Депресия

  • 12 320
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 486
Дъщерята изчете всички сайтове, призна и разбра,че има депресия, но пак заяви,че няма да ходи на лекар, защото никой не можел да я разбере. smile3511

# 46
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Тайна, а самия факт, че е с депресия не и ли създава дискомфорт, психически? Всяко човешко същество се стреми да му е добре, да се чувства щастлив. А лекарствата ще възстановят химическия баланс в мозъка. Не знам как и каво може да и помогне да иде на лекар. Лошо е че няма как да се диагностицира и предпише терапия от разстояние. Дано скоро осъзнае, че така губи качеството си на живот и много важни и пълноценни мигове с детето си. А те растат толкова бързо....
Пожелавам ви бързо осъзнаване, а другото ще се намести с времето... Hug

# 47
  • На точното място
  • Мнения: 298
Тайна искрено съжалявам за тревогите ти , но според мен ако дъщеря ти беше признала и разбрала, че има депресия щеше да потърси помощ. Мисля, че го е казала само за да я оставиш на мира за кратко. Може би трябва да намериш начин да я "подкупиш" да отиде на лекар / само ти си знаеш как /. Praynig

# 48
  • София
  • Мнения: 15 486
barfly, в къщи е ад, все за всичко другите са и виновни, а тя,че е непоносима не и пука. Харесва и да затъва в мазохистично самосъжаление и не иска да разбере, че не е за съжаление, а за лечение..Не и пука,че тормози и нас.Единственото, което я интересува са леглото и компютъра.Обича също да се гримира и лакира по цял ден,което е абсолютно безмислено, при положение, че не излиза никъде.Беше най-веселия и слънчев човек, сега е градоносен облак, все едно са я сменили.

# 49
  • София
  • Мнения: 15 486
Тайна искрено съжалявам за тревогите ти , но според мен ако дъщеря ти беше признала и разбрала, че има депресия щеше да потърси помощ. Мисля, че го е казала само за да я оставиш на мира за кратко. Може би трябва да намериш начин да я "подкупиш" да отиде на лекар / само ти си знаеш как /. Praynig
Казва:Да имам всички признаци, но си държи,че нямало да могат да я разберат.Не приема,че тези хора са специалисти, а кой ако не те най-добре ще я разберат.Нямало да си разказва проблемите пред абсолютно непознати хора, на които не им пукало за нея.И последното и оправдание,че нямала пари. И се получава омагьосан кръг- не работи, аз не работя, защото и гледам детето,което не поглежда и не иска да даде на градина, нямала пари за лекар и така щяла да си кара.Ама до кога?

# 50
  • Мнения: 0
Дъщерята изчете всички сайтове, призна и разбра,че има депресия, но пак заяви,че няма да ходи на лекар, защото никой не можел да я разбере. smile3511
Извинявай, но в накои сайтове ..... хм  ...  и да нямаш депресия - ще се депресираш  ooooh! грешен подход !!

# 51
  • София
  • Мнения: 15 486
Тя си я има, всички отстрани го виждат, но май с депресията има и пристъпи на паника.Когато преди двайсетина години изпаднах в депресия, още след първата мисъл за самоубийство отидох на психиатър и се оправих след три месеца лечение.После, 15 години по-късно, след третия пристъп на паника пак отидох на психиатър и пак се оправих за няколко месеца.Явно си и харесва да се чувства мъченица и неразбрана, щом не иска да вземе мерки.

# 52
  • Мнения: 0
Хм ! Наследственост !!  Thinking

# 53
  • София
  • Мнения: 15 486
Хм ! Наследственост !!  Thinking
Възможно е, но каква наследственост, като при мен се получи от точно определени шокиращи събития и взех веднага мерки да се излекувам.Ако го беше наследила от мен,отдавна да е отишла да се лекува.А тя мазохистично отказва да приключи връзката си с  насилника, който я докара до това състояние и да се лекува.

# 54
  • На точното място
  • Мнения: 298
Тайна, след всичко изчетено и аз започвам да си мисля, че на нея положението и допада и я устройва. Я вземи и наритай шортите малко!Дай детето на градина, почни работа, спри кабелната и интернета, никакви джобни пари и да видим. Знам , че отстрани да даваш съвети е лесно, но след като друго не помага трябват радикални мерки.

# 55
  • София
  • Мнения: 15 486
de_desto, И аз започнах да си мисля, че и харесва така и не иска да отиде на лекар, защото може да се окаже не депресия , а чист мързел.Никакви ритници и сръчквания не действат при нея, мислиш ли,че не съм опитвала? Просто оня нейния и срина самочувствието и сега с това си оправдава мързела.Всеки знае,че човек сред хора се чувства по-добре, забравя за проблемите си ,разсейва се, а тя седи и се самосъжалява колко е зле.

# 56
  • На точното място
  • Мнения: 298
А оня нейния все още ли живее с нея, т.е. с вас, защото явно живеете заедно?

# 57
  • София
  • Мнения: 15 486
А оня нейния все още ли живее с нея, т.е. с вас, защото явно живеете заедно?
Всъщност никога не са живяли заедно, но имат дете.Това не му пречи да продължава със психотерора и заплахите дори по телефона.

# 58
  • На точното място
  • Мнения: 298
Нямали кой да му се опре на тоя? Ама и тя си е виновна щом го позволява!

# 59
  • София
  • Мнения: 15 486
За съжаление няма. Sad

Общи условия

Активация на акаунт