Завършваме успешно и таз година, ШЕСТокласници -3

  • 18 761
  • 301
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 88
Михаела казва че се е справила.Тъй като по география им преподава класната, след матурата им е направила сверка на отговорите и моята хубавица ще има 5. Доволна е, не и трябвало повече, заключи и смята случая за приключен.
Какво е това безхаберие, аз чета теста, сверявам отговорите, тя никакъв интерес не проявява.........................ужасен непукизъм

Пък аз си мисля, че само ние сме така...  Grinning

# 91
  • Мнения: 1 675
Три грешки. Ще има шест, но това не ме прави щастлива. Формулата на успеха е същата ,като на теста по география. Wink

При такава ситуация, горещо се надявам да се запази старата схема за кандидатстване след 7-ми клас. Просто иначе се чудя къде ще дянат всичките тези "отличници..."

Догодина ние ще сме на частни уроци. По БЕЛ госпожата прави нещо къто мини курс у тях, до 6 деца и цената е 20лв за два учебни часа. Доволна съм, защото е с голямо реноме, автор на много помагала и тн. По математика съм в процес на търсене на учител, но се надявам до края на седмицата да приключа. И с това да свърша учебните си задължения. Simple Smile

# 92
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Успех на дечицата днес на последния тест за тази учебна година!

# 93
  • София
  • Мнения: 18 365
Успех и от мен!Да приключват днес, че вече и те, и ние покрай тях изперкахме! Mr. Green
Утре си връщаме учебниците.Учителите по български и по математика им казали, независимо от състоянието на учебниците да купят нови, да предадат тях, а старите да запазят, тъй като ще са им нужни за преговор. Да де, ама от къде да намеря нови? В книжарница "Писмена" математика на Анубис няма, на Славейков - също.Чудя се ,какво да правя... newsm78Българският може да го върне и в този му вид, съвсем приличен е.Пък за закупуване и преговор можем да мислим на спокойствие в последствие.Но математиката е невъзможно да бъде върната в този вид, ежедневно се разпада на още и още коли, при това не заради лошо стопанисване отстрана на девойката.На всички учебникът е в този вид, дори и на тези, дето много, много не са го отваряли.. WinkСамото разнасяне в чантата бързо, бързо  го е довело до това състояние.В борсите за втора употреба също няма Sad Момата много се е стреснала, тъй като ги заплашили, че няма да им дадат бележниците, ак не върнат всичко в изряден вид.Днес, след работа, пак ще търся... Rolling Eyes
Иначе ще им връчват бележниците в понеделник, първо ще присъстват на тържество за изпращане на седмокласниците в двора на училището.После в класната стая ще си заформят някакво парти, след което  - свободна България!Моичката и няколко нейни съученички ще ходят на кино и ще се черпят някъде.Слава Богу, видя ме се края! Laughing
А, и да се похваля, спорна ни  е  само годишната оценка по география, днес ще я изпитва за 6, ако се справи - ще завърши с пълна шестица.В такива случаи си мисля, дали повредата е в моя телевизор.Аз ли съм прекалено взискателна и все ми се струва, че не учи достатъчно задълбочено  или критериите в училище са си такива и децата просто ги покриват  newsm78

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 11:48 от not stubborn enough

# 94
  • Мнения: 320
ще завърши с пълна шестица.В такива случаи си мисля, дали повредата е в моя телевизор.Аз ли съм прекалено взискателна и все ми се струва, че не учи достатъчно задълбочено  или критериите в училище са си такива и децата просто ги покриват  newsm78
Леда също ще завърши с пълно 6, но и аз се чувствам по същия начин като теб- струва ми се , че критериите са доста занижени...но може и да греша..
А иначе, ние връщаме учебниците още днес, като при това ще им раздават и учебниците за 7 клас...Дали пък нещо не е разбрала?
Нямаме това изискване за БЕЛ и Математика, но аз също смятам да ги намеря отнякъде...Близо до метростанциа Сердика има книжарница за употребявани учебници- преди по- малко от месец купих от там Човекът и Природата, защото беше загубила учебника...
Казали са им резултатите от външното оценяване по два от предметите;Леда се е справила добре:
БЕЛ- 24 т.
Математика-22 т.

# 95
  • Мнения: 701
Моята дъщера чете малко само за БЕЛ и математика, за другите изпити не е отваряла изобщо. Въобще не се трогна. Още не знам оценките. Днес последно изпит по "Човекът" и край. Не знам кога ще дават бележниците и кога ще предават учебниците.
Повече я вълнува, че на 15-ти понеделник ще отидат почти всички деца от класа на новооткрития басейн.

# 96
  • Мнения: 1 252
А моя син се стреснал от математиката Shocked
Наистина в шести клас са задачи , които аз съм учила в  9-ти 10- клас
трудно ми е да му помагам
Днес ще го изпитват за оформяне на оценката и тръгна за училище ужасно притеснен.
Майки , как се справяте да преоделее детото притеснението?
Имам чувството , че от притеснение няма да даде всичко от себе си

# 97
  • Мнения: 11 607
В нашето училище тормоза е до последно......Направо ме хваща яд.......Как оставиха и матури, и оформяне на оценки - за последния час едва ли не........Стреса за мен при децата ни е голям......

Днес ще изпитват моя по математика за оформяне на оценката.......Българичката му е обещала 6, но да видим...Тя и първия срок така му бе казала, но най-накрая му писала 5. Тя тази година е нова и децата въобще не са доволни от нея - къде с основание, къде без......

Направо чакам с нетърпение и утре да мине, че да си отдъхна.....Вече и на него му писна да става сутрин рано, искам да си видя най-накрая децата спящи до късно.......Искам най-накрая и аз да изляза във ваканция.........

И аз не знам нищо - ни за бележници, ни за учебници, нищо.....Вчера го питах дали ще ходят класа някъде на 15-ти, но и сина нищо не знае.......

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 11:24 от Мама Цоцоланка

# 98
  • Мнения: 227
Моята дъщеря сподели, че днес теста по ЧП е бил лесен.

Ani_ann и при нас понякога нещата не вървят, друг път е по-леко и някак си от самосебеси стават. Трябва да му помогнеш да се подготви в такъв момент и да го окурашиш, ако успее да се справи, следващия път ще е по-лесно, ако не успее пак повтаряш процедурата и това е нон-стоп. Трябва държиш ръка на пулса му постоянно, поне мойто впечатление е такова.

Успех! Hug

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 11:25 от Elina__

# 99
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Мама Цоцоланка,
и в нашето училище е така.
Всичко е в последния момент.
Мързи ги да се занимават през срока, 2 месеца нямаха никакви изпитвания и накрая се сетиха, че тези деца всъщност трябва да имат оценки.
И в нашия клас от 1 месец всеки ден имат тест или писмено изпитване.

# 100
  • София
  • Мнения: 18 365
Хайде, нали съм отговорничка по линковете към матурите Mr. Green....ето го и последният!
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … nt/09_ChP_6kl.pdf

# 101
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ние сме с 3 грешки.
Радвам се че това чудо свърши.

# 102
  • у дома
  • Мнения: 7 204
Само да се включа за учебниците-поне тези по математика -и на трите издателства "Просвета","Анубис" и "Архимед" си ги закупих след предварителна поръчка,никъде не ги намерих да се продават свободно...за втора употгреба изобщо не коментирам,защото по тези учебници се учи за първа година и на всички са раздадени безплатно...
На Просвета и Архимед цената беше около 15лв,а на Анубис не си спомням точно ,но беше по-висока,около 18лв.

# 103
  • Мнения: 320
1 грешка на днешния тест.  newsm53

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 14:09 от mama julka

# 104
  • Варна
  • Мнения: 176
Не знам дали съм права,но теорията по математика я има изцяло и даже много подробно в сборника "Книга за чченика",а ччебникът по бълг език мисля да го копирам в някой център около ИЧниверситет - ще ми излезе много по евтино от цените,които споменавате.Иначе и моят каза че е бил лесен теста по ЧП,ще видим...
При мен пък неспокойствието иде от там,че синът по повечето неща ще има 5ци тк таме за "цвят"някоя шестица  Sad и това е масово явление в клас с отличници,влезли в 1 клас с доста сериозен конкчрсен изпит...дали децата ни не са особено чмни или изискванията при нас са доста големи,не знам. #Cussing out\дано да е второто,поне да има някакъв смисъл.Много съм чморена да се ядосвам вече и да го преследвам,ще си почина малко да поемем въздчх за догодина...

Общи условия

Активация на акаунт