Как да позная краве ли е кравето масло ?

  • 6 736
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Ами, на етикета си пише. Общо-взето не могат много да лъжат по етикетите. Ако пише 80 или 82 % масленост и кваре масло, най-вероятно е такова. Ако пише каквото и да било друго - бегай! Ползвам само немско. На българско хубаво досега не съм попаднала.

# 16
  • Мнения: 7 418
 И аз гледам да не е под 80 % масленост и да не пише ,че е леко или полурастително.Тези със слънчогледи по етикетите ги отмятам веднага.
 Но,честно казано,не намирам нищо,което да ми харесва напълно(знам какво е на вкус домашно селско краве масло и съм по-критична,може би... Thinking)

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Купувам едно немско, в златиста опаковка с къщичка и крава отгоре... Не помня как се казваше...Crazy

За масленността знам, и аз гледам да не е под 80%. Твърдо е, ако е стояло в хладилник и няма неприятна миризма, каквато, според сина ми, имат различните марки български в пакетче или мандраджийски масла, които съм пробвала, а съм пробвала доста /Верея, Домлян, Мегле, Фибела, Вълчев,.../

Сравнителен тест на краве масло:
http://bgkulinar.net/news.php?newsid=2123

# 18
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Ами като го извадя от хладилника и омекне за 15 минути-не е масло.Ползвам само изпитани марки.

# 19
  • Мнения: X
Темата е много интересна и полезна. Ще я следя.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Българско масло не купувам с години - пробвала съм какви ли не марки и не ми харесват. От много време купувам немско масло от Метро в опаковки по 4 пакетчета, става килограм. Цената е 2.40-3.00 лв на пакетче от 250 гр. Гледам и място на производство, да пише град в Германия, защото преди време попаднах на масло с немски звучаща марка, а отдолу с дребни буквички пишеше, че е произведено в Сърбия ако не ме лъже паметта.

Общи условия

Активация на акаунт