Туристически походи

  • 24 070
  • 184
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 241
късно ви видях, вече оубликувах тема
за ей тези
http://www.walkbulgaria.org/

също тук
http://buro-radetsky.bg/
правят ходения по планините, ама са им доста скъпи

# 121
  • Мнения: 644
Даа, май ще чакаме пролетта за нови преходи...
Пък ми се иска и малко ски да покарам, че не съм открила сезона още. Сега дано се задържи малко сняг по пистите, да не задуха пак някой ураганен вятър след валежа.

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Записвам се и аз при вас.

Никога не съм спирала да ходя, като студентка доста интензивно /да не кажа всяка седмица/. Сега по 2-3 пъти годишно старата гилдия продължаваме да се организираме. Ще ви кажа защо класическият туризъм в България замира - условията не са много добри, а цените са същите като в къщите за гости предлагани под път и над път, където условията са чудесни. Разбира се, че всеки ще предпочете "собствен санитарен възел".

Аз все пак си оставам привърженичка на ходенето, мъкненето на багаж надвишаващ многократно собствените ти килограми  Mr. Green умората, студа, после топлия чай от истински билки в заслона, красивата гледка, чувството на удовлетвореност, че сам самичък си качил Мусала..... мога още много да изброявам  Laughing който го носи вътре в себе си знае за какво говоря.  Hug

# 123
  • Мнения: 241
ама Здравке, надявам се поне да взимаш лифта до някъде а да не трамбоваш по пистите от Боровец нагоре, което ми се е случвало в обратна посока  Laughing

но иначе съм съгласна.. условията се промениха.. някак си като си помисля че има лифт на Рилските езера и ми се отщява да хдя, да не се разваля хубавия спомен

# 124
  • Мнения: 644
Да, жалко за Рилските  Cry Но останали са все още диви планини и у нас  Peace Лятото около Рибните езера и Смрадливото бяхме цял ден без обхват на никакви телефони! Голям кеф!

Пък за тежките раници... newsm78 Моята лятото никога не е повече от 7 кила. Това ми е оптималното. Стига ми независимо за колко време. Оборудвала съм се с лека екипировка  Grinning

Ох, сега видях, че ми е пропаднал първият пост в темата. Бях писала за walkbulgaria, че съм чувала добри неща, но не съм ходила с тях. И за Бюро Радецки, че съм им фен и често ходим с тях. А, или то беше в другата тема... Еми значи се повтарям. Извинете  Mr. Green

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 22:58 от cayenne

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
След построяването на лифта, сякаш от 7, Рилските езера останаха само 2 - Окото и Сълзата. Тъъъъжно!

# 126
  • 7800
  • Мнения: 243
Миналата седмица се качихме до хижа Ехо и вр. Юмрука. Успях да направя малко снимки, 'щото на минус 15 - 20 градуса ми се скапаха батериите на апарата и повечето красоти си останаха за мен.

http://outdoors.webshots.com/slideshow/576953502JUbkgV

# 127
  • Мнения: 644
skali4ka, апарата до сърцето, под якето при -20, обаче ако е голям е неудобно Mr. Green
Напълни ми очите и сърцето с тези снимки Hug Heart Eyes Hug
В колко часа са правени онези сутрешните, с розовото небе над снега? Прекрасни са!

# 128
  • 7800
  • Мнения: 243
Бях си навила часовника за 5, но по-късно ме събудиха - може би 6-6:30 да е било. Понеже само петима бяхме мераклии да качим Юмрука, трябваше да се приберем навреме, за да не бавим групата.

Едит: Според инфото на снимките, часът е от 7:46 до 7:55.

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 15:16 от skali4ka

# 129
  • Мнения: 644
Личи си, светлината е различна и красива Heart Eyes
Като за зимно време сте били много ранобудни  Hug Peace

# 130
  • 7800
  • Мнения: 243
Ми и аз си се чудя. По принцип съм от трудно ставащите, но в планината се наспивам рано, а вечер стоя до последно на масата. От чистия въздух ще да е. Но и скучното ежедневие в града, мисля че убива желанието да ставаш сутрин.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 5 037
Поканиха ни на преход в Рила.
Маршрут: Седемте рилски езера - х. Иван Вазов - Рилкият манастир.
За събота и неделя.

Никога не съм ходила из Рила.
Моля за инфо, някой, който е ходил по този маршрут. Тежък ли е? Става ли за дете на 10г.?

# 132
  • 7800
  • Мнения: 243
Не мога да отговоря на *Бенджи*, но да побутна темата с малко снимки от Пирин:  http://outdoors.webshots.com/slideshow/578252217DXqebx

# 133
  • Мнения: 651
... да побутна темата с малко снимки от Пирин:  http://outdoors.webshots.com/slideshow/578252217DXqebx
Ъууу, красота! А на Кончето - ВЕЛИКО!
Благородно завиждам...искам и аз.
Скоро се търкалях по Витоша, ама 13-годишния ми тийн ми скъса нервите - аз бременна, сестра му по-малка, а той се влачи на 500м. клечи да си почива и заплашва, че ако не го чакаме ще слезе сам в София.  ooooh!
Приемам всякакви идеи за мотивация. Показах му и снимките на скаличка... "хубави били"  ooooh!

# 134
  • Мнения: 644
Мотивацията е да има връстници( може и малко по- големи) за компания.  Laughing
И моята малката е на 13. Ходи от 5 годишна с нас на дълги преходи. На Витоша от по- рано. Когато нямаше други деца се скъсвахме да разказваме приказки иначе кляка и не мърда Mr. Green Голям зор! Изприщваше ми се езика  Sick Обаче когато има и други деца не можеш да ги стигнеш  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт