Отношението между българите във 4ужбина.

  • 13 332
  • 204
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 195
Калинке, Калинке, ако за такива неща ти се сърдят  ooooh!
След отвратителни случки в последнит месец също споделям мнението на НикиФин.
Край вече! Който смукал - смукал! Няма да позволя вече на мой гръб, на гърба на семейството ми да се облагодетелстват неблагодарни, лицемерни и зли хора  Stop
И без това ме изкараха лоша, сега вече ще ставам зла.
Моята комшийка казва: "По-добре добри комшии, отколкото недобронамерени приятели!"

# 91
  • Мнения: 3 804
За носенето на багажи-пътуваме с автобус ,така,че едва ли мога да взема нещо обемно,преди време ми се обади майката на моя приятелка ,искаше да изпрати нещо-казан,че ще взема само половината- другата част беше много обемна и просто нямаше как,жената ме разбра,иначе и на мен ми се е налагало да ми изпращат нещо-но,то е било малограмажно и с малък размер.
За това ,че има българи мислещи че останалите им са задължени-имаме си такъв пример-бг семейство работещо тук- званя им всеки път когато има събрание в култ.център- единият път обаче и ми вдигна скандал ,защо не съм се обадила поне 3 дена по рано  #Cussing out и нито веднъж не дойдоха ,ние сме длъжни да търсим бг -английски речници на детето-въпреки,че когато дъщеря на моя позната ходи да им записва сина в училището те си бяха в БГ и знаеха какво ще им трябва и .т.н

# 92
  • Мнения: 57
Аз съм против пренасянето на чужди багажи. Щом се минава граница, нещата са доста деликатни. Ако човекът, на който правиш услуга не ти е наистина мноооого близък, си е доста рисковано. Не виждам защо някой трябва да се сърди и честно казано колкото и да ми е неудобно да отказвам, бих отказала.

# 93
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
преди време ми се обади майката на моя приятелка ,искаше да изпрати нещо-казан,че ще взема само половината- ...
в първия момент останах в Shocked реших, че това вече е върхът-казан! после се успокоих, било грешчица Laughing Laughing

по темата, която нищите- не отказвам да занеса/донеса важен документ, снимки, някакъв дребен подарък за предстоящ празник, пари.
съответно не товаря и никой с нищо освен споменатото и то в много краен случай. не обичам да се чувствам длъжна на никой Laughing
и без това нашия багаж едва побираме. виж, ако сме с кола бих била по-ларж.

# 94
  • Мнения: 3 804
преди време ми се обади майката на моя приятелка ,искаше да изпрати нещо-казан,че ще взема само половината- ...

малииииииииииии много съм зле  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 95
  • Мнения: 87
Е, това с иконите и картините направо ме уби  newsm78. Винаги, когато си ходя до България предлагам да донеса нещо, ако някой иска, но всъщност никога не съм предполагала, че може да има такива желания. Може би съдя по себе си - помолих един път един приятел да ми донесе МагнеВ6 от България, че тук не можах да му намеря еквивалент и точно затова си мисля, че и другите могат да имат такива простички желания - лекарство, нещо мъничко за детенце и т.н.

# 96
  • Мнения: 52
Калинке, Калинке, ако за такива неща ти се сърдят  ooooh!
След отвратителни случки в последнит месец също споделям мнението на НикиФин.
Край вече! Който смукал - смукал! Няма да позволя вече на мой гръб, на гърба на семейството ми да се облагодетелстват неблагодарни, лицемерни и зли хора  Stop
И без това ме изкараха лоша, сега вече ще ставам зла.
Моята комшийка казва: "По-добре добри комшии, отколкото недобронамерени приятели!"

Ееее и аз и аз .Аз по4нах на същия принцип,та сега съм цитирам: лоша ,зла,и даже зависива (то няма за какво,ама ако съм завислива що още ме търсят и ми ревът посред нощите? ).Режа . Имам едно бабе комшиика,ми тя ми е като маика. Peace

# 97
  • Мнения: 2 195
Ами и аз за такава комшийка говоря, като майка ми е, много си я обичам  Hug

# 98
  • Мнения: 3 932
Мали-и-и, кви ги разправяте... Shocked,
аз не съм имала подобен проблем. Имаме много приятели българи, но за разлика от началото, когато бяхме доволни на всичко българско и родно, сега приятелите ни са тези, с които ни е приятно да се събираме и които никога не са злоупотребявали...

# 99
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

Боят се да не им вземат хляба  Joy

Между впрочем, сега съм в такава ситуация и е много неприятно. Начинът, по който го прави младежа е  Sick Sick Sick Сега дълбоко съжалявам, че съм споделяла с майка му някои работи......

# 100
  • Мнения: 1 761
Аз си признавам,че услуги по пренасяна на багаж,които са по-тежки от пощенско плик с документи не приемам.
А и не очаквам.Един пакет от 20 кг до Бг по пощата е 25 евро,всеки може да си го позволи,ако чак толкова иска да изненада близките си за някой празник.

Самата идея да се "изнасям" от Бг в Холандия и обратно ми е неприятна.Като го няма нещо някъде му търся заместител,ако толкова не мога без нещото не ходя там,където го няма.Лесно е.
Буркани абсурд да помъкна,най-много накоя бонбониера и то за подарък тук.

В Бг има вече всичко,а всеки,който е решил да си пазарува в Холандия е добре дошъл,само после сам да си носи торбите обратно.

# 101
  • Мнения: 593
И на мен ми е неудобно да искам от познати да ми носят багаж, но ще бъде ли нахално от моя страна ако помоля приятелка да ми донесе от България едно кисело млекце за подкваса?  Rolling Eyes

# 102
  • Мнения: 707
И на мен ми е неудобно да искам от познати да ми носят багаж, но ще бъде ли нахално от моя страна ако помоля приятелка да ми донесе от България едно кисело млекце за подкваса?  Rolling Eyes
Ти това сериозно ли го питаш  newsm78? До ЮАР? Имате крави или овце и искаш да квасиш?  Joy
Не се заяждам, но за мене е абсурдно.

# 103
  • Мнения: 1 959
Като засегнахте темата стари/млади, брях как звучи само  Crazy

Ами вчера се издразник пак и то тук във форума..
Никой не си прави труда да чете старите теми, дори първите линка, с които започва темата.
През два поста-колко струват квартирите, хляба, млякото, тока, градините и каквто ви душа иска в Лондон..
Сто пъти сме го коментирали, сто пъти сме отговаряли и пак.. Стоят си линките ей-така за красота  Tired
И темите-как заминахте, как почнахте работа..
Хубаво е да споделяме опит, но никой, никой не чете. После-ние лошите.
Дори едно маце, къде искаше да ходи в Австрия обвини, че едно-сме се срамували, две-страх ни е за хляба  ooooh!
Като видя вече нещо от типа на
мили мами с тати и бебка се местим в Лондон, колко да нагласим за квартира, памперси..и само къщи ли мога да чистя
и и се повдига вече...
Пък нека съм злобна и там каквото върви с първото...

# 104
  • Мнения: 1 959
И на мен ми е неудобно да искам от познати да ми носят багаж, но ще бъде ли нахално от моя страна ако помоля приятелка да ми донесе от България едно кисело млекце за подкваса?  Rolling Eyes

Уби ме!
Зависи от приятелката. Аз бих ти донесла. Знам се аз колко съм луда и прощавам на другите.
Нооо... до живот ще трябва да ме поиш с таратор и прилежащата ракия  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт