101-ва лятна тема САЩ

  • 16 508
  • 308
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 169
Аз замръзявам в зип лог баг.
Имам копър целогодишно.

# 46
  • Мнения: 168
little giants, как сте? Помня ти още темата.  Simple Smile Разкажи, ако ти се разказва  Simple Smile
Искам да се връщаме обратно и хич не можем да се разберем с мъжа ми. Той не иска и да чуе. Може би е прав, че трябва да се изчака, защото икономическата обстановка хич не е благоприятна.
Намерихме си сравнително добри работи, децата са на градина, здрави сме (да чукам на дърво).
Не мога да се примиря с господстващия манталитет, намусените физиономии ме дразнят, децата ми забравиха английски и това не ми харесва, но пък вече говорят почти идеално бг.
Работя основно с чужденци и се шегувам, че съм намерила "моята малка Америка" в Бг, но това не е достатъчно. Искам децата ми да са както преди-много усмихнати и весели. Сега са намръщени и по-сериозни, като в хармония с всеобщото недоволство наоколо.

# 47
  • Мнения: 868
Вики, копърът (dill, нали?) се запазва много добре и за доста дълго в обикновено бурканче със сол.  После можеш да го измиеш от солта или да го използваш в храна без да добавяш сол.  Аз така се справях с копъра в градината по едно време.

# 48
  • Мнения: 301
Аз пак за паспортите - Извинете ме, не поясних въпрса си, а той беше дали се чака много пред посолството във Вашингтон, за да се подадат документите. Изплаших се, тъй като прочетох тук за опашки, рушвети ... бррр!
На нас така или иначе скоро няма да ни трябва, така че чакането след това не ни притеснява.

Копъра го запазвам идеално като го нарежа наситно и го слагам в пластмасова кутиа във фризера. Така запазвам магданоз и зелен лук, вкусовите им качества изобщо не се губят, виж за витаминния състав незнам  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 2 563
Аз пак за паспортите - Извинете ме, не поясних въпрса си, а той беше дали се чака много пред посолството, за да се подадат документите.

Като имаш предвид, че работят само сутрин, винаги си има някакво чакане. Иди рано сутринта.

# 50
  • Мнения: 301
Аз пак за паспортите - Извинете ме, не поясних въпрса си, а той беше дали се чака много пред посолството, за да се подадат документите.

Като имаш предвид, че работят само сутрин, винаги си има някакво чакане. Иди рано сутринта.

Благодаря ти   bouquet

# 51
  • Мнения: 7 837
little giants, пак с пожелания, да намерите разновесието и спокойствието, където и да сте  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 940
Ванхорн...така като замразяваш не се ли получава фризер бърн ,някои зеленчуци които съм замразявала почват да миришат много гадно като стоят замразени дълго?

Пикси...я пак кажи за солта,че нещо не разбрах.Слагаш копъра нарязан или не в буркан и солта колко трябва да е и само на дъното ли .....?!
Изабела...така нарязан  как си взимаш по малко само ,отчупваш си малко така ли .

# 53
  • Мнения: 868
Вики, измития копър се нарязва. В бурканче се слага тънък слой сол (морска или обикновена) на дъното, след това се реди копър, сол и т.н.  Пази се в хладилник, но не във фризър и солта действа като призърватив.  (Ако те притеснява солта, може да се измие преди използване, но аз просто не добавям никаква друга сол при готвене после.)   Стои много свеж и пресен, с естествен зелен цвят цяла зима. Благодаря, че ме подсети. Видях много хубав копър на фармър'с маркета и съм на вълна готвене тези дни.... 

# 54
  • Мнения: 168

Прегледайте това, ако имате време и търпение.
Много интересно и вярно.

http://www.storyofstuff.com/

# 55
  • Мнения: 1 169
http://i12.ebayimg.com/04/i/001/40/b7/9dc3_1_sbl.JPG

Вики нарязвам ситно и слагам в сандвич баг после в зип лок фризер. Като го извадя е като пресен и лесно се рони в тараторчетооооо.

# 56
  • Мнения: 2 185
Не обичам копър и не ползвам, но майка ми го замразява и използва успешно по начина описан от Ванхорн .

В дискусията няма да се включвам, смятам че някои хора прекалиха  Stop . Единствено се надявам и се моля всичко с всички да е наред  Praynig .

# 57
  • Мнения: 1 593
искрено съжалявам, че този разговор не го проведох на лични.  Peace

Бенс, казвала ли съм ти какъв сладък човек си ти  Heart Eyes
Жалко, че няма да си идваш в БГ-то тази година, но пък ние можем да наминем през Остин да ви видим  Mr. Green

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 01:34 от Лeни

# 58
  • Мнения: 2 381
Поздравления, успя да насочиш вниманието на цялата тема към нечий личен проблем! Къде къде по-полезно беше да си замълчиш както повечето от нас.
Едно прекрасно момиче, което приема проблемите си по най- позитивния начин и е пълна твоя противоположност може и да не мисли като тебе.

Благодарение на теб погледнах последното писание на Кюбит   bouquet или твоята повтаряща се песен след не помня още кой. Дойде ми в повече викането й в тази тема.
С Кюбит говорим достатъчно на скайп, за да предположа какъв човек е. Благодаря за вниманието.
А кой как си приема проблемите си и не се е затворил в собствената си черупка е отделен въпрос. Ако някой проплаче, че се бори ден за ден, за да износи няма да му натрапвавам, че ми тежи корема и преносвам.
Съжалявам за безпокойството. С някои се разбрахме на лични (включително и Кюбит). На други желая спокойствие и по- малко потрес.

П.С. Извинявам се на хората, които са съм засегнала (дори не съм и предполагала, че точно тези никове ще изскочат). Взимам си бележка от всички постове.

# 59
  • Мнения: 1 169
Как съжалявам, че попитах и се оплаках...

Честно!

Общи условия

Активация на акаунт