Питам за "сверка на часовника"

  • 3 537
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
[Я да ви питам също така :
има едни оризови гризини - за тях какво мислите? Че ние като хрупаме у дома и даваме чат-пат на дечко?!? newsm78

    Laughing LaughingОризови гризини или царевични пръчици - все тази.Важното е да се самозаблуждаваш, че са са органик и, че са най-хубавото и полезно нещо на света Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 830
Избягвам да нося храна в градинката, но се случва. Познавам почти всички майки в градинката. Ако някоя ми каже да не давам, че е с мръсни ръце, не давам или поне казвам на детето, че мама не дава. Честно да си призная обаче: Странни са ми тези майки с "мръсните ръце". Може бе защото то е част от цялото, а и защото аз не съм такава. Обикновено върви ръка за ръка с: внимавай да не се изцапаш (дрехи, ръце). Не пипай пясъка, дай да ти изтупам обувките. Общо взето не ме кефят. НООО се съобразявам с тях винаги.

# 47
  • Мнения: 2 526
Aко някое дете на площадката яде нещо (зрънчо, например) и вашето се  разплаче, поиска същото и не можете да го успокоите, защото е на 2 и не се подава на убедителните ви разкази за нездравословна храна какво правите?
Аз давам Зрънчо, солети и въобще джънк фудс. За детето ми не са абсолютно табу. Ако поиска нещо забранено - в нашата градинка се раздава и бира на две годишни, отвличам вниманието по някакъв начин.
Странни са ми тези майки с "мръсните ръце". Може бе защото то е част от цялото, а и защото аз не съм такава. Обикновено върви ръка за ръка с: внимавай да не се изцапаш (дрехи, ръце). Не пипай пясъка, дай да ти изтупам обувките. Общо взето не ме кефят. НООО се съобразявам с тях винаги.
Още в началото при описването на ситуацията , заявих, че се бяхме заровили и двамата със сина ми в пясъчника. Ако детето ми се изцапа и аз , то или и двамата сме с мръсни ръце имам два варианта- мокри кърпи и литър и половина вода, която винаги нося в багажника на количката.
А на мен пък са ми странни майки, които след като са избърсали изходилото се  по нужда дете, без да се измият или избършат,  да подават с ръцете си в устата му храна.






# 48
  • Мнения: 212
Оо,няма как да стане!
Преди да му е пъхнала зрънчото в устата,аз ще съм ѝ пъхнала юмрук в челюста ако трябва!
Не може да се пренебрегва чужда родителска забрана! Ами ако детето е алергично към такива неща?! Ужас...
Чак пък и обяснения да иска...алоу...ходи си на село си храни твойте дечурлига,моите само аз си ги храня!

# 49
  • София
  • Мнения: 830
...А на мен пък са ми странни майки, които след като са избърсали изходилото се  по нужда дете, без да се измият или избършат,  да подават с ръцете си в устата му храна...
Можем да хиперболизираме ситуациите до безкрайност. Аз обаче не задълбавам толкова в чуждите методи на възпитание. За това изрично написах, че се съобразявам с мнението на всяка майка по въпроса и избягвам да я категоризирам като такава или онакава.
...И тъй като темата беше "за сверка на часовника" реших да се включа като представител на "другата" страна. Нещата не са черни и бели. Нали не си представяш, че всеки божи ден разнасям храна на площадката и обикалям чуждите деца да им пъхам по устите с мръсни ръце всякакви боклуци.  Laughing
Но в частта, в която другата майка не се е съобразила с твоето мнение, те подкрепям. За каквото и да е (не само храна) твоето мнение трябва да е най-важното.

# 50
  • Мнения: 160
Аз съм на мнение, че градинката е за игра, а не за ядене. Никога не нося нищо, освен вода или някакво сокче най-много.
Като започнат да ги тъпчат с тези боклуци и другите децата да се дразнят, става много неприятно.
Редовно виждам майки на който децата им са още в количка и те им бутат в ръцете солети, зрънчо и такива неща от сорта.
Аз се опитвам да огранича този тип храни до минимум, а някой родители искат да създадът навик явно.

# 51
  • Мнения: 2 028
много ми е неприятно да си призная, че на два пъти ми се е случвало да видя сина си блажено да предъвква нещо, подадено му от неизяснен субект... нейното внуче ядяло бонбони, пък Огнян, видите ли, гледал и понеже бил момченце трябвало и той да яде бонбони, ама как така аз не му давам бонбони, че каква майка съм да не давам бонбони, бла-бла... брех да му се не види  ooooh! ами отнесоха го... съответно сега детето е здраво идеологически подковано, че с мръсни ръце и от непознати хора нищо не бива да се взима и яде...

# 52
  • Мнения: 7 420
нейното внуче ядяло бонбони, пък Огнян, видите ли, гледал и понеже бил момченце трябвало и той да яде бонбони, ама как така аз не му давам бонбони, че каква майка съм да не давам бонбони, бла-бла...
    Ей,значи....И какво ,като е момченце?Да го натъпчем с всякакви боклуци ли? ooooh!
    И аз често чувам такива безкрайно неразумни обяснения.И обикновено просто си гушкам детенцето и си заминаваме на друга площадка.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 592
Не бих го допуснала - конкретно в описаната ситуация. И моят син си донабутва храната, когато е налапал нещо голямо.

# 54
  • Мнения: 1 558
Е това вече е наглост #Cussing out Като кажа „не„,значи „не„ и не подлежи на обсъждане Naughty.
Не мога да си представя,как някой чужд човек ще ме пренебрегва,когато става дума за детето ми Twisted Evil

# 55
  • Мнения: 2 011
Отклонявам подобни настойчиви почерпки любезно,но абсолютно категорично.Права си.Аз винаги питам майката "Може ли да дам на детето еди-кво-си",ако видя,че то ме гледа искащо  Grinning Както аз не давам бонбони,шоколад,сладолед и т.н.,така има и майки,които не дават солети,зрънчо и т.н.,които пък аз понякога давам на моето,защото и тя,като види другите деца да ядат,не мога да я убедя,че това е вредно.Та часовника ти е верен.  Wink

...Странни са ми тези майки с "мръсните ръце". Може бе защото то е част от цялото, а и защото аз не съм такава. Обикновено върви ръка за ръка с: внимавай да не се изцапаш (дрехи, ръце). Не пипай пясъка, дай да ти изтупам обувките. Общо взето не ме кефят. НООО се съобразявам с тях винаги.

Не позволявам на детето ми да яде с мръсни ръце,както и аз не го правя.Но има пълната свобода да се рови в пясъка,колкото иска,да си цапа дрехите и обувките.  Mr. Green  Пак ли не те кефя?

# 56
  • Мнения: 1 121
Зависи за какво ми е пренебрегната забраната. В конкретният случай аз лично не бих се ядосала, даже не бих си го сложила на сърцето, просто не се паля от такива неща, особено пък като виждам, че не е направено с цел да ме дразни или да ми подрони авторитета, просто майката не е била съобразителна.

Повече се дразня, когато чужди деца бутат или удрят моето, а майките им се правят на разсеяни, понеже не им се занимава или не знаят как да реагират.

# 57
  • София
  • Мнения: 830
... Пак ли не те кефя?...
Така на първо четене, да, не ме... Но никога не бих оспорвала методите и вижданията, още по-малко пред детето ти. Аз споделям моята гледна точка, не търся ничие одобрение или неодобрение.
Лек ден, с пожелание да сме по-толерантни.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Оо,няма как да стане!
Преди да му е пъхнала зрънчото в устата,аз ще съм ѝ пъхнала юмрук в челюста ако трябва!
Не може да се пренебрегва чужда родителска забрана! Ами ако детето е алергично към такива неща?! Ужас...
Чак пък и обяснения да иска...алоу...ходи си на село си храни твойте дечурлига,моите само аз си ги храня!


Еееее, не. Това е прекалено и супер преплеснато Stop Чак пък толкова ! Жената се е замислила за чуждото дете да не му се прияде зрънчо, а ти ще й биеш юмрук.
Така или пречите детето да се кали (не заради неговите мръсни пръсти, а на жената, която го черпи), или го възпитавате в хипохондрия. А вие ще откажете ли да вземете бонбон от почерпка, само защото преди това сте се ръкували с жена, чиито ръце не знаете колко са чисти.

# 59
  • Мнения: 2 011
... Пак ли не те кефя?...
Така на първо четене, да, не ме... Но никога не бих оспорвала методите и вижданията, още по-малко пред детето ти. Аз споделям моята гледна точка, не търся ничие одобрение или неодобрение.
Лек ден, с пожелание да сме по-толерантни.

Тук съм на същото мнение.
Пп. Днес ми казаха,че съм твърде толерантна личност.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт