с наши.

# 277
Здравейте мами, нямах компютър от доста време и не съм Ви споделила, че на 20.05.2009г. се роди моят  син Димитър 3250гр., 51 см. Вече сме на 20 дена, храним се, спинкаме, всичко върви нормално! Честито на всички мами,  много да Ви радвам малките бебенца!  Hug

# 278
  • София
  • Мнения: 159
Галя, честит син! Нека бъде орисан със здраве и късмет за радост на мама и тате!

Ползвам около 8 пелени за денонощие на Памперс - първо ги купувах по 0,26 лв., а сега по 0,29 лв.

Цитат на: Felina  link=topic=402650.msg11474946#msg11474946 date=1244272040
С коликите обаче не ни се размина. Подхванаха ни сериозно и кум чайчето добавихме еспумизан и гладена на пелени.
Абе как става номера със сешоара  newsm78 някойможе ли да ме светне Hug

На мен пък ми се възпали вената от абоката и направих тромб. Една леля в реанимация ми стисна банката с глюкоза и бая ме заболя но на фона нс операцията не обърнах внимание.Сега съм на компреси и мазила.Дано ми мине до седмица иначе май ще го цепят.
smile3518

Може да използваш само бръмченето на сешоара или да го насочваш към крачетата и стомахчето, към гръбчето. Аз го използвам и след баня - много му харесва голичък и със сешоара да го изсушавам, но не с най-горещата струя, а на по-слаба степен. Една вечер когато имаше мн. силни колики, през бодито вече с топлата струя насочвахме в/у стомахчето...така заспа..
За тромба - аз като се прибрах у дома си биех сама Fraxiparine 0,4 по 1 път на ден за съсиреците. Това са мънички инжекцийки и е мн. удобно да си ги поставяш сама. На мен ми ги изписа съдов хирург защото ми бяха колабирали и нацепили вените от многото вливания, имаше и доста тромбчета.

Цитат на: loranholl  link=topic=402650.msg11476133#msg11476133 date=1244281293
Felinka, сешоара го пускам близо до креватчето примерно и шума му тотално го омайва нашия Тоши Laughing има страхотен и моментален ефект. само дето след 15 мин става жега, а ако дребосъчето не е заспало добре като го спра и веднага започва рев.  #Crazy

моя го настройвам на по-студената струя

Цитат на: Dendri  link=topic=402650.msg11475456#msg11475456 date=1244275836
Момичета, дайте да се преброим кои сме от Овча Купел, Борово, Красно село... да се съберем на една срещичка в Южния парк, а и до нас (в Овча Купел старата част, срещу банята) има страхотно паркче. Знам, че КайРен е доста близо до нас, С Geraldine направо сме съседки, Аркси е в Красно село, ralichkou и Ани Борисова се срещат за разходка и са около Билата на България, ето че и Mushinka се подвизава в Южния парк... Сигурно пропускам още съкварталки - да не ми се сърдят... Хайде да се съберем МАЙчета. Ще ми бъде изключително приятно. newsm76
Само ме е яд, че момичетата, които са ми слабост, с които или лежахме заедно в болницата, или се засичахме я за сваляне на шевове, я за друго нещо, са все от Младост - Таняб, Лианка, Славаа, Мадам Стасита. Heart Eyes

аз може да не съм ти слабост  Wink Heart Eyes ама с удоволствие ще се присъединя... Давай направо предложение за ден, час и място и който може да се включва Party

Цитат на: desive78  link=topic=402650.msg11478430#msg11478430 date=1244299196
Някой беше писал за дългите паузи между храненията. ПРи нас също ги има и не знам какво да правя. Обича да спи вечер след 9 ч. и да се буди иили през нощта към 2-3 ч. или направо в 6- 7 ч. Сутринта стана същото- снощи яде в 20,30 ч. и  сутринта чак в 7,30 ч. На практика си изпусна храненето в 00 ч. , което му беше 6-ото за деня. ТАка излезе, че вчера е ял 5 пъти  #Crazy Не знам как е при вас, но Любчо не спи като се наяде, будува, често се нерви и ако реши да спи, го прави например 1 час преди следващото хранене. Ако е бил много нервен, не го будя и изкарваме 4 часова пауза, а по някога и повече, което също не знам колко е нормално.   newsm78

и ние сме така с храненията и паузите, но пък си спим постоянно когато нямаме колики

Наддаваме на 5 дни по 300 гр.

Аз планирам утре и във вторник да съм в Южния парк сутринта след 9.20-10ч. Ще съм и с баткото около южния край на парка, до входа от към бул. Гоце Делчев. Има ли желаещи за разходка?

Днес пропуснах, че бях на док, но утре може да се присъединя...

За прегледите след раждането - аз ходих на 5-ия ден след изписването и на 1-ия месец след раждането.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 11:34 от Arksi

# 279
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Да помоля мацката която прави следващата тема да ми махне телефона от първа страница. Няма нужда вече. А и последните мами сами се хвалят.  Peace

# 280
  • Мнения: 4 872

Може ли да ми кажете кой слинг е по удобен - с халки или шал ?

 Може ли някой да ми даде повечко инфо за слинг-овете защото и аз искам да си купя ,но честно казано от вас разбрах въобще че съществува такова нещо. интересува ме откъде се купува и доколко е удобен през летните месеци и как варират цените  Thinking (нямам време да се ровя в нет-а и ще ми е по-удобно тук да прочета )
 
 elfi4ka честито за изпита
 
Честити бебчета на Sheherezada31 и anisvet . да са ви живи и здрави и много послушни малчуганите  Tada

# 281
  • Мнения: 204
      Добър ден и от мен,4естито на Елфи4ка за изпита,4естити рожби на  Ани  и Смехурана да растат много здрави и силни .  bouquet
      Аз днес ходих до нашето консулство да направя временен паспорт на Вени,нямам думи направо за обслужването, идваше ми да я тресна тази на гишето .Нали съм си недоспала (ако два 4аса се броят за сън)и тази ми дойде в пове4е.Тази нощ Вени не иска да спи ,щяла нощ я носих ,люшках ,но не и не .Заспи за 30 мин и отново се по4ва.Мисля днес да купя АМ ,ще и дам дове4ера да видя дали ще има промяна.
      Моми4ета пуснете някоя снимка на вашите слън4ица във слинга .
      [/list]Аз пералня пускам по два пъти на ден.

      # 282
      • Мнения: 66

      Може ли да ми кажете кой слинг е по удобен - с халки или шал ?

       Може ли някой да ми даде повечко инфо за слинг-овете защото и аз искам да си купя ,но честно казано от вас разбрах въобще че съществува такова нещо. интересува ме откъде се купува и доколко е удобен през летните месеци и как варират цените  Thinking (нямам време да се ровя в нет-а и ще ми е по-удобно тук да прочета )
       


      ето варианти http://sling.beinsa.info/

      # 283
      • София
      • Мнения: 1 395
      marsia да пуснеш едно клипче за правилно слагане?  Mr. Green

      Немирница, кърмя по-рядко, отколкото изцеждам, защото и със силиконки след 3то кърмене за деня после повръща кръв. Иначе захапката и позата ни били супер, ама на! Нещо са ми бъгави зърната  Crazy

      Честито на новозавърналите се мамчета!

      П.с. при нас сешоарът не действа  newsm78 но пък духалката го радва, а има и музикална въртележка на леглото и една от мелодиите го омайва, 2-3 пъти я пускам и заспива  Mr. Green http://www.snimka.bg/album.php?album_id=382295&pid=12797950

      # 284
      • Sofia
      • Мнения: 4 531
      При нас преди малко имаше голяма буря. Сега все едно не е било... Дан остава за разходка.
      Относно цеденето - нямам достатъчно кърма, малкия само ми спи докато се храни и после е кисел, пак иска, пак спи и пак е кисел. Мъчихме се доста време, идва консултант по кърменето вкъщи, направих всичко възможно и преминах към по-сложния вариант само и само кърма да има. Онзи ден пак го пробвах на гърда. БЕше страшен рев след 30 минутно кърмене. Дадохме добавка от 30 млн кърма, пак рев, покле 30 мл. Ам, пак див рев, после още 30 мл. Ам. И какво излиза, само си играем, а бебо за 30 минути нищо не е изял от гърдата. Вече минах етапа на разочарование от себе си защото не мога да го кърмя. Сега се боря с разочарованието, че въпреки всички опити изцедената кърма не стига.
      За памперсите - първо бяхме на Пуфис, после сменихме на Памперс защото ми се видяха тънички. Да, обаче всички поред пропускаха. Минахме на Хъджис-същата работа. Сега пак сме на Молфикс. Пак пропускат, но на етапи  Mr. Green Няма, няма и хоп- три пъти поред опикан човека. Имаме и един пакет неизползвани Молфикс- ще ги видим как са.

      Общи условия

      Активация на акаунт