Саниране на ясли и градини във Варна

  • 26 975
  • 538
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 595

Не са изброени градините, но се надявам 4ОДЗ да е сред тях ! За Калина Малина видях, че отваря врати на 7 Декември !

В клипа от линка са изредени и ОДЗ 4 е от тях, честито  Heart Eyes

# 466
  • Мнения: 4 187
 Crazy Да бе , аз клипа не го гледах  Embarassed !

# 467
  • Мнения: 6
Пууу най сетне е приключил ремонта в Славейче smile3501
аз когато питах моето педи тя каза че щом сме отсъствали не по наша вина би трябвало да си тръгне на градина и от там да им вземат чревен и толкоз, дано да е вярно че не ми се занимава а и да мъкна и бебето по кабинети Praynig В интерес на истината още се чудя дали да не изчакам още 1 седмица заради грипа  newsm78

# 468
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
аз само занесох "пробата" за чревен. Не съм мъкнала детето. Лошото е, че май пак ще трябва да нося...с това отлагане....
няма как да им вземат от градината чревен, защото не могат да тръгнат без бележка.

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 21:41 от galuni

# 469
# 470
  • Мнения: 3 478
Значи явно наистина само чревен ще трябва (поне по това което и вие сте чули). Дано и сестрата се съгласи, че сега тръгвам и не ми се ходи повторно по лаборатории. То поне да и знаех номера да звънна, че да го потвърди и тя, сега хич не ми се губи време пак да ходя до градината за едно и също нещо.

# 471
  • Варна
  • Мнения: 262
missZ  лятото дъщерями като направи 3 г. джипито каза че трябва да и пусне задължителни изследвания , аз помохи да изчакаме до септември (като си мислех че тогава ще тръгнем на градина) и вчера като отидох и казах че ми трябват изследвания за градината , тя провери че тази година нищо не  е пускала на детето и ми даде направления за : кръв , урина , глисти и чревен .

Така че ако тази година не си правила тези изследвания те за задължителни .

Един Въпрос - Като ни изписваха от яслата ни дадоха документите (личен картон , изследвания ,заявление ит.н.) и казаха когато отиваме да се запишем в градината да ги носим , На вас нещо такова да са ви казвали ?

# 472
  • Мнения: 1 046
Картона на детето няма да го даваш на сестрата в градината, ако им трябва нещо го преснеми, + копие от имунизационния паспорт на детето, заради ваксините. Кажи, че картона е при джи пито или нещо подобно, много ги губят картоните, поне мен така ме посъветваха и личната лекарка и други майки от градината.
Ина1е в градината оформят папка на детето с изследвания и копие от паспорта и картона и други документи...

# 473
  • Мнения: 5 178
Не са ми искали картона от яслата, а искаха преснета първа страница и страницата с имунизациите от картона на детето при GP-то. Имунизационния паспорт въобще не са ми искали
Друго, което ти трябва е една бланка, където се попълват ръст, тегло, изкарани заболявания, алергии . Бланките ги има при педитата и ги попълват

Досието от яслата си стои в мен, хората дори бележка медицинска, че детето е клинично здраво са ми написали.. и по пътя на всякаква логика не трябваше да правим изледвания за ДГ, но ни искаха

# 474
  • Мнения: 3 478
Мая, благодаря ти! Правени са и всички тези изследвания, защото тя тръгна  на градина и скоро след това ги затвориха. В крайна сметка днес се обадих в градината и наистина трябваше да повторим само чревния. А предния ден сестрата ми казваше всичко отначало и за това така се опетлах. Оправихме работата, само дето резултатуте ще са готови чак във вторник. Някой въобще успя ли да направи тестовете толкова бързо, че да са готови за понеделник?

# 475
  • Варна
  • Мнения: 262
missZ   и нашите ще са готови във вторник и се надявам вече сряда да сме на градина .

 

# 476
  • Варна
  • Мнения: 262
 е ремонтираха градините сега искат да ни вдигнат таксата

http://news.varna24.bg/119389.html

# 477
  • Мнения: 3 980
Мда да и олекне на общината от нашите деца  Rolling Eyes
Не че ще се промени нещо с тези пари просто няма да излизат от общината а от нашия джоб.
Аз предлагам на общината да си поделим данъците които плащаме с мъжа ми  Crossing Arms

# 478
  • Мнения: 5 178
ако това го приемат да ме извиняват обаче от догодина и за канцеларски материали няма да дам..
 12 лв на месец са 144 лв  Money допълнително на година, след като ги давам смятам, че вече може да заделят за учебни помагала, играчки, ремонти и тн, и тн , неща които сега се уреждат с "дарения" от родителите

Мен ако питате пробват по колко кожи имаме, е май вече на някои им застърга на месо особено в кризата

Забравих, че някои "икономисти" в общината умно заключили "ДЗ нямат печалба".. Май-май  доста са поспали на студентската скамейка след като не правят разлика между социална дейност и търговско дружество  ooooh!

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 19:48 от KOTE

# 479
  • Мнения: 4 187
Това поредно вдигане на таксата, няма да се хареса много на хората !  Принципно нямам против да се регламентира по- висока такса, така или иначе тези пари ги даваме, или сме ги дали ( ремонти , консумативи и тнт). 
Докато със 144лв на дете, на година, събирани в групата , могат да се направят реално много неща, не знам  събирани като такса дали ще подобрят условията  Thinking.

С нетърпение чакам отзивите ви за ремонтираните сгради  Crazy !

Общи условия

Активация на акаунт