Туристически походи

  • 24 045
  • 184
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 239
Най-хубавата хижа е тази под крепостта Цепина - нови легла,стаите са на ламинат и теракот и е 7-8 лв на ЛЕГЛО! С общ сан.възел на етаж,по 1 на 2 стаи май че беше...

# 31
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Виж каква хубава снимка имаш с този тангентор- остави хижите и дай маршрута до там Simple Smile
 Аз така и не разбрах какви маршрути искаш -просто от хижа до хижа ли или всякакви планински дестинации. Най-хубавото нещо са екопътеките!!!

Маршрутът към тази романтична закуска е Санторини  Wink

Исках да се ориентирам накъде се върви по маршрут 30.
А тази хижа под крепостта Цепина? Снимки, информация ...  Hug

# 32
  • Мнения: 155
kloi представи си от Смолян посока към Пловдив (горе долу) Питай Чичко Гугъл за туристическа карта От този маршрут съм вървяла само от Скални мостове до Персенк Върви се по стар, изключително запазен римски път Невероятно е

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Здравейте!
И аз съм от феновете на туризма.   Hug

Но не правим преход по даден маршрут като екскурзионно летуване, а се установяваме някъде за седмица, примерно Триград /миналото лято/ и правим няколко прехода: -еднодневни отиване и връщане от Триград до Ягодинската пещера, и подобни, и дву-тридневен: Триград - Чаирските езера, със самари и всичко необходимо...
Децата се радват много и обичат да вървят из планината. Багажът не е толкова тежък, все пак се взима най- необходимото, еее, то е ясно, че се носят доста дрешки за децата, ама няма друг начин... Wink

А иначе сме любители на дивото и  newsm41. Обикаляме доста и по язовири и моренце, стига да има възможност.  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 155
Бенджи 2710, искрено ти завиждам И аз обичам с палатки по язовири и моренца, ама случих на мъж, които няма нищо против да ходим на палатка, но в нея да има матрак, течаща вода и кабелна телевизия

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Аз се включвам към маршрут 30 от 18 юли  заедно с децата. Днес ще им преведа капарото. Ако има още желаещи да заповядат Hug

# 36
  • Мнения: 239
Цепина се намира в близост до Цигов чарк. снимки на хижата нямам,имам телефон на хижаря Simple Smile 0899817153 Петьо се казва,можеш да се обадиш и да попиташ,той ще ти разясни Simple Smile

# 37
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Получих на ЛС ето тази информация от Love-digger:
Цитат
Не мога да пиша във форума, за което истински съжалявам, но не мога да се стърпя да ти разкажа  Simple Smile  По този маршрут, само че в обратна посока (от с. Орехово) съм ходила 2005г. с детенце(тогава на 9) и майка ми, която никога не беше чувала за екскурзионно  Laughing  Просто каза, че и било невъзможно да ме остави да тръгна сама с детето!?!?, което за мен бе далеч по-натоварващо, защото трябваше да се грижа за 2 деца, но...... както и да е  Wink  В орехово бяхме в една къща за гости "Рая" - невероятно място, страхотно, само суперлативи мога да кажа. Там ни гостиха и бяха страшно мили стопаните. Сина ми за пръв пи истинско домашно мляко  Mr. Green , абе.....много беше хубаво. На другия ден тръгнахме за х. Персенк с една френска група. Аз съм учила във френска гимназия, но се оказа, че по-добре да си говорим на english (за мой срам пове4е се разбирахме:)))))) Пътят е приятен и живописен и ...кратък:). Персенк представлява бунгала , имат си баня и WC и голяма поляна. До х. Скални мостове също е кратичко и лесно, а самата хижа е прекрасна, баня тоалетна и..за хижа си е 5звездна:))))). Съвсем наблизо е х. Кабата(30мин) и там малко нагоре една страхотно параклисче:) Препоръчвам тази разходка горещо. По пътя има една къщичка на баба Яга:) (атрактивно е за децата), всъщност е наблюдателница, но си е    Peace За Чудните няма да говоря, те са си страхотен феномен и без аз да ги хваля  Mr. Green , но там има едно "бар4е" със страхотно мляко с боровинки:))))
Няма да съжявате сигурна съм   Hug Желая Ви една страхотно изкарване. Ако имаш въпроси питай-насреща съм  Blush
Само да знаеш, че екскурзионните, които се организират за много хора се съобразяват със средното темпо на групата, хубаво е да сте поне малко подготвени. Иначе (по мое скромно мнение децата се справят изключително добре  Laughing. Моя син на 10 го качих на рилски езера, не съм чула "гък" , толкова му беше интересно, въпреки че лекичко се загубихме и се наложи около 2 4аса да се въртим в кръг . #Cussing out  А миналата година се качихме на вр. Вихрен. На слизане се разряри една ужасна буря  #Crazy  святка се, гърми, вали град после дъжд....абе не е за разправяне, но е истински ГЕРОЙ  Hug
Слава богу, че се върнахме живи и здрави  Praynig

Love-digger, благодаря ти за наистина ценната информация  Hug  bouquet Чакаме те съвсем скоро при нас  Peace

# 38
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Цепина се намира в близост до Цигов чарк. снимки на хижата нямам,имам телефон на хижаря Simple Smile 0899817153 Петьо се казва,можеш да се обадиш и да попиташ,той ще ти разясни Simple Smile
Благодаря ти   bouquet
Заинтригувах се и ще проуча тази хижа   Wink

# 39
  • Мнения: 2
Здравейте!

И аз мога да препоръчам зиг заг холидейз!
http://www.zigzagbg.com/docs/Microsoft%20Word%20-%20ROD%2009%20BG.pdf

Ето една тяхна програма в Родопите, подходяща за деца,  с леки преходи от по 2-3 часа. Освен това спането е в къщи за гости, където условията със сигурност са по-добри от тези в хижите.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Тази събота и неделя ще ходим на хижа "Рай" и връх "Ботев".  Peace
Само дано не вали... Wink

# 41
  • Мнения: 239
МОЛЯ ТЕ ПИШИ ПОСЛЕ В ТЕМАТА КАК Е ХИЖА РАЙ,ЧЕ ПОСЛЕДНО КАТО Я ПОМНЯ,БЕШЕ МНОГО ЗЛЕ - С ПО 20 ЛЕГЛА В ЕДНА СТАЯ... Какви са цените за този "лукс'?  Simple Smile

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Още е с 20 легла, но било доста чисто.  Wink
Нощувката е 10 лв.

# 43
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Чакаме снимки  Hug

# 44
  • Мнения: 239
Оха.. как се спи с толкова много хора...

Общи условия

Активация на акаунт