Чувството да станеш майка

  • 8 215
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
В първия момент изпитах огромно облекчение,че всичко най-после свърши,после бях горда със себе си.Истинските майчински чувства ги изпитах след като се прибрахме вкъщи Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 139
Не можех да повярвам,че това е моето бебче,че е късче от мен,че вече сме заедно.......
След известно време,в което преосмислях какво ми се е случило и гледах малкото човече,
осъзнах че няма да се разделя повече от тази душица-най-важното нещо в живота ми.

# 17
  • Мнения: 9 441
Чесно казано,в първия момент изпитах хем радост,хем страх.След това огромно облекчение,че се е родила жива и здрава.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Моите чувства бяха дефицит първите дни.Вече знаех, че има нещо което трябва да е все до мен и да се грижа за него.Представете си как съм изглеждала, щом майка още в родилния дом ми казваше"Престани да гледаш това дете като бик.Говори му, погали го".Истинските му чувства дойдоха доста по-късно.

# 19
  • Мнения: 240
Когато я видях за първи път се разплаках от облекчение, че е жива и здрава. Веднага се почувствах щастлива( имах проблеми през бременността и за това бях много уплашена за бебо)

# 20
  • BG
  • Мнения: 1 900
Честно казано,незнаех къде съм - странно ми беше първите минути.

# 21
  • Мнения: 626
В първия момент си помислих свърши се вече не съм бременна . После като гледах малкото човече се разревах, исках да си я взема и да не я давам на никой.

# 22
  • Мнения: 6 713
Като родих първите ми мисли бяха, че всичко е минало добре и почувствах голямо облекчение! Като ми дадоха бебка да я гушна, ми се видя толкова мъничка, толкова беззащитна и първите ми мисли бяха, че ще се грижа отсега натам за малкото ми съкровище! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Общо взето се чувствах странно, малко объркана, ужасно изморена, но безкрайно щастлива! Grinning Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2 622
Като родих първото дете първите ми чувства бяха удивление,вълнение и облекчение,че всичко мина и вече имаме бебе HugМайчинските чувства не дойдоха веднага,може би после с грижите...
С второто обаче не беше така.Още щом ми я дадоха ме заля вълна на умиление и обич.Вече бях осъзната като майка,знаех какво да очаквам от бебето,не се страхувах.Вълнение и радост-това бяха първите ми усещания към бебето.

# 24
  • Мнения: 4 520
Докато бях бременна с първото дете, даваха за първи път "Такъв е животът: Шейново". Скъсвах се да цивря, направо ме беше срам като тръгна да раждам колко рев ще изрева. Е, колко - николко! Чак се притесних за себе си, че единствената емоция, която изпитвах първите часове след раждането, беше на огромно облекчение, че вече не го нося тоз товар.  Laughing Ревът дойде после - няколко дни поред, щом погледнех бебето, се разплаквах от умиление, сякаш това е най-беззащитното същество и аз съм целият му свят и единствената му защита. А и то беше едно кротичко, милото, само си лежеше и си гледкаше... Бързо ми мина де.
С втория господинчо на магарето изведнъж се разревах - докато гооврех с таткото по телефона, съобщавайки му, че си има втори син. Така и не знам защо. Пак бързо ми мина.
Но и с двете си деца изпитвах страшна гордост, че съм станала майка и едновременно с това - леко притеснение за огромната отговорност, която ляга на плещите ми оттук нататък. Та така...  Simple Smile

# 25
  • софия
  • Мнения: 2 140
Определено облекчение в първия момент.А като се
осъзнах след известно време бях изпълнена с
радост и гордост. Hug

# 26
  • Мнения: 200
Първата ми мисъл след като ми я показаха беше : " Лелеее, как прилича на баща си!!!"

Чак след като се прибрахме у дома изпитах истинските майчински чувства, бебето не беше при мен в болницата и това нямаше как да стане по рано.

# 27
  • Мнения: 609
облекчение и чувство на прераждане

# 28
  • Мнения: 1 131
Първия път чувството беше неописуемо.Бях щастлива и в момента,в който бебо излезе и го видях се разплаках от щастие.Втория път не е за разказване.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 743
Мислех си, че това е най-страхотното същество на земята, но за мен истиснкото чувство, че е нещо създадено от мен дойде с първото кърмене същия ден, но малко по-късно....  Hug

Общи условия

Активация на акаунт