Съзнателно зачеване

  • 21 336
  • 271
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 161
Людмиле ... ако са позволени въпроси ... защо точно Карлос Кастанеда? И всичко ли от него подкрепяш?

И нещото което ми е най-интересно: От къде това силно желание да проповядваш?
Защото от този път съм проверил някои неща и знам, че са верни - виждането, второто внимание, астралния свят, двойника. За мен този път е най-изчистеният от догми и залитания, най-кратък и най-труден.
Може би в миналият си живот съм бил проповедник, кой знае... А може би съм индиго, което не търпи остарелите разбирания...

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 23:19 от Людмил

# 256
  • Мнения: 482
Просветлението обикновенно носи мъдрост и спокойствие.... за това ми е странно ... и факта че чрез тези теми едва ли ще обърнеш мисленето на някой. Предизвикваш негативни реакции (както и вече беше написано) - които май не са от полза за никого.

# 257
  • Мнения: 6 713
Мда, уви, фантазията ни бива смачкана в училище от цифри и догми... Светът губи магията си в мига, когато ти кажат, че онова, пухкавото горе всъщност е водна пара, че вятърът, който шепне във върховете на дърветата всъщност е обикновено "движение на въздушни маси", че дърветата нямат разум и не можеш да общуваш с тях, че небето е синьо заради газовете в атмосферата, а цветята са шарени за да ги виждат пчелите.

И така магията умира... Още в трети клас.

Като цяло съм на мнение, че човек с желанията си влияе по някакъв начин на някои неща, които го заобикалят. Има хора, които знаят кое, кога и как ще се случи. Просто някаква вътрешна сигурност. Има го казано и по-народному - внимавай какво си пожелаваш.
Може би трябва да се вслушваме в нас самите.
Но Людмиле, не отричай физиката, няма как облаците да са друго. Mr. Green
Небето е хипер черно, виж ми аватара. Всъщност кое небе??? Или по-скоро чие небе?
Водата на тази планета, тази която пием, преди 20-30 години може да е била в корема на някой кит, в урината на някой човек, в аквариума на нечий любител на рибки. В природата нищо не се губи, само преминава от една форма в друга.

# 258
  • Мнения: 2 123
Здравейте!
 Семето на мъж, който съумее творчески да извиси вътрешната си същност през един умерен период на въздържание, е със съвсем друго качество и програма. както семето на един бор и на една тиква са приблизително подобни на външен вид, но съвсем различни по качество и програма, която носят, така и семето на горните двама мъже.

 Joy Людмиле..... голЕма грешка драги... Ти семе на бор и тиква, виждал ли си??? Къде намери външни прилики бре...

# 259
  • Мнения: 69
с този си пост само показа, че не си чела Кастанеда, нищо друго
имаш право на гледна точка-не споря с мнението ти, но мисля, че като се води спор, човек трябва да знае за какво говори поне , а ако не знае да не го плюе Peace

Рангеле  Grinning,
ти чети внимателно
Едно е това, което историците реално признават за наследство, останало от толтеките
Друго нещо е това, което Кастанеда и последователите му обявяват, че е наследство от този древен народ

# 260
  • Мнения: 668
И така магията умира... Още в трети клас.
мда, обществото има основна роля във "вмъгаляването"  на населението, но и населението си е отговорно

 Wink

Просветлението обикновенно носи мъдрост и спокойствие.... за това ми е странно ... и факта че чрез тези теми едва ли ще обърнеш мисленето на някой. Предизвикваш негативни реакции (както и вече беше написано) - които май не са от полза за никого.
не може да "обърнеш" никого
някй сам може да се обърне като прочете някакви странни и нови неща и помисли по тях
преминаването през негативна реакция е почти задължително и няма нищо лошо в това

Рангеле  Grinning,
ти чети внимателно
Едно е това, което историците реално признават за наследство, останало от толтеките
Друго нещо е това, което Кастанеда и последователите му обявяват, че е наследство от този древен народ
чета, чета
именно защото чета видях, че не разбираш въпроса с толтеките и мезо-американския шаманизъм, което говори, че не познаваш творчеството на Кастанеда, защото иначе щеше да знаеш отговорът на въпроса си

там изрично се изяснява този въпрос и ти просто не си го чела

няма проблем, че не си го чела, не може всеки да е чел Кастанеда, но поне като си знаеш, че не си чела защо се мяташ във форума да го обсъждаш?Има хора, които са го чели, и разбират, че ти не си.Какво искаш да докажеш на такива хора с размислите си?

нищо лично, но хайде да говорим сериозно

Последна редакция: вт, 15 дек 2009, 15:50 от AnMary

# 261
  • Мнения: 6 365

Мислех си ,че из  във този форум сме по-земни ,по-обикновенни същества
а и от  магьосници -идианци спрях да се интересувам още в трети клас  Laughing Laughing Laughing

грешно си мислела Wink
Мда, уви, фантазията ни бива смачкана в училище от цифри и догми... Светът губи магията си в мига, когато ти кажат, че онова, пухкавото горе всъщност е водна пара, че вятърът, който шепне във върховете на дърветата всъщност е обикновено "движение на въздушни маси", че дърветата нямат разум и не можеш да общуваш с тях, че небето е синьо заради газовете в атмосферата, а цветята са шарени за да ги виждат пчелите.

И така магията умира... Още в трети клас.

Ох, колко е беден светът ти всъщност, Людмиле! Май още псуваш Нютон, че "разтъка дъгата".

За някои хора пък вселената, погледната през погледа на науката, е още по-красива, още по-мистериозна.

Е, Кийтс поне го е казал красиво:

Do not all charms fly   
At the mere touch of cold philosophy?           
There was an awful rainbow once in heaven:   
We know her woof, her texture; she is given   
In the dull catalogue of common things.   
Philosophy will clip an Angel’s wings,   
Conquer all mysteries by rule and line,           
Empty the haunted air, and gnomed mine—   
Unweave a rainbow, as it erewhile made   
The tender-person’d Lamia melt into a shade.

Но също толкова погрешно.

Аз пък виждам красота и изящество във вселената, съзряна от Нютон, а после и от Айнщайн- в биологията, съзряна от гения на Дарвин.

Който не вижда тази красота, или е арогантен (типична черта за нюейдж типажите) или си е останал на нивото на трети клас.

ЕТА: "Philosophy will clip Archangel's wings"

# 262
  • Мнения: 69
 Peace
Абсолютно точно!!!
Магията и вълшебствата съществуват, независимо от факта, че
Цитат
че онова, пухкавото горе всъщност е водна пара, че вятърът, който шепне във върховете на дърветата всъщност е обикновено "движение на въздушни маси"

Проблемите на ню ейдж типажите са, че смятат че са първите открили енергията, нейните състояния и възможности. Смятат, че вярата в магията и вълшебствата изключват познанието за водните пари и движението на въздушните маси. Ако някой зададе рационален въпрос го обявяват за ретрограден и недоучил...

бе въобще, какво се занимавам с глупости и аз си се чудя

но онова са семето на бора и тиквата е жестоко

# 263
  • Мнения: 668
мамасита бандида, човек е склонен да обвнява другите, че притежават собствените му качества Laughing

сега след като всички разбрахме, че си чела Кийтс ще разберем колко на грешен път е Людмил, нищо, че Кийтс е съгласен с него hahaha

моите крила нищо не може да отреже, защото са от Бога-не се грижи за мен smile3533

Peace
Проблемите на ню ейдж типажите са,

какво е "ню ейдж типаж"? да знам дали съм от тях. Sunglasses

Последна редакция: вт, 15 дек 2009, 15:53 от AnMary

# 264
  • Мнения: 482
Archangel - а теб какво те подтиква да проповядваш? Людмил поне ми отговори.

# 265
  • Мнения: 668
Archangel - а теб какво те подтиква да проповядваш? Людмил поне ми отговори.

отговорът е същия като на Людмил Wink Laughing

# 266
  • Мнения: 482
 Shocked
ти затвърди теорията ми че играете класическата схема - интелигентен мъж и една купчина жени за подръжнички  Sad

хвърлям ти ръкавица ... до сега не срешнах твое по-зъдълбочено изказване по темата, а само желание за адвокатстване на Людмил, сляпо потвърждаване на всяка негова дума и влизането в спорове със съмнителни аргументи. Та обориме Simple Smile

Всички разбрахме че си чела Кастанеда, предполагам че си запозната и с животът му, доколкото е възможно. Как неговото учение, съзнателното зачеване, децата изпълнени с енергия ... обяснява факта че той се отказва от собственият си син?

# 267
  • Мнения: 2 123
Лелеее да е жива и здрава Джам, че ме светна за тази тема... така не се бях смяла отдавна, ама сега като се поуспокоих малко, да попитам - ама сериозно ... Peace

Като имаме предвид, че самото зачатие рядко става по време на половия акт, а обикновено минути, часове, понякога ден след него .... енергията дето сме я вложили в енергийноексплозивния оргазъм не отива ли зАлудо  newsm78

Може ли някой от модерните толтеки да ме светне  Thinking

Темп, издребняваш ...аре сега ...аз съм майка на осиновено момченце, дето със сигурност не е заченато с радост и очакване и не го правя на въпрос... ти направо се излагаш ....

# 268
  • Мнения: 2 677
Ми той Кастанеда твърди и че детето прави "дупка" в енергийното тяло на родителя си, вземайки за себе си част от енергията му.
Също и че енергията на сперматозоидите заживява свой живот в тялото на жената, за да я привърже енергийно към мъжа, за да може той да тегли от енергията й в продължение на 7 години. Извинете ме, ако има неточност, чела съм го отдавна, но по принцип имам добра памет.
Въпреки, че преди години бях доста увлечена по ученията на Дон Хуан, както и съм проверявала лично някои от практиките, което признавам с риск да стана обект на подигравки Wink , не съм съгласна съм много неща от книгите на Кастанеда.

Не знам за тълкуванието на модерните толтеки, но енергията, която аз и мъжа ми влагаме в оргазма съвсем не отива залудо, а се превръща в енергия на любовта или захранва любовта ни - поне аз така усещам нещата  Peace

Последна редакция: вт, 15 дек 2009, 17:14 от fata_morgana

# 269
  • Мнения: 668
Shocked
ти затвърди теорията ми че играете класическата схема - интелигентен мъж и една купчина жени за подръжнички  Sad

хвърлям ти ръкавица ... до сега не срешнах твое по-зъдълбочено изказване по темата, а само желание за адвокатстване на Людмил, сляпо потвърждаване на всяка негова дума и влизането в спорове със съмнителни аргументи. Та обориме Simple Smile

Всички разбрахме че си чела Кастанеда, предполагам че си запозната и с животът му, доколкото е възможно. Как неговото учение, съзнателното зачеване, децата изпълнени с енергия ... обяснява факта че той се отказва от собственият си син?

хехехехехе:)))))))))))))))) Joy това ме разсмя искрено:) Нищо де, ти не ме познаваш, няма как да знаеш, че най-последното на света, което съм това е сянка на някой мъж. Аз съм си достатъчно ярка и независима, нямам нужда да се крия зад някого.

Да, наистина не съм изразила мнение в темата, защото не виждам нужда.Намесих се само да насоча разговора към обсъждане на самата тема, а не в дърляне и глупости. Аргументите ми никога не са съмнителни. Обори ме. Simple Smile)

Ако толкова държиш да знае личното ми мнение, то съвпада напълно с това на Людмил доколкото схвашам мнението му от тук написаното. Нямам какво да добавя за момента. Ако има нещо, което искам да каже, ще го направя.

Общи условия

Активация на акаунт