Абсурдистан- България

  • 7 367
  • 170
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 54
[quote author=Бояна Ламбер     
 В обществото решава мнозинството и държавата ни е адекватна на неговите изисквания и потребности. Ако не беше така щеше да има революция и всичко да се промени.
[/quote]

   Така е! Тук на много голяма част от хората не им дреме . Интересуват ги много малко неща. Когато нпр. вдигнаха акциза за ракията масово наскачаха като ужилени. Laughing  За другите цени, които всеки ден се вдигат всеки си мълчи.

# 121
  • Мнения: 5 710
argun, защото е безумно. Толкова много жертви...

# 122
  • София
  • Мнения: 12 611
argun, защото е безумно. Толкова много жертви...

Деца на жертви, на деца на жертви, на деца на жертви и тн Има си обяснение за това, но не е тук мястото да се впускам в него. А и известна доза посттоталитарен инфантилизъм, който поставя властта да се управлява живота все извън нас. Малко социална терапия и нещата ще се подобрят.  Wink

# 123
  • Мнения: 5 710
Е кой да я проведе тази социална терапия?

# 124
  • Мнения: 4 916
argun, защото е безумно. Толкова много жертви...


За теб може би е мазохизъм, но тя вероятно намира спокойствие в тази пасивност. Тя е пълнолена жена, това си е неин избор.

# 125
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...По въпроса с наденицата имаш 2 варианта:

- Комисия по защита на потребителите
.
Подкрепям.

# 126
  • Мнения: 0
Съгласна съм с теб Лурдес. Наденицата, не е чак толкова важна. Имаме къде, къде по-големи проблеми за разрешаване. Въпроса е принципен. Иска ми се да имаме гражданско общество и да се борим заедно с трудностите. Най-лесно е да се избяга от проблемите и да ме изпращат в чужбина като не ми харесва, но не е това решението.
г-жа Костова , Иван Костов да не е проял месо , та сте така скандализирана от вкуса на наденицата ?  Grinning
Ами моят г-н Костов не си пада по теменужките и вегетарианството.

# 127
  • Мнения: 0
Аз наденица не ям, та ще наруша пак.
Като негласуваш в България, подкрепяш определени партии с определена политика.
Сметките обикновено са прости и ясни. А иначе гласуването беше пример, поради наближаващите нови и анализите за тях, които ме карат да мисля, че ако имаш деца или желание да живееш тук, трябва да гласуваш. Иначе трябва да бягаш скоро вероятно.

Тук си оставам, но като не ми харесва предложеното избирам да не избирам. Какво ме задължава да гласувам за хора, които не харесвам, и чиято политика не представлява моите интереси? Промяна, за мен, ще има, когато се появи представител и на моите интереси. Дотогава съм пас на изборите и мога да се оплаквам, че никой не се интересува да представлява хора като мен. Или че хората като мен са малцинство, което ще си остане не- представено. Все едно да избера някой скапан мъж, ама да е мъж, да има промяна, възпроизводство.  Naughty

Промяна може да се случва по много начини, но първият е да се действа, независимо дали ще си почистим около блока или ще подам сигнал за некачествена стока или услуга. Разбира се, и като всеки помага на хора в нужда според своите възможности.
Зависи към кого подаваш сигнала и дали ще ти се обърне внимание. Именно безразличието ни доведе до тук. Който не гласува, няма право да се оплаква.Други решават вместо теб, често пъти с продадения си глас.

# 128
  • Варна
  • Мнения: 472
Да опиша и аз абсурда, с който се сблъска майка ми Sad

Една година и половина работи като продавач в бензиностанция в малък град. Преди два месеца затвориха бензиностанцийката. От началото на годината им дължат заплати. Месечната заплата - 200 лв.
Както и  да е преглътнахме го. Бензиностанцията се затваря, но майка ми не е съкратена, напускането е по взаимно съгласие. Какво може да направи жената - вместо година на борсата и три месеца - все нещо.
Два месеца ги разтъкават, докато успеят да си вземат тр. книжки.
Като срещу разписана трудова книжка, ги карат да разпишат документ, че са им превели обезщетение. И жениците разписали, какво да направят възрастни хора изправени срещу подобна наглост. НО това не е всичко. Когато вече смятахме, че всичко е минало ...
В бюрото по труда , за да ги регистрират и да им дават помощи, установяват, че не са им плащани пенсионни осигуровки. Година и половина. Никакви помощи, никакъв стаж. За жена малко преди пенсиониране, без достатъчен трудов стаж нали се сещате какво е това. 
Пратили ги да подават жалби в Инспекцията по труда и НАП. Ха-ха. Има ли някакъв смисъл въобще? Ще направи ли въобще нещо държавата, за да ги защити. В предвид, че имат тр. договор, разписана тр. книжка, ЯВНО са работили при този работодател, НО той не е изпълнил задълженията си, не е ли очевадно че са ограбени. Не трябва ли държавата сама да преследва подобни престъпни работодатели? Не трябва ли да има някакъв механизъм за защита?


И така накрая равносметката. На загуба от - три месечни заплати, обезщетение при прекъсване на договора,  поне три месеца по около 200 лв. от бюрото по труда /поради невъзможност да се запише на борсата за помощи /, и цяла година и половина пенсионни осигуровки /предполагам сумата никак не е малка/, плюс здравните осигуровки за последните три месеца.

Майка ми е на 57 г. Как може да защити правата си? Напълно се е отчаяла, малък град почти никаква работа, надяваше се на този стаж и трите месеца на помощи, за да могат да я запишат към програма за назначаване на хора в предпенсионна възраст. Щеше да има по-голям шанс да започне някъде.

Това е абсурда, пред който бяхме изправени. Шокирана бях, че подобно безочие все още може да се срещне, но уви Sad

# 129
  • Мнения: 5 710
И как ги 'карат' бе, ЕлиЗ, патлаците ли им опират в слепоочията?! Това е абсурдно поведение.
И къде искаш да ги 'пратят' , при държавата ли?

Пратили ги да подават жалби в Инспекцията по труда и НАП. Ха-ха. Има ли някакъв смисъл въобще? Ще направи ли въобще нещо държавата, за да ги защити.

Не трябва ли да има някакъв механизъм за защита?

Има механизъм, разбира се, но ти му викаш ха-ха на него, дори не сте подали жалби, а и да сте подали не сте били достатъчно мотивирани да гоните нещата и да им висите на главите да си свършат работата, което едва ли е необходимо, всъщност. всички жалби имат входящ номер и само да си седи пред ТВто и да чака, пак ще получи отговор, който ще е в нейна полза.

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 21:01 от 10cent's

# 130
  • Мнения: 1 568
Нямам думи!
Бандитите ни в правителството ooooh! изобщо лудница,идиотщина,свинщина!

# 131
  • Мнения: 4 916
И как ги 'карат' бе, ЕлиЗ, патлаците ли им опират в слепоочията?! Това е абсурдно поведение.
...


Няма смисъл. Два поста по-нагоре вече стана въпрос, че много хора намират спокойствие в това да са жертви.

# 132
# 133
  • Мнения: 0
Нямам думи!
Бандитите ни в правителството ooooh! изобщо лудница,идиотщина,свинщина!

Света се възмущава от този факт. Списание Икономист ни е отредило специално внимание на това опасно явление. Разследвани за престъпления се спасяват чрез придобитият имунитет на депутат. Пълен Абсурд!Аз също нямам думи за тази наглост...

# 134
  • Мнения: 0
Нямам думи!
Бандитите ни в правителството ooooh! изобщо лудница,идиотщина,свинщина!

Света се възмущава от този факт. Списание Икономист ни е отредило специално внимание на това опасно явление. Разследвани за престъпления се спасяват чрез придобитият имунитет на депутат. Пълен Абсурд!Аз също нямам думи за тази наглост...

[/quote
Единственото противодейстие от страна на нас(защото управляващите го допуснаха)е да ходим всички да гласуваме, не за тях разбира се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт