Twilight/Здрач-сагата: тема 17

  • 19 259
  • 458
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 12
Какво става ще обсъждаме ли нещо тази вечер или да отиваме по леглата да сънуваме кой който му е на сърце  Blush

Еми хайде дай тема и започваме , защото на мен нищо ме ми идва на ум ! Толкова много неща сме обсъждали , че вече започвам да ги забравям някой !   Peace

# 421
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 915
Малко битова тема и бързо ще я изчерпим - в книгите Бела толкова помага в домакинството, готви, чисти, пере и т.н. Във филма не показаха изобщо това, особено готвенето. Все в ресторанта се хранеха.

# 422
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Да не говорим, че четох непубликувания вариант на главата с бала от Здрач, където Едуард й сготви и се беше справил по-добре и от нея  Joy Много се забавлявах на репликатай : и това правиш по-добре от мен  Joy

# 423
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 2 нови отговора.

Малко битова тема и бързо ще я изчерпим - в книгите Бела толкова помага в домакинството, готви, чисти, пере и т.н. Във филма не показаха изобщо това, особено готвенето. Все в ресторанта се хранеха.

И на мен ми направи впечатление, но всъщност имаше много малко сномки в къщата и може би за това newsm78 Но когато взе чинията на баща си след инцидента- тя просто я изсипа в мивката, наля си вода и излезе май не съм сигурна

# 424
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 915
Когато бягаше от преследвача имаше реплика към баща й  - Да ядем в закусвалнята всяка вечер - пържола и плодов сладкиш!

Определено не е домакинята от книгата Whistling

# 425
  • Мнения: 12
Малко битова тема и бързо ще я изчерпим - в книгите Бела толкова помага в домакинството, готви, чисти, пере и т.н. Във филма не показаха изобщо това, особено готвенето. Все в ресторанта се хранеха.

Да и аз съм го забелязала това !

А като стана въпрос за филма искам да питам нещо , може и да е споменавано ,  но аз все още се чудя !  Embarassed
Във филма има две убийства на хора \в първото не дават , кой го извършва , а във второто вече дават Виктория , Джеймс и Лоран \  , който във книгата не са споменати , та искам да питам , защо са снимани тези сцени ?  newsm78
Аз си мисля ,че за да ни представят Виктория , Лоран и Джеймс , но може и да греша , затова питам !  Peace

# 426
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Може би за по-голям съспенс, да вкарат малко повече екшън. Макар, че не виждам някаква необходимост от  това.

# 427
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 915
И на мен ми стана тъпо това с убийствата. Според мен бяха напълно излишни. Катрин, може би си права - за да представят Другите, а и нашите да изпъкнат по-добре Thinking

# 428
  • Мнения: 1 343
Не ме бийте , но мисля , че в филма вкарват недовършените части на Среднощно слънце Wink
Мисля , че са дадени убийствата защото там в Среднощно ще ги види Алис. А забелязахте ли , че в Здрач го няма момента с убийството на Джеймс Simple Smile
Имам усещането , че Стефани бая е помагала за написването на сценария на Здрач  Twisted Evil а книгата не я довърши  #2gunfire Ако беше по Здрач трябваше да дадат леки проблясъци как чува гласа на Едуард с замъглени образи и т.н. не така подоробно описано Simple Smile

# 429
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
WomanitKa ,Има нещо вярно, но според мен от краката на един мъртвец да навържеш цялата истина ми е леко странно.

# 430
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 915
WomanitKa ,Има нещо вярно, но според мен от краката на един мъртвец да навържеш цялата истина ми е леко странно.

Вярно бе ooooh! Наистина е .... странно.

# 431
  • Мнения: 1 343
какво ще рече от краката на един мъртвец ?

# 432
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Опитвах по какъв ли не начин да го разбера- ми не става- ако не си чел книгите става много несвързано и някак си се губи връзката. Това го установих миналата събота когато го гледах с приятелка , която не е чела книгите, тя ме питаше през цялото време това защо е така и т.н Thinking

А
какво ще рече от краката на един мъртвец ?
Когато излизаше с баща си от участъка нали видя краката на приятеля на баща и, от там почнаха да дават как и прищраква и след това почна да чете кигата и от нета

# 433
  • Мнения: 58
Сцените с убийствата са представяне на Номадите във филма (това според тетрадката на режисьора май беше), а и за да се привлече и мъжката публика към филма (придават екшън и съспенс). Второто е търсен ефект мисля, че от студиото го бяха изискали, бях срещала някакво обяснение на Катрин по въпроса. Peace

Не намесвайте Среднощното слънце, че ми е болна тема...  Rolling Eyes Никакви данни няма за него, не е започвала да го дописва Sad Пък и Midnight sun има общо със сценария само при сцените на Едуард,  Wink Катрин обясняваше, че част от изтритите и удължените сцени са гледната точка на Едуард.

Относно сценария да дам малко факти - сценария е адаптация по книгата и е дело на Мелиса Розенбърг, Стефани няма намеса в него никаква, освен че накрая е трябвало да даде одобрението си за проекта като цяло. И докато съм на темата... не всички сцени включени във филма са по сценарий. Имало е моменти, в които са усетили, че нещо липсва и са писани допълнително от Катрин и екипа по време на самите снимки, сценаристи не са се включили, защото тогава протичаше стачката на сценаристите (която ако си спомняте спря всички сериали от декември 2007 до края на март 2008) Wink

# 434
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз нали първо изгледах филма, после се метнах на 2, 3 и 4 книга. После като прочетох 5, че се върнах на Здрач  ooooh! В резултат на това направих колосална каша в главата си, която избистрих с препрочитане на всичко  Mr. Green Та преди да си изгубя мисълта..филмът  е доста накъсан и само след прочит на книгата ти става ясно всичко. Вкарали са екшън, убийства, малко са го раздвижили, но пък прекалено различно е от книгата.
Простете на заспалия ми моьък, то след 12 часа на работа...

Общи условия

Активация на акаунт