Питам за "сверка на часовника"

  • 3 536
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 401
Имах две подобни случки:

№ 1

Вземам Бучкозавъра от ясла и отиваме да купим банан. Докато плащам, той започва да се закача с продавачката и тя решава, че иска да му направи подарък. Казвам й аз, че няма нужда, че сме дошли само за банан и бързаме към градинката, обаче кой да ме чуе. Гледам, че вади кутия с близалки и започвам да протестирам, че не му давам, при което жената се засуетява и вади зрънчо.  #Cussing out Благодаря й колкото мога любезно и отново й казвам, че и зрънчо не му давам. Тя с много учуден поглед му го навира в ръката и започва да му обяснява колко вкусно ще го почерпи.  ooooh! Ами хвърлих зрънчото зад ъгъла и от тогава избягвам този магазин, макар че ми е много удобен на път за яслата.  Tired


№ 2


Бучкозавъра кара колело, а аз седя на пейка. Спира се детето пред една пейка малко по-надолу и започва да се закача с непознати мъж и жена. Изведнъж виждам една мъжка ръка да пъха нещо в устата му. Оказва се, че го черпят с лешник. С равен тон скастрям всички подред - детето, че взема храна от чужди хора, въпреки че много пъти съм му обяснявала да не го прави, и мъжът, че дава на непознато дете храна, към която може да е алергично например и че не е хигиенично да си завира пръстите в устата му.  Naughty

Стори ми се, че хората се стреснаха малко повече и след няколко минути се извиних за истеричната си реакция и обясних отново, че не бива така да хранят деца, независимо от добрите им намерения. Ако му бяха дали чипс, зрънчо или друг боклук - е, тогава щях да им видя сметката на място.  Naughty

# 31
  • Мнения: 24 467
Имала съм подобни ситуации, но категорично отсичам, че детето е с мръсни ръце и, освен това, не му давам да яде никога такива неща. Често на глас обяснявам на детето, че не позволявам да се ядат боклуци, че от това ще го боли корем, ако някой много настоява, което е рядкост. Обикновено когато дам първите две обяснения не ми се натискат.
Когато се играе на всеки ръцете са мръсни, включая и моите собствени. Площадката не е заведение, за съжаление културата на хранене на населението ни е много ниска и са нужни предпазни мерки дори и с цената на развалени отношения. За последното не ми пука твърде, не държа да другарувам с всеки, който ме заобикаля.
Не са му тъпкали други хора нищо на своя глава в устата.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 10:40 от Judy

# 32
  • Мнения: 6 039
Леле, ама какви са тия боклуци дето децата ядат!?!? Ние живеем в чужбина, еми тука няма такива неща! Зрънчовци за деца, няма такова нещо.... Shocked Свеки като ни беше на гости и само питаше - има ли солетки, зрънчо, да й давам да яде между яденетата...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
По темата - представям си някоя майка да дава зрънчо на детето ми, че и в устата ще го вкарва???? Абе тия хора нещо не са наред май??? Sick Sick

не дей така. Във всеки супермаркет се продават. Била съм с детето си в чужбина и съм й купувала и чипс и зрънчо / по-гаден е от нашия/ Тя не яде такива неща, но като види нещо ново идеята е да го опита. /подмамена от опаковката/
Виждам, че детето ти още е малко, затова така се палиш. Като стане на 3-4 и то ще научи за солетите и за Зрънчо.

Иначе по темата, много бих се ядосала.

# 33
  • Мнения: 284
Имах такава случка в събота.Една майка започна да дава зрънчо на малката ми дъщеря без да ме пита,скочих и извадих каквото имаше в устата.Майката беше възмутена и с остър тон попита какво толкова е направила.Обясних й ,че първо трябваше да ме попита,при положение,че не ме познава,детето също,и й казах,че детето е алергично.Даже не се извини,а продължи да си мърмори,че нищо не е станало.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Неприятна ситуация, но за съжаление си е направо ежедневие по градинките. По гадното е, че това момиче го е направило с убеждението че прави добро. Хора различни, с различно възпитание, не се ядосвай, но и не премълчавай.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
В подобни ситуации не съм изпадала, но в последно време прагът ми на търпимост по площадките и случващото се на тях е паднал до минимум и сигурно ще реагирам остро.

# 36
  • Мнения: 11 962
От непознати не ми се е случвало, а приятели, роднини и познати, които са правили подобни опити се научиха да ме питат.

Но аз съм имала обратните случки.По принцип не давам боклучави храни, не ги купувам, ако се случи е голямо изключение.Веднъж едно момиченце в градинката ядеше чипс, а моят син не беше виждал такова нещо.То ядеше точно под носа на сина ми и той си поиска.Но тя вдигна високо ръката си, в която държеше чипса и моето дете тръгна да я гони.Момиченцето и татко и се заливаха от смях.Тогава грабнах детето  си и казах на висок глас,"Остави я, нека яде боклуци, не виждаш ли колко е дебела"/Беше дебела, да/Ами не съм съвсем права, даже никак, но ми стана много мъчно детето ми като просяче да бяга подир момиченцето.

Втора случка- на люлките две баби люлеят внуците си/ с около две години по-големи от моето дете/ и им пъхат буквално в устата бейкролс ли беше, снакс ли, нещо такова.Синът ми- на средната люлка.Бабите дават на децата си и въпросително се споглеждат.Да му дадат ли или не.В един момент ме попитаха, ама дето се казва "с половин уста".Ами аз отказах.Те явно си отдъхнаха облекчено, но като почнаха едни разпити...

Като бях малка не ми даваха да ям семки/слънчоглед/А имаше едни баби, дето на улицата продаваха във фунийки.Веднъж с майка и татко на разходка видях такава баба, отскубнах се и подложих шепичка, като и казах "дай малко семки.Майка и татко умряха от срам, а аз ак съм го направила, не зная...бях толкова скромно, чак смотано дете.А този спомен стои в съзнанието ми вече толкова дълго...И винаги изплува като кажа, че за детето си "Не разрешавам"

Нещата имат винаги и друга страна.Но принципно не разрешавам на непознати и уча детето да не взема.

# 37
  • Мнения: 6 713
Malenna, Биляна, честно търсила съм ги тука, да видя има ли, да видя що за боклуци, ама не ги намирам?? Явно не търся добре Mr. Green
Абе много ясно, че навсякъде по света се опитват да изкарат пари от гърба на родителското тело, с всякакви боклуци за сметка на децата! Close


Я да ви питам също така :
има едни оризови гризини - за тях какво мислите? Че ние като хрупаме у дома и даваме чат-пат на дечко?!? newsm78

# 38
  • Мнения: 356
Верен ти е часовника. Peace
И аз бих се изнервила, но чак в такава ситуация не съм попадала.Обикновено всичко приключва като кажа че са им мръсни ръцете или че не ядат такива неща.

# 39
  • Мнения: 24 467
Боклуци се продават навсякъде, не в това е въпросът. От значение е, че хората у нас не много често и не много масово са се научили да уважават чуждия подход при отглеждането на децата /и не само там/ и намесата им е груба, необмислена, обиждаща понякога дори, такова вмешателство, като описаното, е недопустимо и хората следва да придобият културата да не го допускат.

# 40
  • Мнения: 707
Аз дори не мога да си представя подобно нещо...
Предполагам, че първоначално ще гледам като "теле в железница". Разбира се после ще "насмета" жената, но тя със сигурност ще продължи да храни деца по градинките  Tired.

Аз не съм "скандалджийка", но предполагам че след подобни случаи бих се разправяла на висок тон с такива загрижени дами  Naughty.

# 41
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
  Чак такава случка не сме имали, но като беше бебе на 7 месеца една позната му набута близалка в устата без да ме пита, много криво ми стана тогава, но хора всякакви. А иначе не е редно да се дава на чужди деца каквото и да е, аз лично винаги питам родителите може ли (освен ако не се познаваме и знам, че може).

# 42
  • Мнения: 277
Aко някое дете на площадката яде нещо (зрънчо, например) и вашето се  разплаче, поиска същото и не можете да го успокоите, защото е на 2 и не се подава на убедителните ви разкази за нездравословна храна какво правите?
Майката чието дете яде зрънчото и не черпи вашето ще обере всички укорителни погледи, а тя всъщност го е научила да не черпи децата, защото някои културни майки ( с елементарни разбирания за хигиена за разлика от нея) се оказват твърде шокирани и възмутени от подобен род прояви на нечовешка простащина!

Ооо, я стига, какво ще му стане ако хапне малко пясък!? Да не мислите, че цял живот ще живее в стерилна среда и никога няма да си пъхне мръсните ръце в устата? Знаете ли как вкусно си похапват разни неща по площадките в детските градини (например) без да знаете!?

Моите деца  се събират с познати дечица по площадките и майките се познават, затова никога не сме имали подобен проблем, а и не бих почерпила непознато дете, че току виж съм си изпросила един бой от майката Grinning  Wink  Не се вживявайте толкова, това са дребни неща!  bouquet

# 43
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нека да са дребни неща, нека да съм дребнава и да се вживявам прекалено за храненето!

И все пак идеята детето ми непрекъснато да джвака нещо, независимо какво, никак не ми харесва. Сътветно не ми се нрави да му навират непрексънато някаква храна в ръцетете и устата. Остава и да е без да се се допитали до мен... Ами ако детето ми е алергично или на специална диета? Или тогава нямам право да ходя по градинките?

Аз приемам нещата както Judy ги е описала... Това си е чиста проба вмешателство! А това, че такъв ни е манталитета и трябва да го приема... Не, не го приемам! Това, че всички се държат така, не означава, че на мен трябва да ми харесва, да го приемам и дори да го следвам като верую.

В крайна сметка мисля, че не става въпрос за това дали ще му стане нещо на детето, а е въпрос на уважение към другия и малко съобразителност.

# 44
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не ми се е случвало. Ако ми е позната или майка, с която често се срещаме ще и обесня всичко, ако не - ще я избягвам.

Общи условия

Активация на акаунт