големина на плода в 30 г.с

  • 10 480
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
Момичета, днес ходих на консултация и като попитах колко горе долу тежи бебето, отговорът беше - около 2,700 #Crazy!!! На мен ли ми се струва много? newsm78 Направо не знам какво слонче трябва да стане това бебе до края, не ме разбирайте погрешно, не ме е страх от раждането( малкия се роди 3,800), по скоро ме е страх да не се наложи да ме режат. Чудя се доколко мога да й вярвам, наистина много ми се струват тези кг за тази г.с. Споделете при вас как беше към края на седми месец, ако са ви казвали кг.  Hug
Забравих да спомена, че аз не съм едра - 1, 57 съм, 65кг в момента, като се има предвид, че нищо не успях да сваля от предната бременност Mr. Green, а иначе съм 49 кг. А, и още нещо - понеже съм била "раждала много" , можело и по-рано да родя този път. Има да се притеснявам сега...Поне бебо вече се е обърнал, ако това може да ми е някакво успокоение.   

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 16:01 от no_va

# 1
  • Русе
  • Мнения: 70
Здравей, аз родих преждевременно в 32 г.с бебе с тегло 1400 гр. една седмица преди да родя доктора каза, че е 1700 гр. Това 2700 ми се струва много бебетата растат най-много в деветия месец.

# 2
  • Мнения: 9 436
Ехографите много често дават отклонения!
Скоро имаше подобна тема ,потърси има хбави коментари и полена информация.Не се притеснявай!
Леко раждане и здраво бебче.

# 3
  • Мнения: 2 521
На мен ми се струва по-вероятно да са сбъркали с килограмите.
В началото на осмия месец ми бяха казали за малкия че е 1.900-2.00кг.Роди се 3.600 два дни след термин.2.700 ми се струва и на мен множко за края на седми месец.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 761
Тук http://www.ladypill.com/calendar.php има приблизителни данни за размерите.

Сега погледнах картоните на Алекс. В 17г.с. на ФМ са го измерили 209гр. В 30та е бил измерен 1 700 гр. Родих месец по-късно (преждевременно) - 2 400 гр.

И според мен при ехографите има отклонения.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Възможно е ехографът да дава отклонение пък и всичко е относително.

При октомврийките обаче също има момичета на които са им казали за бебчета над 2кг.Е,вярно за 2700,не си спомням newsm78.

Успех Hug

# 6
  • България
  • Мнения: 757
Ехографа показва приблизително...,макар,че при мен позна доки колко ще се роди малкия!
Каквито и да са мерките на малкото човече,аз ти пожелавам леко доизкарване на бременността и леко раждане(нормално или секцио)  bouquet

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз си спомням, че Гого в 34 г.с. беше 2400. Има разбира се относителна грешка при ехографите. Важното е да се роди здраво бебчето!!! Hug

# 8
  • Мнения: 98
Не се притеснявай,аз според доки трябваше да родя хипотрофно(дано съм го написала правилно)бебе,но той се роди 3400кг. PeaceИ на мен ми е трето,притеснявах се да не се роди по рано,но преносих 5 дена.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз си спомням, че Гого в 34 г.с. беше 2400.
Аз толкова родих Алекс, в края на 34та г.с.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И според мен това са невъзможни килограми. Нещо се е объркал твоя лекар. И отклонение да е - е огромно.  Shocked

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
вероятно е сбьркал
важното е всичко да е наред Peace

# 12
  • Мнения: 281
Благодаря на всички,които се включиха  Hug В крайна сметка октомври ще стане ясно колко е голям бебо, а дотогава ще гледам да не се притеснявам излишно. 

# 13
  • Мнения: 2 270
При мен в 29 г.с. бебка по ехограф беше 1500 гр

Общи условия

Активация на акаунт