В коя седмица може да се види пола на бебето

  • 75 697
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
и другото, което ме интересува лекарите познаха ли пола?На мен са ми казвали, че ако бебето реши да се покаже може дори в 13 седмица на УЗИ да се види какво е.Имало е и случаи, когато до края не е ясно какво е бебето, особено ако е доста въртеливо и неспокойно.Имахте ли някакво предварително предчувствие и оказа ли се вярно?Моя приятелка например имаше чувството, че бебето ще е момче, но се оказа момиче и то го видяха към 7-8 месец.Пуснах търсачката, но такава тема не излезе, ако вече се повтаря, моля за извинение. Hug Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 998
В 13г.с. на ФМ още не можаха да ми кажат-изказаха само предположение.
Мисля ,че 16 г.с. вече може да се види ,но зависи кой го гледа бебето ,миналата
бременност до 7 месец живях с мисълта ,че ще имам момиче,просто не бяха видяли
достатъчно добре  Simple Smileили пък се е криел ,човека.

# 2
  • Мнения: 3 675
Май намерих такава тема, ще пусна пак търсачката и ще дам линк към нея.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=377850.msg10513847;topicseen#msg10513847

# 3
  • Мнения: 485
пола на бебето ми го казаха в 4тия месец .. точно в коя седмица съм била немога да ти кажа.
но всичко зависи и от това как се е обърнало бебето ... до последно може да не се види какъв ще бъде пола на бебето.
а относно това дали познават- лелее незнам първа бременност ми е ... ще видим
пола на бебето ми го каза док като ходих на 4д (уж нали по учена апаратура) ии ми каза че е на 100% добре се беше обърнала ... сега ще видим дали ще е момиче Simple Smile


на моя приятелка в момента е в края на 6ти месец още неса и казали какво ще е защото .. все още само дупето се виждало Simple Smile newsm30

# 4
  • Мнения: 2 960
в 14 г.с. видяха пола на бебето ми-казаха -момченце ще е PeaceИ познаха bowuu
За първото си дете нямах предчуствие какво ще е,по скоро имах желанието да е момиченце.Така и стана-истинска принцеска. Heart Eyes
За второто-вътрешно бях сигурна ,че ще е момче.Така и беше-момченце за чудо и приказ. Heart Eyes

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ако бебето е в благоприятна позиция и ехографът е добър(пък и лекарят Mr. Green) би могло наистина да се види още в 13 седмица.Но в повечето случаи имат някакви предположения след 16-20 седмица.
Знаех,че ще имам момче първия път-рано се видя-14г.с и нямаше грешка.
Сега имах предчувствие за момиченце и засега сме такива,но да видим.Макар че това е без никакво значение и просто искам да са ми живи и здрави дечицата Praynig

Такива темички с лопатата да ги ринеш Wink

# 6
  • Мнения: 3 675
Аз имам предчувствие, че ще е момче.Дори моята приятелка също мисли, че ще е така.Не знам дали има някаква закономерност, но в родата на мъжа ми предобладават момчетата, а в нашата момичетата.Всичко става ясно още от момента на зачеването, ние тук можем само да гадеем до раждането или докато лекаря не каже какво е.Има ли такива бъдещи мами, които не са се интересували от пола, докато са били бременни, а са чакали момента на раждането, за да бъде изненадани.

# 7
  • Мнения: 2 960
.Не знам дали има някаква закономерност, но в родата на мъжа ми предобладават момчетата, а в нашата момичетата.Всичко става ясно още от момента на зачеването, ние тук можем само да гадеем до раждането или докато лекаря не каже какво е.

и в моя случай е така-в рода на мъжа ми преобладават мъже ,от към моя род-повече жени.
Едва ли обаче има закономерност и връзка.В моя случай първото ни дете е момиче,второто момче.Айде дири я сега връзката Rolling Eyes

# 8
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
В началото на четвъртия месец. И двата пъти познаха пола.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
В 22-ра г.с на феталната морфология ми казаха момче.

# 10
  • Мнения: 493
В 20 г.с на феталната морфология лекаря ми каза момче и позна.  Hug

# 11
  • Мнения: 805
Около 16г.с. ми казаха и двата пъти, че май ще е момиче.
И двата пъти бях абсолютно убедена, че е така.

# 12
  • София
  • Мнения: 462
Аз те съветвам да изчакаш до втората ФМ в 20-22 г.с. Преди това може да те излъжат. На мен моята лекарка ми каза в 18 г.с., че бебето почти 100% е момиче, ама после и на двете ФМ, на които ходих в 22 г.с. и в 25 г.с. ми казаха, че ще е на 100% момче.
Е, то още не мога със сигурност да твърдя, че са познали, но скоро ще се разбере. Heart Eyes
Иначе не съм имала никакви предчувствия.

# 13
  • Мнения: 4 784
В четвъртия месец бях, когато докторът ми каза пола на бебето и го позна. Но точно коя седмица е било, не помня вече.

# 14
  • Мнения: 793
При мен в 20 седмица се видя пола на 4Д - момиче,после към 25 седмица ходих на консултация на обикновен видеозон и тогава бебето се беше скрило. Но към 30 седмица беше много шавлива и по време на прегледа се видя поне 3-4 пъти че е девойка  Joy .Колкото до предчувствието аз имах за момиче,докато всички около мен казваха момче. В момента в който излезнах от прегледа на 4Д започнах да звъня и да има каже че не са познали  hahaha  Но още не съм 100% сигурна в пола докато не я видя с очите си Simple Smile

# 15
  • Мнения: 764
Първия път ми казаха, че ще е момче в началото на 4-ти м. Не си спомням коя седмица е било, но тогава ми направи впечатление, че е доста рано за прогнози. Но момче си се роди.
Сега в 13 г.с. на ФМ изказаха предположения за пола, но чакам следващия преглед, за да видим пак.
Казват, че момченцата се виждат по-рано...Не знам дали е вярно, при мен беше така.

# 16
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
В 13 седмица доктора ми каза момче и позна  Peace

# 17
  • Мнения: 2 013
На мен чак в 6м ми казаха истинския пол,понеже бебка все така заставаше на консултациите,че не можеше да се види.

# 18
  • Мнения: 1 046
Още не знам пола, не се вижда нищо и вече си мисля да им кажа оттук нататък и да се вижда да не ми казват, каквото излезе накрая такова.

# 19
  • Мнения: 1 796
В 17 седмица ходих на ФМ и на 3Д-то се видя,че ще е момиче(така хубаво си разтваря всеки път крачетата и всичко се вижда Embarassed), по-късно моята лекарка потвърди пола на обикновен ехограф.Аз от самото начало си мисля че ще е момиче,но след 2 месеца ще се види със сигурност.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 535
В 14-та седмица ми казаха за първи път, в 16-та потвърдиха - виждаше се доста по-добре вече

# 21
  • Мнения: 260
Чак в осмия месец док беше сигурна, че е момиче /добре се криеше бебка  Grinning/, преди това само предполагаше.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 211
И при нас голямо криене падна, до преди 5 дни не се знаеше какво е - по последни данни момиче аз съм вече средата на 8-ия месец по  едно време се шегувах аз ще си го родя и ще видя няма да ви питам.....Ще поживеем ще видим само да е живо и здраво, аз за себе си бях убедена че е момче, по всичките му там бабешки симптоми уж беше за момче, сега като вляза някъде в бебешки магазин и навсякъде ми дават синьо- момче нали, пък то  Simple SmileТака че въобще не вярвам вече на тези предварителни показатели.....

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
В 12 г.с. док видя веднага щом започна прегледа. 

# 24
  • Мнения: 9 451
Дам Thinking пола на бебка се видя в края на 3-я месец.

# 25
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ако не ме лъже паметта пола може да се види след 14та седмица. До тогава половите органи на бебетата изглеждат еднакво.

На мен ми казаха пола в 16та седмица, когато отидох на ФМ. Виждаше се идеално какво е бебето!  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 8
Вече е толкова напреднала техниката..че и яйчниците ще и видят ако е момиче  Wink
На нас мисля,че казаха след 16 г.с. ,имало нещо общо с това,че бебето има едно сакче,и не се знае дали(ако има)тестисите ще слязат (от корема)...  оффф много тъпо обяснявам  Confused

# 27
  • Мнения: 2 110
Ако, лекаря знае като гледа какво вижда ,може много рано да се види !

# 28
  • Мнения: 1 305
В началото малката много се криеше, и не можеха докторите да ми кажат от какъв пол е. Към 20 г.с. се завъртя и се видя, че е момиче.
А за предчувствието да аз си мислех, че ще имаме дъщеря така и стана.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На първата ФМ ми казаха , че ще е момиче в 13 г.с.

# 30
  • Мнения: 3 641
В 13 седмица на ранната ФМ. След това на обикновен моята лекарка в 14 седмица видя пола.

# 31
  • Мнения: 651
На мене ми казаха в 21 г.с. относително е!
Зависи от доки, и как е застанало бебчето!

# 32
  • Мнения: 194
На мен ми казаха в 20 -та седмица.Мисля,че и  по-рано може.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С предния път в 12 и нещо г.с сега в 13г.с. и 2 дена на първата ФМ.

# 34
  • Мнения: 2 172
На мен ми казаха в 16-та седмица на 4Д. А на обикновен ехограф в 7-мия месец,но може и по-рано по принцип.Някъде в 5-тия месец на 2д е напълно възможно,но трябва лекарят да "вижда"  Laughing

# 35
  • Мнения: 641
Аз разбрах в 18гс.,но предполагам,че може и по рано.

# 36
  • Мнения: 9 973
в 16 гс ми казаха

# 37
  • Мнения: 9 814
По принцип след 12 г.с. и 6 дни може добър специалист с добра апаратура да даде така желания отговор.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 585
На мен ми го видяха на 15г.с., но на 4Д

# 39
  • Мнения: 567
В  14г. с. ми каза че ще е момиченце  Laughing

# 40
  • Мнения: 8 999
Моите деца ги видяха на 3Д в 16та седмица. Ехографът определено влезе в противоречие с шестото ми майчино чувство - и двата пъти имах предчувствие, което беше разбито на пух и прах.

# 41
  • Мнения: 19
При мен видяха че ще е момиче в 21ва седмица на втората фетална морфология а и аз имам предчувствия че ще е момиче пък ще видим ,око да види ,ръка да пипне ,до тогава не мога да съм сигурна на 100% .Досега докито все не успява да види на обикновения видеозон защото бебчо все се извърта с дупето на вън и не ще да се показва ( срамежливо като майка си ще бъде явно  Laughing).В крайна сметка за мен няма значение какъв е пола ,важното е да е ни е живо и здраво ,пожелавам го на всички мами  Hug

# 42
  • Мнения: 23 096
В 15-та г.с. видяха пола на обикновен ехограф.В 19-та г.с. потвърдиха с 4д ехограф.

# 43
  • Мнения: 1 354
На мен в 14 г.с. ми казаха и познаха Peace

# 44
  • Мнения: 11 607
Леле...колко е напреднала техниката......

Като си помисля,че аз до 6м. не смеех да питам за пола.......Само с първото не бе категоричен доктора - в 7-я ми каза момиче, в 8-я ми каза момче - роди се момче. С другите разбойници - каквото казаха - това излезе. 100% с майчиното чувство........

Знам,че с момче по-малко се греши, отколкото с момиче.....

# 45
  • Мнения: 566
Първа бременност-чак в 7 месец ми казаха че е 100% момиче(аз също имах такова чувствоа) и познаха,с втората още в 16 г.с. ми казаха май ще е пак момиче(а аз чувствах друго Mr. Green или поне така ми се е искало)е познаха момиче излезна .И сега се радвам на две принцески  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 1 341
Първият път разбрах в 16г.с.
Втория в 22г.с.

# 47
  • Мнения: 1 131
При мен на ФМ в 15-16 седмица видяха пола.

# 48
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз разбрах ,че ще имам момче  през 13 -14 г.с.

# 49
  • Мнения: 568
В 20 г.с. на 3Д ми казаха, че ще е момче. До колкото знам за момче е по-малко вероятно да сбъркат, грешките стават най-вече при момиченцата  Peace

# 50
  • Мнения: 11 607
13г.с.и 2 дни ми казаха,че има малко по-голяма вероятност да е момче.......Аз имам същото предчувствие, дали ще познаем с доктора - не знам!

# 51
  • Мнения: 1 558
На мен и двата пъти ми казаха след 16г.с. Peace

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
И двата пъти в 18седмица ми казаха пола на бебето!

# 53
  • Мнения: 444
16г.с. и познаха! Hug

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Ако бебето е в благоприятна позиция и ехографът е добър(пък и лекарят Mr. Green) би могло наистина да се види още в 13 седмица.

Така е. Сестра ми беше в 13-14 седмица, когато лекарят и каза категорично, че бебето е момиченце. По-късно друг лекар изказа същото мнение, а амниоцентезата потвърди на 100%

# 55
  • Мнения: 5 393
Бях в 16та или 17та г.с ( не помня точно) и лекарката видя, че е момче. Чувала съм, че може и по-рано да се види.

# 56
  • Мнения: 647
и другото, което ме интересува лекарите познаха ли пола?На мен са ми казвали, че ако бебето реши да се покаже може дори в 13 седмица на УЗИ да се види какво е.Имало е и случаи, когато до края не е ясно какво е бебето, особено ако е доста въртеливо и неспокойно.Имахте ли някакво предварително предчувствие и оказа ли се вярно?Моя приятелка например имаше чувството, че бебето ще е момче, но се оказа момиче и то го видяха към 7-8 месец.Пуснах търсачката, но такава тема не излезе, ако вече се повтаря, моля за извинение. Hug Heart Eyes

Около 16-та напълно безпроблемно може да се установи. Понякога се изпуска моментът и на по-късен етап става по-трудно, ако бебето е заело странна поза.

# 57
  • Мнения: 647
Ако не ме лъже паметта пола може да се види след 14та седмица. До тогава половите органи на бебетата изглеждат еднакво.

На мен ми казаха пола в 16та седмица, когато отидох на ФМ. Виждаше се идеално какво е бебето!  Mr. Green

Вярно е, че  до 14-та седмица половите органи изглеждат еднакво, но полът може да се определи и по косвени белези като размер на главата и размер на бедрената кост. Моят доктор при първата ми бременост се бъзикаше и казваше, че момчетата са с по-големи глави, затова били по-умни  Laughing,  а момичетата били с по-дълги крака  Wink.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И двете бремености имах предчувствие за момичета и не се излъгах. За каката (преди 13г.) ми казаха към 6-я месец, с обикновен ехограф, а акушерката само по тоновете в седмия месец беше категорично за момиче. Старите методи се оказаха точни. Simple Smile
А бебка я видяха на 3Д в четвъртия. Познаха и двата пъти.

# 59
  • Мнения: 141
При мен лекарката направи предположение още в 13 г.с за момче. В 22 г.с обаче каза момиче:)

# 60
  • Мнения: 346
Бях в самото начало на третия месец, когато лекарят предположи, че ще е момиче. По- късно предположението му се оказа вярно.

# 61
  • Мнения: 239
Мойто го видяхта в 19 г.с. По принцип мисля, че в началото на 5-я месец се вижда вече ясно, преди това са по-скоро предположения

# 62
  • Мнения: 8
Здравейте,
На нас ни казаха вчера, вече съм минала 5-я месец. Но за съжаление ни изненадаха с нещо доста неприятно. Нещо на сърчицето на нашето сладко момченце, вече писах за това в темата за ономалиите, но много се притеснявам. Ако някой знае какво е хиперехогенен папиларен мускул нека каже нещо!!!!

# 63
  • Мнения: 666
Първото го видяхме в 20 г.с., защото преди това само ни се дупеше и не се виждаше добре. Сега се надявам да го видим второто бебе на прегледа утре, на много мои приятелки го видяха още в началото на 4-ти месец.

# 64
  • Мнения: 276
Акдеа съжалявам, попитай в подфорума за деца с увреждания дано е нещо което може да се оправи  Hug На мен ми казаха пола началото на 4 мес, че е момче и познаха и аз имах същото усещане  Peace

# 65
  • Мнения: 6 274
При всеки е различно.
При някои познават много рано, и се оказват прави.
При други в последния момент променят мнението си.
При трети чак при раждането се разбира, че са сгрешили.


Такива теми да искаш - пълно е.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
С добър апарат и гледащ в 13-14  седмица. При мен липсваше добрия апарат и разбрахме за пола в края на 16 седмица.

# 67
  • Мнения: 8
Благодаря Цвети, къде да открия този форум, не успявам. Ние в четвъртък сме на кардиолог в ІІІ-та градска, надявам се тя да ни успокои и това, което е видял д-р Марков на 3D-то да е безобидно.

# 68
  • Мнения: 239
Благодаря Цвети, къде да открия този форум, не успявам. Ние в четвъртък сме на кардиолог в ІІІ-та градска, надявам се тя да ни успокои и това, което е видял д-р Марков на 3D-то да е безобидно.

Пробвай тук, може да ти помогнат

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=25.0

Дано не е сериозно. Успех Hug

# 69
  • Мнения: 678
Първият път в началото на 4-ти месец. Тетият го икарах в болницата, а там за лекарите полът не е най-важното  Wink Вторият път в края на 12-т1 началото на 13-та г.с. До самото раждане си мислех, че докторът и всички след него са се объркали, но се оказа, че сбърканата съм аз  Twisted Evil Доклкото си спомням около 12-та г.с. се получава някаква разлика в таовата кост на момченцата и по това докторите познават.

# 70
  • Мнения: 370
На мен до края на 8 мес. ми казваха,че е момиче,но в 9 мес. видяха мъжките атрибути на бебо hahaha

# 71
  • Мнения: 21
Зависи от апарата, от позата на бебето по време на прегледа и от специалиста...
Има случаи, когато са казвали пола в 10-11 седмица, но според мен е чиста случайност, че са улучили.
На мен проследяващия лекар видя момиченце в 16 седмица, а доц. Балев потвърди видяното в 20 г.с. /на него вече повярвах/.
Резултата ще ви го кажа през ноември   Grinning

Пожелавам здрави и послушни бебчета на всички  Hug

# 72
  • Мнения: 83
Моя д-р ми каза в 12 г.с., че е момиче и е така.

# 73
  • Мнения: 647
Зависи от апарата, от позата на бебето по време на прегледа и от специалиста...
Има случаи, когато са казвали пола в 10-11 седмица, но според мен е чиста случайност, че са улучили.
На мен проследяващия лекар видя момиченце в 16 седмица, а доц. Балев потвърди видяното в 20 г.с. /на него вече повярвах/.
Резултата ще ви го кажа през ноември   Grinning

Пожелавам здрави и послушни бебчета на всички  Hug

В момента съм в 11 седмица и 3 дни и днес докторът ми каза, че пак ще имаме момченце, таково е и моето усещане още от самото начало, мисля, че е познал, както позна и първата ми бременност. Другата седмица съм при друг лекар и ако и той ми каже същото, вече ще е ясно със сигурност.  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 233
От четвъртия до седмия месец ме лъгаха, че е момиче. В осмия ми казаха момче и се оказа вярно.
Аз лично го знаех, още от момента, в който разбрах, че съм бременна.
Явно интуицията на майката е най-доброто 4D Wink

# 75
  • Мнения: 2 374
В 13г.с. на фетална морфология ми казаха,че ще е момче.
А първият път не си спомням,но беше някъде към 5 месец.

# 76
  • Мнения: 2 090
В четвъртия месец бях, когато докторът ми каза пола на бебето и го позна. Но точно коя седмица е било, не помня вече.
И при мен така,и двата пъти Peace

# 77
  • Мнения: 998
Няма ли някой като мен ,който иска да остане изненадан Flutter

# 78
  • Мнения: 521
На мен ми казаха в 20 г.с., защото доктора каза, че преди това ще е само предположение. Два дни след това амниото потвърди неговото - момченце  Mr. Green

# 79
  • София
  • Мнения: 1 139
В четвърти месец доктора каза,че ще е момче Grinning

# 80
  • Мнения: 645
На 2Д в 22г.с.,до последно чакахме момиченце Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт