Абсурдистан- България

  • 7 360
  • 170
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 473
Съжалявам, че трябва да го кажа, но в България всичко е съмнително, не само качеството на наденицата. Съмнителна е и 20 годишната демокрация, политиците са със съмнително минало, а за настоящето им да не говорим, съмнението че гражданското общество съществува, също не е за пренебрегване.  Факт е, че всяко недоволство се определя, като плюене по държавата, също буди безпокойство.
 Ако наденицата е от месо, няма да има същият вкус. На мен българските кренвирши са ми по вкусни, а какви деликатеси съм опитвала.
Като бг. в Германия няма.
Но трябва да признаете, че кренвиршите от времето на соца. са с неповторим вкус, май за това производителите се ориентират към вкуса им от онова време.

# 61
  • Мнения: 1 473
Исках да кажа, че като бг наденицата в Германия няма.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 611

Мрънкането е ОК, но ако след него има действие. Другото е все едно да кажеш, че мъжът ти е най- големия тъпанар, но да си стоиш с него. Щом е толкова зле, но стоиш с него явно говориш за себе си, а не за него като казваш тъпанар. Това имам предвид. Инспектори, управители и прочее трябва да бъдат притеснявани, да им се пускат сигнали, да се следи докъде са стигнали и така. Ако всеки пооправи пейзажа около себе си нещата ще се променят драстично за всички.


Ами  Вие мислите ли, че хората не притеняват инспектори, управители и т.н. Дори скоро имаше тема. В повчето случаи тези хора ги наричаме също мрънкялници, дребнави и досадни.
Но има къде, къде по-важни неща, за които също се протестирта и действа, но ефект - никакъв.
С чиста съвест пиша горното, щото аз си изпълнявам гражданските задължения във всякакъв смисъл. Като се налага действам и на дребно, и на едро.
И само още едно нещо ще Ви кажа -никак не е лесно да се емигрира, ако беше, да не сме останали и 5 милиона у държавата до сега. И не за друго, ами така сме се поставили и "навън', не, че ни спъват трудностите.  Peace

Вижте, не визирам лично Вас, а говоря по принцип. Факт е, че много неща не са наред, но обобщения за държавата, народа и тн вече стават не само вредни, но и смешни. Чакам деня, в който ще чуя "Съпругът ми има проблеми с ерекцията. Така е в тази тъпа държава и мъжете са импотентни".  
За емигрирането не съм съгласна- лесно е и затова толкова хора са го направили. Другите не го мислят наистина, а само ползват "чужбина" за сравнение все едно е рая на земята. А и навън сме се представили зле, защото не спираме да си плюем страната и пред останалия свят. Колкото негативни филми и репортажи съм гледала във Франция, Испания и други подобни, все са направени от българи. Отделно се самобичуваме на всички форуми по всякакви теми, в частни разговори и където е възможно. Това не ми харесва, защото тук, като навсякъде, има и хубави и не толкова хубави неща. Нищо толкова екстремно зле. Поне според моите представи. Всичко тук е поправимо.   Peace

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 11:37 от Бояна Ламбер

# 63
  • Мнения: 4 892
И Вие, Бояна Ламбер, имате право, разбирам какво имате предвид. Аз също не обичам категорични обобщения, но пък съм и реалист. Не харесвам и онзи криворазбран патриотизъм.

# 64
  • Мнения: 24
Самобичуваме се, понеже сме истински християни  Mr. Green .... възвисяваме се чрез страдание

# 65
  • София
  • Мнения: 7 965
Онзи ден ми трябваше да отида на невролог, но понеже може да се даде само едно направление и беше за кардиолог, си платих за преглед 22 лева. Само че невролога каза, че направление може да ми даде кардиолога и да ходя да си взема парите от касата.Минах на преглед при невролга с направление от кардиолога, отивам на касата с бележката да си искам парите и касиерката казва : Не можем да връщаме, щом вече са чукнати.Попитах я за името и за да подам оплакване.Не пожела да си каже името.Еее, побеснях, безработна съм и нямам пари за раздаване, нищо,че са само 22 лева.Отидох при управителката и тя се опита да ми каже, че не могат да ми ги върнат, но аз не мръднах от там.Накрая и писна,и се обади  на касиерката да ми върне парите.Можело значи, но ако мине номера  добре.

Чукнато, не чукнато касиерката прибира оригиналната касова бележка, издава бележка от кочана с която я анулира и ти връща парите. Тия обяснения, че е чукнато са си чист номер. Друго е ако касиерката е чукната и не си разбира от професионалните задължения.

А пък друг път я чукни в комисията за защита на потребителите, да видиш как на бърза ръка ще си прочете тя наредба Н-18.

# 66
  • Мнения: 2 052
А знаете ли, че в Германия лекарствата за деца са безплатни?

# 67
  • Мнения: 4 841
А знаете ли, че в Германия лекарствата за деца са безплатни?


А знаете ли дали родителите на децата в Германия предпочитат да се осигуряват на минимален осигурителен праг и да крият де що има плащане на данъци и такси?

# 68
  • Мнения: 4 300
На мен и без да съм дете, в България са ми безплатни, срещу допълнителна здравна осигуровка. Която съм около 95% сигурна, че е по евтина от соц.осигуровки в Германия. Тъй че да не се откланяме от темата  Wink

# 69
  • Мнения: 562
Ако си купя наденица за 6, 50 лв на килограм няма да се оплаквам, че е от соя. Знаете ли колко струва отглеждането на животните? А преработката на месото??? Съхранението на готовия продукт? Вижте - ако си купя луканка за 25 лв килограма и установя, че в нея няма месо, тогава вече ще мрънкам и протестирам!  Peace
И не - не обвинявам авторката, но просто понякога здравият разум не е излишен. Wink Никой не крие, че в евтините колбаси и други "месни" продукти се слага соев протеин!  Peace

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 13:26 от Pavlina Nikolova

# 70
  • Мнения: 2 401
Самобичуваме се, понеже сме истински християни  Mr. Green .... възвисяваме се чрез страдание

 cheers

# 71
  • Мнения: 34
Ами научете се най-накрая от къде да пазарувате и стига сте мрънкали. хем искате евтинджос, хем качество. Е нема как да стане.

 Peace Спирам да чета нататък.

# 72
  • Мнения: 558
Ако си купя наденица за 6,50 лв на килограм няма да се оплаквам, че е от соя. Знаете ли колко струва отглеждането на животните? А преработката на месото??? Съхранението на готовия продукт?
тези разходи на немските месопроизводители са по-високи от на българските и въпреки това тази наденица струва 3€/кг, а тази 6€/кг... тя е пушена и е "фирмена"

# 73
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 240
те хората окрадоха държавата като за световно, източиха се милиарди, сега за едни наденици ревем.
каквото здравеопазването, каквато икономиката, каквото образованието, каквото управлението - такава и наденицата за 6.50.

# 74
  • Мнения: 562
Ами научете се най-накрая от къде да пазарувате и стига сте мрънкали. хем искате евтинджос, хем качество. Е нема как да стане.

 Peace Спирам да чета нататък.

Това е точно така!  Peace

Някои казват, че цените на месото в старите членки на ЕС са по-ниски. Може и да е така - не знам, но там на фермерите се отпускат субсидии и така те изразходват по-малко средства, за да отгледат животните, отколкото ако нямаха субсидиите. А на нашите малки, дребни фермери кой им отпуска пари? Е - при това положение е нормално тук месото да е по-скъпо.  Peace  А ако се внася месо от чужбина (което от своя страна "убива" нашите производители Sad ), му се начислява мито и цената отново логично скача!  Peace  Е - това е положението и да - не е розово, но поне ми е ясно какви са цените и защо са такива.  Peace  Така че в България от наденица за 6, 50 лв на килограм просто не търся 100% желаното качество и състав!  Peace

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 13:29 от Pavlina Nikolova

Общи условия

Активация на акаунт