Отговори
# 105
  • Мнения: 110
Добро утро!
Ставам рано рано и пиша на 2-3, понеже започва една обща сесия на 63-мата човека на едно място и ще ходим да ходготвяме залата и други подробности.

Невена, ти си много общителна и интересна, сигурно много чакаше "да дойде нет-а" и ти да дойдеш. Като каза codeine, охххх, ама няма. За мене е лЮкарството. За Aulin се боря. И ще си го доставя. За моите нервашки зъбоболи е. Това са моите "най-добри приятели" - удря ме в зъбите. Малко тук при условията на работа, е силно невъзможно да се доставят лекарства самостоятелно, за да не сме си налагали самолечение .... и да не си взимаме лЮкарства от фирмите, които не са партньори на Централата, но пък има наистина начини, по които мога да се сдобия с този медикамент. Пиша писмо съответно, че на моя отговорност започвам да го взимам. Мъжът ми каза, че не ме боли от болка, и е прав, затова да пия нещо и да си мисля, че е аулин. Това е прекрасна тактика. Още ме побиват тръпки от видяното в Мароко - да се лекуват мозъчни състояния с отвара от лайка и 3 капки нар. На самовнушение не мога да я карам.
Вчера имахме последната среща, на която разпределяме кой къде ще иде. Това се знае отдавна, практически - още като дойдат тук, понеже знаем кой си е поискал доброволец, или кой ще строи къщите за хората, пострадали още от войната в Босня. Но от месец наблюдаваме всички неща, за които писах: кой мрънка, коя ходи облечена с "рокленца",  кой е склонен да учи езика добре, да ходи на тоалет "дупка" и да се мие от чайник, без да мърмори 2 дена преди това и 3 дена после, както и кой със сигурност ще "прецака" мястото и после ще ни е срам да се върнем там.

Както казах, най-са лесни бившите военни.
Има хора, които отиват на място, до което има 10 километра черен път и автобус 2 пъти на седмица. Там пращаме онези които са здрави, по-медитативни типове или семействата, които обичат да четат, не се умопомрачават от вида на пчела и паяк, понеже ако се поразболеят, няма как за щяло и нещяло да се праща кола. Тези хора знаят и че няма да могат да купонясват всеки уикенд в областните градове или в столицата и трябва сами да си намират занимания, при това - смислени.
Момчетата от Афганистан пратихме на по-консервативните места в Босня и те са учудени, че исляма е доста по-различен от това, което са видели.
В по-големите градове - над 30 000 жители отиват по-скромните и контролирани и надеждни хора. Само преди седмици, един лицемер, който обясняваше, че чете Библията и е добър християнин /моите уважения към всички, които го правят и съвестно се държат/, изкара почти 2 години служба, с чести попийвания и сигнали от местните сътрудници до нас, че "абе на този вашият човек доста му се услажда". 2 писмени предупреждения за нарушаване на политиката: пиене - е не по бира -две на ден, а пиене на публично място. Хайде, веднъж е казал, че има повод, после му е мъчно....
Но се събират в един момент хора, които работят вече тук и новите, които сме докарали сега. Новите много вярват на старите. Всичко, което те кажат, че приема за чиста монета и истина - неоспорима. Понякога "старите" драматизират - че кога после някой ще ги гледа в устата и ще попива каквото кажат? Събрали се, 7 човека - стари само - включително и едно семейство. Отишли на една хижа - все едно да идат на 7-ме Рилски езера. Човекът с Библията така се напива, че току да си легне и си пука главата. Сега не знам как е станало и няма филмче, Слава Богу, но разтиряха служебна кола с дежурния лекар дотам. И после процедурата е ясна - багажа и формулярите и у дома в Америка и успех при намирането на работа след такъв актив в "досието".
Много съжалявам, че не мога да разказвам "арабски работи", но ще кажа как веднъж в Мароко едни доброволци "прецакаха" един сайт.   
Лек ден и усмивки и целувки на жените....         
             

# 106
  • Мнения: 689
Добро утро!Ало перачките:


 така го правят в Египет Wink

Мерси Алвера за линка-то много значения имало трепването :дясна буза,ляв крак.. Crazy

Никито беше права:след пералнята,телефона ми се скапа Sad приема,предава,но екрана го няма,действам на сляпо като телефоните праз 80-те,вече имам нов де,горкия ми мъж-и прострилката за дрехи се счупи .. Whistling

Дезърт-тия суеверия не са от Исляма да,и за трепването не съм сигурна.

Рейн-не страдам от безсъние,дори след токовия Mr. Green Иначе когато не мога а спя не се чудя как да се гътна,а чета,гладя,търкам плочките в кухнята и въобще всички дейности,които не вдигат шум.
извод:безсъние=чиста къща
оф,урочасал ме е някой,аузобилла:както си държах ножицата,Сара я стисна и ми сряза палеца на две места:кръв,болка..чиниите не мога да си измия  Confused
а вчера дъската за гладене ми падна на крака:от 3 до 9 болка,нокъта ми е грозно син...
Правете дуа за мене Praynig

Ааа:и времето не се обижда:жега,студ-все е от Малик яумиддин,хамдуля и така,то и аз се боря с лошия навик с оплакването.

Невена-значи така с турския  Thinking
Казаха ми,че докторите открили в косата на новородените някакви бактерии и бръснененто не е за сгъстяване ,а от здравни съображение,но не знам подробности...

Мързел-много ме зарадва новината,дано е вярна де.Аз се чудех защо изобщо им дават визи и възможност за бизнес в Ег.;моя каза,че заради мирния договор.Кога ли изтича Mr. Green

Мария-нама камери,няма на саме!Срещни се с момчето,щом е религиозно,но говорете само за Ислям,пък един ден,иншаАлла и такси няма да си взимаш сама Grinning

Египетските свекърви също не помагат по принцип.Ако го правят,ще е заради секциото и то не с дудндуркане и всички грижи за бебето,както в Бг,а за готвене и чистене.
И те са така:който ражда -да си го гледа,и аз ги подкрепям.
Има и друго лого:който прави бебета-да плаща за детегледачка  Joy


# 107
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро,дами и Дядко
Да споделя опит за бебетата-аз моите си ги къпех всеки ден,бяха си летни бебета големите.Но една рускиня ми беше казала да не ги къпя всеки ден със сапун,а например-един ден сапун, втория ден с малко калиев перманганат във водата-без лицето, на третия ден нещо друго-не помня вечв какво и т.н,Баните с калиев перманганат много помагат за зачервено дупе-от опит го знам.Но какви са съвременните виждания по този въпрос не мога да кажа.
Лили, това кое око ти трепка и какво значи са празни приказки.Аз лично не им вярвам.Особено че като те сърби дясната ръка ще вземаш пари- никога не е действало при мен
Мария Григорова, смятам че си невероятно момиче, защото съм чела постигите ти за живота ти преди и мисля ,че за това да направиш кардинална промяна на начин на живот, религия, ценностна система, се изисква много вяра , смелост и сила. А аз уважавам тези качества. За другото- всичко лекоа- полека си идва на мястото.
За всички,които не споменах   bouquet
Лили, то и аз нямах пред вид свеки да ми гледа децата-или някой друг.Но понякога съм искала някой поне да сготви от време на време.
Да ви попитам, че съм забравила- на малката и е време да си сменя зъбките. Но май й никне пътво кътник.Не трябваше ли да си смени предните зъбки най-напред.То всяко правило си има изключения, ама...

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 12:54 от alvera

# 108
  • Мнения: 3 804
Добро утро и от мен ,ето един поздрав за перачките

http://www.wat.tv/video/nancy-ajram-ah-nos-english-vu89_vrpi_.html

За косата - и на мен ми беше проблем,Самара беше светло руса с къса косичка-като я погледнеш все едно ,че е плешива,а свеки все настояваше да съм я обръснела ,а в последствие и подстригвала за да и се сгъсти косата-което не направих естествено  Mr. Green-а сега каква грива има   Grinning
Тук бебетата не ги къпят всяка вечер-моите обаче са гледани по бг образец и банята не им мърдаше.

Снощи чатих малко с съншайн вече е тук ,подготвят сватбата,след нея ще се видим.

Ето и закуската от мен-цък

# 109
  • Мнения: 800
МарИя  Ине забравяй, 4е когато мъж И жена са насаме , 3тИ между тях е шейтана  Twisted Evil

ЛИлИ,  хубава пера4ка, хубаво деколте  Sunglasses

ПоздравИ на всИ4КИ , ялла бай  Mr. Green

# 110
  • Мнения: 0
шилан не се притеснявай...баш с това момче вчера нямаше никакъв швйтан:) говорихме само за ислям и сега таман се сабудих и ще се къпя и глася,че очаквам да ми се обади да каже дошли ли са йени в джамията да ходя и аз,след това имам среща с новата ми приятелка,дето ми подари дрехите и ще ходим на курс по ислям......моя шейтан не е тука.засега е на достатъчно безопастно разстояние и даже и на камери вече не го гледам лили.и тел. изключен дори...абе пълно затъмнение.снощи бях на гости на едни мои приятели-турци.преди работех и живеех там.та на бившия ми шеф братчето дошло наскоро от турция тука и като се влюбило в мене....сноюи полудя онова ти ми момче и като ми запредлага и то брак.ще сме говорили днеска с брат му,искал ме завинаги и т.н......то не е грозно и е даже по-младо от мене,ама го неща и него бе да му се и невиди:( много се надявам сега като правя молитвите днеска да ми проблесне нещо,защото напоследък завряна само в този ресторант на работа виждам само нашия готвач-шейтан,дето на всяка крачка ми прави жизпити за вярата:)
alvera[/color и успявам да направя промяната вътре в мен наистина.направо ми е невъзможно например да пиа алкохол сега или да легна с мъж! немога просто!:) ама срещам препятствия с околните.оказва се,че съм станала по-примерна от някой родени мюсулмани тук.

# 111
  • Мнения: 550
Добро утро, мили арабелки!
Благодаря ви за хубавите думи, но нека първо подпишем договора, и тогава обещавам да почерпя подобаващо   bouquet
Монсун, сигурно си добила представа, че и сега живеем заедно от моите разкази. То май само официално не сме заедно, но иначе той или е в мойта стая, или аз съм в неговата, ядем винаги в моята кухня, моите съседи вече си го броят и за техен съсед... Но друго си е да стане официално,  пък и да няма разни съседи около нас (тук под съсед имам предвид хора, с които деля баня и кухня, но всеки има своя отделна стая).

Днес слънцето най–накрая се показа, и обещават да се задържи поне за уикенда...Някой беше споменал, че хората около него се оплкават от хубавото време, е, я им кажи да да дойдат при мен...Тук все вали, ако навън е 23 градуса всеки  се радва, че най–накрай лятото е дошло hahaha Ама то не случайно старите хора са казали, че все искаме това, което нямаме. Вместо да се радваме на това, което имаме  Thinking

Аз досега съм нямала проблеми с безсънието. Сложа ли главата на възглавницата и заспивам. Дори като бях малка и спах в една стая със сестра ми, често тя ми е разказвала някакава история като легнем, но чак на сутринта разбираше, че аз  нищо не съм чула от разказа, защото съм заспала за секунди  Mr. Green
И сега съм така, но затова пък съм раннобудна...нямам нужда от аларми, а се будя сама като по часовник.  Grinning

# 112
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Гутен Следобеден Шехерезадки и Шехерезадчооооу Hug
БЕЙЧЕЙЙЙ Hug Благодаря и на тебе за поздравите Душееее  bouquet
Мале, малей каква перачка ни е пратило Водното Лилииии. АмЪ сЪ успокоих, че не съм само аз със легена ама нямам баш такваЗ блузка със такова деколте, много ще ми пречи ако пера без такова деколте и много шЪ трябва да се замисля върху тУва newsm78.
Пък кът видях комшййскУтУ Нанси съвсем влязох У релси и се успокоих за пранетУ newsm47
За бебешкото къпане и аз да си кажа без бой и полиция- та мойтУ като знаете е лятно бебче. На квартирка си живеехме ний със него. Квартирката западна, та познайте от първия път лятото , че и ранна есен колко е горещо, не топло, горещо и как аз няма да го къпя всеки ден. Ползвах жълтък обаче за Негово Величество и се докопах до Пенатената серия която наистина си беше добър удар. И за подсичане много ми помагаше-веднъж или дваж само сме имали такива екшъни. Не съм го повивала като бучичка въобще, риташе си на воля само на ръчичките му уших едни тензухени ръкавички, че си бъркаше във очичките и си направи кръвоизливчета. Във кошарката за вечерен сън си беше вече изкъпан и парфюмиран едва ли не, във 8.30. А като взе да става по голямо човече но все още неможеше да говори добре, като идеше това време сам се хващаше за решетките на кошарката и ми казваше-нани, нани. Бабите нямаха думата за нищо, защото те почти не го познаваха. Връчих им по една снимка да сЪ ФалЯт със него и да си припомнят ако искат, че имат внуче smile3503
Горещото време ми е пИрФектнУ на мене newsm47 Само дет истървах тЪз гУдина пустинята,  again rotfImao

# 113
  • Мнения: 689
Бе Делтич и Шилановице,къде зяпате бе моми кръшни?? Crazy
Аз леген им давам,че друго гледат,бреййй Naughty
 Joy

Под не къпане на бебето мисля,че трябва да се разбира грубо търкане с измиващи продукти,а иначе как да оставиш бебе потно(особено при кърмене) или оцапано с повръщано(доста бебета имат рефлукс) !?
горките мръсни бебоци,ако ги сърби не могат нито да кажат,нито да се почесат Sad

а на това семейство колко ли време им отнема къпането
 Grinning

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/08_03/sextupletDM2608_468x320.jpg

Мимич-машаАлла!

Алвера-а какви ли са  биологичните причини за ,,трепкането,, newsm78
вече няколко дни трепи лявото ми око,и в момента също,писна ми Crossing Arms

на арабски тулумбички как се казваха,рецепта има ли в готварската арабска тема?
Да ви кажа,че открих нов арабски сладкиш-чуден е,не знам как ги измислят тия арабки. Twisted Evil


# 114
  • Мнения: 720
  hahaha еееххх Невенке , Невенке.... Mr. Green Mr. Green ...ти си знайш..

# 115
  • Мнения: 3 804



на арабски тулумбички как се казваха,рецепта има ли в готварската арабска тема?
Да ви кажа,че открих нов арабски сладкиш-чуден е,не знам как ги измислят тия арабки. Twisted Evil



лили казват се ауаме или льокмат алкади



Ето това намерих в един сайт

продукти

2чаши брашно

1ч.л мая

1 с.л пудра захар

1ч.л сол

3 с.л нишасте

1 чаша топла вода

начин на приготвяне

Смесват се всички продукти  -докато се получи смес с гъстота на смес за кекс  и се оставя за30-45 минути.След това  се сгорещява  олио и се намаля- ако имате шприц за крем прекарвате сместта през него за да се получи формата и се пускат в олиото.Ако нямате шприц и с найлоново пликче с отрязан връх става.След като се изпържат толумбичките се вадят и поръсват или със захарен сироп или с мед.


лили  сега е твой ред -дай новата  рецепта

# 116
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Привет на всички ! Hug

Наде - да си ни жива и здрава !    bouquet    Heart Eyes

Делтич - много поздрави на бате и да е жив и здрав и той !    bouquet

Аз да ви се оплача , че се "разболях" тежко.......от "турската" болест.....  Mr. Green

заразата е "Мелодия на сърцето"(dudaktan kalbe).......пазете се , че е мноооого прилепчиво - един епизод и си вътре с двата крака.......  Laughing

Все пак , за който има време и му се сериалозаразява ето линк към голяма част от излъчените епизоди. Аз гледам записите от нова ТВ.
http://www.vbox7.com/search/?vbox_q=+%09+%09++%D0%BC%D0%B5%D0%BB … D0%BE&page=10


хихихих някой да не влезе в грешка , здрава съм , но напоследък имам странни белетристични изяви .... Живи и здрави да сте всички !   Heart Eyes  Hug

Сафар Кате - чета те редовно - кефиш - цун !  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Аз тия дни съм на тема торти и сладкиши - имаме малка рожденничка утре и правя някой неща ....ако станат за пред хора ще снимам и ще ви покажа.

# 117
  • Мнения: 24
Привет арабелки!!!
 Ето една чудесна рецепта срещу безсъние- да работиш на поне две места  Laughing Изпитана рецепта - само докато помиришеш възглавницата и си в обятията на Морфей.
 А пък то тука по българско май повечето са така - на по две че и имам познати и на повече места работят. Обаче като гледам май преобладават жените дето работят на повече от една работа. Защото на любимите половинки им дай да си бъркат в носа и да се почесват а пък ако могат и да спат по всяко време -еех живот!!!
 Относно бебетата - едно от най-големите им удоволствия (не че могат да го казват но го показват) е банята. Моите като ги сложех в коритото да ги къпя беше голяма радост. А пък като ги изкараш от там  #Crazy А пък сина ми май само тогава не ревеше- докато го къпех .
 Хайде лек ден от мен прегръдки и целувки на всички.

# 118
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Миг, мнооооого закъсня, бе, джанъм беним! Гедже-манията да не би да те пропусна? Мен още ме тресе.

Да ви кажа за моето зверче. То се роди през юни и до 40-ия ден майка ми го къпа по два пъти на ден. Хем такива екстри като топла вода нямаше. Бързоварчето, кофичката... Мен ме беше страх да не го удавя, пък и бабата голямо желание имаше, та така. А баба мо до последно ми мрънка, що не съм му стягала краката, че кривокрако било станало. Милата, изобщо не и идваше на ум, че нейните гени е взело!

Лек и хубав ден на всички!

# 119
  • Мнения: 110
Разпределихме хората по организации /броят на кандидатстващите е по-голям от броя наналичните колеги, които могат да работят и някои ще съвместяват 2 места като ще пътуват с коли/.
Днес информирахме "печелившите" като им казахме - изпращаме млад мъж, млада жена, жена на възраст над 60, с опит при работата с бежанци, друг - с опит при работата с хора с увреждания.
Една стара колежка -американка, си заминава в понеделник. И тя е от породата "анонимно комплексарово". Понеже не ме познаваше лично, в сряда се изказа в кабинета - имаше с други хора, че съм тип кучка - сега ли го разбра не знам,понеже ми казаха да не разрешавам допълнително финансиране на хотелски начала. А някои от старите не ни днаят и като не им разреши един, питат друг, та дано накой каже "да". Като мама не разрешава, питай татко. И аз в ролята на таткото.
Освен това, дискусията продължи, понеже аз не останах длъжна - казах, че представянето й е било посредствено и е могло да се мине с едно клипче, вместо да идва и да се тормозим и двете страни.
Тя си отива в Югославия и пише от различен мейл, едно оплакване, как 3 колежки, между които и моя милост, са я третирали зле. Ни в клин, ни в ръкав, започва да описва, че цялата ни организация е такава, понеже преди 8 месеца, нещо се случило - това не касае нас, и как тя не получила подкрепа. Стига се дотам, че пише, че си използва спестяванията от Щатите, за да живее добре. Ей това ме вбеси - а тук хората, с които ще работи -нямат спестявания как живеят.
Копира мейла до много хора, описва, че аз, която не съм позволила да спи извънредно, може би не съм служител на организацията дори, понеже не ме познавала и не съм била на сесията, за да кажа, че е посредствена. За беда, аз съм големичка на килограми и ходя с тюрбан. Една снимка бързо й припомни коя съм.
Започна се "но този мейл не е писан от моя акаунт, може би друг го е писал!
И това не мина. И си заминава не заради мене - коя съм аз, дори и американка не съм, а заради това, че устата й е по-бърза от мисълта и разпрати на 10 човека факти от назначаването й досега: т.е разкрила конфиданциялна информация.

Днес някои от местните сътрудници реагираха зле като научиха, че из изпращаме шоколадови колеги.
А в американска група няма как. Има шоколадови, има латино- типове, има и от индийски произход, които приличат на роми.

За шоколадовите, имахме тактика как да им кажем, че хора им изпращаме - и то е така, изпращаме им хора с прекрасно образование, опит, много много по-образовани от повечето местни дори, а едното момче е с възпитани маниери и освен това - учи езика всяка минута. Под диктовка - буква по буква, пише без грешка и чете и много уважителен човека. Момичето е като една черна перла - много е красива и много усмихната.

Но като не поискат и се мотивират, че градът е расистки и пората не са свикнали, а и като разберат, че са американци и може да име неприязън.
Никой няма да върнем. Мисля си обаче, че "сигурността" направи хората леко параноидни - от местните организации и те се притесняват, ако нещо стане с човека, с който ще работят, да не ги обвиним тях.         

Чета ви с радост постингите за децата и ми е интересно, но и чоглаво, че все още разказвам разпалено за работа, понеже не мога да разкажа за деца. Дано и това време да дойде. Не искам вече да работя с чужди деца и младежи, пък били те и с увреждания. Вече ми се обърна сърцето, затова в "корпуса". Работата с чужди деца не ми носи радост. Искам мои. Божа работа.                     

Общи условия

Активация на акаунт