Отговори
# 270
  • Мнения: 720
Деси честита ви годишнина ! Да ви е винаги весело и хубаво заедно  още дълги години !

# 271
  • Мнения: 800
Дес, 4естито, иншалла и диамантена сватба да празнувате, заобиколени от деца, внуци и правнуци  Mr. Green

Хари, много хубава ваза  и букет4е , бе  Grinning


Нападнати сме от зелени като скакалци пеперуди, няма отърване....  единствената ми фобия е от пернати, ама  напоследък ме е гнус от насекоми.  не са една -две, а много много, светлината ги   привли4а....  стените позеленяват,,  като скакалци са направо

Жега е, не може да се спи.....

# 272
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Мързел, дълъг и щастлив съвместен живот ви пожелавам.



Монсун, за твое успокоение и двете ми деца имат БЦЖ, тук доскоро беше задължително и без нея не ги вземаха в ДГ. Имат и ММР. Татко им ги заведе без да знам и след това ми крещя, че била задължителна (а не е). Дъщеря ми има и хепатит Б още от родилното ( в Англия е само за деца на носителки или дрогясани) и много други. Не е болка за умиралка. Ние с тебе имаме и един куп други, които вече не се правят като вариола и вече не се сещам кво.

Мързел, имам въпрос относно регистрацията на децата на човек, приел Исляма, може и друг да ми отговори.
...и преди дадох този пример - в едно предаване на семейна тематика единият участник беше младо момче от Египет,от християнско семейство.Баща му вече в зряла възраст решава да приеме исляма-и така ,не знам дали знаете в арабските страни в повечето документи се записва и религията , след като бащата е станал муслим -то и децата задължително се записват като такива.
- Интересно ми е как третират вече омъжените дъщери и синове. Дъщерята ако се е омъжила за християнин я карат да се разведе ли? Или тя вече се води в семейството на мъжа си?

Знаеш ли ,че тук християните отлъчват тези които са се осмелили да сключат брак с човек от друга религия .
- аз не знаех. По принцип и в отлъчването е от дадена общност хора и дори и най-големия грях не би било редно да е съден от хора. Хора съдят престъпленията, греховете ги отсъжда Бог. По ирония точно сирийски светец,Свети Исак Сирийски или Исак Ниневски е казал "Няма непростен грях освен този за който не сме се разкаяли"

http://en.wikipedia.org/wiki/Isaac_of_Nineveh#Writings

А знаете ли, че сирийските евреи отлъчват всеки, който се ожени за приел религията им човек, тоест не по рождение?

Цитат
египтянките чули ли сте за новият закон който който ще се гласува в Египет-за отнемане на египтското гражданство на мъже сключили брак с израелки,защото така децата от такива бракове получват 2ногражданство  израелско от страна на майката и египетско от страна на бащата и следователно наследствени права в Египет,та държавата се опасява ,че след време ,част от имотите и ще преминат като собственост на израелци.Единствената причина да се обжалва този закон,е факта  ,че освен за чисти израелки,в тази графа попадат и браковете с палестинки живеещи на териториите от 48 година и имащи израелско гражданство.
- аз чух. чух, че Израел също обмисля подобен закон. По този начин лишава тези деца от социални помощи и други благинки, даже май престой. Не зная как ще се осъществи на практика. Знаете, че противоречи на международните закони за избягване на хората без гражданство.

стъбърн,
Цитат
че в Гърция съм се запознавала с редица момичета от смесен брак между мъж от Магреба и гъркиня.Да, те са отраснали в Европа, заобиколени са  от други нрави, учили са в европейски училища, дори имат често връзки без сключен брак, живеят да кажем по-освободено/за добро или за лошо/ от други арабки.Но това единствено показва, че не спазват религията си, а не че се определят като християнки.И това при положение, че гърците по правило са доста религиозни, т.е  по твоята логика би трябвало майката като пример да е надделяла в това отношение.Попиташ ли обаче тези момичета, каква религия изповядват, отговорът в повечето случаи е именно Ислям, без грам колебание при това.Но дори да приемем ,че все пак се самооопределят като християнки, това е процес, развивал се  постепенно през годините и приключил в една по-зряла възраст.Докато моето питане беше съвсем друго.Колко от бащите муслим веднага след раждането и по време на  отглеждането на малко дете, особено момиче от смесен брак, са толкова толерантни и съгласни напълно  с перспективата дъщеря им/синът им едва в неопределено бъдеще да уточни религиозната си принадлежност.
- За религиозността на гърците - тя е при много от тях по-скоро показност, инертно спазване на традициите. В ежедневието те не живеят по тези закони. Моето лично мнение е: силно религиозни хора не биха създали семейство с друговерец. Как могат да приемат някого след като той не вярва в същите догми? Възможна е конвергенция (приближаване) или отдалечаване на идеите на съпрузите с времето, но ако от самото начало не са на една равнина като идеи е невъзможно. Тези момичета не изповядват Ислям, те просто са родени мюсюлманки по стечение на обстоятелствата. Проблемът не е, че могат да живеят в разрез с нормите, които уж изповядват, а че не познават нормите. Аз лично познавам не един или двама мюсюлмани които са се съгласили децата им да следват католицизма. Причините са много - във всички тези случаи бащата не държи особено на религията, майката обаче държи. Бащата тук не може да направи кой знае какво по въпроса, често се касае за мъже, родени тук от родители, родени тук, посещавали католически училища и нямащи си и понятие от Исляма. Точно за дъщерите е по-лесна интеграцията ако са католички. За нерелигиозна мюсюлманка, родена и израсла тук в средно или над средно семейство е почти невъзможно да намери съпруг - мюсюлманин. Те самите са ми го казвали.

Преди повече от 20 години имах любов с мъж, роден във Франция от майка французойка и баща мюсюлманин. По онова време във Франция е било немислимо да го запишат с арабско име. Той и брат му са записани с френски имена, като фамилното им име е това на майката и името на бащата не фигурира в техните. След установяването им в страната на бащата те получават гражданство там, записани са с арабския еквивалент на имената като Давид - Дауд, Жонас - Юнес, Александър- Искендер и  фамилията на бащата и са живяли като мюсюлмани. Скоро ги изпращат отново във Франция в пансион. Там стават силно религиозни и така до ден днешен. Той ми беше предложил брак, но с условие да се кръстя, което аз естествено не приех, защото не вярвах. Дори френската му баба му, Бог да я прости, много ме обичаше, обясняваше, че може да се оженим в съвета. Не, не и не. Баща му е високопоставен в страната си. Когато той си ходеше, ходеше там на църква. Не се смяташе за мюсюлманин. Баща му не се е месил, но той самия (бащата) май е от смесен религиозно брак, забравила съм.

Много от майките на съучениците на Сашко са католички ( нали по Коледа и Великден ) организират ходене в църква, а са с арабски имена и фамилии, което ме навежда на мисълта, че са от смесен брак (ако не са покръстени, но едва ли).

Алвера,
Цитат
Точно за приема на витамин Е 400 мг четох,че предпазва от рак, помага при мастит също.
- мастит е най-добре да не се допуска. често кърмене или цедене му е майката. Мастит никога не съм имала. 5 години без прекъсване бях в лактация. Като дойна крава, егаси!

Беба момо, за квартирата, таки ви било писано. Всяко зло за добро, нали знаеш! Сигурна съм, че скоро ще намерите дома на мечтите ви.
Цитат
Ами то май всеки втори арабски мъж носи това име. Аз познавам 6-7 арабски приятели на моя 4овек, и 3-има от тях са Мохамад.
- да. В района, в който родих Кати това е най-популярното име за новородено. Нали първородните наричат така.

 Hug

# 273
  • Мнения: 3 804
Добро утро момичета  ,благодаря ви за пожеланията  Hug  bouquet ,да ви се връща многократно .



невенка по въпроса за бащата приел исляма-да ,предполага се ,че ако има дъщери,то техният брак с християни е невалиден,но,в конкретният случай ,мисля това момче беше най голям от децата ,а и не спомена за проблем със сестрите.

За отлъчването от църквата-редно или не ,така се практикува  Peace

За ваксините-моите също имат БЦЖ и ММР ,а и хепатитната-тук са задължителни. Peace

Лек ден на всички,качих малко снимми ,който иска да гледа .

ясмин голям сладур е Каруми  Heart Eyes

нсе не се крии в нелегалност-искаме нова твоя снимка  bowuu

# 274
  • Мнения: 177
Деси-Честита годишнина! Много любов,разбирателство и хармония!
Теди,на младежите останаха два изпита-днес и утре.Мързи ги ужасно в тези жеги и хич не им е до учене.Говорих с директора да вземат двата изпита днес и утре потегляме на море.Ще направим една бърза почивка ,а после ще видим каква ще е програмата за ваканцията...кога и къде? Hug
Кате Мар. Hug Твоя приятел Яси става все по непослушен,инати се страхотно...Колко бързо порасна и как ми липсва онова кротичко бебенце в количката.Сега е едно тичане след него,едни капризи...какво ще облича ,какво ще яде,кои играчки ще носи когато излизаме...а на пазар не ми се тръгва с него-вече не минава само с някое лакомство и шок. яйце,знае в супермаркета къде е щанда с играчките и тича право там...и са едни пазарлъци ,един рев ,ако му откажа.Но пък и знае да убеждава-как точно тази количка или мотор я няма и му липсва в паркинга и как мама е най-добрата и ще му я купи... #Crazy Но в сравнение с батковците с техните дискове , дискети ,карти и джаджи за пс и псп и вечно  повредени телефони е супер.
Деси-кога ще си идвате тази година?Може и да си писала ,но напоследък нямам много време и чета темата отгоре-отгоре.Дано на морето ми остане повече време да ви изчета.
На всички-хубав ден и  Hug

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 09:03 от mmm3

# 275
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Мързел,честита годишнина! Много щастие и дълъг семеен живот!


Сафар, bouquet
Хубаво е че вашата организация предпочита по-малки градове, че те обикновено винаги остават на заден план.
Невена, завиждам ти че си кърмила децата си дълго време, аз много исках същода мога .Странно е, че моята приятелка, която роди малко преди мен си няма никакъв бюст, но имаше страшно много кърма.А аз съм си надарена в това отношение, но пък не можах да си кърмя пъвота дете даже и два месеца. А другите още по-малко.Явно количеството на кърмата не зависи от големината на бюста.
 Моите деца също имат всички задължителни ваксини. Знам че понякога при ваксинация се получават усложнения, гледах един такъв случай за две близначки, но разчитам че лекарите знаят повече от мен.
Беба момо, ще се наредят нещата с квартирата.Все ще намерите нещо подходящо.
MissFaraulabouquet
mmm3, хубаво време  през почивката!
Момичета, може би сте писали в по-предишни теми, но ми е интересно-имали ли сте някои смешнички преживявания в арабско или на друго място, например поради непознаване на езика, нравите, или каквото и да е.
На всички пожелавам приятен ден с много усмивки!

# 276
  • София
  • Мнения: 18 046
Ха здравейте и от мен! wavey
Мързел,Честита годишнина! Пожелавам ви още дългиииии години любов, хармония и разбирателство!  bouquet

Благодарско и за инфото за визите!Неосведомеността ми показва, колко отдавна не сме ходили в тази посока с рейс... ooooh!Определено обаче са махнали транзитните визи относително скоро, тъй като добре помня, че преди години въпреки отмяната на туристическата, транзитната  се запази Peace
По повод пускането на актуална снимка в албума, ще се постарая, стига обективът да ме побере! Mr. Green
Магде,успех на момчетата днес и приятна почивка на морето!  bouquet
Близнаците,и вас ви зове дългоочакваната ваканция при баба и дядо!Желая на двамата сладури безгрижно лято, с много игри и забавления! Grinning
Невена,благодаря ти за обстойния отговор.С много от нещата съм съгласна, но има нещо, което не трябва да забравяме.Болшинството ти наблюдения са на база видяното във Франция, а там, както знаем, много  мароканци, тунизийци и алжирци  са второ или трето поколение родени и живеещи извън така наречената си родина, която в доста случаи не са виждали освен на картичка. На практика във всяко едно отношение те са французи, няма значение мъже ли са или жени..WinkДокато в много от останалите Европейски държави нещата не стоят по съсвсем същия начин.Болшинството магребци са относително скорошни имигранти и идват там, носейки малко или повече Исляма в себе си.За момичетата от смесен брак, за които ти казах, че срещам в Гърция, си права..Те по-скоро на хартия изповядват Ислям, най-вероятно нямат и основни познания по въпроса.Но...Парадоксът там се крие в това, че дори след яко скиторене с гърци и по-разюздан живот, накрая все пак се обвързват именно с муслим, при това предимно от Магреба.А че е трудно да намериш муслим където и да е из Европата, ми се струва леко невероятно. newsm78 Навсякъде,поне където аз съм ходила, има огромен приток на имигранти от Магреба.В Гърция по-специално  уж престояват временно, с идеята да се транслират до страни от Западна Европа, но е факт, че има и доста хора, устроили се там трайно  и неправещи планове да забягват от земите гръцки.. Peace
По повод ваксините, на моите са слагани всички по задължителния имунизационен календар.Не зная, кои са вредни и кои не, но подобно на Алвера се доверявам на преценката на педиатърката. Peace
Ей, голямо мъртвило е и днес..Надявах се като натисна "предварителен преглед" да ми се покаже известието за X броя нови отговори..Ама не биде! CryЗа целта ще ви подмамя с хапване и пийване! Hug
http://www.tarabin.ru/bluds/shaurma.jpg
http://i.actualno.com/club.bg/files/2006/07/31/0ba7314e5d.jpg

# 277
  • Мнения: 3 804

По повод пускането на актуална снимка в албума, ще се постарая, стига обективът да ме побере! Mr. Green



е,щом  мен ме побра  Mr. Green ,ще се събереш и ти -давай,чакаме  bowuu

За визите-мисля от 2 години отпаднаха,защото миналата година когато пътувахме нямаше визи.

магде успех с изпитите ,иначе тази година няма да си ходим,та ако идвате насам - гости приемаме от всякъде  Hug

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 13:54 от мързел

# 278
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265

Деси, честита годишнина! Много щастливи години заедно ви пожелавам! Много любов и уважение! Да дочакате заедно внуци и правнуци, да им се радвате и да се гордеете с тях!    bouquet

# 279
  • Мнения: 657
Деси, честита годишнина- Пожелавам Ви да сте много здрави, щастливи и да живеете в мир и разбирателство.Весел празник.

# 280
  • Мнения: 333
Деси, Честита годишнина!   bouquet
Пожелавам ви много семейно щастие и дълъг живот!



http://www.youtube.com/watch?v=3KyBbiiUQDU

# 281
  • Мнения: 1
Здравйте, много тихо тук, бре хора

Явно сте се отдали на летни развлечения.

Аз постоянно се опитвам да се наспя и постоянно някой ми попречва.

И на мен ми се струва, че положението във Франция е особено. Някак си много бързо сякаш се 'претопяват' малцинствата там и почват да се франчеят. В Англия е доста по-различно, не е рядкост трето поколение да си ходи с нациолната носия, като цяло пазят си самосъзнанието и културата дълго време.

Невена, ти като живяла и в двете имперски страни  Великобритания и Франция, къде повече ти харесва живота? ще кажеш, че това е много относително и съм съгласна, но съм чувала други да казват, че във Франция просто се 'задушават', каквото и да означава това...Интересно ми е ти как чустваш нещата.

За ваксините....нашите джипита и педиатри следват политиката на правителството, ако правителството каже задължителни са, или дори препоръчителни, те няма как да те посъветват да не слагаш. Вярата ми в абсолютната им полза беше разколебана именно от лекари и други медици, но мои познати, не официалните ми лекари...Както споменах вече моя позната от лондонска болница ми каза, че персонала масово не се ваксинира против грип, а официално го препоръчват, и навсякъде разпространяват един плакат с рисунка на много грозен и страшен грипен вирус с големи зъби. Mисля, че много несправедливо обществеността бива лишавана от пълна информация какво точно съдържат, каква може да е вредата от тях и т.н...Освен предполагаемото полезно вещество те съдържат консерванти, стабилизатори и други знайни и незнайни съставки. Очевидно съдържат и тъкани от мъртви животни и ембриони, токсини, и тежки метали, които действат на централната нервна система. Някак си гадно ми е да тъпча малкото бебешко организъмче с тези боклуци. Добре че във Великобритания се дава голям избор на родителите, та сме ги свели до някакъв минимум. Освен това четох нещо много интересно, масово се смята, че някои инфекциозните болести са изчезнали заради ваксините, но се оказва, че не е баш така. Голяма роля играе подобряването на живота като цяло, наличие на чиста питейна вода, пълноценно хранене, хигиена. В Европа масовите ваксинации са въведени по различно време, но определени болести са изчезнали по същото време и в държави, където не са още въведени ваксини...демек драматичното подобряване на качеството на живота в началото на 20 век си е казало думата.

Вчера ми попадна нещо интересно за маргарина. Мисля всеки има представа, че не е полезен, повишава холестерола и т.н, но вчера четох нещо много любопитно - маргаринът се различава само по една мулекула от....пластмасата. Ако оставиш маргарин навън с дни нямало да му се случи нищо, нито ще плесеняса, нито мухички щели да го нападнат, защото по хранителни качества бил равен на разтопена пластмаса едва ли не...Желаещи да пробват? Аз желая, но не ми се харчат пари за кутийка маргарин само заради експеримента, оставям на накой, който вече си е купил ....

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 19:37 от Monsoon_rain

# 282
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Monsoon_rain ,виж какво пише за маргарина в уикипедия:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD
В него се задържат трансмастни киселини, които не са особено полезни.Аз знам че вече в проиводството на шоколад се контролира използването на мазнини, които съдържат такива киселини. Но все пак за мен маргарина щом е позволен за производство при такива системи за управление на качеството и безопасността на храните( имам пред вид ISO и HAССP), значи не е чак толкова вреден.И е по-лесен за употреба- маже се лесно веднага щом го извадиш от хладилника, например. Аз вече почти не мога да ям истинско краве масло, тежко ми е някак.Но наистина се е случвало да забравим кутийка маргарин  няколко дни и нищо му няма-даже не си променя цвета или вкуса.Представете си колко е изкуствен.
НСЕ, мързел,много добре си изглеждате-без притеснения за обектива, моля!Че то и аз съм така.Но вече не се притеснявам, стига  краката ми да ме издържат.
Приятна вечер, мили дами!

# 283
  • Мнения: 206
Здравейте девойки хубави, първо да благодаря на всички, които са дошли на партито ми за рожденния ми ден и съжелявам, че не бях там по това време. Но си направих едно малко подаръче, с почивка навън Simple Smile
Деска честит ти празник много любов и още много радостни моменти в живота ви Simple Smile
От няколко дни слушам почти нон стоп Beirut night radio, супер е за изпаднали в депресия Simple Smile
Марси как е Линдичка? Белбейка радвам се, че и ти си се разписала. Иманче, mmm3   bouquet  bouquet  bouquet

# 284
  • Мнения: 1
Здравейте някой може ли да ми каже какви документи трябва да взема от България за да се омъжа в Сирия понеже годеникът ми е Сириец а аз съм българка и Баща му иска да ни направи сватбата там но незнам какво ми трябва помогнете ми моля Cry

Общи условия

Активация на акаунт