Абсурдистан- България

  • 7 365
  • 170
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 590
Ей ти пък ще ми кажеш за кой да гласувам  Crossing Arms

# 136
  • Мнения: 843
Да опиша и аз абсурда, с който се сблъска майка ми Sad

Пратили ги да подават жалби в Инспекцията по труда и НАП. Ха-ха. Има ли някакъв смисъл въобще? ...................

И така накрая равносметката. На загуба от - три месечни заплати, обезщетение при прекъсване на договора,  поне три месеца по около 200 лв. от бюрото по труда /поради невъзможност да се запише на борсата за помощи /, и цяла година и половина пенсионни осигуровки /предполагам сумата никак не е малка/, плюс здравните осигуровки за последните три месеца.

Майка ми е на 57 г. Как може да защити правата си? Напълно се е отчаяла, малък град почти никаква работа, надяваше се на този стаж и трите месеца на помощи, за да могат да я запишат към програма за назначаване на хора в предпенсионна възраст. Щеше да има по-голям шанс да започне някъде.

Това е абсурда, пред който бяхме изправени. Шокирана бях, че подобно безочие все още може да се срещне, но уви Sad


   Хайдеее деее,    има начин,  ама търсете и прочетете. / Много написано има тук/   И най- важното.  Борете се.  Защото има смисъл и има добро разрешение , но си зависи от вас.    И  най- важното---   има смисъл и за тези след вас. Майка ви  така и така е прецакана... какво ви плаши?
   Наистина ми е странно какво..    Кой ще ви нарани..  Не ви се занимава ли?   Как ми се ще някой по- надъхан  да заведе дело.
   Можете да направите много...  , но няма да го направите.   Както всички ние  не го правим. Защото инерцията Също е страшна сила./ освен любовта и земното притегляне/  bouquet

# 137
  • Варна
  • Мнения: 472
И как ги 'карат' бе, ЕлиЗ, патлаците ли им опират в слепоочията?! Това е абсурдно поведение.
И къде искаш да ги 'пратят' , при държавата ли?

Пратили ги да подават жалби в Инспекцията по труда и НАП. Ха-ха. Има ли някакъв смисъл въобще? Ще направи ли въобще нещо държавата, за да ги защити.

Не трябва ли да има някакъв механизъм за защита?

Има механизъм, разбира се, но ти му викаш ха-ха на него, дори не сте подали жалби, а и да сте подали не сте били достатъчно мотивирани да гоните нещата и да им висите на главите да си свършат работата, което едва ли е необходимо, всъщност. всички жалби имат входящ номер и само да си седи пред ТВто и да чака, пак ще получи отговор, който ще е в нейна полза. ъщо


Знаеш ли много е лесно да говориш отстрани. Аз също реагирах така. Как ще подпишеш? Ще вдигна най-малкото скандал. И още същия ден ще подам жалби. Но ...
Всичко това много, ама много зависи от това какви са хората от двете страни - това че някой е супер нагъл и мисли че света е негов и две жени на предпенсионна възраст, които не могат да се защитят.
И да кажете ми какво ще стане след като се пусне тази жалба???
Преди колко години беше голямото съдене на Радио завода /който е от Варна ще разбере/ И осъдиха го И колко хора си получиха парите. А завода даже беше държавна собственост. Друг пример - една позната съди работодател /отново малка но нагла фирмичка/ - години съд, въртели, уж фалирали и накрая едно голямо НИЩО. Как мислиш един възрастен човек има ли психическата и финансова нагласа да се върти в подобен порочен кръг?

НЕ на някой хора НЕ им харесва да се правят на жертви.
Факт е, и това че хората вече не вярват, че някой въобще може да им помогне. 

Малък град, безработица, възрастта също е фактор за намиране на работа, полукриминална верига бензиностанции по селцата. /Да ако беше ОМВ, аз съм първата която ще тръгне да се разправя, но... /, а и да добавя че фирмичката наскоро след това си сменя и името.  Надявам се доби представа за картинката, защото съм сигурна че в София положението е съвсем различно. И на какво може да се надяваме?
Да, жалбите ще ги пуснем, аз лично ще се постарая за това, НО чесно не вярвам да има какъв то и да било ефект.

/писах, тук с надежда че някой ще даде съвет, не съм си и помислила че ще видя толкова груби и жлъчни мнения. Моля ви, не бъдете като коне с капаци. Светът извън София е много много различен  Peace/

# 138
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Нямам думи!
Бандитите ни в правителството ooooh! изобщо лудница,идиотщина,свинщина!

Света се възмущава от този факт. Списание Икономист ни е отредило специално внимание на това опасно явление. Разследвани за престъпления се спасяват чрез придобитият имунитет на депутат. Пълен Абсурд!Аз също нямам думи за тази наглост...


От кое се възмущава? Че нали именно шефът на най-голямата партия в Европарламента дойде да ни хвали бат`Бойко!

# 139
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз чух за имунитет на кандидатирали се за депутати от ареста... пуснати поради кадидатурата... но не следя подобни неща, та може нещо да ми е убягнало.
Май във вестник било нищено - Independent, ако не бъркам.

# 140
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ох, и тук до изборите и бат' Бойко сме стигнали.

Няма ли начин да се пише по същество - 'де са надениците, 'де са изборите.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 472

    Хайдеее деее,    има начин,  ама търсете и прочетете. / Много написано има тук/   И най- важното.  Борете се.  Защото има смисъл и има добро разрешение , но си зависи от вас.    И  най- важното---   има смисъл и за тези след вас. Майка ви  така и така е прецакана... какво ви плаши?
   Наистина ми е странно какво..    Кой ще ви нарани..  Не ви се занимава ли?   Как ми се ще някой по- надъхан  да заведе дело.
   Можете да направите много...  , но няма да го направите.   Както всички ние  не го правим. Защото инерцията Също е страшна сила./ освен любовта и земното притегляне/  bouquet

Това си го мислих и аз. Не може да се оставят нещата просто така. Поне да ги накараме малко да се притеснят, НО ...
Да се заведе дело - трябват пари. За да заведеш дело трябва и да вярваш, че ще можеш да го спечелиш. Аз не вярвам.

И какво нима някой ще изплати пенсионните вноски на майка ми? Ще бъде компенсирана по някакъв начин?

# 142
  • Мнения: 843
И как ги 'карат' бе, ЕлиЗ, патлаците ли им опират в слепоочията?! Това е абсурдно поведение.
И къде искаш да ги 'пратят' , при държавата ли?

Пратили ги да подават жалби в Инспекцията по труда и НАП. Ха-ха. Има ли някакъв смисъл въобще? Ще направи ли въобще нещо държавата, за да ги защити.

Не трябва ли да има някакъв механизъм за защита?

Има механизъм, разбира се, но ти му викаш ха-ха на него, дори не сте подали жалби, а и да сте подали не сте били достатъчно мотивирани да гоните нещата и да им висите на главите да си свършат работата, което едва ли е необходимо, всъщност. всички жалби имат входящ номер и само да си седи пред ТВто и да чака, пак ще получи отговор, който ще е в нейна полза. ъщо


Знаеш ли много е лесно да говориш отстрани. Аз също реагирах така. Как ще подпишеш? Ще вдигна най-малкото скандал. И още същия ден ще подам жалби. Но ...
Всичко това много, ама много зависи от това какви са хората от двете страни - това че някой е супер нагъл и мисли че света е негов и две жени на предпенсионна възраст, които не могат да се защитят.
И да кажете ми какво ще стане след като се пусне тази жалба???
Преди колко години беше голямото съдене на Радио завода /който е от Варна ще разбере/ И осъдиха го И колко хора си получиха парите. А завода даже беше държавна собственост. Друг пример - една позната съди работодател /отново малка но нагла фирмичка/ - години съд, въртели, уж фалирали и накрая едно голямо НИЩО. Как мислиш един възрастен човек има ли психическата и финансова нагласа да се върти в подобен порочен кръг?

НЕ на някой хора НЕ им харесва да се правят на жертви.
Факт е, и това че хората вече не вярват, че някой въобще може да им помогне. 

Малък град, безработица, възрастта също е фактор за намиране на работа, полукриминална верига бензиностанции по селцата. /Да ако беше ОМВ, аз съм първата която ще тръгне да се разправя, но... /, а и да добавя че фирмичката наскоро след това си сменя и името.  Надявам се доби представа за картинката, защото съм сигурна че в София положението е съвсем различно. И на какво може да се надяваме?
Да, жалбите ще ги пуснем, аз лично ще се постарая за това, НО чесно не вярвам да има какъв то и да било ефект.

/писах, тук с надежда че някой ще даде съвет, не съм си и помислила че ще видя толкова груби и жлъчни мнения. Моля ви, не бъдете като коне с капаци. Светът извън София е много много различен  Peace/

     Държавата в момента оцелява и тя..   ooooh! Изборите са сериозен харч...   Moneyи тя е свила  всичко друо.  Naughty  / майтапя си се/
     От аватара ти се вижда, че си от Варна.  
 Светът  извън София е различен , но правата на хората са еднакви.   Просто си повярвайте...
    Ама наистина ми писна да агитирам хората.   За Правата им.  
    Аз съм от Пловдив.  Неведнъж  ми се е случвало да  съветвам клиент  да отиде на съд.    Защото може да "Бутне"   статуквото.

   Нерядко е така.     Просто не си знаем правата.., страх  и навик, и инерицияяя... Tired  и умора.   Прочети с търсачката има много мнения по твоя повод...   Аз само принципно...   Там  показват и начините.. Heart Eyes

# 143
  • Мнения: 5 710
/писах, тук с надежда че някой ще даде съвет, не съм си и помислила че ще видя толкова груби и жлъчни мнения. Моля ви, не бъдете като коне с капаци. Светът извън София е много много различен  Peace/


Ами виж, аз разбирам, че ти искаш всъщност само да споделиш тази случка, какъв съвет можем  ти дадем? Какво по-различно от адвокат, полиция, инспекция по труда...
Да, човек винаги може да намери оправдания извън себе си и собствената си отговорност.
"Държавата" идеално се вписва, като мантра или " София не е България", когато те е страх да поемеш отговорност.
Какъв съвет да ти дам, държавата функционира на базата на институции, не е някакъв далечен и имагинерен образ на хоризонта. Съжалявам, ако мислиш, че това е грубост и жлъч.  Confused
Мога да кажа и " Ох, милите, тая държава за нищо не става", ако ще те успокои.
В крайна сметка майка ти пие една студена вода в момента, нещо важно за нея не се случва просто, заради нейния страх и убеденост ( твоята е сигурна), че 'няма смисъл'. Така нищо никога не може да придобие смисъл, разбира се.
Ами, това успокоение, с Абсурдистан, в който 'държавата' не се грижи как точно ще й впише необходимия  трудов стаж ...  ми борете се малко, мръднете се малко ...

# 144
  • Мнения: 6 713
Правният ред се получава вследствие на нарушени частни интереси

Хе,хе, ми то държавата като е ООД?? Или обръчи от фирми?? Laughing Laughing

Бояна, нещо с тебе говорим на коренно различни езици, аз съм съгласна с повечето неща,които казваш, изобще не мога да разбера какво ми натъртяш с тия цитати от римското право?? Laughing Laughing

И това за революциите - е, кажи ми, какъв беше тоя напън, честно?  Whistling

# 145
  • София
  • Мнения: 12 611
Правният ред се получава вследствие на нарушени частни интереси

Хе,хе, ми то държавата като е ООД?? Или обръчи от фирми?? Laughing Laughing

Бояна, нещо с тебе говорим на коренно различни езици, аз съм съгласна с повечето неща,които казваш, изобще не мога да разбера какво ми натъртяш с тия цитати от римското право?? Laughing Laughing

И това за революциите - е, кажи ми, какъв беше тоя напън, честно?  Whistling

Ох, защо ги приемаш така нещата. ooooh! Не се правя на интересна, а исках по- точно да обясня какво имам предвид. Не съм решила да ти обяснявам неща, които съм убедена, че знаеш, а се опитвам да покажа каква е логиката, по която стигам до тезата си.
За революциите- не знам кое наричаш напън, но ако хората не са доволни се събират и бунтуват- поне според историята.
Частния интерес- нали не твърдиш, че републиката, парламента и прочее са възникнали за всеобщото благо? Исторически факт е, че парламента и въобще избора на управление, са възникнали, за да представляват сбор от еднотипни частни интереси, които са били ощетени при монархията.  Работници- един тип интерес, бизнесмени- друг, интелектуалци- трети и тн. Какви обръчи, какви фирми? #Crazy

Извинявай за претенциозния изказ, но нямам много възможности като време и енергия да обмислям написаното. Междувременно се занимавам с няколко други неща и тук драсвам без умисъл. Hug

# 146
  • Мнения: 4 916
... /писах, тук с надежда че някой ще даде съвет, не съм си и помислила че ще видя толкова груби и жлъчни мнения. Моля ви, не бъдете като коне с капаци. Светът извън София е много много различен  Peace/


ЕлиЗ, Лени ти е дала съвет. Това, че го е написала без грам съчувствие, не го прави по-малко адекватен.

# 147
  • Мнения: 4 300
Трудовите спорове са без съдебна такса ( не съм чела подробно назад, за което се извинявам, може и да ми е неадекватно включването).

# 148
  • Мнения: 15
Европа  няма да ни храни
Америка няма да ни пази

Кой прави лошата стока?
Кой  търси лесната  печалба?
Кой се прави ,че работи?
Кой  кой  кой  и т.н.
   
Ние българите.
 и кой ни е виновен тогава? newsm78

# 149
  • Мнения: 4 916
Европа  няма да ни храни
Америка няма да ни пази

Кой прави лошата стока?
Кой  търси лесната  печалба?
Кой се прави ,че работи?
Кой  кой  кой  и т.н.
   
Ние българите.
 и кой ни е виновен тогава? newsm78



 newsm10


Общи условия

Активация на акаунт