Абсурдистан- България

  • 7 326
  • 170
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 81
Костова, по какво разбра, че наденицата е от соя?

# 46
  • София
  • Мнения: 12 140
Какво значи мрънкане?
Освен да си взема наденицата под мишница, да се замъкна пред парламента и юнашки да я размятам там в знак на протест?!
Това ще е дейност, не просто мрънкане.
Не се плюе държавата заради едни кремвирши, даже и заради шпеков салам не бих се отрекла от родината си  Laughing , но ако направя списък на идиотщините, които се случват и то на много сериозни нива, няма да ми стигне времето до утре на обяд.
Пък аз не съм и от хората, които мрънкат, само констатирам  Wink Hug

Мрънкането е ОК, но ако след него има действие. Другото е все едно да кажеш, че мъжът ти е най- големия тъпанар, но да си стоиш с него. Щом е толкова зле, но стоиш с него явно говориш за себе си, а не за него като казваш тъпанар. Това имам предвид. Инспектори, управители и прочее трябва да бъдат притеснявани, да им се пускат сигнали, да се следи докъде са стигнали и така. Ако всеки пооправи пейзажа около себе си нещата ще се променят драстично за всички.

Бояна, мрънкането ми е понасъбрано...ей така, в годинките ми на съзнателен живот Wink, и бога ми, причина не са само надениците Laughing
Де да бяха....
Преди две години и аз бих написала същото като теб!

Скоро ставам на 33, но явно не са достатъчни. Sunglasses Всъщност не е сигурно, че всички хора преминават през различни възрасти в едно и също състояние и с  идентични изводи. Пък и нека всеки да опита и да прецени дали другаде няма да му е по- добре, а ако не стане ще се върне. (Ако се върнем на темата за психопортретите- никога не бих казала, че си остаряла и си се отчаяла гледайки профила ти. Напротив. Wink)

# 47
  • София
  • Мнения: 15 467
Онзи ден ми трябваше да отида на невролог, но понеже може да се даде само едно направление и беше за кардиолог, си платих за преглед 22 лева. Само че невролога каза, че направление може да ми даде кардиолога и да ходя да си взема парите от касата.Минах на преглед при невролга с направление от кардиолога, отивам на касата с бележката да си искам парите и касиерката казва : Не можем да връщаме, щом вече са чукнати.Попитах я за името и за да подам оплакване.Не пожела да си каже името.Еее, побеснях, безработна съм и нямам пари за раздаване, нищо,че са само 22 лева.Отидох при управителката и тя се опита да ми каже, че не могат да ми ги върнат, но аз не мръднах от там.Накрая и писна,и се обади  на касиерката да ми върне парите.Можело значи, но ако мине номера  добре.

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 09:26 от Тайна

# 48
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Вече не е така трудно да се емигрира. Трябва най- много година подготовка. И езици се учат, и работа се намира при желание. Аз съм "за" всеки, който е решил, заради кренвирш да ми плюе страната да отиде другаде. Държавата не е някакво имагинерно понятие, а това сме ние и всеки, който казва нещо за нея, всъщност говори само за себе си. Ако хората си вършат работата там където са всичко ще е по- различно. Аман от безсмислено отчаяние.  ooooh!

ПП За протеста пред посолството на Полша по повод на един развод имаше незнам- колко- хиляди, а за по- сериозни неща само се мрънка. Еми, от мрънкане се получава само още мрънкане и нищо повече.

Изцяло подкрепям, и да допълня... Аз живея в България. Направила съм така, че да ми е удобно и приятно в България. За нещата, които не ми харесват - ами намирам начини да ги променя. Без да мрънкам наляво и надясно колко ми е гадно. И как космосът ми е виновен.

А на живеещите в българия - Бояна ви го е написала: европата ви зове, уважаеми.

И може би е крайно време да престанете да плюете държавата си. В крайна сметка държавата не е само политиците, това сте и вие. В нашия частен случай с надениците държавата е поставила някакви стандарти. Вероятно са прекалено ниски, да. Но тези, които се възползват от ниските стандарти, са такива като нас - наши съграждани - ваш познат, съсед, а защо не и вие самите - в друга област, не е задължително да е в правенето на наденици. Я се замислете, не е задължително да си го признаете на всеослушание, ама поне се замислете - дали вие във вашата област работите толкова усърдно и съвестно, както изисквате от останалите? Защото, ако правилно разбирам, повече от половината ни съфорумци пишат от работното си място, тоест отделят от времето за работния процес, за да си чешат клавиатурите. И дали това не се е отразило на качеството на работата ви? Между другото, дали мислите, че в прехвалената европа това ще го толерират?

# 49
  • Мнения: 776
Онзи ден ме трябваше да отида на невролог, но понеже може да се даде само едно направление и беше за кардиолог, си платих за преглед 22 лева. Само че невролга каза, че направление може да ми даде кардиолога и да ходя да си взема парите от касата.Минах на преглед при невролга с направление от кардиолога, отивам на касата с бележката да си искам парите и касиерката казва : Не можем да връщаме, щом вече са чукнати.Попитах я за името и за да подам оплакване.Не пожела да си каже името.Еее, побеснях, безработна съм и нямам пари за раздаване, нищо,че са само 22 лева.Отидох при управителката и тя се опита да ми каже, че не могат да ми ги върнат, но аз не мръднах от там.Накрая и писна,и се обади  на касиерката да ми върне парите.Можело значи, но ако мине номера  добре.

Това е толкова типично за България - ако мине номера - нямам думи!
Особено, ако си сериозно болен в тази държава, пази Боже, нямате представа...
Тайна  Hug

# 50
  • Мнения: 24 467
Убу де, имате варианти:
1.Прибирате си кренвирша, изяждате си го с мисълта, че соята е полезна.
2.Обаждате се до местното поделение за закрила на потребителя /за целта си пазете касовите бележки и продукта/.
3.Отивате там, където кренвиршите са от месо.
4.Правите подписка.
Свободният човек има избор, ето в случая на прима виста се сещам за четири алтернативи. Ако се замисля по- сериозно могат да излязат и повече, другарки и другари.

# 51
  • Мнения: 24
Ако го напишеш на швабски, ще ти го прочета. Пита се в задачата, какво слагат, което не струва нищо. И то не е малко, към 60% от теглото на кренвиршите е нещо, което не струва нищо.

включително и гъз папир

При настоящата цена на тоалетната хартия е абсурд да се слага в кренвирши...всъщност, да, ако е ползвана, наистина излиза изгодно  newsm78

# 52
  • Мнения: 593
Вече не е така трудно да се емигрира. Трябва най- много година подготовка. И езици се учат, и работа се намира при желание. Аз съм "за" всеки, който е решил, заради кренвирш да ми плюе страната да отиде другаде.

Ха така!  Peace
А пък който си мисли, че чужбинската наденица е по-хубава...   doh smile3537
Само да чуя и думичка на криво за саламчето!  Naughty

# 53
  • Мнения: 4 892

Мрънкането е ОК, но ако след него има действие. Другото е все едно да кажеш, че мъжът ти е най- големия тъпанар, но да си стоиш с него. Щом е толкова зле, но стоиш с него явно говориш за себе си, а не за него като казваш тъпанар. Това имам предвид. Инспектори, управители и прочее трябва да бъдат притеснявани, да им се пускат сигнали, да се следи докъде са стигнали и така. Ако всеки пооправи пейзажа около себе си нещата ще се променят драстично за всички.


Ами  Вие мислите ли, че хората не притеняват инспектори, управители и т.н. Дори скоро имаше тема. В повчето случаи тези хора ги наричаме също мрънкялници, дребнави и досадни.
Но има къде, къде по-важни неща, за които също се протестирта и действа, но ефект - никакъв.
С чиста съвест пиша горното, щото аз си изпълнявам гражданските задължения във всякакъв смисъл. Като се налага действам и на дребно, и на едро.
И само още едно нещо ще Ви кажа -никак не е лесно да се емигрира, ако беше, да не сме останали и 5 милиона у държавата до сега. И не за друго, ами така сме се поставили и "навън', не, че ни спъват трудностите.  Peace

# 54
  • Мнения: 4 841
Вече не е така трудно да се емигрира. Трябва най- много година подготовка. И езици се учат, и работа се намира при желание. Аз съм "за" всеки, който е решил, заради кренвирш да ми плюе страната да отиде другаде. Държавата не е някакво имагинерно понятие, а това сме ние и всеки, който казва нещо за нея, всъщност говори само за себе си. Ако хората си вършат работата там където са всичко ще е по- различно. Аман от безсмислено отчаяние.  ooooh!

ПП За протеста пред посолството на Полша по повод на един развод имаше незнам- колко- хиляди, а за по- сериозни неща само се мрънка. Еми, от мрънкане се получава само още мрънкане и нищо повече.

Изцяло подкрепям, и да допълня... Аз живея в България. Направила съм така, че да ми е удобно и приятно в България. За нещата, които не ми харесват - ами намирам начини да ги променя. Без да мрънкам наляво и надясно колко ми е гадно. И как космосът ми е виновен.

А на живеещите в българия - Бояна ви го е написала: европата ви зове, уважаеми.

И може би е крайно време да престанете да плюете държавата си. В крайна сметка държавата не е само политиците, това сте и вие. В нашия частен случай с надениците държавата е поставила някакви стандарти. Вероятно са прекалено ниски, да. Но тези, които се възползват от ниските стандарти, са такива като нас - наши съграждани - ваш познат, съсед, а защо не и вие самите - в друга област, не е задължително да е в правенето на наденици. Я се замислете, не е задължително да си го признаете на всеослушание, ама поне се замислете - дали вие във вашата област работите толкова усърдно и съвестно, както изисквате от останалите? Защото, ако правилно разбирам, повече от половината ни съфорумци пишат от работното си място, тоест отделят от времето за работния процес, за да си чешат клавиатурите. И дали това не се е отразило на качеството на работата ви? Между другото, дали мислите, че в прехвалената европа това ще го толерират?

Съжалявам за дългия цитат, но двете мнения отразяват моето на 100%
Peace

# 55
  • Мнения: 274
Ами научете се най-накрая от къде да пазарувате и стига сте мрънкали. хем искате евтинджос, хем качество. Е нема как да стане.

На кое викаш евтинджос, та това нормално ли е, 6,50 ? Цени, като в Европа, качество никакво, zаплатите ниски....

Честно ти казвам, отдааааавна нямам никаква представа колко струва килограм месо, кофичка кисело мляко, сиренето, зеленчуците, бензина, тока и тн.

# 56
  • Мнения: 776

Мрънкането е ОК, но ако след него има действие. Другото е все едно да кажеш, че мъжът ти е най- големия тъпанар, но да си стоиш с него. Щом е толкова зле, но стоиш с него явно говориш за себе си, а не за него като казваш тъпанар. Това имам предвид. Инспектори, управители и прочее трябва да бъдат притеснявани, да им се пускат сигнали, да се следи докъде са стигнали и така. Ако всеки пооправи пейзажа около себе си нещата ще се променят драстично за всички.


Ами  Вие мислите ли, че хората не притеняват инспектори, управители и т.н. Дори скоро имаше тема. В повчето случаи тези хора ги наричаме също мрънкялници, дребнави и досадни.
Но има къде, къде по-важни неща, за които също се протестирта и действа, но ефект - никакъв.
С чиста съвест пиша горното, щото аз си изпълнявам гражданските задължения във всякакъв смисъл. Като се налага действам и на дребно, и на едро.
И само още едно нещо ще Ви кажа -никак не е лесно да се емигрира, ако беше, да не сме останали и 5 милиона у държавата до сега. И не за друго, ами така сме се поставили и "навън', не, че ни спъват трудностите.  Peace

Моето мнение е идентично с мнението на Nino Tino, търсила съм си правата много пъти, хабила съм време, енергия и нерви, изморих се от битки, но ниенте  Tired

# 57
  • Мнения: 12 666
Радвай се. По чужбина соята е по-скъпа от месото.

Колко години минаха и тая вълшебна приказка за запада не губи чара си. Ми хората имат 200 г. демокрация, ние - 20.
Покрай ти избори за пореден път се вбесявам - Аз ще отида, ама ще пусна невалидна бюлетина, ама съм си изпълнил дълга. За 20 г. да се бяха научили да гласуват, ама все друг ни е крив.   

# 58
  • Мнения: 558


Сега си помисли каква е цената само на килограм месо.

но забравяш, че наденицата не е чисто месо... и в германия е поне на половина по-евтина от месото  Peace

# 59
  • Мнения: X
хм...
шведските наденици са 50% целулоза от ... борчета

познай дали купуваме

ама шведите си ги тачат
гледам и колегите си ги yважават

 ама други неща са важни, тези наденици са само част от общата картинка

Общи условия

Активация на акаунт