Юли 2006 - Тема 84

  • 13 753
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 298
Arllina защо така тия лекарки бе,изписват АБ за сополи и кашлица,тц тц.Небет шекер давай вместо бонбонки  Wink

Защо така никой няма  Thinking

Ние днес така паднахме грозно в парка,Галко се спъна и аз върху него  ooooh! Той пак е с ожулен нос  Tired На мен почти нищо ми няма,само жулнах крачето  Rolling Eyes Голяма гледка сме били ..





# 241
  • Мнения: 314
Ами Рени,вече 1 месец ги влачим тези сополи,а и и хриптят дробовете,сигурно я е страх да не слезе надолу.Тя нашата педи изписва само в мноооого краен случай,аз и затова много я харесвам,ама...Вече едно дете е в болница с пневмония от нашата група Sad

# 242
  • Мнения: 433
Арлина,защо не се замислиш за Превенар щом така продължително я държи кашлицата Thinking
Честно казано,аз не съм голяма фенка на рожденни дни с клоуни и тем подобни изхвърляния за деца на тази възраст.Не мисля,че е оправдано и май в повечето случаи по-скоро родителите се "кефят"на демонстрацията пред околните, отколкото самите мъници.За деца на поне 5-6 години и нагоре да,но сега... Naughty
Така се набутах миналата седмица, като имах "неблагоразумието"да обясня на Алекс,че децата,които ядат рибка ще станат умни и ще запомнят много песнички и сега магарето не иска да хапне нищо друго освен риба:shock:

# 243
  • Мнения: 444
Ех, че сладки Цветето и Галко! Hug

Арлина, поизнервила си се покрай тия болести. Дано бързо Й минава, та и ти да се поуспокоиш.
Ронка, Дани също пред непознати не обелва и дума, а иначе не мога да му затворя устата. Научил се е да крещи и да "пръцка" с уста, особено когато му се караме и после ни вика: " Напърдях те". Откъде му ги ражда главата тия простотийки... Embarassed
Веднъж каза на баща си, че е идиот, бил го чул от детското Мадагаскар, въобщеее попива всичко, дет' не трябва.
Изчезвам, че трябва да се къпем по ред на номерата...

# 244
  • Мнения: 314
Аааа ,навила съм се аз за тази ваксина,ама нали трябва да остане малко време здрава,та да и я бия.То едва ли ще е скоро де. Rolling Eyes
За клоуни и клубове,мерси.Какво му разбира главата на едно 3 годишно от партита.Виж на 6-7 години да,бих се съгласила,още повече,че тогава и сами си искат такива РД,защото и ходят на такива на приятелчета.Макар че цените са безумно високи,за 1 час парти ooooh!
Еййй,пораздвижихме се малко в темата,време беше.
Нани:не каза как е Калин?

# 245
  • София
  • Мнения: 688
 wavey

И ние се върнахме от Кюстендил, нали водихме Яна на горски въздух в Хисарлъка. Добре беше, позачерви бузките и снимката в петък показва, че пневмонията се е излекувала. Видяхме горски животни - гущерчета, костенурка, пеперуди, ходихме на пикник. И ние снимахме с телефон, ама са на другия лаптоп, дано се наканя и аз да покажа снимки.
Малко й беше скучно на Яна само с нас. Тя, за разлика от повечето дечица тук, въобще не се стеснява, само да види други деца и отива да се запознае с тях. Казва им: "Аз съм Яна и съм на 2 годинки и 11 месеца. А ти как се казваш?" и то тръгва разговора. Не знам на кого се метнала, на мен със сигурност не е  Laughing. И възрастните се забавляват с нея, много бърбори и не приема отказ, докато не й се обърне внимание, не спира. Едната вечер си намери една какичка на 10 год. в ресторанта и цяла вечер си играха заедно, ние спокойно си вечеряхме.

От днес сме на градина и работа, само че сме се отучили да ставаме рано и сутринта добре се успахме всички, станахме в 9 часа  Embarassed.

Аз да си похваля отрочето - започна да му хваща цаката на четенето. Играехме си преди с джуджетата, бяхме написали имената им на картончета и ги слагахме всяко да си стъпи на картончето. Аз все я карах да сочи буквите и да ги казва една по една, обаче до скоро не успяваше да ги свърже. Но от няколко дена взе да прави връзката, поне за по-кратките имена. Реших да я пробвам с едносрични думи, казва ги буква по буква, после я питам коя е думата и тя доста често взе да я прочита. Е, понякога казва нещо друго, подобна дума или пък си измисля, но поне схваща идеята. Сега да не си помислите, че ме тресе някаква мания да я правя вундеркинд  Simple Smile. Просто си играем, днес например й пиша думи - животни - и й казвам, че ако я прочете, ще й нарисувам животното. Горе-долу се справих с рак, риба, пате, заек, обаче за осата ми каза, че приличала на колибри, а кончето ме накара да го нарисувам пак, не искала пони Laughing.

С немския също напредва, също по нейно си желание, научила е доста животни и даже от нея разбрахме как се казва калинка и маймуна. По този случай си изрових речниците, че някога съм учила и аз немски, но нищо не помня  Simple Smile. Един път говореше на куклите на немски и не че знае много, обаче за по-интересно си измисля думи, които й звучат подходящо Grinning.

Рони, по твойто питане за говоренето на Ема не знам какво да кажа, но и аз мисля, че е бунт някакъв, трябват й повече приятелчета според мен, съдейки по Яна.

Арлина, дано при вас не е така, но Яна толкова антибиотици изпи, откак е на ясла/градина, че не ми се приказва. Но все пак си мисля, че по-добре така, отколкото да се стигне до пневмония като при нас. Правихте ли снимка?

Иси, за ухапано от комар съм купила Псилобалсам и Фенистил, май помагат.

Не си спомням кой питаше за памперсите, но си мисля, че е време дечицата да приключват с тях. Яна от миналия септември не спи с памперс, имаше само един пропуск и после се научи, стиска си до сутринта.

НАН, Дая ръси страшни бисери, същата скица е като Яна. Много се смях с маймуните, дето не те питала  Laughing. И Яна обясняваше наскоро, че носорогът миришел и затова не искала да влиза при него в зоологическата градина. После попита за всички животни, за които се сети, дали и те акат. "А слона? А антилопата? А змията? А маймуната?" и така половин час Joy.

За рождения ден мисля да ходим в клубчето Елмо, вероятно ще е на 18-ти, каня всички желаещи - Яна много държи Цвети да дойде, но ще се радва на колкото може повече деца. Само моля, който иска, да ми каже на ЛС, за да се преброим  Hug.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Привет!
Вече за РД говорите. Първоначално мислех да празнуваме само в ДГ - една приятелка е клоунеса и се разбрахме с нея да мине от там за половин час, да духнат свещичките, да изпеят песничката......... Но тази събота бяхме на един рожден ден на едно наборче на една полянка. Имаше и клоун и децата страшно се забавляваха,  моят Тошко също. Което окончателно ме убеди, че ще празнуваме. Сега ще ходя в Екопарка да проверя за възможност за нашата дата. Малко е неудобно защото трябва да си приготвиш всичко и да си го носиш сам, но пък наистина беше забавно.
За съжаление има вируси в ДГ. Тошко на втората седмица го налегна една кашлица и сополи. Аз си мислех, че е от студената вода в морето, но като чета Арлина, на Тошко симптомите са същите. Разминахме се с АБ въпреки всичко.
Голяма умница Яна. Бета разбирам те какво искаш да кажеш. Тодор пък все ме кара да броим разни неща и се справя вече почти сам да брои до 10. Много от буквите и цифрите научи покрай тези магнитчета на Данонино. Имаме ги всички и до скоро непрекъснато ги подреждаше и питаше коя буква коя е и т.т
Тук снощи гърмя, трещя, валя........... Щях да ходя да слушам любимата ми група БТР на площада, но дъжда ме изплаши.
Лек ден на всички!  bouquet

# 247
  • Мнения: 1 294

Вчера Даяна с баба й излизали на разходка. Минали покрай някакъв кон, който тъкмо бил свършил голямата работа и наоколо се носел аромат, така да се каже. Дая изцепила: "Бабо, тук много мирише. Да не съм се насрала?" Joy Joy Joy[/i]
Joy Joy Joy


Имам и една питанка.
Ема от известно време не желае да говори с никой! Ако някой й каже нещо, тя започва да ръмжи насреща му. Confused
Само с броени хора контактува, демек им отгоравя.


Ами ако това ще те утеши, мога да ти кажа че Мария е същата. Според мен всичко е в реда на нещата-етап от психологическото им развитие. Аз продължавам да обяснявам на дребната, че с този начин на държане прави хората тъжни и се надявам че е въпрос на време да започне да се държи нормално.

А за спането голя...и Мария спи така, но на мен не ми пука Crazy


За РД-то искам, не искам с роднини ще се празнува ConfusedСвекитата вече са заявили участие и ще идват в Бургас. Ама не мога да ги упреквам -и те душа носят.
Детския РД е задължителен при нас.Само за последния месец сме ходили на 3 такива и малката с нетърпение чака момента в който ще дойде и нейния, и ще покани приятелчетата и ще има торта......
не сме решили още къде ще е, но и това ще измислим Grinning

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 10:09 от Asya_

# 248
  • Мнения: 433
Анет,имаш предвид екопарка по пътя за Златни?И миналото лято ходихме там,и тази година и наистина е много хубаво,въпреки неудобството да мъкнеш куп неща,ама всеки път по нкяое детенце имаше кърлежи..Уж пръскали и нали и затова се плащаш,но се оказа ,че не е така...Така че ,внимавайте Naughty

# 249
  • Мнения: 1 341
Eх, че хубаво се е раздвижила темата.

Бета, голяма умница е Яна. Ема обича да брои и постоянно ме пита кое число какво е. Та любимата й цифра е 8!!! И сега постоянно повтаря, че ще стане на осим годинки. Crazy Бях чувала, че децата на тази възраст все казват, че на 5 ще станат, ама нашата мома, чааак на 8 стана. Joy

Мерси за успокоението, момичета.
Не, че много се бях стреснала де, ама да си сверя часовника. Wink

Арлина, Анет, бързо да се оправят дечицата!

И аз искам РД на Ема да е в клубче, в София с приятелчета....Ама нямаааа. Confused
Мисля да сме само тримата, и без това деца по това време на годината няма при нас-има само 4 приятелчета, от които само 2 момченца ще са тук. Ама къде да ги водя 3 деца? Та мисля да я водим по разни батути, люлки, игри и т.н. да се кефи. Също близо до Тулуза има една много хубава зоологическа градина, сигурна съм, че там ще се изкефи максимално, защото обожава животните.

Варненки, какъв е този парк в който се плаща. заинтригувахте ме? newsm78
Чудно ми е, че в парк се плаща, има ли някакви овеселителни работи-люлки и т.н.?

Ние си пием-аз кафето, Ема млякото и после излизаме.

Хубав ден на всички.

# 250
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
За буквите и цифрите говорите. Дая брои до 10, като 8 ни е любимото число Laughing
С буквите сме назад, само знае коя буква на кого е, и по-лесните /Н, П, С.../ ги пише. Т вчера пак я питам "На тати коя е буквата?" - "Пъ"; "На мама?" - "Нъ"; "А на леля Мими" - " newsm78 Ле" Laughing

За рождения ден - празник с роднини ще има при всички случаи. Толкова сме близки със свекитата и толкова ни помагат, че ще е престъпление от наша страна да не ги отразим Naughty И ето, само най близките сме 10 души. Този път, обаче, не мисля да става лудница вкъщи Stop Мислим вечерта да отидем всички в едно кръчме, близо до нас /сравнително евтино и вкусно/ и там кой каквото му душа сака. Само тортата ще си я носим. Peace
През деня искам да заведем Дая с две приятелчета на клубче, да поиграят. Без предварителна резервация.
И в яслата ще има малко тържество, понеже ще е последен ден там, абитуриентка един вид 4470
И после ... на бабин дом за лятото smile3508
Бе всъщност ... живи и здрави да сме!

# 251
  • Мнения: 708
Asya_  Crossing Arms Weary и аз чакам ли чакам снимки fiuuuuuu
Знаете ли момичета колко е малък света. в събота решихме да си направим излет до Медвен и когато стигнахме до водопада "Синия вир" имах една супер приятна среща. Та вървя си аз и си разглеждам водата ,а зад мен изведнъж "Исе, Исе ,Исе " обърнах се аз ,но помислих ,че не се говори на мен. Да ама не пак "Исе, Исе "И аз пак се обърнахи тогава чух паролата "Бг-мама" Joy И насреща ми Ася със сладка Мими. Както Иван се шегува и казва "Бг-мафия ,пипалата са навсякъде.А и най-мощтната мафия" Joy Joy Joy Joy Изненадата беше супер приятна. Мимето е толкова сладка  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes А Ася е един супер лъчезарен човек.  Hug
И както си говорихме с Ася и сега се убеждавам и от снимките ,ами нашите юлчета са най-сладките. Не че са си наши ,амааааааааааааааа
Тиция-аз пък съм на мнение,че няма нищо хубаво в цялата тази работа-ама някакви хора искали да си купят дете,защото много им се искало-какво ме интересува-колко домове има-да кандидатстват и да си осиновят!Като порастне това дете какво ще му кажат:Ние те купихме от една бедна българска циганка и те прекарахме през границата "на черно",айде няма нужда от такива "добри" хора.Има си домове със сираци,има жени,които износват бебета регламентирано.Бебетата не са стока за покупко-продажба-не оправдавам никого в случая.
Този път не съм съгласна с теб. Ние с Иван сме гаранти на едно семейство когато си взимаха дете преди 3г. Сблъскахме се отблизо с проблемите на осиновяването. Честно казано макар и законно пак се дават рушвети ,аз да стане по-бързо иначе се чака с години, а и ако не дадеш по-голям рушвет ти дават в повечето случаи дете със дадено заболяване без да ти бъде съобщено за това. Нашите познати сега се борят с един жесток атопичен дерматит. Детето е цялото в рани. Не бяха и дали картона на детето ,но после тя си го изиска и видя куп нередности ,които не и бяха съобщени. Така ,че за голямо съжаление в България дори и законно да се осиновява пак се заплаща колкото и грозно и гадно да звучи.  #Cussing out #2gunfire
Betta голяма бърбора е Яна  Hug
За рожденния ден нищо не сме измислили ,но най-вероятно ще сме във Варна и ще го заведем в морската градина и детския кът. Марти от сега си точи зъбките за там. Може би ,защото тук няма толкова голям детски кът(да не кажа ,че е мнооооого малък) и моите деца много им харесва там. всяка година ,когато ходим там винаги минаваме от там. Бабите и дядовците може би ще ги игнорираме тази година.
Стига съм писала лек и усмихнат ден Hug Hug Hug Hug Hug

# 252
  • Мнения: 1 341
Та вървя си аз и си разглеждам водата ,а зад мен изведнъж "Исе, Исе ,Исе " обърнах се аз ,но помислих ,че не се говори на мен. Да ама не пак "Исе, Исе "И аз пак се обърнахи тогава чух паролата "Бг-мама" Joy И насреща ми Ася със сладка Мими. Както Иван се шегува и казва "Бг-мафия ,пипалата са навсякъде.А и най-мощтната мафия" Joy Joy Joy Joy Изненадата беше супер приятна. Мимето е толкова сладка  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes А Ася е един супер лъчезарен човек.  Hug

Искам и аз такава изненада!!! Heart Eyes
Това Асе ми е присърце отдавна без да я познавам лично. Сигурна съм, че е прекрасен човек. А за Мимето...там всички коментари са излишни-Прекрасница е! Hug

НАН, хубаво сте го замислили РД-то. Цял ден без спирка.

Иска, колкото и да е тъжно наистина е трудно осиновяването в Бг.
Но! Винаги има едно НО! И то е, че пак всичко опира до пари и така един вид тези които могат да си " купят " дете ще имат, а другите ще вървят по мъките. Тъжна е действотелността в Бг. Законите не са за всички, както всъщност трябва да е. Щом едни чакат с години, защо и за другите да не е така, питам аз? А и има и друго, все си мисля, че чужденците са тези които повече напират. Няма лошо да се даде едно добро бъдеще на тези деца, но ако се замислим циганките от Филипповци само заради парите ще забременяват и раждат, което е още по-тъжно. Confused

Много е деликатна тази тема. Но съм на мнение, че законите са, за да се спазват, а не заобикалят.
Защото, аз немога да си позволя нещо с пари и чакам, защо друг който може да е преди мен, нищо , че аз чакам вече години?!
Говоря било за дете, държавно жилище и т.н.
Тук с предимство са само многотетните семейства, самотните майки! Всичко останало пореда си.

# 253
  • Мнения: 1 241
Здравейте на всички, радвам се, че има раздвижване тук!  Hug

Вчера се завърнахме от една страхотна, весела и незабравима сватба!!! Ако някоя софиянка е усетила трусове в неделя вечерта, то това съм била аз на дансинга.  Mr. Green
Сега вече мога да ви споделя подаръка: първо - младоженците се зарадваха страшно много, което беше целта. Та подаръка беше по един сноуборд за всеки, специално изработен за сватбата. В долния край има венчални халки, като на единия на нейната дъска пише неговото име и обратното, а на другия великата дата, в която са си кзали да. По дължината на дъските има надпис: Докато смъртта ни раздели, а в горния край - булка и младоженец, като лицата им са черепи. Цветовете са черни и бяло. Успяхме да ги изненадаме наистина приятно!

Ронка, и Гергана понякога се държи троснато и не отговаря, но мисля, че е нормално в тази възраст. Много си е добре Ема.  Heart Eyes

Арлина, бързо да се оправя Зоя! На нас до сега не се е налагало да пием АБ след тръгването на Гергана на ДГ. Имала е сополи и кашлица, за които съм давала осцилококцинум и проспан.

Иси, супер среща!!! Чакаме снимки.  Hug

Бета, браво на Яна, добре се справила. Аз също вече не мога да ставам рано сутрин (ставам със зор, за да оправя Гергана за ДГ) и в резултата на това винаги е последна в групата.

Пиги, дано всичко с твоето коляно мине по-най добрия и безболезнен за тебе начин.  Hug

НАН, Дая лятото няма ли да ходи на ясла? Очертава се август в нашата ДГ да има ремонт и за сега инфото е, че няма да работи. Дано да решат да има дежурна група, че май няма да можем да се справим ако Гергана е август у нас. Но живи и здрави, все ще измислим нещо.

Нани, Гергана вече на няколко пъти казва: ти си тъпанар!  Shocked Ама не може да ми обясни от къде го е чула.

За рождените дни - вие в по-големите градове имате избор - клубчета, домашна обстановка и т.н. В Смолян няма детски клуб, така че остава варианта у нас или някъде на открито. За тази година си мислех на вилата, но все още не сме решили. Другият вариант е на еко-пътеката, има импровизирана детска площадка, беседка и място за търкаляне. Но ще видим, има време. За подарък не съм мислила, но тя вече има колело, така че ще бъде най-вероятно нещо дребно, което сама си избере.

Хайде, че се улях, ама така е като не съм писала толкова време!  Hug



# 254
  • Мнения: 1 294
Иска, изпревари ме! Hug Аз исках чрез снимков материал, да им демонстрирам на момичетата, колко дълги са пипалата на bg-mamma мафията Laughing ама докато се натуткам да ги кача тези снимкиии....

Ето ни! Мимата по голо дупе, а ние по усмивки:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=26282&pid=13102416

Иска, нямаше начин да не ви забележа на "Синия вир". Толкова атрактивно семейство сте Hug-всеки с раничката на гърбът, от най-малкия, до най-големия  Grinning Супер сте свежи и ви пожелавам тази свежест никога да не я губите Hug


Ронка Hug, аз предлагам да не разчитаме на случайността, а при следващото ви завръщане в БГ да вземем да се видим.


Общи условия

Активация на акаунт