Депресия

  • 12 311
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 459
На мен лично много добре ми се отрзяват произведенията на Моцарт, както и изпълнения на пиано.  Simple Smile
Аз съм убедена, че с музика може успешно да се излекува стрес и депресия, а и наскоро правих реферат на тема: Музикалната терапия при стрес  Peace
Просто си пускам музика и лягам, сякаш се отансям в друго измерение, не знам как да го обясня точно. То това нещо се чувства.

# 16
...
Биляна,
психологът не е лекар и няма право да изписва лекарства...

само психиатърът е най-квалифициран и добре обучен да изписва такива лекарства...
депресията се лекува успешно ако се потърси помощ навреме и се изпише подходящо лечение ,
а не да се чака...

така само се задълбават и провлачват нещата и после се лекува трудно...
аз лично мисля че не може без лекарства...поне в началото
напълно съм съгласна със светла

# 17
  • Мнения: 113
Да се пристраша и аз да пиша - мисля че е една крачка напред... Миналата година ми откриха проблеми с щитовидната жлеза и от там ли не ли - камерни екстрасистоли ,които ту се появяват ту зачестяват много. От тогава на периоди , но напоследък постоянно мисля че ще умра, знам за някои може да е смешно. Просто съм сигурна и постоянно си представям глупости от този сорт... не планувам нищо, нямам желание за нищо. Осъзнавам че имам нужда от помощ но в града ни няма такъв (психолог , да не говорим за психиатър). Ще кажете позитивно мислене - много съм изчела, знам всичко , но не се получава, само да можеш да съм малко по - позитивно мислеща.... Кажете как се справяте? Иначе имам две чудесни деца,работя много,  семейството обаче не би ме разбрало, затова споделям с вас...

# 18
  • София
  • Мнения: 38 553
Галка, пробвай с билки - Жълт кантарион или Ремотив.
Но намери психолог на всяка цена.

# 19
  • Мнения: 431
Загубих си най-добрите години в борба с този звяр.

Изчетох стотици страници, приложих какво ли не. Не знам си какви хранителни добавки, билки, трикове. Ходих няколко пъти на психолог, който ми каза, че трябвало да се свържа с женската си същност и да стана женствена, това щяло да помогне.  Grinning Този съвет е неосъществим за мен, така че си продължих сама по пътя.

От всичкото изчетено от полза ми беше само една книга -  Feeling Good на Д. Бърнс. Съжалявам, че я открих толкова късно.

Общо взето когато си разреших морално-екзистенциалните кризи и въпросителни в главата, нещата рязко си дойдоха на мястото. Така че не се предавайте, изход от лабиринта има.

# 20
  • Мнения: 431
мама Галка, изпразни си кутията, не мога да ти отговоря на ЛС-то, дава ми изчерпан лимит.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493

те нямат избор, а ти го имаш, а това че се съмняваш в себе си не ти дава право да съдиш за това другите които по различен начин са възприели ситуацията и са поискали да се отърват от депресията преди да стане маниакална и за винаги  Laughing Laughing Laughing

Това си е твои избор   ooooh! ooooh! Peace

Едно заболяване не е избор както за диабетиците, така и за хронично нервно болните - просто генетично мозъкът ти произвежда по-малко от дадено вещество.

А "маниакалната" депресия, за която пишеш, е съвсем друго нещо - представлява редуване на остри променливи периоди на двата полюса (депресия до неузнаваемост и мания- свръхпреповдигнатост, намалена нужда от сън, впускане в рискови начинания). Някой може да си влачи депресията, да се обостря и никога да не стане маниакална.

# 22
  • Мнения: 2 237
Бях в депресия.Знам какво е.Макар и следродилна, но това няма значение.Черните мисли бяха ежедневие.Това което аз ще кажа е следното : Действително в България веднага се изписват антидепресанти и на психиатрите май им е все тая за пациентите ....А понякога те просто имат нужда от добра дума.КОгато аз се разболях, посетих двама психиатри.Отвратена съм.Никой от тях дори не пожела да ме изслуша.Веднага решиха че съм луда и трябва да м вкарат в клиника на системи.Държа дебело да подчертая, че единият от тях е уж светило в психиатрията и много известен лекар.Същия този ми изписа антидепресанти даже без да попита какво ми е.Лекарствата ме съсипаха, довършиха ме.Станах парцал.Не мога и не искам да вярвам, че на някого му влияят добре.Най-вероятно е само временно.Та този господин лекар дори ми предложи да си оставя детето на родителите ми и да вляза в психиатрия за неопределено време...И това защо ?! Просто защото бях объркана и уплашена от това, че станах майка.Нещо ново в живота ми.Аз просто исках да говоря, да споделям.
Ядосах се и и зхвърлих лекарствата.Спрях ги рязко.Нищо не ми стана, освен че видимо се подобрих.След това потърсих психотерапевт-хомеопат.И с много говорене и изясняване на проблемите, се оправих.Лично аз не бих препоръчала антидепресанти.Но всеки сам си преценява и решава за себе си.
След всичко преживяно обаче, аз нямам вече доверие на психиатри.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 471
Как да накарам човек в депресия да отиде на лекар?Отказва категорично, а никой вече не я издържа.Нямало да отиде да си разказва проблемите на непознати, а нас може да ни тормози.Не мога да я позная, все едно са ми сменили детето.Спи до обед, става и сяда на компютъра до 3-4 през ноща.Не си поглежда детето, а като и направя забележка избухва,обвинява ме във всичко и за всичко, дори ми посяга.Само в играта се чувствала човек.И всичко това е откакто е с бащата на детето и, той и разби нервите, ние си патим.Издишам и физически и финансово, но на нея не и пука.Изкара декември книжка,още не е отишла да си я вземе, гледа си колата от балкона. Отблъсна всичките си приятелки и винаги си намира оправдание, като я търсят, да не излезе.Жал ми е за детето, защото и баща му е същото ла*но(без извинение).Дай им да си висят пред компютъра, друго не ги интересува, но оня поне ходи на работа сред хора, а тя само в къщи виси..Не издържам вече.

Та ако някой може да ми даде съвет как да я накарам да отиде на лекар, моля да сподели.Намерих и поне трима добри психиатри, но не иска да отиде. smile3511

# 24
  • Мнения: 431
Ами нали знаеш за планината и Мохамед... Психиатрите правят и домашни посещения срещу малко заплащане отгоре. Трябва да я уговориш някак поне това да приеме. Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 15 471
Ами нали знаеш за планината и Мохамед... Психиатрите правят и домашни посещения срещу малко заплащане отгоре. Трябва да я уговориш някак поне това да приеме. Confused

Ако направя това, тя ще се затвори някъде и няма да иска да говори с лекаря. Тя и без това ми казва ,че искам да я изкарам луда. Ще ми се сама да го осъзнае, че е в депресия и да пожелае да се лекува.

# 26
  • Мнения: 431
Ако направя това, тя ще се затвори някъде и няма да иска да говори с лекаря. Тя и без това ми казва ,че искам да я изкарам луда. Ще ми се сама да го осъзнае, че е в депресия и да пожелае да се лекува.

Няма как да я накараш да се осъзнае, според мен. Можеш да опиташ ти да отидеш на консултация с психолог и да питаш има ли някакви начини да помогнеш/съдействаш, да опишеш ситуацията. Аз в началните месеци бях доста неадекватна, като в друг свят, доста месеци минаха, преди да осъзная, че нещо не е наред, а когато го осъзнах, вече бях толкова омаломощена, че и да исках, нищо не можех да предприема. Може би и дъщеря ти ще достигне този етап на осъзнаване и тогава ще има най-голяма нужда от помощта ти, та дори и да я хванеш под ръка и да я заведеш на лекар. Няма ли някой човек, който да е авторитет за нея, чието мнение да е от тежест за нея, с когото да говори?

# 27
  • София
  • Мнения: 15 471
Цитат
като в друг свят
Я и тя казва,че живее в друг свят и никой не можел да я разбере.Ама и не иска да обясни, за да я разберем, или да отиде на лекар.Сама казва,че трябва да ходи, намирам и лекари, прибира визитките и нищо повече не прави.Ще ме умори и мен, дано като ме умори да и дойде акъла.Вече не я издържам, нищо,че ми е дете.Тя е така вече 4 години.

# 28
  • Мнения: 431
Цитат
като в друг свят
Я и тя казва,че живее в друг свят и никой не можел да я разбере.Ама и не иска да обясни, за да я разберем, или да отиде на лекар.Сама казва,че трябва да ходи, намирам и лекари, прибира визитките и нищо повече не прави.Ще ме умори и мен, дано като ме умори да и дойде акъла.Вече не я издържам, нищо,че ми е дете.

Ами то е друг свят. Разбирам те, ужасно е, опитай да говориш с нея, когато е по-спокойна. Психиатър може да й звучи страшно, все едно е луда, опитайте с психолог, те не предписват лекарства. Уговори я само за една консултация поне, може да й кажеш, че никой няма да разбере (ако я е страх от реакцията на околните), внимавай и ти какво казваш по въпроса. Моята майка ми продъни ушите с намеци какъв слаб и лигав човек съм, та не мога да се справя с това лекичко неразположение сама. Пробвай леко, без скандали, без внушаване на вини и упреци... Дръж се.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 471
Скандалите ги прави тя. Благодаря за съветите, аз отивам с внука навън, най-много ми е жал за него, защото не стига, че няма баща като баща ,ами и майка му го заряза.

Общи условия

Активация на акаунт