Италия, тема 101: за салдите и ваканционното настроение

  • 13 579
  • 307
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 52
това е леглото на сина ми  http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/10019952         В Икея отдолу има диван.това е легло за малки помещения,,докато ние сме му сложили скривания ето тази   http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/S89851643    хехехе то и леглото е същото.Ето така е като на втория линк.
Така има страшно много свободно място.Танцува хип хоп. Grinning

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 17:03 от jufka

# 256
  • Мнения: 5 710
Джуфке, много те моля, имаш златен мъж  - да обясни на моя как се разглобяват луничките в банята, за да смени крушката. Накратко, луничките са вградени в горната част на шкафчето над мивката и не можем да разберем как по дяв.. лите се разглобяват. Вече нищо не свети, мъжът ми иска да вика електротехник. С развиване не се разглобяват, явно и с изчегъртване))

Ани, помниш ли стола, който търсих? Снимах го, ще го покажа по-късно.

Аз днес за 1в път си купувам (в живота!) бански от 2 части от тези, които сам си ги комбинираш. Любимата ми комбинация кафяво и небесно синьо. Горната е нещо като потник, който теоретично май трябва да покрива леко долната част, и като стоя без да мърдам това е така и извлеждам доста прилично, но започна ли да ходя горната част започва да се навива нагоре на рулце  Laughing А аз искам да се застопори някак си, много е смешно. Като вляза във водата сигурно ще ми се качи на врата ли..

Деси, за комарите имам ново изобретение - гривничка ( от аптеката се купува), можеш да си я сложиш и на крака.
Прилича малко на гривничките к слагат по комплексите ол инклузив, но не ме интересува, ще нося, ако има ефект ще ти кажа:)

# 257
  • Мнения: 52
Лени, цитирам: има разли4ни модели,трябва да ги видя.(незнам от афганистан как ще ги види де) ,но принципно са на принципа на щиф4ета ,от горе се избутват.Демек ка4ваш се на стълба и от горе гледаш на4ина и модела.Гледаи за щиф4ета

Как се казва гривни4ката??Ние нямаме комари,ама сега за БГ и Сардения ще ми трябва. Peace

# 258
  • Мнения: 5 710
Джуфке, не помня, в аптеката се продава, ще видя и ще ти кажа ...

Ани днес снимах зелените столове...

# 259
  • Мнения: 2 603
Здравейте, на мен днес ми беше края на изпита по италиански, много тежък, разни преводи, съчинения, синтаксиси, писмени, устни ала бала. Обаче изкарах 6 и съм много доволна!! Не че ми е за оценката, ама се радвам, че успях да стигна до такова ниво, при положение, че влезнах с 3.30 в университета.  Mr. Green Ама сега съм супер скапана, не мога да се дигна от леглото.

# 260
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ауу, оЩе сте на икейска тема, не мога да не се вклЮ4а.
зна4и, ако има неЩо, за което да съжалявам, е 4е на времето слуШах мъж и рода и не си взех вси4ко от там. като Лени съм, бих имала желание да сменям 4есто и не бидейки милионерка, Икеята ЩеШе да е идеален вариант.
за мен де, Щото май и мъжете ни си прили4ат (с ЛЕни), с две леви ръце е, всеки 2 пирон4ета са постижение, както и повод за възхиЩение  Laughing

признавам си 4истосърде4но и леки снобски наклонности по отноШение на готварски съдове, 4инии и т.н.  Embarassed
но ако имахте в близост магазина, който имам аз (Морнати, за дамите от миланските провинции), сигурно Щяхте да ме разберете  Embarassed
зна4и, влизам там за неЩо малко и излизайки изхвърлям касовите бележки, естествено, от хуманни подбуди към съпружеското тяло  Laughing


Dèsi, браво на теб, комплименти, което ми напомня, 4е днес разбрах 4е писмените на пубертетката са минали добре (нямаме то4на информация, това е резултат от Шпионска дейност), по_добре, отколкото оценките и през годината  Shocked
сега ни 4ака устен на 23 и след това, надявам се, Ще се наложи да я наградя с уикенд в Лондон  Laughing

весела неделя ви желая на вси4ки

# 261
Dèsi, браво за изпита! thumbsup С това ли ти приключва сесията сега или има още?

Хммм, Лени, такъв точно стол май никога не съм виждала! Шарката е почти идентичнa със стола на братя Bouroullec - Vegetal (за Vitra):



Обаче не е същият! А този горният стол го представиха сега в Милано през април 2009. Много интересно, ако този от твоята снимка е с по-стар дизайн. Laughing Я разпитай в кафенето наистина откъде са ги купили столчетата, фирма, цена... Wink
После сподели тук, понеже ми стана любопитно.

Дюн, Джуфке, а ще покажете ли снимки от вашите икейски стаи? Praynig
Аз съм общала на Дюн да покажа снимки от рестайлинга на кухнята и не съм забравила, но ще трябва още да почака... Embarassed

На Соня да кажа, че получих е-мейла и на една снимка в далечината даже се вижда Сами Grinning Това, което се вижда от снимките е много приятно, ама пак е малко. Мога ли да си изпрося нещичко в по-общ план така? Simple Smile

Ние тази сутрин се разходихме в парка на Семинарията. Не знам защо този парк не е познат на повечето хора. Може би мислят, че е затворен, а всъщност може да се влиза без никакъв проблем. Wink Горещо ви препоръчвам да отидете там на разходка с малчовците, когато си ходите до БГ! Паркът е много голям, много приятен, с полянки, с огромни дървета, с езерце с лилии, костенурки и водопадче, едни голеееми клетки с пауни (три!) и с декоративни гълъби и петли... кончета се разхождат на свобода.
Абе идилия голяма. Heart Eyes
Има и един разсадник във вътрешността на парка, където продават декоративни храстчета и цветя. Днес се разходих и из разсадника да позяпам. Жената там беше много учтива, показа ми много неща, говорихме си, дава ми съвети. Направили са един алпинеум с мини водоскок и piante grasse. Аз съм голям почитател на композициите от piante grasse и си отглеждам от няколко години, та ми беше изключително интересно!
Вижте само няколко примера какъв разкош са: Heart Eyes

http://www.plants4maine.com/PhotoGallery/ZuckSucculentTrough2_640.jpg
http://www.plants4maine.com/PhotoGallery/ZuckSucculentTrough_640.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_NJEgMlOGP6w/Rl1r0C7vWzI/AAAAAAAAAoo/uI … anticleer+056.jpg
http://www.richpomerantz.com/wp-content/uploads/2009/03/succulents-6690-7304.jpg

Та това е. Препоръчвам разхока там! Simple Smile
След малко ще пусна малко от снимките, които направих тази сутрин в Семинарията...

# 262
  • Мнения: 2 603
За съжаление не свършва, очакват ме още 2 изпита, доста тежки. Единият май няма да го взема щото имам страшно много материал да науча за 2 дена. Другият е стара италианска литература и няма да ви казвам какъв том имам да чета. Може да пусна снимка тея дни, като почна.

# 263

Снимките са линкове.

Негово Величество паунът!
     

Езерцето с костенурките, шараните, розовите лилии...
     

В разсадника:

# 264
  • Мнения: 5 710
Добра неделя:)
Ани, чудно, може да се разходим  Wink  Хем сянка. Познавам този парк, да. Чуден Андрейко! Heart Eyes
Аз такива пианте грассе не отглеждам, въпреки, че имам 1-2 от показаните, но сега разбрах защо - не знам да ги композирам!!! Много ми харесват така на снимките! Моето горкото все ражда още но поради липса на пространство само му висят 'децата' на едни като въженца ... много тъжно.
Паун мислих да отглеждам в нашата градина, исках да си живее тука и да се разхожда наперено, но мъжът ми ме обяви за луда и не разреши. Все още не съм се отказала от идеята, де.
За стола - аз съм твърдо решена да питам, да. Само че не набрах кураж че имаше милиони хора, но когато ходя през седмицата в този МОЛ няма жива душа и ще имам повод. Все пак първият път цъках, втория набрах кураж да снимам, сега третия направо ще атакувам. Много искам 2 таквиа стола за терасата, за мен това са имитации на стола на Витра, кой знае колко (малко) струват, ще пукна от яд, ако не се добера до тези столове.

Феиам, като каза снобка в готварските съдове - аз съм много навита на едни тенджери, черни, ама не като тефлон черни, а като катран черни! Само че не помня марката да ти ги покажа, зяпам ги на една витрина само ...

Момичета я да попитам и туак за барбекю: пуснах тема в Наш дома, ама няма отговор, та:
- обяснете ми моля барбекю на дървени въглища как действа. Трябва ми такова с размер колкото монитора на лаптоп, но се притеснявам, ако всеки път трябва да горя 1-2 кг въглища за 2 пържоли. Има ли смисъл от този вид барбекю, или е трудно + заслужава ли си от вкусова гледна точка, по-хубава ли става храната.
– капак трябва ли да има, какво е предимството на капак, и ако да - от къде да намеря кръгло ббк, защото всичко, к виждам е правоъгълно, а аз ( леко снобски) искам от онези, които са като яйца ...

изсобщо да се занимавам ли с барбекю на дървени въглища или да купувам електрическа скара или на газ ...
(пак кръгли ги търся...)
посъветвайте ме..

# 265
  • Мнения: 52
Веднага ти отговарям 4е и на мен ми е болна тема.
На въглени и вкуса е друг и миризмата и вси4ко.Аз си купих от Брико 49 евро кръгло с капак,На мен то4но такъв ми трябваше ,щото на терасата като задуха или като завали да е покрит,а кръгал щото имам то4но местенце за кръгъл.
Моита комщиика ме светна 4е се слагат и дърва от лозе,а те пък какъв мириз правят. Grinning
В Оби и Брико има малки и кръгли.И мъж ми искаще електри4ески,ама се отказа накрая.Вярно е 4е е по лесно,ама вкуса си е разли4ен. Peace

# 266
  • Мнения: 1 100
В брико има по 20 евро, 4е и по_малко, ма правоъгълни. Аз имам, супер лесно се разпалва, но ние го ползваме макс. 2пъти годиШно Wink С една торби4ка дървени въглиЩа си караме от Коледа до лято Laughing Ароматът и вкусът на храните е несравним, наистина. моето е сгъваемо ббк, става като мини термо4ната, с капак.

# 267
Лени, ъпдейтни се. Laughing После да препратиш линка на Овчева!

Законно ли да си отглеждаш паун на двора? Ако е и си вземете, свиркай, понеже идеята е готина. Simple Smile
У нас в провинча до Комо един пич си гледал анаконда, но тя взела, че пораснала малко множко като за размерите на средностатистически апартамент, и той, кво да прави, пуснал я да си ходи... Shocked

Барбекю имаме кръгло, с капак, на въглища. Ей такова. Рядко го ползваме, но супер е лесно за употреба. Е, докато се научим, малко повечко му баехме, докато разпалим въглищата. Mr. Green

# 268
  • Мнения: 5 710
ани, е тва е барбекюто което търся!
как как да го намеря?

обяснете ми как се разпалва и почиства, моля?)

# 269
  • Мнения: 0
във връзка с ваканциите,
момичета в Италия заплатите кога е редно да се заплащат-седмично, на 2 седмици или на края на месеца,

 понеже предлагат на съпругът ми на края на месеца заплащане на веднъж, за 5 часова работа барман/сервитьор-30 Ерво за 5 часа. Това нормално заплащане за Италия ли е и за тази професия. И рисковано ли е да се чака накрая на месеца заплатата.

Мерси, нядявам се ако знаете да помогнете!!

Общи условия

Активация на акаунт