Родители на 60 и развод

  • 4 197
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 617
Проблема е  , че аз през тези 9год  не прекъснах връзката си с него, както направи  брат ми Според майка ми, аз трябвало да отида да набия любовницата и да довлека  "неверника " в къщи, защото според щом човек се жени  ,той се жени за цял живот

Що за нелепост?
Ако майка ти смята, че нещо трябва да се направи, да го е направила тя! Откъде накъде ти ще се месиш в отношенията им? Че и виновна ще те изкарва при това!

Остави ги да се оправят сами. Всичко е в техните ръце. И наистина не виждам защо ти трябва да си "боксовата круша".
Естествено, че няма да прекъснеш взаимоотношенията с баща си. Те може да са се разделили, но това не те прави по-малко тяхна дъщеря - и на двамата.

Големи хора са - да се разберат.



# 16
  • София
  • Мнения: 221
Е, какво може да направиш. Ще изслушаш тирадите на майка си и това е. Дано пък да не е чак толкава страшно.
Ами те започнаха днес  реших да я  поподготвя, а тя  направи такава драма пред синовете ми  и щеше да скача през балкона , уф не ми е леко Един мъж и  толкова драми  , но проблема е друг , че тя  цял живот е била  гледана и обгрижвана  жена и сега наистина и е трудно сама да се оправя, и винаги е правила такива драми от наймалкия проблем, честно казано аз не бих я издържала 40години, въпреки безкрайната и грижовност

# 17
  • Мнения: 2 617
Добре де момичета мен ми е  интересна вашата  позиция в момента на развода Да оставим старите защо  са решили да развеждат, когато започнат  кавалкадите и  плюнките  вие каква позиция заемахте?

Ама защо трябва да заемеш позиция? Те и двамата са ти родители - какво да направиш? Кого да подкрепиш?

# 18
  • София
  • Мнения: 221
Проблема е  , че аз през тези 9год  не прекъснах връзката си с него, както направи  брат ми Според майка ми, аз трябвало да отида да набия любовницата и да довлека  "неверника " в къщи, защото според щом човек се жени  ,той се жени за цял живот

Що за нелепост?
Ако майка ти смята, че нещо трябва да се направи, да го е направила тя! Откъде накъде ти ще се месиш в отношенията им? Че и виновна ще те изкарва при това!

Остави ги да се оправят сами. Всичко е в техните ръце. И наистина не виждам защо ти трябва да си "боксовата круша".
Естествено, че няма да прекъснеш взаимоотношенията с баща си. Те може да са се разделили, но това не те прави по-малко тяхна дъщеря - и на двамата.

Големи хора са - да се разберат.




Ами то има и още по голяма нелепост, че ние с брат ми сме ги  "товарили" с внуци а "онази" е бездетна и баща ми затова е с нея
Може и да е смешно отстрани, но  никак  не е  когато  всеки ден слушаш за "к*****ите" дето разваляли на хората семействата

# 19
  • Мнения: 4 380
Е, какво може да направиш. Ще изслушаш тирадите на майка си и това е. Дано пък да не е чак толкава страшно.
Ами те започнаха днес  реших да я  поподготвя, а тя  направи такава драма пред синовете ми  и щеше да скача през балкона , уф не ми е леко Един мъж и  толкова драми  , но проблема е друг , че тя  цял живот е била  гледана и обгрижвана  жена и сега наистина и е трудно сама да се оправя, и винаги е правила такива драми от наймалкия проблем, честно казано аз не бих я издържала 40години, въпреки безкрайната и грижовност

Не мислиш ли че сами я глезите? Ще ми направи такива циркове ама не знам кога. Тя се опитва да ви манипулира. От страх или безсилие все тая, но това е начина и да ви кара да постъпвате така както желае.

# 20
  • София
  • Мнения: 221
Добре де момичета мен ми е  интересна вашата  позиция в момента на развода Да оставим старите защо  са решили да развеждат, когато започнат  кавалкадите и  плюнките  вие каква позиция заемахте?

Ама защо трябва да заемеш позиция? Те и двамата са ти родители - какво да направиш? Кого да подкрепиш?
Ами аз позиция  нямам, но и не осъждам баща  си  и според маман  там ми е  грешката Все си мисля, че за да се стигне до тук едва ли е виновна  другата жена, ако  има вини  те са и в двамата ми  родители, не в някой трети

# 21
  • Мнения: 2 617
Не мислиш ли че сами я глезите? Ще ми направи такива циркове ама не знам кога. Тя се опитва да ви манипулира. От страх или безсилие все тая, но това е начина и да ви кара да постъпвате така както желае.

Подкрепям! Peace

Ами аз позиция  нямам, но и не осъждам баща  си  и според маман  там ми е  грешката Все си мисля, че за да се стигне до тук едва ли е виновна  другата жена, ако  има вини  те са и в двамата ми  родители, не в някой трети

Именно! И в теб не са!

Казваш, че слушаш всеки ден за к*******. Заедно ли живеете?

# 22
  • Мнения: 2 448
Ами какво да ти кажа, развода беше култов, цирк от класа. Баща ми направи и невъзможното да усили драматизма.   Бяха въвлечени "свидетели", родата до девето коляно, включително и някакъв гадател и заклинател, който трябваше, ако не да вразуми майка ми, то поне да прокълне всички дръзнали да не са против нея.  ooooh!
Не беше лесно, но мина, аз и брат ми се стараехме да запазваме неутралитет, до колкото е възможно, говорихме им, че сме благодарни, че заедно са ни отгледали и че щом не могат да се разбират по добре всеки сам да намери живот за себе си.
Но макар и по малко, баща ми все още помрънква от време на време. Въпреки, че най после осъзна и прие някои от грешките си, защото тогава определено се смяташе за една невинна жертва на заговор.  Confused

# 23
  • Мнения: 2 617
Не беше лесно, но мина, аз и брат ми се стараехме да запазваме неутралитет, до колкото е възможно, говорихме им, че сме благодарни, че заедно са ни отгледали и че щом не могат да се разбират по добре всеки сам да намери живот за себе си.

Ето това изчерпва всичко.   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 221

Казваш, че слушаш всеки ден за к*******. Заедно ли живеете?

[/quote]
Не , не живеем заедно, но  когато  не се виждаме , се чуваме  и  това е  втората  дума слбед здравей, даже след това пита за децата ми

# 25
  • Мнения: 2 617

Казваш, че слушаш всеки ден за к*******. Заедно ли живеете?

Не , не живеем заедно, но  когато  не се виждаме , се чуваме  и  това е  втората  дума слбед здравей, даже след това пита за децата ми
[/quote]

Значи много я слушаш. Прекъсвай ги тези разговори. Особено по телефона не е трудно. Да, ще се разсърди, но на десетия път сигурно ще осъзнае, че не може така.

# 26
  • София
  • Мнения: 221
Но макар и по малко, баща ми все още помрънква от време на време. Въпреки, че най после осъзна и прие някои от грешките си, защото тогава определено се смяташе за една невинна жертва на заговор.  Confused
[/quote]
Този период на осъзнаване  при майка ми  никога няма да дойде Макар , че непрекъснато пита  къде е  грешала , човешко е да се  греши Ето днес опитах да и посоча една от грешките и , че не изслушва другата страна,  а веднага  пуска своята своята  плоча и нейната  правота И днешния  гранд скендъл  беше готов Не мога да разбера как  уж искаш да знаеш  грешките си, а не искаш  да ги чуеш след това

# 27
  • Мнения: 4 380
"Прекъсвай" е меко казано. Ако 10 години не престава да ми говори за к**ви, бих я завела на психиатър. И ще и поставя ултиматум да престане да занимава хората с психичните си проблеми за да не загуби и децата си.

# 28
  • Мнения: 12 667
Хич не си ги мисли тези неща - кой виновен, кой невинен. Просто  изслушвай майка си. Каквото и да й кажеш, няма да има ефект.

# 29
  • Мнения: 2 617
Хич не си ги мисли тези неща - кой виновен, кой невинен. Просто  изслушвай майка си. Каквото и да й кажеш, няма да има ефект.

Е, да, ама тя явно няма да се задоволи само с изслушване - тя иска подкрепа, дъщеря й да вземе страна. Нейната, разбира се. Което, както и да го погледнем, не е нейна работа.

Общи условия

Активация на акаунт