В коя седмица може да се види пола на бебето

  • 75 698
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 566
Първа бременност-чак в 7 месец ми казаха че е 100% момиче(аз също имах такова чувствоа) и познаха,с втората още в 16 г.с. ми казаха май ще е пак момиче(а аз чувствах друго Mr. Green или поне така ми се е искало)е познаха момиче излезна .И сега се радвам на две принцески  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 1 341
Първият път разбрах в 16г.с.
Втория в 22г.с.

# 47
  • Мнения: 1 131
При мен на ФМ в 15-16 седмица видяха пола.

# 48
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз разбрах ,че ще имам момче  през 13 -14 г.с.

# 49
  • Мнения: 568
В 20 г.с. на 3Д ми казаха, че ще е момче. До колкото знам за момче е по-малко вероятно да сбъркат, грешките стават най-вече при момиченцата  Peace

# 50
  • Мнения: 11 607
13г.с.и 2 дни ми казаха,че има малко по-голяма вероятност да е момче.......Аз имам същото предчувствие, дали ще познаем с доктора - не знам!

# 51
  • Мнения: 1 558
На мен и двата пъти ми казаха след 16г.с. Peace

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
И двата пъти в 18седмица ми казаха пола на бебето!

# 53
  • Мнения: 444
16г.с. и познаха! Hug

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Ако бебето е в благоприятна позиция и ехографът е добър(пък и лекарят Mr. Green) би могло наистина да се види още в 13 седмица.

Така е. Сестра ми беше в 13-14 седмица, когато лекарят и каза категорично, че бебето е момиченце. По-късно друг лекар изказа същото мнение, а амниоцентезата потвърди на 100%

# 55
  • Мнения: 5 393
Бях в 16та или 17та г.с ( не помня точно) и лекарката видя, че е момче. Чувала съм, че може и по-рано да се види.

# 56
  • Мнения: 647
и другото, което ме интересува лекарите познаха ли пола?На мен са ми казвали, че ако бебето реши да се покаже може дори в 13 седмица на УЗИ да се види какво е.Имало е и случаи, когато до края не е ясно какво е бебето, особено ако е доста въртеливо и неспокойно.Имахте ли някакво предварително предчувствие и оказа ли се вярно?Моя приятелка например имаше чувството, че бебето ще е момче, но се оказа момиче и то го видяха към 7-8 месец.Пуснах търсачката, но такава тема не излезе, ако вече се повтаря, моля за извинение. Hug Heart Eyes

Около 16-та напълно безпроблемно може да се установи. Понякога се изпуска моментът и на по-късен етап става по-трудно, ако бебето е заело странна поза.

# 57
  • Мнения: 647
Ако не ме лъже паметта пола може да се види след 14та седмица. До тогава половите органи на бебетата изглеждат еднакво.

На мен ми казаха пола в 16та седмица, когато отидох на ФМ. Виждаше се идеално какво е бебето!  Mr. Green

Вярно е, че  до 14-та седмица половите органи изглеждат еднакво, но полът може да се определи и по косвени белези като размер на главата и размер на бедрената кост. Моят доктор при първата ми бременост се бъзикаше и казваше, че момчетата са с по-големи глави, затова били по-умни  Laughing,  а момичетата били с по-дълги крака  Wink.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И двете бремености имах предчувствие за момичета и не се излъгах. За каката (преди 13г.) ми казаха към 6-я месец, с обикновен ехограф, а акушерката само по тоновете в седмия месец беше категорично за момиче. Старите методи се оказаха точни. Simple Smile
А бебка я видяха на 3Д в четвъртия. Познаха и двата пъти.

# 59
  • Мнения: 141
При мен лекарката направи предположение още в 13 г.с за момче. В 22 г.с обаче каза момиче:)

Общи условия

Активация на акаунт