Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 84

  • 36 209
  • 368
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 461
На мен когато ми се пресече ганаша или масления крем го затоплям отново и ако  е рядко слагам желатин и си става хубав крем  Peace

# 61
  • Canada
  • Мнения: 139
Това за желатина не съм се сетила.Карчитааа Heart EyesОтивам да пробвам.На 250 сметана и 250 шоколад колко желатин да сложа

# 62
  • Мнения: 292
Момичета правя торте,но нещо оплесках ганаша.Вчера стоплих сметаната,но като прибавих разтопения шоколад и той стана на малки парцалки и сместа остана рядкаКак се оправя радък ганаш?Вече10 мин разбивам и не става крем newsm78

И на мен ми се случи да не ми се сгъсти ганаша. Проблема го реших, като сложих сместа на котлона докато кипне, прибавих малко захар и нишесте. Сгъсти се и стана супер крем за тортата.
Не е кой знае какво решение на проблема, но на мен ми послужи.
  bouquet

# 63
  • Canada
  • Мнения: 139
Бичо мало и това е хубава идея!Два варианта са повече от добре! Hug  bouquetУтре ще ви кажа и покажа какво е станало

# 64
  • Мнения: 1 461
Panadila трудно ми е да ти отговоря мисля че 10 гр би трябвало  да стигнат , аз разтварям 10 гр и когато стане на гъба го разтапям в микроволновата за 1,2 минутки в никакъв случаи не трябва да завира, разбърквам крема и слагам в фризера за да стегне по бързо  Blush , ако не стегне до 10 минутки  си разтварям още 10 гр. желатин , на последната ми торта слогих 1 л сметана и 300 гр. шоколад и ми пое 30 гр. желатин резолтата беше хубав крем нито рядък нито гъст , надявам се да съм помогнала

# 65
  • Мнения: 7 091
Panadila,  може да е от шоколада, не мисля, че е от затоплянето. Казваш, че е безглутенов, да не би да е от това?

Рая, тортата е страхотна!!! Сподели, как направи фигурките Simple Smile Как накара телцата им да седят на тънките краченца? Имат ли клечки вътре? И на мен ми е интересно да споделиш за дъмито как го облече с фондан. Аз досега не съм пробвала и ми е интересно каква е разликата.  newsm78


Тарльо, в какъв смисъл как го направих? Нямам формичка, просто го направих с ръце...т.е кръстчето беше лесно за оформяне, после го украсих с игличка. Самата "верижка" направих с това:

# 66
  • Мнения: 1 173
Тандури Мики и Дък имат клечки за зъби , но нали при нас никой не яде фигурки и не е проблем. Но предполагам че ако всичко е добре изсъхнало и тогава се сложи тялото върху краката ще издържат тежестта ( аз просто нямах време да чакам  Wink )
За дъмито - Клеър беше писала че се покрива с бадъркрийм за да залепне добре ( преди пробвах само да намокря леко с вода , но не се заглаждаше) . Това е направих - замазах го с бадъркрийм от шортънинг . Това нещо не "стяга" , не е като маслото да стане твърдо . Така ли трябва да е ? Аз държах дъмито поне 4 ч в хладилника  newsm78 . Иначе не се разтопява , не подава отдолу. Вече е засъхнал фондана и те си прибраха мини тортичката с фигурките . Детето само си ги гледа и им се радва и разказва ..." Мини има РД , Мики носи цветя..... Joy "

# 67
  • Мнения: 373
Здравевйте! Имам въпрос, който е доста тъп имайки предвид колко сме го обсъждали, но въпреки това да питам, дали нявма вече някоя нова техлогоия, която да съм  пропуснала, а именно има ли чалъм да намажа с нещо захарното покритие, за да мога да съхранявам тортата в хладилник и после да не се разтече фондана от конденза? В това горещо време ме е страх да държа торта за деца на стайна температура!

# 68
  • Мнения: 2 185
Ласкова, дръж си я в хладилника, защо я държиш навън  newsm78. Най-много да ти лъсне малко при изваждането от хладилника, изобщо не се притеснявай  Grinning . Немислимо е да се държи на стана температура през цялото време.

# 69
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ако се повтарям извинете от ЕГН-то ще да е  Embarassed , но да кажа какво споделиха едни тукашни лелки-тортаджийки за конкурсите Simple Smile  , когато искат да е истинска тортата - ползвали си "тортата за конкурси" - истинска торта, но много архивна станала на сухар Simple Smile така и така никой не ги ядял тия конкурсни торти само ги мушкали с някаква игла да видят дали не е дъми. Тъй че, на който му трябва "истинско" дъми, да попива опит.

# 70
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Благодаря Тандури, точно за синджирчето става въпрос.Личи ,че е издокарано.
Да видим аз как ще го докарам

# 71
  • Мнения: 1 173
Ласкова Клеър е права - торта на стайна Т при 30С , няма начин. А и маслото ще подаде отдолу и може да се получат "бабунки, целулит". Картонена кутия и затварям добре  Peace
 Четох че при конденз е добре да се остави до вентилатор тортата , за да може да изсъхне по-бързо.
 Тази последната не ми кондензира , а си стояха отделните етажи в хладилника . Покривах с ММФ + малко РМ2 + 1.ч.л Тайлоз . Толкова се радвах че не кондензира... Heart Eyes
Шеметке е да де ама техните торти нали  Laughing Я пробвай със сиропиран пандишпан + много крем....няма начин.
Американските (Канадски) торти за конкурс са един дебел кекс( 2 по 5 см )и малко бадъркрийм за да се слепят двата блата . Това е. Няма сироп, нима кремове , мусове...

# 72
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Рая знам го това ама какво пречи ако ти трябва такава торта да си вземеш готовите миксове и да я направи човек - доколкото знам дъмитата са скъпи, а изрязването на стериопор май е леко специфично Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 673
Здравейте, момичета!

Няма как да ме помните. Преди точно една година се изпотрепах да тренирам захарно тесто, учейки се от вас. Още ми е пред очите картинката -30 и нагоре градуса, всичко се топи, тестото не се получава, направо си беше излагация, ама пусти мерак да направя една такава невероятна фонданова торта като вашите... Както и да е. Докарах си стрес аз с това захарно тесто, падна ми самочувствието на домакиня, казах на мъжа ми: "Местиш ме на друго място, където продават готово тесто!". И зарад един фондан се преместихме в Англия. (Майтапя се, разбира се! Grinning)

Та сега е по-добре положението, но с готово тесто, де. Направо не знам как го месите самички. Аз обаче взех по малко да си възвръщам вярата във фондана и сега пак майсторя. Ето тук неща правено наскоро:

Имам 2 въпроса към вас:

1. Какъв блат да ползвам, за да е достатъчно твърд и да не ми потъва фондана. Аз правя домашни пандишпанови, които са много вкусни, но като сложа фондан и украса и ми потъват нещата в мекия пандишпан. На снимката се вижда добре. Да изчакам ден, за да стане сух пандишпана ли или какво?

2. Колко време чакате да изсъхнат по-дебели фигурки като гъбки, например?

Ще съм ви много благодарна да ми дадете съвет, че на детето РД е на вратата, а тази година изцяло аз правя тортата.

Много поздрави на всички и да майсторите все такива страхотии за вдъхновение на нас, аматьорите!   bouquet

# 74
  • Canada
  • Мнения: 139
Такааааа...хайде да се похваля,че "ганаша" ми стегна.Сложих му две пакетчета желатин на прах и стана пухкав шоколадов мус!Направо не е за вярване!
Карчита,затоплих го и си стана рядък като вода,ноооо това беше преди двата желатина Mr. GreenОстана ми крем и ще го снимам да видите какво се получи.
Бичо мало,имам силни подозрения,че в края на седмицата ще изпробвам и твоя начин,,пак за ганаш и пак със същия шоколад Laughing
Тандури и аз си мисля,че глутена ме спъна.
Шемет ми аз първият път като правих ганаш пак така го разтапях в микровълновата.Някъде бях чела,че така трябвало,но тогава ползвах бял шоколад от големите блокове,калъпи.Температурите им бяха еднакви и като ги разбърках си стана хубав плътен крем.На другия ден се разби идеално,чак аз се учудих колко съм добра hahaha

Общи условия

Активация на акаунт