Италия, тема 101: за салдите и ваканционното настроение

  • 13 571
  • 307
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 0
Лени задължително идете до замъка ТЕ'. А пък що не се отбиете още има няма 50 60 км ,да се видим?? Rolling Eyes
Много сте бавни в свалянето бе Лени,гледах на следващия ден като излезе,не е кои знае какво.Приятно гледане. Laughing
Аз пък в4ера си взех една книга на килограм Le profezie di Nostrdamus  con tutte le centurie. Маи за Деси ще е идеална  Mr. Green ама съм се заела да се опитвам да 4ета на старолатински и френски  Mr. Green Mr. Green

Winner09 видях 4е си питала същото и в гръцкия форум.Тук няма разрешително за работа.Или те взима работодателя и ти прави договор и на тази база работиш,или те взима без договор на 4ерно и не се знае дали и колко ще ти плати накрая.Тук има Бг ресторант( Бреша) ,дето собствениците са българи и взимат само българи за сервитиори и бармани,ама плащат 1.50 на 4ас.За това в момента си работят сами и една тяхна племеница ,дето в Бг не е искала да ходи на у4илище( основно няма).
А има и такива дето на 4ерно ти плащат по 7 евро на 4ас. А пък при положение 4е се намира на тока на ботуша ,аз не бих вярвала.Ами спане и храна?? ами ако се слу4и някои сакътлък?? Кои ще плаща??.Като барман съм работила 5 месеца на 4ерно и ми плащаше 5 евро на 4ас (това преди години), а 2007 работих като барман към сериозна фирма(ESSO) и по легалната схема ми плащаха 6,33 на 4ас ,а за извънредни по 7,10 на 4ас. Но имаше и 13 и 14 заплата.  Peace

jufka

така е питам и ще продължавам да го правя

просто тези фирмички какви неща предлагат на българите не знам,
ще им изпратя всичките адреси и номера към службите по това и без това писах до Eures вече.... наистина ми изглежда малко несериозно да се опитват да подмамят и то Българи... знам че Българите това го могат , амо поне Не на Бг територия....както и да е ... да не ви занимавам с това ... в крайна сметка се оказва че вие ми отговорихте откровено на въпроса... колко заплащат на час ... т.е. с две думи-какво като са италианци, трябва ли да им се вярва ако няма черно на бяло договор.... Peace Peace Peace благодаря ви!!

# 286
и аз да попитам нещо ако някой може да ми отговори- Какьв е начина да се вземат детски, ако работодателя ти/вече бивш/ не иска да ти ги изплати. Ще сьм благодарна ако получа отговори Hug
случаят е следният- мьжьт ми работеше, осигуряваха го и след година му казаха да не очаква детски, тьй като фирмата е малка и ако дадат детски на тези, който имат деца трябва да фалират  Rolling Eyes /вьпреки че всеки казва, че се изплащат от дьржавата, а не от работодателя Confused/

Ако съпругът ти не е подал молба в ИНПС, когато е бил на работа за "assegni_familiari", не може да претендира за нищо.
Държавата е тази която подпомага, а не работодателя. Вси4ки други приказки са измислици.

http://www.inps.it/doc/TuttoINPS/Prestazioni/Le_prestazioni_a_so … miliari/index.htm

# 287
  • Мнения: 750
Momi4eta,zashto ne mi izliza kredoryt.4eta vi no ne moga da pisha na kiriliza newsm78

# 288
  • Мнения: 1 100
Ник4е, натсини "рифреШ"/аджорна бутона, да обнови текуЩата страница и пак пробвай Peace

май ме е налегнала някаква алергия, отивам да се гръмна Tired

# 289
  • Мнения: 52
С акта ви за брак се ходи в ИНКА ,от  там ти издават  документ4ето което се подновява всяка година,пише и един код ,на базата на този код има една схема по която се определят парите.Със  стара дата парите могат да се всемат само с помоща на синдикатите,но ако не са били подадени документи докато си бил на работа,забрави да си ги полу4иш.Парите са помощи от държавата а не от работодателя. Peace

# 290
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Мама_3 ние попьлнихме документите, но той ги даде на шефа си и не се знае дали са отишли кьдето трябва Tired, а и не сме се осьмнили, защото при започване на работа му беше казано че ще му се изплащат. Льгаха го всеки месец, 4е трябва да полу4и 4ек с парите накуп и след близо година льжи му казаха 4е детски няма да видят той и колегите му Confused Даже бяхме подали и за мен, 4е сьм безработна Confused

jufka , какво е това ИНКА и има ли зна4ение 4е и двамата сме бьлгари.А и това не важи в нашия случай, щом казваш че сьс стара дата само при синдикатите Thinking

А колкото до синдикатите ходихме, но казаха 4е работодателя трябва да внася някакви пари всеки месец и щом не ги е внасял нямало откьде дьржавата да вземе и да ги даде под формата на детски. Но можем ако искаме да ги сьдим, защото има много нередности, не само детските, оба4е не се знае колко време ще се занимаваме и дали вьобще ще полу4им нещо накрая Rolling Eyes

# 291
  • Мнения: 52
ИНКА е към ИНПС ,но ИНКА се занимава с това.Демек ако сте подали към ИНПС те ги препращат към ИНКА.
Няма зна4ение дали сте българи или не,важното е да сте в регола и мъжа ти да има договор за работа ,за да може да ги взима.По закон трябва работодателя да ги изплати със стара дата,защото се гледа времето за което е работил,но при усовие 4е се скътават само синдикатите могат да се оправят с това.Едно семеиство българи имаха съ6тия проблем(работодателя сицилянец) ,отидохме до Синдикатите ,те запо4наха да изпращат писма,и ги изискаха със стара дата за времето когато е бил на работа.От ИНКА ти издават докумет разрешително 4е имаш право бла бла бла ,после се попълва модула които се дава на работодателя,тои от своя страна го изпраща в ИНПС,а от своя страна ИНПС му превеждат парите ,а работодателя ги изплаща на работника.

# 292
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Имаше договор и беше в регола, бяхме подали документи, но кой знае дали са отишли кьдето трябва.
А синдикатите казаха ако искаме да ги сьдим, плащало се около 150евро на година или нещо подобно, но това не значи че за една година ще има развитие на нещата Rolling Eyes
Сега може ли да се направи нещо като вече не работи при тях, тоест да се подадат наново документи, а и ако не са ги дали пьрвият пьт на счетоводителя да очакваме ли развитие Rolling Eyes
Работодателите му бяха бьлгари, но мисля че баш шефа е от Наполи.

# 293
Дидка, доколкото разбирам от написаното фирмата не е внасяла "контрибути" на ИНПС за съпруга ти.
Много вероятно не е и подала и молбата за "assegni_familiari".
Преди можеше само с коди4е фискале да си провериш положението в ИНПС, и да се види дали работодателя плаща вноските.
Сега са го променили и се иска регистация.

4естно не знам как може да докажете 4е сте подали тази молба.  Но както пише жувка, проверете 4рез  ИНКА http://www.inca.it/dovetrovarci.htm?REG=CAM#A1

Ами комбинацията работодатели българи и наполетанци си е  Sick  
Извинявам се за обобщението....

# 294
  • някъде
  • Мнения: 4 956
 Какво ще рече че се иска регистрация?
 Мисля, че са им внасяни контрибути, защото единия му колега си купи кола на изплащане, а дуг подаде документи за кола, а и пьрвият беше ходил и беше проверил в ИНПС.
Кьде точно да проверя в дадения сайт, гледах но не открих.

# 295
  • Мнения: 191
Какво ще рече че се иска регистрация?
 Мисля, че са им внасяни контрибути, защото единия му колега си купи кола на изплащане, а дуг подаде документи за кола, а и пьрвият беше ходил и беше проверил в ИНПС.
Кьде точно да проверя в дадения сайт, гледах но не открих.
Извинявай, бързах като писах.
В сайта на ИНПС се иска регистрация, пращат ти "пин" след няколко дни, http://www.inps.it/home/default.asp?sID=%3B0%3B&iMenu=2& … iesta+PIN+On+Line
Но по-лесният вариант е да се отиде в местното ИНПС и да се провери на място.
Поразрових се из нета и открих, 4е може да си подадете молбата за "assegni_familiari" със задна дата.
Така 4е подгответе си документите и ги подайте  направо в ИНПС.

# 296
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Какво ще рече че се иска регистрация?
 Мисля, че са им внасяни контрибути, защото единия му колега си купи кола на изплащане, а дуг подаде документи за кола, а и пьрвият беше ходил и беше проверил в ИНПС.
Кьде точно да проверя в дадения сайт, гледах но не открих.
Извинявай, бързах като писах.
В сайта на ИНПС се иска регистрация, пращат ти "пин" след няколко дни, http://www.inps.it/home/default.asp?sID=%3B0%3B&iMenu=2& … iesta+PIN+On+Line
Но по-лесният вариант е да се отиде в местното ИНПС и да се провери на място.
Поразрових се из нета и открих, 4е може да си подадете молбата за "assegni_familiari" със задна дата.
Така 4е подгответе си документите и ги подайте  направо в ИНПС.



късно 4ета, но поне да потвърдя, детските могат да се вземат и със задна дата.
и моми4ета, 4естно, има разни институции, които е задължително да се познават, само със форумски съвети не става, заЩото не е и казано, 4е сме минали по един и съЩ път.
и заЩото непознаването на собствените си права води до такива слу4аи, после държавата била виновна е други обобЩения  Rolling Eyes

моля като съвет да го приемете... Щом имате време да пиШете тук, сигурно Ще го имате и да се поразровите из 4и4о Гугъл  Peace

аз да кажа, 4е приклЮ4ихме успеШно с изпитите (под успеШно визирам, 4е са изкарани, не 4е сме отли4ни4ки  Mr. Green)

# 297
  • Мнения: 2 603
Здравейте момичета, мога да се похваля, че преборих и морфосинтаксиса (имам 5), направо вече откъм синтаксиси съм наясно с материала. По тоя повод ви пращам няколко сесийни снимки

http://www.facebook.com/photo.php?pid=7283886&l=dcd71c8eb0&id=612535653

http://www.facebook.com/photo.php?pid=7283973&l=fd070fac51&id=612535653

http://www.facebook.com/photo.php?pid=7288795&l=12c7a59973&id=612535653

имам и по-изтрещели, ама те не са много за пред хора  Laughing

feiam оценките не са важни, аз в училище нямах много висок успех, ама сега гледай как съм се амбицирала. Важното е след училище да си избере нещо, което ще ѝ харесва.

# 298
  • някъде
  • Мнения: 4 956
благодаря за отговорите  bouquet

# 299
По тоя повод ви пращам няколко сесийни снимки

http://www.facebook.com/photo.php?pid=7283886&l=dcd71c8eb0&id=612535653

http://www.facebook.com/photo.php?pid=7283973&l=fd070fac51&id=612535653

http://www.facebook.com/photo.php?pid=7288795&l=12c7a59973&id=612535653

имам и по-изтрещели, ама те не са много за пред хора  Laughing

Хихи, Деси, браво за изпита! Истинска жабарка си! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт