Питам за "сверка на часовника"

  • 3 532
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Леле, ама какви са тия боклуци дето децата ядат!?!? Ние живеем в чужбина, еми тука няма такива неща! Зрънчовци за деца, няма такова нещо.... Shocked

 Е, хайде сега, не се вманиачавай LaughingТук има, пробвах един и е в пъти по-гаден от българските.Водят се за деца на 7м. Tired

 Що се отнася до случаката, мисля, че авторката не е била достатъчно твърда в изказването си.Как така се позволява чужд човек да набута нещо в устата на детето на друг newsm78Ако трябва ще перна през ръката другата майка, на мен не ми трябва много.Първоначално естествено ще повиша тон.Просто мразя дори бабите да ми правят на пук!

 Имам позната която вечно е недоволна от останалите родители, но се държи като мушица пред тях и никога не смее да им каже нищо по-рязко.

# 16
  • Мнения: 2 587
Не ми се е случвало и не знам как бих реагирала,но определено не бих си мълчала.В най-добрият случай бих й казала:"Мисля че беше редно да се вслушаш в думите ми,представи си че дъщеря ми е с непоносимост към зрънчо или нещо подобно!"

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И на мен не ми се е случвало, просто ужасно.
Аз никога, ама никога не бих направила така  ooooh!
Боже, какви хора има.
 Shocked

# 18
  • Мнения: 8 999
От почти 10 г. съм по градинки и детски кътове. Никога не ми се е случвало непозната майка да бута в устата на моето дете каквото и да е. Имам чувството, че тази ситуация е малко поукрасена.
А ако се случи, всъщност няма да имам нищо против. Със сигурност ръката на възрастен човек е по-чиста от тази на моите малки мърлячи. И не смятам, че едно-две зрънчета ще отровят децата ми, нито пък че ще им навредят на здравето за години напред.
Май не съм много вманиачена по здравословното хранене.

# 19
  • у дома
  • Мнения: 965
Също мисля, като байбиби...
Два шамара, пет шамара - много лесно ги извъртате тези шамари  ooooh!
Не ми се е случвало, неприятно е, но не бих правила проблем от това...Ако детето има алергия, не бих се поколебала и бих спряла ръката на жената, като и обесня любезно.
Всъщност, сега се сещам, за един случай, когато с дъщеря ми бяхме на една детска площадка, на която има заведение тип бира-скара. Едни баби ядяха цаца, тя само ги наобикаяше и гледаше жадно, но току-що беше прекарала един ентероколит, та я пазих много. Те се опитаха един път, два пъти да и дадат, отказах. На третия път направо решиха да действат - еми, спрях и ръката с думите "Вие ли ще дойдете да и сменяте н.сраните гащи довечера". После им обясних, че детето е с разстройство и си тръгнахме.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И не смятам, че едно-две зрънчета ще отровят децата ми, нито пък че ще им навредят на здравето за години напред.


 Въпросът е не дали зрънчетата ще отровят детето, хайде сега  StopАко кажеш, че детето ти няма да яде нещо и аз дойда и му го набутам в устата ще ми се усмихнеш мило ли?Коя дума е по-важна, твоята или на чуждият човек?

# 21
  • Мнения: 542
не ми се е случвало!но не бих позволила някой да дава на детето ми храна каквато и да е тя!

# 22
  • Мнения: 8 999

 Въпросът е не дали зрънчетата ще отровят детето, хайде сега  StopАко кажеш, че детето ти няма да яде нещо и аз дойда и му го набутам в устата ще ми се усмихнеш мило ли?Коя дума е по-важна, твоята или на чуждият човек?

Бих те погледнала странно и бих се захилила наум. Но няма да направя проблем или скандал.  Не вярвам някога да срещна човек, който да бута в устата на детето ми нещо, за което аз съм изразила категорично неодобрение.
Как и къде ги срещате тия майки, които тъпчат в устите на децата ви разни неща, не знам. Аз с такива не съм се сблъсквала.

# 23
  • Мнения: 2 524
Коя дума е по-важна, твоята или на чуждият човек?

Ей това ме интересува. Преценила съм да не се дава - значи не трябва. Не , че детето ми не яде зрънчо , солети, чипсове, но когато аз като негова майка реша.

Пояснение: майката не е непозната, а позната от градинката.  Аз в градинката приятелки нямам. Здравей - Как си - Чао . Това ми е общуването. Там всеки ден са все едни и същи муцуни. Но това, че познава детето ми и мен, според мен не й дава право решава въпроси , касаещи моето дете, вместо мен.
В интерес на истината всичко стана за секунда-две. Мъжът ми също беше там - той принципно е по-рязък. Според него доста добре съм изсъскала, само, че не е имало явно регистрация на моето поведение въобще.

# 24
  • Мнения: 5 940
Непрекъснато се виждам с едни и същи хора. По-често си ходим на гости, отколкото на площадката. Често дори си храним заедно децата на обед, ако някоя от нас не е сготвила.
По-скоро съм имала ситуации да обяснявам, че предпочитам да не яде определен тип храна, отколкото да се разправям за мръсни ръце, защото просто не ми се е случвало майка с такива да подаде храна. Винаги предварително се измиват или избърсват с кърпичка.

# 25
  • Мнения: 2 910
Не съм попадала в такава ситуация до момента, но не бих замълчала, не бих позволила на непознати да пъхат в устата на децата ми храна.

# 26
  • Мнения: 2 353
  Тъпо е. Не мога да разбера каква е тая мания зорлем да се дават такива глупости на децата. Сигурно бих й обяснила защо е невъзпитана, ама чак пък да налитам на шамари...хайде бе!

# 27
  • Мнения: 3 804
Не бих позволила,пък и не бих напъхала храна в устата на чуждо детето без да попитам,и то не заради друго-просто има деца които са алергични към различ1ни неща. Peace

# 28
  • Мнения: 326
Не ми се е случвало такова нещо досега. Винаги като предлагат на малката, каквато й да е храна, първо ме питат дали може да й дадат. Случвало се е да ме изгледат странно, като кажа, че не й давам Зрънчо или вафла и като ме питат "ама защо", отговарям само, че е малка. А ако някой си позволи да набута непозволена от мен храна в устата на детето ми /въпреки, че не виждам как ще стане/ със сигурност ще го извадя от устата й и ще направя остра забележка на човека. А относно шамарите - ами никога не съм се била, надявам се и да не ми се налага занапред  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 800
за съжаление ми се е слу4вало, не то4но със зрън4о.

Преди около 2 месеца летях сама с детето. Една приятна жена седеше до нас, говореше му, играеше с него и тн. На мен от 5 4аса ми се ходеше то тоалетна и реших да я помоля да го наблюдава за малко(по принци моля стюардесите, но тогава нашата имаше крив ден) .
Бързо се връщам и какво да видя, раздали напитки(тук ги пълнят 4ашите винаги и с лед), жената изпила какво пила и вади с ръка лед4ета и дава на сина ми да яде. Crazy На мен ми прилоша, но не мога да се развикам, особено ,когато ми е гледала детето. Любезно и казах, 4е той не се нуждае от лед, но тя пак му даде...добре, 4е  след това сина ми реши, 4е не иска пове4е. Аз съм доста гнуслива, но преглътнах..ако е в парка сигурно няма да си мъл4а или щях да се преместя с детето.

Общи условия

Активация на акаунт