Отговори
# 210
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Дядо, да ти кажа какво знам за Иран. Там има един етнос - айсори (потомци на древните асирийци, Джуна е от тях) - които са християни-католици. Та при тях ако тяхно девойче се залюби с муслим го отрязва цялата рода, църква, всичко, абсолютно са забранени всякави контакти с друговерци.


Честито ходещо човече. Е, сега започва трудната част... Wink

# 211
  • Мнения: 3 804
дядко то за такива неща публично не се пише, иначе жената на чичото е православна.

мигче от доста отдавна не съм я засичала.

# 212
  • Мнения: 6
а аз ни в клин,ни в ръкав да си кажа,че уж много се интересувам и от "другата" религия-исляма, и от арабската култура, интересно ми е да науча някои изрази,защото общо взето арабския ми се струва доста труден, интересно ми е всичко и се опитвам да свикна с тези неща и различия,дори в ежедневния живот "там" и "тук". но все още много се шашкам,като видя жени с кърпи и типично мюсюлманска визия. не знам защо се получава така при мен. в някои моменти си казвам,че не искам да ходя никога така облечена,да съм еднаква с всички и в гръб да не можеш да ме познаеш,аз ли съм или не съм... а в следващия момент го приемам съвсем нормално и дори ще ми бъде интересно да ходя така,но не цял живот. НЕ ИСКАМ ДА ОБИЖДАМ НИКОЙ! просто се чудя,сама на себе си,защо в различните момент и настроения приемам или се стресирам от този външен вид.

М/у другото благодаря на Файма,която ме насочи да гледам на нещата от друг ъгъл!

иска ми се някой ден да си запазя моята религия,макар че не съм силно религиозна и не спазвам нито пости,нито ходя всяка седмица,дори не знам точните дати на имените дни (на светците демек). но ако зависи от мен,бих спазвала всички обичаи и празници и на моето момче и нашите. макар,че ако някой ден това,че не съм муслим е проблем,бих приела,за да има мир. аз и без това бих спазвала всички обичаи,но от друга страна съм малко бунтарка и не обичам да ми се налага нещо и да бъда изнудвана,та бих се възпротивила да ме правят на сила мюсюлманка,за да е спокойна родата му (примерно),че той си е взел жена от "техните". и аз съм чувала,че може мюсюлманин да се жени за християнка,дори моето момче щеше да проверява,как стои въпроса,но искаме да имаме категорични и неоспорими доказателства,че това не е грях за него и ще бъда приета като равна на тях,а не с пренебрежение,че съм  с друга вяра.

оххххх, обърках се от обясненията си.  hahaha но това са сериозни неща и още не мога да взема решение за себе си,дали бих или не бих станала. ако ще живея с него и така и така ще спазвам всичко, какво ми пречи да приема официално. но от друга страна ...

# 213
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Паулинка - ти си била Хамлет в предишния си живот.  Laughing Laughing ....хем знаеш какво искаш , хем не ти достига кураж - споко , ти прави каквото трябва , пък каквото има да става ще става.....много ме забавляваш....  Heart Eyes Laughing Laughing

Мария Григорова - давай както го иска душата ти и ти си много сладка в тревогите си ...аз те подкрепям , сигурна съм , че има и други , така , че да не ти пука от някакви си там алкохолици и наркомани...... мисли си за нас , когато те обиждат , брой до сто и вирни глава   Heart Eyes Hug

# 214
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Жасминче, честити ви краченцааааа newsm10
А сега де те видим как ще препускаш и ти smile3503

# 215
  • Мнения: 3 804



Мелани-честит рожден ден и всичко което си пожелаеш да се  сбъдне

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 00:12 от мързел

# 216
  • Мнения: 3 804



САИДА-честит рожден ден,нека тази година бъде незабравима за теб

# 217
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Саида, хиляди усмивки по пътя ти пожелавам. Честит Рожден Ден
newsm10

Мелани, най-сърдечн пожелания за Рожденният ти Ден newsm10

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 00:53 от DELTA_DELTA

# 218
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4естито на рожденниците! много усмихнати дни да имате и да не си губите ме4тите!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 219
  • Мнения: 177
Честито на рожденичките-желая им здраве и късмет !!!
Марси-Честита годишнина-много здраве и любов!
Ясмин-честити ходещи крачета! newsm39 Сега започва здравия фитнес...
На всички Hug и успешен ден!

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 01:19 от mmm3

# 220
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
честит рожден ден , Саида и Мелани!!!
Да сте живи и здрави, много щастие за вас и хората , които обичате!

Марси, честита годишнина!!!Много щастие и дълъг съвместен живот!

Ясмин, поздравления за първите крачки на малкия мъж. Да върви само към успехи!

За религията- може и аз да предизвикам недоволство-по принцип съм православна християнка.Но по рождение и възпитание-атеистка. Такива бяха родителите ми, не ги осъждам, това си е техен избор. Кръстена съм от свещеник малко предо сватбата, защото мъжът ми искаше така,а аз не се замислях особено много тогава. Но през годините, заради някои събития в моя живот започнах да вярвам в бог, моя си вяра но нещо не ни достига. Има една празнина в мен , това в което сама съм си избрала да вярвам не ми дава удовлетворение, християнството в този си вид, също, исляма ...(чета внимателно разясненията на различни автори, особено за последните години преди идването на Махди, има много истина, според мен). Затова искам да ви кажа, мили дами, не може да се живее без вяра,има моменти когат търсиш отговори и само вярата може да ги даде.
Но трябва да е вяра със сърцето- не заради мъж(като мен), не заради положение, пари или каквото и да е друго.Това в началото дава резултат, но с годините опустошава сърцето.Така че човек се ражда с една или друга вяра и не може да избира, но в по-зрели години всеки може да направи такъв избор, ако вярата не го удовлетворява.И тук идва ролята на родителите- с думи, с личен пример, с разяснения.Така ще спестим на децата си много лутания. За съжаление аз късно го разбрах и си признавам, че в този случай не помогнах на децата си.
Стана много дълго, но напоследък много мисля по тези въпроси и имах нужда от такова излияние.
На всички, ползотворен ден   bouquetbouquetbouquet

# 221
  • София
  • Мнения: 18 224
На Мелани и Саида най-сърдечни пожелания послучай празника!Да са живи и здрави, да се сбъдват мечтите им, да се радват на дечицата си!  bouquet Heart Eyes
Добро утро на всички!Днес, както казва Шилан, хич не ми се работи за втори ден, значи е вторник! Mr. Green Много време до петък има... Wink
Магде, почнаха ли изпитите на момчетата?Най-гадното  и трудно постижимо нещо е човек да се опита да върже деца  по това време на годината да учат.Дечурлигата вече го дават ваканционно и хич не им се занимава с учебниците, игрите ги зоват. Crossing ArmsНие, слава Богу, приключихме...Почивка и за тях, и за мен. Party
Близнаците, а вие да не сте вече при баба и дядо? newsm78
Дядко, предложи на нашето внимание някой постен кулинарен шедьовър за разнообразяване на менюто в летните жеги! WinkКато заговорихме за кулинари, мигом се сетих за Дина.Къде си, драга?Драсни някой ред... Hug Как е чаровникът Дани?
Мързел, ти само на думи си такава, а аз прилагам успешно това си качество на практика, с липсата на дела.. Sad Още не съм звъннала на дадените  от теб телефони да проверя, кога, как и за каква сума пътуват въпросните рейсове до Аман.А трябва...Каката е на фестивал в Балчик от 15 до 25 август, аз излизам в отпуска на 26 и тогава живот и здраве потегляме...Като сложиш 14 дни продължителност на отпуската ми, към 8-9 ти септември трябва да поемем наобратно.Мисля си  на отиване да ползваме услугите на директния рейс, а на връщане - тези на Зейтуни Турс.Така ще мога да се намърдам на живо във вашата беседка! Mr. Green Шегувам се, но наистина би ми било приятно да се видим... Peace Нека да тръгнем, пък тогава ще го мислим. Харесах си в нета едно малко и съвсем прилично по отношение на цени хотелче в Акаба, залива на Червено море.Мисля си, ако нещата вървят по план, 3-4 от въпросните 14 дни да ги прекараме там. Thinking Тя рибата в морето още се помещава, ама аз тигана с олиото слагам...Явно много ми се почива Crossing Arms
Монсун,както каза вчера, ние нали сме високо интелигентни всички тук, та бистрим не само религиозни  и политически въпроси, а лингвистични, кулинарни, битови, пътешественически и пр...Ама пропусна логическите задачки и тяхното решаване.Я метни нещо насам за поразмърдване на закърнелия ми мозък! Wink
Ако ли не, като се поосвободя пак ще ви спретна едно виртуално пътешествие по пътя на загадките. Peace
Сега ще ми се наложи обаче да попътешествам с поглед из бумагите и файловете в компа, удоволствията ще останат за после.. Sad

Пожелавам ви успешен и хубав ден! Grinning



# 222
  • Мнения: 550
Добро утро и специални поздрави за всички мама–рожденички  bouquet

  ние нали сме високо интелигентни всички тук, та бистрим не само религиозни  и политически въпроси, а лингвистични, кулинарни, битови, пътешественически и пр...Ама пропусна логическите задачки и тяхното решаване.Я метни нещо насам за поразмърдване на закърнелия ми мозък! Wink
Ако ли не, като се поосвободя пак ще ви спретна едно виртуално пътешествие по пътя на загадките. Peace

Момичета, страхотни сте...много се радвам, че имам възможността да ви чета, и да се уча от опита ви. Сигурна съм, че не съм единствена. Това, което се обсъждаше вчера, отдавна се вътри в главата ми, аз лично все се надявам да намерим златната среда в бъдещото ми семейство (живот и здраве, като го създадем). Но не се осмелявах да питам как е при вас, много лично ми се струва. Но вие сами подхванахте темата, за вашата откровеност един голям   bouquet!

НСЕ, две седмици в Йордания, как ти завиждам. Ние вчера гледахме снимки на една братовчедка от Петра и една пустиня, където са преспали. Ех, че екзотично и красиво. Напълно различен свят. Дано някога успея да го видя. Ето, и Акаба, само от снимки я знам  Sad Преди няколко седмици "неизвестен" извършител беше изхврърлил някакви отпадъци точно в тази част на морето. И трябваше да затворят плажа в разгара на сезона, а това им е единствената плажна ивица. Ех, че непослушни съседи имат.   Naughty
Може ли да споделиш цените, на директния автобусен билет. А има ли директни самолетни полети. От Централно–западна Германия, например, няма билет под 500 евро  Sad

# 223
  • София
  • Мнения: 18 224
Беба Момо, след твоя пост взех, че се размърдах и звъннах във фирмата-превозвач.Автобусът пътува всяка събота и цената на билета в едната посока до Аман е 40 Евро.Стори ми се съвсем прилично, като се има предвид разстоянието Rolling Eyes Често пътувам до Атина с рейс и двупосочният билет вече надминава 70 Евро.Колкото до директен полет нататък, мисля, че все още няма. От години хората пътуват през Турция, през Гърция, през Кипър и т.н..А цените са меко казано  соленички... Sad
Близначките ще ползват 50% отстъпка, т.е за двете общо 40 Евро, а каката ще бъде с цял билет.Т.е за 5-членното ни фемили удоволствито да се превозим дотам ще струва 160 Евро.На фона на цените на самолетните билети, мисля, че няма нужда от коментар... PeaceМного съм отнесена обаче, заспа и половина, забравих да питам, къде се помещава офисът им и откъде тръгват автобусите... BlushНищо де, следващият път ще науча. Peace
По повод неудобството ти да зададеш по-лични въпроси, ще ти кажа следното.Ако нещо те терзае, имаш питания относно съжителството с арабин и възпитаването и отглеждането на деца от такъв смесен брак, спокойно би могла да пишеш на лични на момичетата, считам, че всяка от нас би споделила наблюденията си по тези въпроси. Peace
А за златната среда - ми според мен е малко недостижима като понятие, поне що се отнася до религия.Даже не е в услуга на децата.Казвам го от личен опит.Баща им, макар и далеч от тях в момента, им  говори и обяснява същността на Исляма,мюсюлманските празници, традициите в арабския свят и т.н.В същото време обаче, те живеят в БГ, учат в българско училище, волю неволю попиват преди всичко тукашните нрави.Празнуват покрай мен и баба си, покрай връстниците си и всички Християнски празници и накрая се получава една боза в главите им... SadПитам се, какво ще стане като поотраснат още малко...Та мисълта ми е, че скритите страхове не са само при теб, те малко или много са застъпени при всички смесени семейства, айде не  при всички, ама при повечето. Peace

# 224
  • Мнения: 800
Нали помните преди почти година, когато ни нападна един изрод в Ст.град, е, днеска е делото.

Което ме озадачава е , че  имам 2 призовки с/у 2 различни лица....

Иншалла всичко да мине добре. Обаче арабина се е спекъл яко, от напрежение го боли корема, и само мрънка, какво ми трябвало да подавам жалба, какъв срам да ходи по съдилища, в Сирия не бил стъпвал, ама тука какво му дошло на главата, не разбирал защо съм толкова спокойна, дъра-бъра.... Е с неговите приказки успя да ми развали спокойствието  Confused

Да не станело така, че нас да обвинят накрая....  То в тая държава нищо чудно и така да стане, да ме обвинят, че съм се защитила от посегателство срещу дома ми, личността ми, религията ми  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт