Абсурдистан- България

  • 7 360
  • 170
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 916
Стига сте се карали!  Laughing  Peace
Най-хубава е домашната наденица на село!  Sunglasses Grinning

Абе и аз това исках да напиша, ама като си помислих как ще наскачат, че не било класно да се пълнят наденици и компоти...

# 91
  • Мнения: 1 473
И всички го правят

# 92
  • Мнения: 562
Стига сте се карали!  Laughing  Peace
Най-хубава е домашната наденица на село!  Sunglasses Grinning

Абе и аз това исках да напиша, ама като си помислих как ще наскачат, че не било класно да се пълнят наденици и компоти...

 Joy  Вярно ще наскачат!  hahaha  Но наистина от домашната наденица по-добра няма!!!  Naughty  Или поне за мен няма, а кой какъвто вкус иска да си има.  Peace

# 93
  • Мнения: 593
Абе и аз това исках да напиша, ама като си помислих как ще наскачат, че не било класно да се пълнят наденици и компоти...  

Опааааа...  newsm43


Хайде, повече няма да спамя! Laughing

# 94
  • Мнения: 12 683
А знаете ли, че в Германия лекарствата за деца са безплатни?


А знаете ли дали родителите на децата в Германия предпочитат да се осигуряват на минимален осигурителен праг и да крият де що има плащане на данъци и такси?

Сигурно, ама никой не им дава тази възможност.


А за надениците и компоти - абсолютно некласно и неприемливо е. Казала лисицата . Де да имах тази възможност.

# 95
  • Мнения: 562
А знаете ли, че в Германия лекарствата за деца са безплатни?


А знаете ли дали родителите на децата в Германия предпочитат да се осигуряват на минимален осигурителен праг и да крият де що има плащане на данъци и такси?

Сигурно, ама никой не им дава тази възможност.


И друго нещо - тук и да искаш да те осигуряват въз основа на реалните ти доходи, работодателят спокойно може да ти каже, че ще си намери друг служител. И тъй като всички се страхуват какво ще стане, ако останат без работа (а вярвам, че са единици тези, които се осигуряват на реалните си доходи), си траят. Вярно е, че ние ако не направим нещо, положението няма да се промени, но една птичка пролет не прави, а ако някой остане без работа - семейството му ще страда жестоко! И не ме обвинявайте, че съм от хората, които се страхуват - и на двата протеста за детските градини бях! Е - убедих се, че в България хората твърде трудно се надигат да действат! Ей затова и тези, които искат да ги осигуряват на реалния доход, си траят, защото знаят, че няма да имат подкрепа и единствено те ще си излязат прецакани от ситуацията! Е - никой не е длъжен да подлага семейството си на риск заради другите, които и пръста си няма да мръднат!!!  Crossing Arms

Това е положението - а вие сте се заоплаквали от някаква си наденица, която съвсем логично и в реда на нещата спрямо цената си не е от месо, а от соя!

# 96
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Абе и аз това исках да напиша, ама като си помислих как ще наскачат, че не било класно да се пълнят наденици и компоти...  

Опааааа...  newsm43



Излизай оттам и вър да праим компотите, аз отивам да докарам Марко за  луканка Mr. Green

# 97
  • София
  • Мнения: 12 611
Моля ви се! Нещата се променят, не се знае утре от коя страна на фронта ще бъдете вие!  Peace

Казвам го от личен опит. Никога, никога,никога не съм си представяла, че ще живея в чужбина. И сега искам да си се върна в Бг, но засега съм в чужбина. Няма значение, адски си обичам родината, природата, всичко. Но съм видяла вече и тук, и там - т.е. айде сега да не казваме на черното бяло само и само да не признаем, че много неща в Бг не са нормални.

Стана модерно да се подиграваме с европата. Страхотно нали? Party Според мен има много да научим от нея. Според мен най-големия мит за България е, че българите са работливи. Ако бяха, и Бг щеше да е рай. Когато за нещо се грижи човешка ръка, изглежда по съвсем друг начин. Изглежда подредено,чисто, спретнато. Последните 3 неща не съм виждала никога в България. За съжаление.

Сега ма яжте!  Whistling
Ам- ам!  Joy Вероятно ще дойдем до твоето, а и вече съм живяла на разни места. Mr. Green Както казах навсякъде има по нещо по- хубаво и по- нещо по- лошо от тук (където и да е това тук). Въпросът е, че ако отида да живея другаде няма да е, защото българите сме скапани и България е скапана, а защото другаде ще има нещо важно, което тук е непостижимо или непосилно.

Като каза за работливостта ни- четох, че петима български работници произвеждат за единица време колкото 1 испански, а последните не са от най- работните. Затова и си стоя тук, защото не ми се налага да работя по 16 часа на ден. Mr. Green Работих в американска компания и за 1 година имах общо 5 почивни дни (без майтап), ставах сутрин в 4 и гърча беше тотален. Това не ми харесва, а на който му харесва да го прави- това казвам. Има и други неща, които тук понасям по- леко, отколкото аналозите им по света, но тези въпроси са частни, а не обществени. Всеки може да избира, да се мести, да опитва да промени нещо и така.

Не мисля, че крайностите, както слепия патриотизъм, така и сляпото чуждопоклонничество, са полезни. Най- малко полезни са за хората, които мислят така, но ако ви харесва да раздаваме камшиците и да започваме да си плющим гърбовете до достигането на пълен религиозен екстаз. Peace


ПП Ако знаете в Испания какви хубави пресни калмари има ще заплюете националния ни флаг на мига. Mr. Green

# 98
  • Мнения: 6 713
Бояна, да бе Simple Smile, знам, че всеки някъде е бил, видял, чул. Не знам за статистиката, не казвам че хората не работят. Казвам, че в подредените държави - всяко нещо, всяка красива алея, всичко е пипнато от човешка ръка - хората строят, поддържат и пазят. Да, със сигурност имат по-добри финанси, парите са много важни. Но нали затова хората пак от ЕС (нека да плювнем силно върху европата отново) ни предоставят програми - за да се подпомогнат регионите, инфраструктурата и т.н.  Tired Какво да ти кажа повече. Колкото и статистика да ми изкараш, положението е такова.
Западна Европа също е била подкрепяна финансово след ВСВ (плана Маршал), и ето че добре са се справили.
Може нещата да се променят и тука, надявам се, и аз искам да живея в Бг, а не някъде другаде. И аз си милея за родината.

А за Щатите - за мен това не е държава Naughty, това е компания, някакъв кошер... Там не искам и да стъпя. Mr. Green Същото важи и за щатските компании по света. Имам позната, която работеше в амер. компания в Италия - ще се изненадаш ли, ако ти кажа, че веднага след раждането я съкратиха.  Stop

За мен е краен сляп патриотизъм да се присмиваш на човек, оплакал се от лошото качество на даден продукт, закупен от що-годе сносна търговска мрежа, и да го караш да ходи в чужбина.  Stop Айде нема нужда! Stop

Всъщност това е най-лошото, което може да се случи на хората в една държава - при дадени проблеми хората да застават не заедно един до друг, а един срещу друг. Confused

# 99
  • Мнения: 0
Съгласна съм с теб Лурдес. Наденицата, не е чак толкова важна. Имаме къде, къде по-големи проблеми за разрешаване. Въпроса е принципен. Иска ми се да имаме гражданско общество и да се борим заедно с трудностите. Най-лесно е да се избяга от проблемите и да ме изпращат в чужбина като не ми харесва, но не е това решението.

# 100
  • Мнения: 148
Преди месец ни се повреди телевизора. Беше в гаранция. Занесохме го на сервиз. Чакахме цял месец и накрая ни казаха, че ще ни дадат друг и забележете - щял да бъде същата марка, но ремонтиран. Добре, съгласихме се. Но "новият" телевизор бръмчи. Оплакахме се, а те ни отговориха "Съжаляваме, но този няма гаранция, ако не ви харесва купете си друг или може да се оплачете на комисията за защита на потребителите. В случай, че нямате техен номер ние ще ви дадем".  

е, защо не го взе?
Преди време аз си купих пералня. Може да ви е смешно, но година прах на ръка и когато най-сетне Тя се озова вкъщи, примирах от удоволствие. До първото пране. 40 дни (какво съвпадение..) беше по сервизи!? Е, поисках си чисто нова, друга марка и ми я дадоха в крайна сметка. Може и да не е било, защото говорих със "защитата", хм

# 101
  • София
  • Мнения: 12 611


За мен е краен сляп патриотизъм да се присмиваш на човек, оплакал се от лошото качество на даден продукт, закупен от що-годе сносна търговска мрежа, и да го караш да ходи в чужбина.  Stop Айде нема нужда! Stop

Всъщност това е най-лошото, което може да се случи на хората в една държава - при дадени проблеми хората да застават не заедно един до друг, а един срещу друг. Confused

Явно не съм се изразила добре и оставам неразбрана. Sad Проблема с колбаса е лош, но не ми харесва за всяко нещо да наричаме страната си с имена. По случая с наденицата не заставам срещу никой, а не ми се ще да тънем в отчаяние, вместо да видим какво може да се направи. Да не купуваме евтини колбаси, да търсим правата си, да обявим марката в интернет или по телевизията и тн. Можем да се обединим "за" подобряване на живота тук (има нужда от сериозно подобрение), а не "против"  държавата, народа или себе си. Много е модерно да се плюе по държавата все едно тя се състои от марсианци, а не от нас. Защо, пък, за разнообразие, да не видим какво може да се направи по всеки един въпрос? Ама от нас, лично.

ПП Хората с проблем, които наричат държавата Абсурдистан ги пращам в странство да пораснат, за да разберат, че всеки се грижи за себе си и така помага за общото благо, а не обратното. Wink

# 102
  • Мнения: 3 827
Съгласна съм с теб Лурдес. Наденицата, не е чак толкова важна. Имаме къде, къде по-големи проблеми за разрешаване. Въпроса е принципен. Иска ми се да имаме гражданско общество и да се борим заедно с трудностите. Най-лесно е да се избяга от проблемите и да ме изпращат в чужбина като не ми харесва, но не е това решението.
г-жа Костова , Иван Костов да не е проял месо , та сте така скандализирана от вкуса на наденицата ?  Grinning

# 103
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цяла тема само оплаквания чета. Тръгнахте от наденицата и изредихте какво ли не. Кой от оплакалите се тук е направил нещо за да промени нещата? Авторката вместо да се върне в магаазина да се оплаче или да отиде в комисията за защита на потребителите седнала да пише тук. Какво ще промени? Ще ни накара да не купуваме същата наденица. Ами ще купим друга и тя ще е същата. А фирмата ако види че тази не върви ще я прекръсти и пак ще я пусне с голяма реклама. Вместо да пише тук авторката можеше да вдигне пара където трябва и да предизвика проверка на всички наденици. Обаче я мързи да се занимава.
И всички които се оплакват от какво ли не тук ги мързи да се занимават да се оплакват където трябва. Който иска да промени нещо ще го промени, не като се жалва тук! Който не иска ще си намери оправдание и сега ще ме нападне с него.
И преди да се жалвате и да гледате жално и завистливо на запад, вижте дали там наистина са толкова добре колкото в мечтите ви. После вижте и на изток как живеят и тогава си заплюйте родината и народа.

# 104
  • Мнения: 1 335
А знаете ли, че в Германия лекарствата за деца са безплатни?


Айде стига глупости, сумите които се плащат за медицински застраховки са несъпоставими. Който иска безплатни лекарства, допълнителна мед.застраховка, и нещата стават като в ДЕ.

Общи условия

Активация на акаунт