Бъдещи майки Август 2009 - тема №40

  • 13 104
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 34
олеееееее, пак темата с имената smile3511 - направо изпадам в стрес, ние още не сме се спрели на име (май сме единствените), единственото което правим е да си повтаряме един на друг " Ти го измисли, аз съм съгласен(съгласна)"! БЕЗОТГОВОРНИ родители! #Cussing out
 giuli, за дрешките и детските домове- аз този фокус го практикувам от години. За племенника ми подаряваха страшно много дрешки иа  нови и носени. Сега очаквам няколко "доставки" и подозирам, че пак ще има чували за носене. Същото правя и със здравите играчки, които са ни омръзнали. Ако решиш, може да ходим заедно, ако ти е травмиращо пак има вариант!

# 61
  • Мнения: 27
Гутен морген  bowuu

Пия си кафенцето и гледам "Дързост и  Красота"... абе рай ви казвам  Laughing

Има ли още някой, който не знае как ще се казва моето бобенце?  newsm09

# 62
  • Мнения: 1 569
ККалина: спокойно, ще го измислите, ама трябва и да го мислте де  Laughing Повтаряйте си имена на глас, които ви харесват, както казах и на Захира и ще го усетите Simple Smile

Захира: и на Запад го има да кръщават на някой, но не е чак толкова разпространено и 'задължително' както го правят някои тук в БГ. Въпрос на традиции и култура, но според мен тази именно започва мааалко по малко за отихва и у нас.


Дан4е
, сърдита съм ти!  Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 140
Знаем Данче  Grinning, само да не се окаже че е госпожица.... Party
Вчера докторката на прегледа се изтърси: Ама то май е момиче... и мъжа ми веднага се наостри МОМИЧЕ?!  Shocked И тя като се притесни, взе да обяснява че така било застанало че не се виждало добре, но ние да не се настройваме, щом са ни казали от ФМ че е момче, значи е по-вероятно те да са прави, щото уредите им били по-чувствителни.
Та да ти кажа, винаги има възможност за грешка  Whistling Добре че и двете ни имена  имат и мъжки и женски вариант

# 64
  • Мнения: 27

 smile3506 УАЙ???  newsm12

Петенце, аз съм се подтотвила 1% за момиче, ако се объркат нещата.... нито знам как ще се казва, нито ще съм подготвена  smile3516 Ама знае ли човек.... 

# 65
  • Мнения: 735
Привет, момичета!
Аз за имената няма да говоря, че ми е болната тема и да не се разтройвам пак... smile3518
Благодаря на всички за идейките.Уж съм по-добре, ама да видим.Днес ще ходя и круши да си купя.Simple Smile
Аз да спомена, че пак ме боли гърлото.От няколко дена. ooooh!Сигурно щото ходехме на село с колата на майкини, а тя няма климатик и бяхме на отворени прозорци.Чудо!

# 66
  • Мнения: 341
Цитат
quote author=kkalina link=topic=404344.msg11517315#msg11517315 date=1244619366]
олеееееее, пак темата с имената smile3511 - направо изпадам в стрес, ние още не сме се спрели на име (май сме единствените),

Не сте единствените, и ние нямам още конкретно има, ама при нас е по-сложно 4е незнаем и пола още, аз си бях набелязала няколко имена за момиче, ама сега последния път докторката каза ,4е и приличало на момче ,ама пак не е ясно ,щото е седалищно и не с виждало...ама общо взето нямам конкретни имена и аз

# 67
  • Мнения: 140
Калина, Славенче, Аси, използвайте че в жегите няма много много да се разхождате навън и посетете някой и друг азбучник с имена, моят съвет е да има вариант и за момче и за момиче, че да няма изненади  Laughing
Нашите имена са Александър (хем на свекър ми, хем ми е любимо мъжко име, а и става и на Александра) и Мариян (в случай че бебончо се забави и се роди около Богородица, пак става и на Марияна)  Peace

# 68
  • Мнения: 521
Dobre rano и от мен. Ние тука нали сме малко назад с времето  Joy Joy Joy. Айде да почерпя по едно кафе

И аз си седя и си пия кафенцето и гледам коментирате имената. Сега аз да кажа как е традицията тука в Чехия, Кръщават си децата на себе си  Embarassed ужас  smile3514. И моя татко викаше в началото, че малкия ще се казва Ян (таткото се казва Ян, а майка му Яна). Ама аз не обичам, а и много ще се бърка. Та измислихме си му именце - Даниел, хем българско, хем чешко (едно от малкото общи имена), хем английско. Само че тука те имат само две имена, а аз трябва да му запиша и бащино име, и понеже тук не се възприема да е Янев, сме решили да е Даниел Ян Томшичек (не ме питайте как живея с фамилия Томшичкова, дето никой не може да я произнесе) smile3511. Та по принцип и аз не обичам двойните име, ама май излиза, че нашия бебешок по ччешките традиции ще е с две - Даниел Ян. Ама не звучи зле де  smile3534 кажете че не звучи зле  Joy
Аз поне нямам кахъри да не излезе момиче, нали уж на амниото резултата е на 100 %
Гутен морген  bowuu

Пия си кафенцето и гледам "Дързост и  Красота"... абе рай ви казвам  Laughing

Има ли още някой, който не знае как ще се казва моето бобенце?  newsm09
Аз май съм пропуснала - казвай веднага  smile3521

Захира, и на мен Андреа ми харесва много като именце  Mr. Green

Славена, айде по-бързо да оздравяваш   bouquet

Калина, абе то си има още време да го измислите  newsm08

# 69
  • Мнения: 735
napetia, аз знам как искам да си кръстя детето, ама таткото иска друго.Преди няколко теми бях ви споделила и за това не писах пак да ви занимавам с моите семейни неволи.Въльо ще е и това е.Все пак се надявам на чудо и таткото да поумнее докато дойде врем за раждането.Само моля ви не се смейте много на името на моето бебче, че и без това ми е супер болно. Embarassed Praynig
tracy_t, Даниел е страхотно име. Hug И допълнието Ян също.Ти как говориш на коремчето-на български или на чешки? Grinning
и мерси за пожеланията за скорошно оздравяване.То с тоя хроничен фарингит ще съм си така, ама аз още зле го преживявам, не мога да свикна...  bouquet

# 70
  • Мнения: 29
За името - и ние още не сме стигнали до консенсус. Бях ви споменала, че името трябва да е турско, ама аз гледам да го поизвъртя малко. Е таткото каза че мисли по въпроса ама ако питате мен ще го измисли края на август. Иначе аз вече имам ново предложение - Ясмин.
Къде сте всички в тези жеги? Ей да не си докарате някой топлинен удар като ходите по слънцето   smile3512 Тук е ад и мор и гледам да си седя на хладно в къщи.

# 71
  • Мнения: 196
Славенче с молби не става ли да го убедиш да не се казва така? Защото ако поставяш нещата категорично може той нарочно да се запъва, но ако по-дипломатично го почнеш от далеч и  с малко усмивки, молби и добро отношение може и да склони човекът Praynig. Все пак става въпрос и за твоето дете, а на никоя майка не й е безразлично как се казва детето й.

Диди момченце или момиченце чакате? Защото ако е момиченце Ясмина е много хубаво име... Денис/з също звучи универсално. А защо ти се налагат да е турско ти нямаш ли право  на избор?

# 72
  • Мнения: 521
Славенче, не се ядосвай толкова за имената, опитай се да предумаш примерно таткото за Валентин, ако не стане, какво пък - ще му викаш Вале и това е. Или някакво прякорче, аз на моето му викам жужонче или жужи от време на време  Joy
Говоря му и на двата езика, когато каквото ми дойде на ум. Ама като се роди ще му говоря само на български, за да го научи добре. Така ще има два майчини езика  Party

Диди, на мен Ясмин ми харесва   smile3521  свързвам го с Ясмин Блийд, една готина мацка  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 569
Славенче, искрено ти съчувствам Sad Явно мъжът ти има по-старомодно/патриархално мислене щом така се налага и държи да е на еди кой си, неосъзнавайки какво причинява на теб и какво ще причини и на детето си с такова име, много ми е мъчно, че е такъв Sad
Само един въпрос, на който ако те притеснявам не отговаряй: какво ще стане ако ТИ като майка кажеш, че така детето си няма да кръстиш и той да прави каквото иска (примерно)!!?? Ще се разведе ли, ще те набие ли, няма да признае детето ли - какво аджаба???

Трейси
: и на мен Даниел Ян ми харесва Simple Smile Ама много ме обиди, че Яна не ти харесва, ааааа  Crossing Arms  Sunglasses

# 74
  • Мнения: 521
Трейси: и на мен Даниел Ян ми харесва Simple Smile Ама много ме обиди, че Яна не ти харесва, ааааа  Crossing Arms  Sunglasses
   smile3534
Представи си какво объркване ще настава като отидем там и на всички викаме Яни  Joy (аз така му викам на мъжото, ама и на майка му така и викам, и ако и на детето викам така  rotfImao) има да се обръщат всички.
Тук това е най-често срещаното име, всеки втори човек се казва така. Ама проблема е не, че не ми харесва Ян, то е готино име, само дето тука на Ян му викат Хонза  #Crazy Господ само знае откъде са го измислили  fight

Общи условия

Активация на акаунт