Депутатите защитиха устоите на българското семейство.

  • 5 825
  • 184
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 107
Узаконяване на съжителство без брак - все едно да подпиша договор, според който работя без договор, без осигуровки и т.н.  #Crazy 

Пълни простотии, кой акъл взе че измисли това усложняване на нещата, за да отвлича вниманието от сериозните проблеми?


Напротив. Искат със "фактическото съжителство" да имат осигуровки и трудов договор, а да не работят. Не знам, дали ми разбра сравнението? Да позваш правата, но не и задълженията. Отказът да спазваш законите се нарича анархия, а искането да те вкарат насила в закона, ако си анархист, го приемам за лека налудничавост. Извинявам се, ако някой се чувства засегнат от думите ми.

# 91
  • Мнения: 7 187
Росита,
А някога хрумвало ли ти е, че може нещата с фактическото съжителство да СА бъркотия, а не нечии мисли, относно обекта на обсъждане?

Току-що ми хрумна точно това, че всичко е една голяма бъркотия и неразбиране, поради което се явява силно безсмислено по-нататъшното ми участие в този иначе много интересен диспут. Sunglasses
Но за да бъда в тон със заглавието на темата "Депутатите защитиха устоите на българското семейство" финално ще кажа,
че  защитата от страна на депутатите е брилянтна и ще им бъда признателна доживотно.
А всички, сключили брак, трябва да се успокоят, че нищо вече не застрашава устоите на тяхното семейство:)

# 92
  • Мнения: X
Ами именно, за какво е цялата дандания?
Аз на друго се чудя - преди време някакви хора бяха излезнали на улицата с плакати за защита на семейството и брака. Добре, питам аз  - оженил си се, имаш си семейство, какво те бъркам аз с това, че също живея с някого и си имам дете, което носи името на баща си, ама не съм се разписала никъде. Не нарушавам нито един закон, не искам нищо от държавата, плащам си данъците и на никого не е притрябвало моето брачно свидетелство. Поела съм си отговорностите и задълженията. Пълнолетна съм и знам как да си защитя интересите при евентуална раздяла. Едва ли някой женен толкова се вълнува от моите имуществени въпроси. Защо толкова се вълнуват хората сключили брак, че има такива, които не се женят? Или така женените смятат, че техния брак се омаловажава?

# 93
  • Мнения: 107
Росита, за узаконяване на децата искате това, което е в брака. Ама да е по-сложно, дайте да има брак с името "фактическо съжителство".
Иначе-майката само знае кой е бащата(а понякога и тя не знае) Joy

БилянаБ, винаги децата са законни, дори и да не се припознаят, да не са родени в брак и т.н
Всички деца са законни.
Аз лично не искам нищо, моето дете е родено по време на брак. Но нямам нищо против да има правна възможност детето да се роди по време на регистрирано фактическо съжителство. Просто това е още една възможност за хората. В правовите държави има много възможности, имаш право на избор и щом не противоречи на закон, конвенция или друг акт, какъв е проблемът?
Ясно е, че хората няма да тръгнат да се регистрират ... а и никой няма да бъде задължен.

Отделен е въпросът, че ако един баща не иска да се ангажира с грижи за детето си, ако ще и десет варианта да има, няма да избере никой от тях.



Не говоря за твоето дете, а за това ,което писа за защита правата на децата с тези промени.
След като една жена ражда дете без брак, то тогава тя е сигурна, че бащата ще го признае. Ако не го признае, тя пак трябва да е премислила последствията. За какво й е текст от Семейния кодекс? newsm78
Аз,ако родя без брак, чета закони и се оправям в живота според тях, а не с празни приказки и епитети към този или онзи. Като съм родила в брак, пак чета закони и наредби и се съобразявам с тях, оправям се ...-"-"-"-". Ясна ли бях?

# 94
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Ами именно, за какво е цялата дандания?
Аз на друго се чудя - преди време някакви хора бяха излезнали на улицата с плакати за защита на семейството и брака. Добре, питам аз  - оженил си се, имаш си семейство, какво те бъркам аз с това, че също живея с някого и си имам дете, което носи името на баща си, ама не съм се разписала никъде. Не нарушавам нито един закон, не искам нищо от държавата, плащам си данъците и на никого не е притрябвало моето брачно свидетелство. Поела съм си отговорностите и задълженията. Пълнолетна съм и знам как да си защитя интересите при евентуална раздяла. Едва ли някой женен толкова се вълнува от моите имуществени въпроси. Защо толкова се вълнуват хората сключили брак, че има такива, които не се женят? Или така женените смятат, че техния брак се омаловажава?
На никого не му дреме, кой има брак и кой няма. Не в това е спора, зачети се по внимателно. Wink

# 95
  • Мнения: 46 580
Аз така и не разбрах защо да се уреждат правно отношенията на хора, които не желаят отношенията им да са правно уредени?

# 96
  • Мнения: 1 517
Аз така и не разбрах защо да се уреждат правно отношенията на хора, които не желаят отношенията им да са правно уредени?


И аз...  newsm78 И за какво е цялата дандания не разбрах.

# 97
  • Мнения: 107
Росита,
А някога хрумвало ли ти е, че може нещата с фактическото съжителство да СА бъркотия, а не нечии мисли, относно обекта на обсъждане?

Току-що ми хрумна точно това, че всичко е една голяма бъркотия и неразбиране, поради което се явява силно безсмислено по-нататъшното ми участие в този иначе много интересен диспут. Sunglasses
Но за да бъда в тон със заглавието на темата "Депутатите защитиха устоите на българското семейство" финално ще кажа,
че  защитата от страна на депутатите е брилянтна и ще им бъда признателна доживотно.
А всички, сключили брак, трябва да се успокоят, че нищо вече не застрашава устоите на тяхното семейство:)

Най-малко Семейният кодекс може да заплаши устоите на моя брак Joy
Поне спестяват в бъдеще на дъщеря ми евентуални унижения, дали нейното дете от ен-тото фактическо съжителство с "любовта на живота й" е по-достойно или недостойно като наследник от другите деца. Намирисва ми на холивуските драми(но за големи пари) в жалък балкански вариант. Други закони трябва да се променят. Този само щеше да стане поредната галимация.

# 98
  • Мнения: 7 187
БилянаБ , игнорирайки заядливия ти тон казвам, че моето дете го споменах като пример, с оглед на това, че не защитавам мои лични интереси, че аз съм направила своя избор и всеки, който иска ще го направи, като прецени кое е по-добре.  Simple Smile
Факт е, че например за 2006 г. точно половината от децата родени извън брак в България не са припознати.

Не се сърди, човече, отношенията им ще се уредят правно само, ако се регистрират.
Ако не желаят - няма. Всеки прави избор кое и как.

Останете си със здраве Heart Eyes

# 99
  • София
  • Мнения: 18 679
Защото е в интерес на обществото и на децата. Правото, казвам вече за стотен път, не е въпрос на желание и избор. И аз не искам да съм в данъчно-правни отношения с държавата, ама не ме е питала, просто си е приела данъчните закони и аз ги изпълнявам, ща не ща Laughing Защото е в интерес на обществото да плащаме данъци и да финансираме дейности, които са обществено полезни. Не щото ми е кеф да ми взимат 10% от заплатата Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен изобщо не ми пречи това, че много хора живеят заедно и отглеждат децата си без сключен брак. Не го смятам за някакво престъпление. Нека да си живеят. Или си женен, или не си женен. Но защо се иска това вписване на фактическо съжителство, което да заема много от атрибутите на брака, обаче хората да продължават да твърдят, че не са женени? Ще извинявате за сексуалната метафора, но все едно да се самоопределяш хем като жена, хем като мъж и да искаш да те признават за всяко едно от двете в зависимост от това какви ползи извличаш, обаче да не си нито мъж, нито жена, а да се въведе трета категория, която дори не мога да се сетя как да назова.

И сега хората, които не са женени не са извън закона. Тeхните имуществени и други взаимоотношения се регулират от всички други закони с изключение на правните норми, засягащи брачните взаимоотношения. Бащинството се урежда чрез припознаване или не на детето, имотните отношения се уреждат с договор според другите закони и така.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 12:01 от Andariel

# 101
  • София
  • Мнения: 12 576
Аз така и не разбрах защо да се уреждат правно отношенията на хора, които не желаят отношенията им да са правно уредени?

 За да ги защитят, въпреки тяхното нежелание да имат защита. А и тези хора, вероятно, не искат отношенията им да са уредени точно под формата на брак, а не по принцип.

Какви устои спасяват като отказват да регламентират начина, по който съжителстват половината семейства? newsm78

# 102
  • Мнения: 5 370
Във Франция т.нар. конкубинат е узаконен с т.нар. "pacs".
Наш'те депутати пак се правят на интересни. Чудя се , обаче, тоя път чии ли интереси защитават?

(със сигурност, не и тези на Бг семейство)

http://www.pratique.fr/vieprat/fam/mariage/pacs.htm - нещо интересно за четене, за съжаление, на френски.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Искате да кажете, че всяка съжителстваща двойка е длъжна (според проекта на закона) да отиде и да се регистрира?
И ако не се регистрира, а продължи да живее в семейна общност, ще е в нарушение на закона ли?

# 104
  • София
  • Мнения: 12 576
Във Франция т.нар. конкубинат е узаконен с т.нар. "pacs".
Наш'те депутати пак се правят на интересни. Чудя се , обаче, тоя път чии ли интереси защитават?

(със сигурност, не и тези на Бг семейство)

 На хомофобите, защото пакса във Франция обхваща и гей двойките. Wink

Общи условия

Активация на акаунт