Вярно ли е, че само децата могат да се научат да плуват?

  • 2 923
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Аз също не мога да се науча да плувам Sad Просто не мога да се отпусна! Като лъжица в кисело мляко плувам... Laughing Мъжът ми се опитва да ме научи, но не мога да се отпусна, хем знам, че няма да позволи да ми се случи нещо.  Rolling Eyes

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Да ги фанеш тия твоите роднини, пък да ги опухаш едно хубаво! Как ще те разубеждават бре? Можеш да се научиш да плуваш, само трябва да искаш. Аз се научих така - гледах как учеха едно маце и повтарях каквото трябва. Мацето тогава не се научи, обаче аз се научих.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 81
Има хора,дето не си разбират.
Обаче дават съвети за световно.. Mr. Green

Вече не си спомням дали съм успяла да се отпусна от първия път.
Сега първо учат децата да правят издишвания на едно място,докато свикнат с водата и после започват с другите упражнения.

# 18
  • Мнения: 17 546
Вярно ли е, че само децата могат да се научат да плуват?

Открай време искам да се запиша на уроци, но има ли смисъл, как мислите? Crazy
Съпругът ми е треньор по плуване. Най-малкият му ученик е на 4 години, а най-възрастния, е една достолепна госпожа на 63, която е с изкуствена тазобедрена става и са и казали, че е добре да плува. Това което си чула, че на тези години не можеш да се научиш да плуваш, са глупости! Когато треньора е некадърен, се оправдава с годините или с нещо друго на ученика си, но не и със собствената си некадърност.  Mr. Green
Пък и всички други са ти го казали! Спокойно можеш да започнеш да се учиш. Peace

# 19
  • Мнения: 2 229
Естествено че можеш да се научиш на всяка възраст.  Hug
А то е толкова лесно...е, не говорим за перфектен стил, но да си плуваш в басейна, се научава много лесно..

# 20
  • Мнения: 3 164
И аз се научих по-късно от нормалното и то съвсем сама...ама то пусти инат и мерак Crazy

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не е вярно. Преди 2 години се бях записала на курс (специален за възрастни)..За съжаление, го прекъснах, заради ангажимент. Но имах напредък. Имам панически страх от водата и за няколко часа ме научиха да го преодолея частично (не бяха много часовете).

Имам много лоши спомени от уроците по плуване в България, когато бях ученичка. Паническият ми страх се дължи на това.  Confused

Лурдес,
не можеш просто така да се отпуснеш. Е, някои хора сигурно могат, но по принцип се минава на етапи. В началото аз започнах със свикване на потапяне на главата и задълбително с това:

На китките ти слагат подобни неща от пластмаса, които ти държат ръцете на повърхността. Правиш упражнения за отпускане и след няколко часа ти махат пояса, но на китките остават и си с такова нещо :

 Между временно, ме караха да скачам на доста плитко във водата, за преодоляване на страха. Определено имах успех.  

Най-важното е да започнеш да си постоянен до напредък ( който неминуемо ще имаш). Веднъж спрял е много трудно отново да се върнеш към уроците.
Между впрочем, при нас има жени на по 60 +, които заради внуците ходят на уроци. И се научават.

# 22
  • Мнения: 619
Всички хора би следвало да могат да плуват по дефолт на прима виста....ако не успеят, значи такъв им е бил късмета  Peace

# 23
  • Мнения: 81
Жълтичките неща са лопатките за плуване (swimming paddles).
Използват се за подобряване на техниката,силата и скоростта. Grinning
http://www.swimbg.com/images/arena_hand_paddle.jpg  моите са такива  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 289
Ее, супер, значи си има някакви приспособления за ръцете - това е доста успокояващо.
Аз нямам чак панически страх от водата - просто някакси ме е страх да не ми се потопи главата и оттам - да не знам къде е горе и долу Mr. Green
Иначе съм успявала да се отпусна по гръб и така да си лежа над водата, но на достатъчно плитко (в морето), така че да достигна дъното с ръка после. Но ако съм на по-дълбоко - не мога Rolling Eyes Embarassed

А имате ли някакви отзиви от добри треньори/ки в София, които се занимват с начинаещи?

Аз мисля да разпитам в Спортния комплекс зад Техническия, защото там ходя на тенис. А треньора по тенис каза, че басейна бил нов.  Rolling Eyes
А и много ми се иска да бъде жена, че се притеснявам иначе Mr. Green

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Помня как веднъж в басейн ми се изхлузиха очилата - махах ли ги не помня, но си паднаха на дъното. Май беше около 2,5-3 метра. Никакъв шанс да се гмурна толкова! Добре, че имаше кой да ги извади. Тогава разбрах, че е по-лесно да си на повърхността Wink отколкото да се гмурнеш. Нужно е само да легнеш върху нея.

За мъж/жена няма причини да се притесняваш. Обикновено нямаш друг контакт освен визуален Simple Smile с треньора.

# 26
  • Мнения: 830
Не е вярно, мога и да ти го докажа само ела на морето  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 289
Идвам идвам Grinning
Всяка година като съм на плажа и си умирам от яд, че не мога да плувам Laughing

арт мама, може би си права, мъж, жена, само да ме научи Grinning

# 28
  • Мнения: 81
Точно,въпросът е да се научиш да плуваш правилно.
Няма от какво да се притесняваш.

Съмнявам се,че ще ти сложат лопатки още в началото.
Не съм виждала такава практика тук,повечето ги дават след заучаването поне на кроул. Thinking
За този комплекс на ТУ не знам нищо,честно казано.
Как се казва басейнът,50 м. ли е?

# 29
  • Мнения: 1 289
Ами стори ми се, че е със стандартни размери - защото го видях от горен етаж. 50м. е стандартен, нали? Имаше си коридори... всичо както трябва Thinking За име - не знам. Той си е в една сграда, която цялата се води май Спортен комплекс на ТУ. Като отида утре ще поразпитам по-подробно.

Общи условия

Активация на акаунт