Отговори
# 15
  • Мнения: 1 924
greenlife,честит слинг. Grinning
Аз се радвам,че така и не поръчах многократни пелени,защото в близкия месец едва ли бих могла да ги ползвам-в момента памперса единица се чудя как да го сгъна,за да им пасне на мъничките телца Heart EyesПо-нататък ще си поръчам,може би като твоите,че Бамбиното не ги хвалят много.

# 16
  • Мнения: 1 419
Ама верно какво затишие настана изведнъж  newsm78. Ще пробвам да разкажа за прибирането на момчетата, дано Емма да не ревне през това време  Crazy. Дългия абзац е разказа, така че на който не му е интересно - да прескача директно  Wink

Оказаха се с вирусна инфекция и педиатърката беше категорична, че този вирус води до вирусни пневмонии, много е лош и затова трябва да мине целия курс на антибиотика (10 дни, които приключват другия четвъртък  #Crazy) и тогава да се приберат. После обаче се оказа, че може да пуснем кръв и да направим снимка на дробчето на Виктор, който беше главния болен, и така да видим колко силна форма е. Е, за щастие се оказа, че е по-леката форма и можехме да си ги вземем по-рано. Педката препоръча превантивно да почакаме до днес, но сърце не трае - петък, още щом разбрах за резултата, казах - ВЗИМАМЕ СИ ГИИИ!  Mr. Green И така се зачудих как да стане прибиране/посрещане-то, за да е минимален шока им от това, че първо, мама си е в къщи, нищо че не са ме виждали и чували с дни и второ, имаме си и допълнение към семейството - бебе! Та реших да им разиграем малко театро - като ги видим, че паркират и стигнат до входа, аз взимам Емма, качвам се на по-горен етаж в стълбището за няколко минути, те се прибират, събуват, измиват и ние звъним на вратата и тъкмо се 'прибираме'  Laughing. Иначе ме притесняваше, че може да го приемат като завземане на територия (те и без друго в момента са толкова първични...) и да се настроят негативно към цялата нова ситуация. Така и направихме, като звъннах и си отключих, те тъкмо си доизмиваха ръцете в банята - като ми чуха гласа, възкликнаха и двамата 'Мама!', на мен ми се подкосиха краката от кеф и се появих с бебето в ръце. В този момент, Бобо както подскачаше нетърпеливо на стола, за секунда застина и ни погледна супер странно, сякаш казваше - ама какво е това чудо в ръцете ти...  Crazy. Кико пък гледаше със зяпнала уста и видимо любопитство да дам обяснение какво нося  Whistling. Набързо им обясних и показах как коремът ми е изчезнал, а това в ръцете ми е въпросната Емма, за която слушаха последните месеци (добре, че си имахме име отдавна и я наричахме пред тях така  Praynig). От там нататък си имах две гербови марки за следващия половин час. Подскачаха като козлета и искаха да я гледат и пипат  Mr. Green. Сега почти винаги като кърмя, наминават да видят процеса, Кико регулярно регистрира какво се случва - 'Ема 'пи' = Емма спи; 'Ема п'аче пако' = Емма пак плаче и т.н.  Simple Smile. Бобо се държи на положение и не е толкова редовен във визитите си, но като дойде, те винаги са емоционални - скандира Емма!, пее, прави разни маймонджулъци и с други думи - привлича внимание. Рядко се случва да искат вниманието ми и като не мога да реагирам, да се разсърдят, но и това се случва понякога  Rolling Eyes. В момента най-трудно ми е нерегулираната ми още кърма и почти непрекъснатото й сучене. Първия ден като видяха, че суче - аз им обясних, че е бебе и че млякото е от мама, и че тя суче - те веднага поискаха мляко и си пийнаха бая - от тяхното де. За мое голямо учудване не показаха и минимален сигнал, че искат да опитат какво изтича от гърдите ми - явно обяснението с млякото за бебе е проработило - но и те не са били истински кърмачета, та предполагам затова  Peace.
Ами това е в общи линии съжителстването Емма и юнаци от последните два дни. За сега мога да кажа, че е по-скоро добро. Не знам какво ще е когато започне да й пречи шума - предполагам, че те тогава ще са и по-умерени, все пак ще са по-големи. Но засега сме супер.  Heart Eyes

Феникс, Близнчкова - евала  Peace. Много ви се кефя как се справяте.   bouquet

За съжаление, при мен твърди и пълни гърди все още са мираж  Tired. С много усилия намалих малко АМ добавката. Да видим днес - щом успях да изпиша тоя ферман без да ме прекъсне момиченцето ми, значи има надежда  Heart Eyes. Вчера най-голямата пауза до 13ч ми беше 1 час непрекъснат сън  ooooh!. После спа цели два часа от 13 до 15ч и после до 19ч пак си отвисях с нея. Накрая вече бях толкова изцедена, а и ставаше време за вечерните ритуали с момчетата, та й дадох добавка и спа до 22:30  Blush.

Много цунки на коремчетата на бременните мами и на бебчетата на вече родилите  Hug

# 17
  • Мнения: 69
 Hug Здравейте Simple Smile Усмихнат ден ви желая Simple Smile
Aya, не знам какво общо има  Thinking кръвта със спирта, но педиатърката ми каза, да не се престараваме толкова (таткото много държеше по няколко пъти на ден да се маже) , сега съм спряла въобще да го мажа...(70 градуса спирт) . Тупоцин слагам, пъпчето престана да кърви..от няколко дни.

За ЕБХ  - аз бях купила 2 пелени , за да ги видя какво представляват, но за сега карам на "Памперс" .По - нататък със сигурност ще взема още, но няма да са Бамбиното - от ровенето ми за пелените за многократна употреба  разбрах, че Fuzzi Bunz  са най - качествени и не пропускат... Но все пак много си зависи от бебока  и мнението на майката, разбира се Simple Smile)) http://www.ekomama.net/producti-za-bebeta/peleni-za-mnogokratna-upotreba.html

# 18
  • София
  • Мнения: 2 658
greenlife   bouquet супер си!

# 19
  • Мнения: 1 924
Ая,много ми беше интересно да прочета за реакциите на батковците.Браво,дано и занапред е така и няма ревност Grinning
Относно сученето-Ясен някак сам напрви връзка,че бебетата папкат мляко,но не е искал самият той да суче.Е,все пак от година не е кърмаче и е позабравил.Но и той като твоите проявява желание за повече мляко от неговото Laughing

# 20
  • Мнения: 199
Мона виж и този сайт - английски е
http://babykind.co.uk/nappymain.htm

Аз поръчах от там. Цените са много добри, мисля по-добри от екомама. Има и повече видове пелени. Доставката струва 6 паунда. Платих директно с дебитна карта Виза електрон. Има калкулатор на сайта им и за курса, по който ти смятат и беше много добър.
Доставката им беше за една седмица, като куриер ми я достави на вратата. Нищо допълнително не съм плащала. (бяха ми пратили мейл, че в момента нямат наличност на пакета, който поръчах и дали искам да изчакам 7-14 дни или да се избера друг и аз им писах, че ще чакам, въпреки, че бързам и накрая точно след 1 седмица от поръчката бяха при мен!! )

Аз избрах този вариант, като като по-евтин.  
http://babykind.co.uk/imsevimsefulltimekit.htm
Платих 105 паунда което ми излезе 236-238 лв. не помня точно. Иначе повече ми харесаха две други марки по отзиви, но са по-скъпи и много ми станаха покупките вече, заплашва ме фалит  Grinning

Иначе има и по-готини пакети от различни марки съчетани даже. Смятях, по-евтино излизат пакетите  http://babykind.co.uk/nappykitsmain.htm
Има и отделни бройки от всичко естествено.

а ето и кои теми изчетох, за да взема решение
http://www.estestveno.com/node/282
http://estestveno.youthbg.net/node/140

Феникс анистина големички ми изглеждат моите пелени, ще видя после на практика как са и ще докладвам. Това е защото са one-size birth to potty. Но да си купувам всеки път всеки размер определено излиза по-скъпо, та тук ще пренебрегна това удобство. Само гащичките им са на размери, като на бамбиното са, но пък хората са си написали на сайта, че обхващат по-големи килограми от описаното и реално може да се прескочи някой размер гащички. (Много се изкефих, производителя да си го каже това  Peace )

Петя успех  Simple Smile дано му хареса на Марти.

# 21
  • Мнения: 31
здравейте мацки!
малко съм позакъсняла за добро утро, но поне добър ден да ви пожелая! и много БЛАГОДАРЯ на всички, кооито ми отговориха за изписването! аз съм се разбрала с жената на мой колега, която е акушерка, да се занимае с мен и мисля на нея да дам някакви пари /дай Боже всичко да мине добре!/, а другите- ще почерпя!
Гъди нещо се загуби, липсват ми свежарските и постове, дано ни изненада с бебче като се върне!

# 22
  • Мнения: 123
Здравейте,
Честито на новите майки Simple Smile

Аз кърмя Дани на около час и половина -два. Той има голям апетит. Вчера в нас беше педиатъра да го запишем. В сряда ще ни е готово удостоверението за раждане.
Той има колики, а е толкова малък, внимавам какво хапвам.
Ще сложа снимки в албумчето след малко, някой да ми сложи снимката на момченцето на първа страница.
Да ви кажа за  Правителствена болница - много мизерно беше като обстановка, явно не е ремонтирана тази част, а новата не е пусната още. Иначе персонала е супер и са големи професионалисти, много съм доволна като отношение и всичко от тях.

Сега ще използвам малкото свободно време да поспя.

Петя.
на мен Вики също ми плаче като Дани се разреве, но постепенно свикна. Сега говори че Дани много я обичал, че бил много хубав, целува го, гали го, не е правила сцени или проявила агресия. Много се радвам ако успее да не ревнува толкова много.

Хубав ден на всички

А забравих,  от родилното педиатъра ми каза да не разхождам Дани на вън преди да навърши 15 дена. Вие кога ще ги изведете вашите бебоци?

# 23
  • Мнения: 35
Цоп и аз в новата темичка Flutter
Много интересни неща обсъждате, а аз само чета и си записвам нещата, които мисля, че ще ми свършат работа за в бъдеще Blush

И на мен ми е интерсно какво става с Гъди, но честно казано не смея да и се обадя Naughty Да не би случайно да я заваря в неподходящ момент Heart Eyes Ще чакаме и това е.

Отивам да гласувам Laughing

# 24
  • Мнения: 78
Добро да бъде и от мен, макар че утрото си замина.

Направо ви завиждам вече, че си говорите не за бременност и раждане, а за бебета...И аз имам чуство, че вечно ще съм бременна.

Aya, и на мен ми беше много интересен разказа за посрещането на Емма. При мен май е по-лесно, тъй като моите деца са доста големички и разбират всичко. Още от сега подготвям дъщеря ми, че лятото заедно с нейния приятел ще си имат за компания едно бебе. За сега са много ентусиазирани, но мисля, че бързо ще им мине. Баткото много не се вълнува, тъй като искаше брат и сега каза ние да си го гледаме. Но с него пък нямам грижи. Като излезе на двора в 9 сутринта и се прибира в 10 вечерта. По цял ден кара скейтборд, ролери, колело, рита футбол, а и в махалата е пълно с деца.
Айде стига толкова от мен. Ходете да гласувате.

# 25
  • Мнения: 123

Сега видях че с Анито сме родили на 2.06.09, а и на двете термина ни беше на 09.06.
Какво съвпадение  baby_neutral

# 26
  • Мнения: 199
Слънчице, последните три ненадписани снимки ли са на твоя бебок?

А ти ги надписа. Сега ще го сложа.



Ох ставам, да пооправя къщата и да отида да гласувам. Няма пенсионерите и циганите да ми решават в каква държава да живея!!!

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 12:45 от greenlife

# 27
  • Мнения: 69
greenlife  Hug
виждала съм този сайт, но по - подробно описание за поръчка , не  Crazy  , за което ти благодаря...ще се разровя по - подробно  Hug

# 28
  • Мнения: 143
Здравей те и от мен момичета Hug
Аз вчера цял ден бях с доста болезнени контракции които ме прерязваха ниско долу но не съм ги засичала и следобяда изчезнаха а днес такава разходка му дръпнахме от сутринта рано по хладно чак да обяд и едвам се прибрах но нищо нито контракцийка даже Tired
Вчера се обнадеждих че все пак може и да реши сама да си излезе момата Praynig
Aya много интересно сте го измислили посрещането браво Peace аз на моя син съм му обяснила долу горе и мисля че няма да имам проблеми но ще видим Wink

# 29
  • Мнения: 482
Здравейте и от мен Simple Smile

За разходките - аз изобщо не се бавя - това което знам и от Дани, а сега и за Мишел казаха - 10 дни и детето навън, то ми се струва грехота в това време да я държа вътре. Отделно всичко в къщи е отворено. Само още не смея да я разхвърлям по боди с къс ръкав и чорапки, но и това ще стане скоро.

Хайде давайте предложения за разходки - и Южния парк ми върши работа (живея на 5 минути пеша от него) и Борисовата градина (моторизира ни сме и не ние страх да се возим  Sunglasses). Ако има желаещи може направо на лични да си разменяме телефони.

Общи условия

Активация на акаунт