за бебето

  • 4 502
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
Ние не бяхме купували нищо предварително и всичко се купи докато бях в болницата - памперси, легло, завивки, дрехи, шишета, козметика и какво ли още не. Всичко това е струвало някъде 2000 лв. Но всичко е относително, зависи от какво имаш нужда. Ние нищо нямахме. Количката я купихме едва след два месеца след раждането, тъй като не ни беше необходима първите месеци.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 14:50 от ani_86_sf

# 16
  • Мнения: 41
Искам да попитам какви са тези комплекти за изписване по 100лв.? Просто ми е интересно защото тук по нашите магазини най-скъпите са 40лв.Вашите комплекти какво съдържат?
Нашият е бил 55 лв. Беше си стандартен комплект.

# 17
  • Мнения: 4 335
Тарталета,не сьм казала,че това ТРЯБВА да се вземе.Просто споделих на мен колко ми излезе.Всеки сам решава.
Комплекта ми за изписване беше в кутия и в него имаше-цял гащиризон,отделно панталонче и фанелка,боди,отделно гащички сьс камизолка,рькавички,чорапки,терлички,шапка,одеало(май това беше)
Тук вьв Варна за 40лв.комплекти не сьм виждала(може и да има),но сьм виждала за 200 и отгоре.Друг е вьпроса,че ако си ги бях комбинирала от делно е по евтино.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 535
Не съм смятала, но едва ли съм похарчила повече от 400-500 лв
В тази сума не влизат креватчето и количката (ползваме на приятелка)  Peace
Купих дрешки за изписването (боди с късо ръкавче, ританки, блузка с дълъг ръкав и шапчица) - около 25 лв
Разни други дрешки (предимно бодита с късо ръкавче и 2-3 гащеризона с дълъг), хавлийки, пелена за завиване - общо около 100 лв
Повивалник - 30
2 шишета и залъгалки - 30
Ваничката ми беше най-обикновенна с отделна подложка - май не беше повече от 20 лв
Спални комплетки 2бр - 80
Стерилизатор - 30
Козметика - кремче п/в подсичане, мляко за тялото и гел за банята - общо около 25
Дрешки който идва носи за подарък, така че не съм харчила, а имах и от каката останали почти нови. Обикновенно повечето близки около теб хора ще искат да вземат нещо за подарък и ако са достатъчно съобразителни ще те питат, вместо да купуват излишни неща  Peace
Сигурно има и още някои дреболии, но за това се сещам в момента.

# 19
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз си смятах нещата, които купувах. Приблизителната сума е 2000 лв. Можеше и по-малко, но количката ни е от по-скъпите. На наши приятели само количката им струва 1700 лв, така че всеки се простира според чергата си.  Grinning
Сега с нетърпение чакам приятелката ми да забременее, така че като й дам всичко, разходите й едва ли ще са повече от 200 лв.

# 20
  • Мнения: 119
Мисля, че 1000лв. са напълно достатъчни - даже са множко.

# 21
  • Мнения: 860
Определено тук се цитират доста солени цени - и нереални според мен.

Комплект за изписване?!?!За какво ти е?! Вземи му едно комплектче което да сложиш поне още 1 път, защото аз дори и един път още не го сложих беше с него от болницата до нас и толкова за 30 мин!?Има ли смисъл на този скъп живот 100 лв?!Като може и за 20-30 лв. За леглото има такива красиви детски кошарки на две нива сгъваеми и удобни по 150-170 лв вършат същата работа като тези от 300 лв. дървени и масивни легла. За банята на бебо корито + шезлонг за ваната ми струваха 70 лв,стерилизатор ми беше котлона с тендежара не бих дала 100 лв за уред които ползваш  5-6 мес максимум 9 мес., дрехите -на лятно бебе при цена на бодита 4 лева и чорапи по 1,20 лв това беше нашето облекло  - 50 лв общо и пелени за завиване и хавлии, чаршафи, кърпички отново 60-70 лв. Шише за вода и при нужда и други шишета 30-40 лв с биберони и четка за почистване и препарат. Относно козметиката бъди много внимателна - не познаваш бебето не знаеш каква е кожата му а тя е много нежна- много фирми вече предлагат малки опаковки за 5-6 пъти вземи си от тях не се нахвърляй да вземаш цели серии - ако ти направи алергия и се обрине цялото - какво правим тогава?!Отново пари на вятъра. За количка има наистина и от 150 лв и от 1500 лв и до този момент съм разбрала че тези скъпите колички са гъзарски за майките и неудобни за бебето - търси удобната за бебето количка нищо че не е от 1500 лв, има също много модели- оглеждай.

И един съвет не вярвай винаги на съветите на магазинерките - от обикаляне по магазините и компетентни съвети за бебето доста боклуци и ненужни неща може да накупиш! Направи си списък за улеснение и си се придържай. Ако бъдеш рационална за мен крайната сума е не повече от 1000 - 1200 лв за началото при бебе на кърма без купуване на АМ.

# 22
  • Мнения: 79
при нас нещата стояха така:

креват със скрин на фирма Арбор - 500 /платиха го родителите на мъжа ми
количка и кошница на САМ - 601           / платиха го майка ми и баща ми
чаршафи и обиколник - 55                     платиха го родителите на мъжа ми
шишета на Авент комплект + биберон и четка - 45 / от кумовете
корито на Чиполино  - 40             / от кумовете
комплект за изписване - 60          платиха го родителите на мъжа ми

общо 1300 лв

всичко е според зависи от възможностите ви и това дали има, кой да ви помогне пари за дрехи не съм давала ползвала съм от братовчетка ми нейното дете е 1 година по-голямо от мойто

# 23
  • Мнения: 568
Според мен корито от 100лв е направо излишно.Нашето струва 10-на лева и хавлиения шезлонг 7лв и бебето пак е добре изкъпано.
Друг е въпроса ,че и аз купих по-скъпичък комплект за изписване,но и двете пелени ще се ползват дълго.


Ех, като започнат из тези теми едни изхвърляния... 1500- 2000 лв  Rolling Eyes
И аз съм раждала първо бебе, но толкова пари не съм и не бих хвърлила. От друга страна, ако разполагам с две хилки въздушни, няма да пускам подобна безсмислена тема  Tired

320 лв за дрехи, например, е направо глупост. Както и 100 лв за козметика. Половината от нещата остават неизползваеми, ама нейсе- нали трябва да казваме какви крупни суми ни е струвало бебето...

Детето ми стана на 4 и без да е повивано на повивалник, без да са му изварявани шишетата в стерилизатор, без да е къпано в корито със стойка, без да е ползвало шезлонг... Това са удобства, които не са задължителни и хвърлят достатъчно средства.

Ееее ами оставете момичетата да се похвалят де иначе защо са изръсени тези пари.Имали ги дали ги,друг е въпроса ,че момичето не се интересува от хорските мераци.Ама е нормално това да получи за отговор ,щом пита тук,а не направи едно свое проучване.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз друго се замислих... Поне при нас, а и на нашите приятели, количката и креватчето и доста други неща са ни подарък от родителите. Та в тези благоприятни случаи, като се тегли чертата, разходите значително намаляват  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 335
Е,те и при нас много неща са подарьк,аз избирах,а някой плащаше Mr. Greenколичката и кошарата сьщо са ни подарени.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Има доста такива теми, използвай търсачка Naughty
Всичко е мн относително, дали ще е на кърма или на АМ, памперсите има по-евтини и по-скъпи, същото е и с дрехите.
За колички, корита, кошарки има доста сайтове и сама може да си направиш сметката.

# 27
  • Мнения: 270
Наистина и на нас едрите неща ни ги подариха и доста ни олекна.От друга страна имаме  кръщелнички близначки,които живеят в Лондон,по-големми от дъщеря ми точно с една година и изпратиха доста бодита и дрехи и то поо две Mr. Green.Например количката ни е доста скъпа,но я купи сестрата на мъжа ми,ние едва ли щяхме да дадем повече от 400 лв. Стерелизатор и шишета ни подариха.Купихх само помпа и други джунджурии,козметика ни подариха на стойност 40-50 лв.Кошара ни подариха,мисля,че 200 лв. беше.Комплект за изписване не съм взимала,понеже някои от 20-те му части ми се сториха абсолютно излишни.Купих боди,ританки и гащеризонче и с един космонавт назаем изписаха детето.(20-30 лв. значи съм дала за дрехите).Ваничка със стойка-60 лв,ама и тя подарък.Дрехи не купувах нарочно и по-добре,че получи толкова подаръци,а и от близки разни почти нови неща,че по едно време имаше повече дрехи от мен и баща й Mr. Green.Какво да ти кажа г.з знае и 2 и 200.Ако трябаше сами да си ги взимаме нещата щеше да е по-скромно,но като има мераклии Mr. Green Успех и леко раждане Hug

# 28
  • Мнения: 793
При всеки е различно. Ще ти дам пример с мен. Въпреки че не съм си купила още помпа за кърма.подплънки за кърмачки,памперси,още 2 шишета,гребенче и четка за бебка,ножичка за ноктенцата и козметика за бебка.
количка (комбинирана ) -180 лв
кошара (сгъваема) - 150 лв
матраче за кошарата - 30 лв
протектор за матрака 2 бр - 10 лв
комплекти за спане (чаршафчета) 3 бр - 50 лв
прах и омекототел ( Сано Максима) - 20 лв
пелени 4 бр - 11лв
кърпи за баня 4 големи (с ъгълче) - 26 лв
кърпи за дупе 5 бр - 10 лв
дрешки за бебето - около 200 лв
ваничка за къпане - 42 лв
стерилизатор и кошче за кола - дадоха ни познати

Добре че бяха познати да ме светнат по въпроса къде има по евтини неща,кърпите съм ги купила на килограм (нови са) от един магазин ,количката е на промоция (нова,намалена с 100лв) затова е толкова евтина, чаршафите ги шия по поръчка при позната.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Дрехи почти не съм купувала - получихме от приятели с по-голямо дете и подаръци.
Количката и ваничката също те ни дадоха.
Направих една поръчка от интернет магазин, на стойност около 370лв, която включваше:
 - преносима кошара
 - кошница за кола - маркова и хубава, защото на това държа особено, количката може да е неугледна, но тук става дума за безопасност
 - разни дреболии - пелени, ножичка за нокти, термометър, едно шише, хавлия, подплънки за гърди, някакви кремчета и шампоан... май това беше

Отделно, за болницата - 30-40 лв сигурно за памперси, превръзки, Бивацин.
Памперси за вкъщи - 30лв.

Май това беше. Какво прави, да сметна... под 500лв. Айде, 500 да са с разни пудрички за пъп и подобни.

Кърпи имах много, не са ми трябвали нови, стерилизатори не сме ползвали, шезлонг - също.

Общи условия

Активация на акаунт