Кръвно налягане по време на бременност

  • 22 580
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 192
Моето е 60/90 и при бременност става 110-120/80.
Може затова да ми се вижда толкова високо.
Момичето не пита за вашето,а за нейното  Peace

Трябва да се следиш редовно, кръвното ти е на горната граница.Стойности над 130/90 са опасни. Не искам да те плаша, но си следи кръвното и споделяй с лекаря си всичко кието те вълнува той най-добре ще ти каже дали е нормално или не Peace.
Стойности 130/90 са напълно нормални за здрави хора.Има значение единствено какво кръвно си поддържа по принцип и колко се е покачило през бременността.Аз нормално съм с 100/70 през бременността ми беше 110-115/80 и не съм имала никакви проблеми.При високо кръвно се гледат не само стойностите на кръвното налягане,а и наличие на белтък в урината например,отоци,кръвна захар и други показатели на кръвта,а и състоянието на плода.

# 16
  • Мнения: 998
Добре,Пумукъл .
Извинявай.

# 17
  • Мнения: 3 929
здравейте мили мами,доста бързо напредвате.моят въпрос е от друг характер.бременна съм в 5-я м.
и от началото на бременността ми се качи кръвното налягане от 120/80 на 130-135/90 .Това проблем ли е?
А как се чувстваш ти самата? Мисля, че това също е от голяма значение.
Мисля, че кръвното ти не е високо, поне на този етап. Доколкото знам, през бременността може да вдигнеш още по-високо кръвно. Не, че е желателно, но се приема за обичайно бременната да вдига кръвното. Предполагам акушерката/гинекологът, който следи бременността, ти назначава необходимите изследвания и може да прецени това кръвно дали е добре за тебе или не.
Аз по принцип съм с кръвно 90/60, а през бременността вдигах максимум до 125/80.

# 18
  • Мнения: 1 740
Според мен кръвното ти не е много високо, но всичко зависи от това как ти се чувстваш.
Успех и лека бременност.

# 19
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Не трябва да ти се вдига повече от тези стойности. Посъветвай се с гинеколога - ако трябва да ти предпише нещо.

# 20
  • Мнения: 9 776
Високото кръвно е много опасно при бременност. Следи го задължително.

# 21
  • Мнения: 793
Аз винаги съм била с ниско кръвно...даже и сега по време на бременността  newsm78 надявах се да ми се оправи ,но в вторник на консултацията ми беше 90/50   Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 39 762
Кръвното ти е на границата.
120/80 са нормални граници.
Стойности над 135 са опасни.
Направи консултация с гинеколога си, сподели опасенията си.
Можеш да си мериш кръвното (ако имаш апарат) около 10 дена, сутрин (след ставане), на обяд, вечер (преди лягане).
Аз тръгнах към родилното с 155/100. Родих месец по-рано.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Зависи с какво кръвно си без бременност.Според мен си на границата .Аз бих го следяла и ще се консултирам с гинеколога си .Това са важни неща и по този повод през бременността си купих апарат за да го меря често.

Добре,Пумукъл .
Извинявай.

Чак пък да се извиняваш , Пумукъл  също е отговорила на въпроса , споделяйки нейното състояние също като теб  Peace !

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 887
А всъщност опасно ли е за бебето или само за бременната?

# 25
  • Мнения: 718
Трябва да се следи Peace НЕщата, които са опасни за бременната, са опасни и за бебето!

# 26
  • Мнения: 267
Високото кръвно е опасно и бебето, и за майката.Следи си състоянието,в жегите нещата стават по-зле.Имам в предвид,че ако вдигаш,в жегите ще е повече.Най-добре мини на диета-без сол,люто,мазно.Ако пиеш кафета или кола,намали ги до 1 на ден.И най-вече подържай тясна връзка с гинеколога си PeaceКупи си апарат за кръвно и си го мери в къщи,така ще си наясно.Може на консултацията да е било нещо извънредно.
И накрая не се притеснявай,знам че това е трудно,не са ти толкова зле стойностите.На мен ми беше казал док-ако стане 140/90 или повече да тръгвам за болницата.Е имах и по-големи стайности,но с лекарства се справих,не че не лежах и в болницата де ...И въпреки всичко това преносих 5 дни  Wink
Нещата не са много страшни,но трябва наблюдение и взимане на мерки отрано  Peace

# 27
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
А всъщност опасно ли е за бебето или само за бременната?

Опасно е и за детето, защото при високо кръвно се нарушава кръвоснабдяването до бебето и то не се храни пълноценно.

# 28
  • Мнения: 1 354
И според мен не е много високо, но все пак...
Трябва да се следи Peace НЕщата, които са опасни за бременната, са опасни и за бебето!

# 29
  • Мнения: 14 133
Кръвното ти е на границата.
120/80 са нормални граници.
Стойности над 135 са опасни.
Peace Аз вдигнах кръвно 150/100 още в 9-10 г.с. Нормализараха го с таблетки и на консултации обикновено беше 130/90. Няколко ден преди термина не падаше под 140/100 и ми предизвикаха раждане по спешност. Наистина, не е никак безопасно, на ако се поддържа в нормали граници, всичко ще е наред.

Общи условия

Активация на акаунт